Şimdi Ara

DELL UltraSharp Serisi Kullanıcılar Kulübü (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.011
Cevap
15
Favori
55.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ilgi ve alakanıza ben de teşekkür ederim
  • dr_dre kullanıcısına yanıt
    Oyuncu monitörü kolay iş, alacağınız monitör alacağınız markanın oyuncu serisi olur, monitorler seri seri, bakın aşağıda,
    gaming
    dell ultrasharp
    multimedia
    home office

çeşitleri var, yani her markanın eğer ilgili kategoride ürünü varsa böyledir. Esas amaç oyun ise tabiki TN panelli, hz yüksek, vs vs monitor tercih edilmeli, sizin sorunuz basit yani. Bu dell ultrasharp yerine daha ucuz başkasını tercih edin, daha ucuza daha yüksek performans.

http://accessories.euro.dell.com/sna/sna.aspx?c=uk&cs=ukdhs1&l=en&s=dhs&~topic=monitor_gaming

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sinoka S kullanıcısına yanıt
    Hocam UltraSharp değil de s2340 düşünüyorum. Ayrıca gösterdiğiniz eski ve Türkiye'de bulunmuyor sanırım. Yurtdışından getirtme olasılığın şu anda yok.

7 ms. yanıt süresi için güzel diyen var, kötü diyen var. 550 liraya şu anda bulunabiliyor. Kötü değil diye düşünüyorum.
  • Dell U2415 aldım

http://www.n11.com/dell-ultrasharp-u2415-24-1920x1200-6ms-led-monitor-P52348068

N11'de anında indirim, kupon, worldpuan kampanyalarını denk getirerek aldım, maliyeti 800TL civarında olacak. Aslında U2414H da iyi bir seçenekti ve onu 770TL civarına mal ediyordum, ama 16:10 ekran oranı bana daha çekici geldi.

Tek endişem şu: ekran kartım ATI HIS 4770 ve yalnızca DVI çıkışları var, aynı zamanda ekran kartı ile gelen DVI-HDMI adaptörü var. Umarım bu adaptör ile 1920x1200 çözünürlüğü elde etmemde bir sıkıntı yaşamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatipoglu -- 9 Mart 2015; 18:31:26 >

• arkadaşlar.
    Dell U2414H'de displayport 1.2 aktif edildiğinde power save mode ve donma sorunları yaşayanlar varmı?
  • Monitör geldi. DVI to HDMI adaptörü ile yaptığım bağlantıda hiç bir sorun çıkmadı. TFFcentral sayfasından indirdiğim ICC profilini, orada tavsiye edilen parlaklık (%28) ve kontrast (%75) değerlerini kullanıyorum. Yalnızca o ayarlarda tavsiye edilen "custom" bana çok parlak geldiğinden "standart" seçeneği ile kullanıyorum. Hala biraz parlak gibi.

DELL UltraSharp Serisi Kullanıcılar Kulübü

Fabrika kalibrasyonuna ait rapor çıkıyor içinden:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatipoglu -- 11 Mart 2015; 20:00:57 >

• hatipoglu kullanıcısına yanıt
    Işık/kontrast oranın iyi abi. Kontrastı 80'e kadar çıkartabilirsin gözünü rahatsız etmezse. Işığı da gece 20'ye kadar çekebilir, gündüz de ışık yoğunluğuna göre 40'a kadar yükseltebilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hatipoglu kullanıcısına yanıt
    Dostum merhaba,

Nasıl memnun musun monitörden? Hayırlı olsun güzel günlerde kullan! Ben de bu monitörden alacağım. Daha çok data işleme, makale okuma yazma, ofis amaçlı kullanacağım. Gözümü de yormasın istiyorum.

Duyduğuma göre ultrasharp serileri epey iyi. Bunda eyecare var mı gözü yormayan ekran mı yani biliyor musun?

Teşekkürler,
  • quote:

Orijinalden alıntı: UltraFast

Dostum merhaba,

Nasıl memnun musun monitörden? Hayırlı olsun güzel günlerde kullan! Ben de bu monitörden alacağım. Daha çok data işleme, makale okuma yazma, ofis amaçlı kullanacağım. Gözümü de yormasın istiyorum.

Duyduğuma göre ultrasharp serileri epey iyi. Bunda eyecare var mı gözü yormayan ekran mı yani biliyor musun?

Teşekkürler,

Çoook memnunum. :) Eski monitörüm de profesyonel bir monitör (VP930) ve 10 yıl önce satın aldığımda kalibrasyonu için epey uğraşmış ve yine de çok iyi sonuçlar elde edememiştim. Bu monitörün kutudan çıkan kalibre edilmiş hali de başarılı ama biraz gözü yoracak kadar parlak geldi bana. Ben de yukarıda belirttiğim gibi kalibre ettim. Çok başarılı bir monitör bence. Bir de gayet tatmin edici bir ekran boyutu oldu benim açımdan, 16:9 çok dar olur diye düşünüyordum, 24 inch 16:10 gayet iyi geldi.

Eyecare'ı bilmiyorum. Bildiğim flicker free olduğu, bu da uzun kullanımda gözün daha az yorulması anlamına geliyor.

Bence kendinize uygun bir renk-parlaklık ayarı yaptıktan sonra gayet memnun kalacağınız bir monitör olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatipoglu -- 13 Mart 2015; 19:38:29 >

• Selamlar, Dell U2515H türkiyede bulamıyor muyuz? 2715H den ucuzdur diye 2515H arıyorum bulamıyorum.
  • 2515H yurtdışı fiyatı 450$ larda gezmekte.
    2715H'ı ben kdv dahil 1580TL buldum (9 taksitle 1640TL civarı bi şey, emin değilim sepette şu anda, siteyi açamıyorum, karar değiştirirsem 2713H'a çevirecem O da 19TL gibi bi şey yapıyor.)

Yurtdışı ile uğraşmaya değmez.
  • bahturan B kullanıcısına yanıt
    Ben de bütün gün bilgisayar başındayım. göz ve başağrıları başladığında farkettim ki nedeni ortamın aydınlatması ve yeteri kadar uyumuyor olmam. gözünüze direk gelen ışıkları kapatın. bir süre bildiğimiz önden siperli şapka ile çalışın farkı anlayacaksınız. mönitöre sizin arkanızdan ışık gelmeli. günde 7-8 saat uyumaya çalışıyorum. bu kurallara uyunca en kötü monitör de bile rahat ettim. bir de dpi önemli. 1080 için 22'', 1440 için en az 27 olmalı. fontlar küçük olunca da yoruyor.
  • ikinci el U2410 aranıyor. yardımcı olabilecek var mı?
  • Arkadaşlar dell u2515h siparişi verdim. Bir kaç güne elimde olur. Umarım memnun kalırım 😌

• quote:

Orijinalden alıntı: UltraFast

Arkadaşlar dell u2515h siparişi verdim. Bir kaç güne elimde olur. Umarım memnun kalırım 😌

Hayırlı olsun şimdiden. Nereden buldunuz bu monitörü ve kaça mal oldu?
  • Merhaba,

Azerty.nl den aldım. Daha doğrusu projeden karşılandı. Hollandada yaşıyorum.

Edit: Fiyatı yazmayı unutmuşum 320 Euro. Aslında ilk başta 27-28 civarı düşünüyordum ama hem gözlerim hassas hem de monitörle aramda çok uzun bir mesafe olmayacağı için hem 24*25 inch seviyelerine indim, sonra da ıps panellerin renklerde çok doğal ve canlı olduğunu okuyunca, direk olarak ips panellere yöneldim.

Benim açımdan güzel bir tercihti. Belki yarın ulaşır, resim gönderirim bir kaç tane..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UltraFast -- 18 Mart 2015; 1:15:20 >
  • UP3214Q ve U3014 Hakkındaki düşünceleriniz nedir arkadaşlar merak ettim :)
  • leonadies kullanıcısına yanıt
    U3011 kullanıyorum. 3014'ün eski versiyonu. Gayet iyi. gerçi neye göre iyi? Oyun falan oynanmaz, fotoğraf işliyorum ben.
    3214 fiyatını haketmiyor. o fiyata 5K retina imac var.
  • Kesinlikle katiliyorum 3214 cok abartili fiyat. Bende 3014 kullanicisyim. Dedigin gibi hocam isine gore degisiyor neye gore iyi oldugu. Grafik vb icin cok ideal bir monitor bencede. Oyun vb icin yanlis secim olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonadies -- 20 Mart 2015; 8:22:28 >
  • Arkadaşlar dün u2415 monitör aldık ancak cihazda dvı port olmadığını öğrendim, gtx970 ekran kartıyla bir problem çıkar mı ya da hdmı dvı çevirici var mı içinde?
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.