- x
Yüzüm yanıyor( kızardı)
38 Cevap5134 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

170 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ayranlı nesquik
3 Mart 2013; 20:22:19 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

İyi aksamlar nasıl oldu bilmiyorum sivilceliyim duş alırken kükürtlü sabunla baya yüzümü yıkadım sonra dustan cıktım hafif kızarmıştı ama bişey yoktu. Simdi gece sivilceleri için kullandığım nadixa yı sürdüm deli gibi yanmaya basladı yüzümü yıkadım hemen su an yanıyor kıpkırmuzı oldu nasıl çıkcam ben milletin içine yada nasıl geçer bu şey yardım zor durumdayım

170 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ayranlı nesquik
3 Mart 2013; 20:27:18 

Hiç basına gelen yok mu yardımm yukarıı

189 Mesaj
3 Mart 2013; 20:29:28 

bepanthen madecassol varsa karistir yuzunr sur sabah gecer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

170 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ayranlı nesquik
3 Mart 2013; 20:33:01 

quote:

Orijinalden alıntı: OrganikYazar

bepanthen madecassol varsa karistir yuzunr sur sabah gecer

Sadece bepanthen krem var ama hocam korkuyorum nadixa yı sürünce daha bi coştu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

19 Mesaj
3 Mart 2013; 20:33:13 

Fazla sabun ya da aynı işlevi gören şeylerin kullanımı tahrişe yol açabilir doğal bir olay.

Night gathers, and now my watch begins. It shall not end until my death. I shall wear no crown and win no glory. I shall live and die at my post. I am the sword in darkness. I am the watcher on the walls. I am the fire that burns against the cold, the light that brings dawn, the horn that wakes the sleepers, the shield that guards the realms of men. I pledge my life and honor to the Night's Watch, for this night and all the nights to come.

91 Mesaj
3 Mart 2013; 20:33:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Jake Tyler

Kükürt Sabunu yıkanırken kullanmadım hiç, cildimi yağdan arındırmak için kullanıyorum.Sabunu köpürtüyorum, köpüğü yüzümün her yerine uyguluyorum bi 10 dakika bekliyorum cildim süper oluyor, yağı söküp alıyor.Birde sivilce ilaçlarım olduğu için hergün 1 kere ya da 2 günde 1 kere falan uyguluyorum hiç öyle bi sonuçla karşılaşmadım, sadece çok az bi yanma oluyor o kadar o da kızarıklıkla falan sonuçlanmıyor herneyse.

Muhtemelen sıcak su ve kükürt sabunu uyguladığın için olmuştur o, ben hep ılık suyla yüzümü durularım.

Kardes peki bu uygulamalarin faydasini goruyormusun?

170 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ayranlı nesquik
3 Mart 2013; 20:35:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Jake Tyler

Kükürt Sabunu yıkanırken kullanmadım hiç, cildimi yağdan arındırmak için kullanıyorum.Sabunu köpürtüyorum, köpüğü yüzümün her yerine uyguluyorum bi 10 dakika bekliyorum cildim süper oluyor, yağı söküp alıyor.Birde sivilce ilaçlarım olduğu için hergün 1 kere ya da 2 günde 1 kere falan uyguluyorum hiç öyle bi sonuçla karşılaşmadım, sadece çok az bi yanma oluyor o kadar o da kızarıklıkla falan sonuçlanmıyor herneyse.

Muhtemelen sıcak su ve kükürt sabunu uyguladığın için olmuştur o, ben hep ılık suyla yüzümü durularım.

Doğru abicim o yüzden büyük ihtimalle kaynar su artı kükürtlü sabun baya yıkadım napıcam nasıl gecer nadixa ile daha da coştu

170 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ayranlı nesquik
3 Mart 2013; 20:37:16 

quote:

Orijinalden alıntı: FreeRunner

Fazla sabun ya da aynı işlevi gören şeylerin kullanımı tahrişe yol açabilir doğal bir olay.

Evet abicim sabunu abarttım malım ben ya mal

189 Mesaj
3 Mart 2013; 20:38:24 

quote:

Orijinalden alıntı: ayranlı nesquik

Sadece bepanthen krem var ama hocam korkuyorum nadixa yı sürünce daha bi coştu

yuzune temizledikten sonra guzelce cildine yedirerek sur

170 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ayranlı nesquik
3 Mart 2013; 20:39:44 

quote:

Orijinalden alıntı: OrganikYazar

yuzune temizledikten sonra guzelce cildine yedirerek sur

Dove sabun var onunla mı yıkayım

3040 Mesaj
3 Mart 2013; 20:46:03 

bepanthen merhem sur , yuzunu cok kurutmus asiri kullanma , simdi yuzun kabuklanir falan..

170 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ayranlı nesquik
3 Mart 2013; 20:46:48 

Beyler yardım su an acımıyor ama sürdüğüm yer ve sürmediğim yerler beyaz kırmızı renk farkı belli oluyor

170 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ayranlı nesquik
3 Mart 2013; 20:49:36 

quote:

Orijinalden alıntı: serka.n

bepanthen merhem sur , yuzunu cok kurutmus asiri kullanma , simdi yuzun kabuklanir falan..

Bepanthen kremi var sadece

79 Mesaj
3 Mart 2013; 20:49:56 

quote:

Beyler yardım su an acımıyor ama sürdüğüm yer ve sürmediğim yerler beyaz kırmızı renk farkı belli oluyor

O kızarıklık geçicidir. 2-3 saat sonra bir şeyin kalmaz merak etme. Duştan sonra bazen benimde yüzümde kızarıklıklar oluyor, sıcak su yüzünden o. Cildin kendini toparlayacaktır merak etme.

170 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ayranlı nesquik
3 Mart 2013; 20:53:37 

quote:

Orijinalden alıntı: Beybaba62

O kızarıklık geçicidir. 2-3 saat sonra bir şeyin kalmaz merak etme. Duştan sonra bazen benimde yüzümde kızarıklıklar oluyor, sıcak su yüzünden o. Cildin kendini toparlayacaktır merak etme.

Hocam yok dustan sabah Çıktım hafif tahris olmus sabun yüzünden simdi benim sivilce kremim var nadixa onu sürünce azdı iyice su an kremin dediği yerler ve sabjnu sürdüğüm yerler kızardı

3040 Mesaj
3 Mart 2013; 20:57:31 

quote:

Bepanthen kremi var sadece

merhemi tam kizarikliklar icin birebir , kremi sadece nemlendirir simdi yosa kremi kullan birsey olmaz ama sana tavsiyem en kisa zamanda merhemini al yaninda bulundur yuzun boyle kizaritsa kabuk atarsa falan kullan

170 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ayranlı nesquik
3 Mart 2013; 21:00:54 

quote:

merhemi tam kizarikliklar icin birebir , kremi sadece nemlendirir simdi yosa kremi kullan birsey olmaz ama sana tavsiyem en kisa zamanda merhemini al yaninda bulundur yuzun boyle kizaritsa kabuk atarsa falan kullan

Merhemi yarın alırım direk ama yarın nolcak bilmiyorum kremide sürmiycem korkuyorum daha da artar diye yüzüme dokununca bile acıyor o denli yani

2142 Mesaj
3 Mart 2013; 21:01:34 

ss koyda bakalım bi

3040 Mesaj
3 Mart 2013; 21:24:32 

quote:

Merhemi yarın alırım direk ama yarın nolcak bilmiyorum kremide sürmiycem korkuyorum daha da artar diye yüzüme dokununca bile acıyor o denli yani

ya korkma yarina kadar gecmese bile azalir , merhem olsa sur derdim ama yoksa bencede birsey surme

170 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ayranlı nesquik
3 Mart 2013; 21:45:23 

quote:

ya korkma yarina kadar gecmese bile azalir , merhem olsa sur derdim ama yoksa bencede birsey surme

İnsallah öyle olur saolun ilgilendiğiniz için keske benimde normal insanların ki gibi cildim olsa bu kadar uğrasmasam en az 4-5 tane krem var( dönüşümlü) tabi bu kremler yan etkileri de mevcut veya alerji yapabiliyor.. Bi yandan alerji yapacak diye korkuyorum bi yandan yüzüm az da olsa düzelsin diye sürüyorum.

821 Mesaj
3 Mart 2013; 22:07:49 

quote:

İnsallah öyle olur saolun ilgilendiğiniz için keske benimde normal insanların ki gibi cildim olsa bu kadar uğrasmasam en az 4-5 tane krem var( dönüşümlü) tabi bu kremler yan etkileri de mevcut veya alerji yapabiliyor.. Bi yandan alerji yapacak diye korkuyorum bi yandan yüzüm az da olsa düzelsin diye sürüyorum.

aynı dertten yanıyorum kendimce ürettigim çözüm şöyle belki sendede işe yarar dostum
zenix diye bi çamur kremi var 15 lira falan bi sürüyosun kızarıklık gidiyor ama akneler belli oluyor tak diye geçirende yok zaten
semabed kükürtlü sabunla sabah aksam öglen sürekli temiz tutuyorum bide utalk pudra yapiyorum gece sabah uyandıgımda yüzümdeki sivilceler cok az belli oluyo pudranında tenle uyuşmasından dolayı yıkarsan ama eski haline gelir bide imex krem var oda biraz işe yarıyor cıkmasını engelliyor güçleştiriyor ha bide babama aldırıcam bu hafta aknilox sanırım adı minik deneme tüpü kullandım full alkollü biraz yakıyor ama kurutuyor bukadar şey kafamı kopartmazsa iyi işimiz zor valla

3040 Mesaj
3 Mart 2013; 22:17:54 

quote:

yaşın kaç bilmiyorum ama sabret , elbet geçecek

170 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ayranlı nesquik
3 Mart 2013; 22:22:46 

quote:

Orijinalden alıntı: berhan?

aynı dertten yanıyorum kendimce ürettigim çözüm şöyle belki sendede işe yarar dostum
zenix diye bi çamur kremi var 15 lira falan bi sürüyosun kızarıklık gidiyor ama akneler belli oluyor tak diye geçirende yok zaten
semabed kükürtlü sabunla sabah aksam öglen sürekli temiz tutuyorum bide utalk pudra yapiyorum gece sabah uyandıgımda yüzümdeki sivilceler cok az belli oluyo pudranında tenle uyuşmasından dolayı yıkarsan ama eski haline gelir bide imex krem var oda biraz işe yarıyor cıkmasını engelliyor güçleştiriyor ha bide babama aldırıcam bu hafta aknilox sanırım adı minik deneme tüpü kullandım full alkollü biraz yakıyor ama kurutuyor bukadar şey kafamı kopartmazsa iyi işimiz zor valla

imex kremi alıcam zaten ama pudrayı kapatıcı olarak mı kullanıyorsun?abicim işimiz zor yüzümüzde kaç tane reaksiyon geçiriyoruz dozunu tutturamazsak böyle benimki gibi oluyor bunun için sende yanına bepanthen merhem al kızarırsa allerji yan etki vs. için kullanırsın

39 Mesaj
3 Mart 2013; 22:23:33 

Şampuan kullandın mı? Kullandıysan eger yüzüne geldiginden ve sabunuda kullanınca alerjik reaksiyon gösterir.ve yanma hissi verir.yarına kadar gecmez.belki kaşınma yapabilir.soğuk suyla yıkamayı dene istersen.

170 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ayranlı nesquik
3 Mart 2013; 22:26:05 

quote:

yaşın kaç bilmiyorum ama sabret , elbet geçecek

yasım 17 abicim dediğin gibi olur insallah
kendinize iyi bakın,iyi geceler.

170 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ayranlı nesquik
3 Mart 2013; 22:33:17 

quote:

Orijinalden alıntı: almer@

Şampuan kullandın mı? Kullandıysan eger yüzüne geldiginden ve sabunuda kullanınca alerjik reaksiyon gösterir.ve yanma hissi verir.yarına kadar gecmez.belki kaşınma yapabilir.soğuk suyla yıkamayı dene istersen.

hocam olabilir mi acaba ilk defa duydum ama aynen kükürtlü sabunla yüzümü yıkadıktan sonra sampuan kullandım doğal olarak yüzüme vs ful geldi ondan sonra basladı bide benim gece sivilcelerim için olan nadixa yı sürünce iyice azdı

39 Mesaj
3 Mart 2013; 22:43:13 

quote:

hocam olabilir mi acaba ilk defa duydum ama aynen kükürtlü sabunla yüzümü yıkadıktan sonra sampuan kullandım doğal olarak yüzüme vs ful geldi ondan sonra basladı bide benim gece sivilcelerim için olan nadixa yı sürünce iyice azdı

Öncelikle adım tuba. şampuandan dolayı olmuştur kendimden biliyorum bende arada ne yazikki o hatayı yapıyorum.

170 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ayranlı nesquik
3 Mart 2013; 23:07:51 

quote:

ycem

Öncelikle adım tuba. şampuandan dolayı olmuştur kendimden biliyorum bende arada ne yazikki o hatayı yapıyorum.

artık tecrübe diycem ama bide sivilceliyim çok kötü gözüküyor her neyse geçme süresi ne kadar sürer

39 Mesaj
4 Mart 2013; 10:03:27 

quote:

artık tecrübe diycem ama bide sivilceliyim çok kötü gözüküyor her neyse geçme süresi ne kadar sürer

Gectimi bimiyorum ama yinede cevaplıyım.Benim 1 gün sürüyordu.ama bende hiç sivilce yok eğer gecmediyse hala bepanten kullanmayı dene.bu arada şampuan olarak elidor mu kullanıyosun?

72 Mesaj
4 Mart 2013; 10:19:06 

Söyle açıklıyım yüzüne kükürlü sabunla yıkarken pek kuru olmuyor ama kurularken felan bastırdıysan yuzun cok fazla kurur ve hareket ettıremessın yüzünü yıkadıktan sonra sadece nemını almanı öneririm ve hemen duştan cıktıgın gıbı kremı surme bı yarım saat felan bekle :)

959 Mesaj
4 Mart 2013; 10:29:04 

Nadixa Benzacymin sivox kükürt sabunu tettadox bunların hepsini uzun süre kullanmıi ve kullanmakta olan nbiri olarak hiç yüzüm kızarmadı yan etki yapmış olabilir kükürt ve nadixa doktora görün ve tavsiyesi dışında birşey kullanma hiç böyle bir durum yaşamadm

170 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ayranlı nesquik
4 Mart 2013; 16:16:28 

quote:

Gectimi bimiyorum ama yinede cevaplıyım.Benim 1 gün sürüyordu.ama bende hiç sivilce yok eğer gecmediyse hala bepanten kullanmayı dene.bu arada şampuan olarak elidor mu kullanıyosun?

Wella kullanıyorum.. Gecmedi sayılır ama az da olsa geçti

39 Mesaj
4 Mart 2013; 16:28:30 

quote:

Wella kullanıyorum.. Gecmedi sayılır ama az da olsa geçti

kızarıklık mı var yoksa belirli yerler kabardı mı?

170 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ayranlı nesquik
4 Mart 2013; 18:31:18 

quote:

kızarıklık mı var yoksa belirli yerler kabardı mı?

Hocam kızarıklık var sadece zamana bırakıcam artık

22 Mesaj
4 Mart 2013; 20:08:14 

kardeş aynı olay benim başıma geldi 3 ay önce
ama ben kükürtlü sabunla yıkamadım.
Duşta yüzümü güzelce yıkayım gözenekler temizlensin dedim çok fazla sıcak suda yüzümü ovuşturdum
Banyodan çıktım ki yüzüm yanıyor ve kıpkırmızı. sadece yanaklarım
Geçer dedim ama hala geçmedi 3 ay oldu, her banyodan sonra sıcak su olmasa bile ılık su ve buhar çok kızartıyor ve ŞİŞİYOR
Yanaklarım şiş ve kırmızı gün içinde kırmızılığı geçmiyor, şişliği de öyle.
Cildiyeye gittim bişey anlamadılar,
dahiliyeye gittim kan tahlili falan yaptılar onlar da bişey anlamadılar..
Önümüzdeki günlerde kulak burun boğaza ve dişçiye gidicem.
Ama benim aklıma gelen yüzümdeki kılcal damarların çok fazla sıcak sudan hasar görmüş olabilmesi.. 3 aydır geçmedi soğuk havada iyice azıtıyor

170 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ayranlı nesquik
4 Mart 2013; 22:07:23 

quote:

Orijinalden alıntı: LadyZulal

kardeş aynı olay benim başıma geldi 3 ay önce
ama ben kükürtlü sabunla yıkamadım.
Duşta yüzümü güzelce yıkayım gözenekler temizlensin dedim çok fazla sıcak suda yüzümü ovuşturdum
Banyodan çıktım ki yüzüm yanıyor ve kıpkırmızı. sadece yanaklarım
Geçer dedim ama hala geçmedi 3 ay oldu, her banyodan sonra sıcak su olmasa bile ılık su ve buhar çok kızartıyor ve ŞİŞİYOR
Yanaklarım şiş ve kırmızı gün içinde kırmızılığı geçmiyor, şişliği de öyle.
Cildiyeye gittim bişey anlamadılar,
dahiliyeye gittim kan tahlili falan yaptılar onlar da bişey anlamadılar..
Önümüzdeki günlerde kulak burun boğaza ve dişçiye gidicem.
Ama benim aklıma gelen yüzümdeki kılcal damarların çok fazla sıcak sudan hasar görmüş olabilmesi.. 3 aydır geçmedi soğuk havada iyice azıtıyor

Hadi vallahi çok pis tırstım sanada geçmiş olsun
Ama benim sadece kükürtlü sabunu sürdüğüm sivilceli bölgeler böyle kızardı
Eğer cok problem oluyorsa bi pudra felan serp yada ne bileyim fondöten felan yüzünün tamamını aynı renkte olmasını sağlar
Bana be olacak bakalım

22 Mesaj
6 Mart 2013; 20:08:05 

quote:

Hadi vallahi çok pis tırstım sanada geçmiş olsun
Ama benim sadece kükürtlü sabunu sürdüğüm sivilceli bölgeler böyle kızardı
Eğer cok problem oluyorsa bi pudra felan serp yada ne bileyim fondöten felan yüzünün tamamını aynı renkte olmasını sağlar
Bana be olacak bakalım

hacı kalıcı bi çözüm olmadıktan sonra ne işime yarar fondöten falan insan psikolojik olarak kötü oluyor yüz önemli sonucta. senin yüzün düzeldi mi

170 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ayranlı nesquik
6 Mart 2013; 20:20:17 

quote:

Orijinalden alıntı: LadyZulal

hacı kalıcı bi çözüm olmadıktan sonra ne işime yarar fondöten falan insan psikolojik olarak kötü oluyor yüz önemli sonucta. senin yüzün düzeldi mi

Geçti hocam kızarıklar.. İnsallah düzelir senin durumun tekrar geçmiş olsun

63 Mesaj
6 Mart 2013; 20:21:43 

Roaccutane kullan.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Yüzüm yanıyor( kızardı)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375