Şimdi Ara

Mersin antalya yolu son durum nedir? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
448
Cevap
9
Favori
106.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Ben bir aydır taşucundaydım. Mersin, susanoğlu falan gezdim ama dikkatimi çeken şey birtane bile hız uyarı tabelası yoktu. Acaba 110 mu 70 mi 50 mi nasıl gideceğiz, hadi şehir içi kavşaklardan gerçeken sınır 50 ama ya sonrası ? Taşucu silifke ve silifke - susanoğlu arası 70km çünkü duble yol olmasına rağmen. Taşucu - Mersin arası yol yapacaklara uyarı olarak ta söyliyeyim Cennet cehennem kavşağında EDS kameraları var dikkatli olun. :) Mersine kadar 70 le gittim ceza yerim diye

78 ile radar cezası yedim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert.AK.47

akdere köyü ile taşucu ilçesi arasındaki tünelin iki ucu birleştirememişler tekrardan tünel yapıyorlar şuan.

• mersin-anamur arası son durum nedir arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumhurfatih

mersin-anamur arası son durum nedir arkadaşlar?

tüneller açılmamış yollar aynı..
  • tünel çalışmaları var siz macera arayan abiydiniz heralde bozuk yolda sadece ön düzeninize zarar verirseniz anamur aydıncık arası 1 saatlik yol sizin istediğiniz gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyanali

quote:

Orijinalden alıntı: shehremini

Dün Mersin'den Bucak Burdur'a geldim. Buradaki yorumlardan sonra da sahilden gitmemek için navigasyondan başka bir güzerhan seçtim. Tam bir rezalet olan bir yoldan geldik. Bu yola göre sahil daha güvenli
    Hız sınırı çoğu yerde 30 km/h oluyor.
    Tecrübesiz olarak girmiş bulundum.
     Mersin antalya yolu son durum nedir?

Bir kurban daha :)
    2001 Yılında Antalya'dan Adana'ya giderken ramazan ayında oruçlu iken iftara yetişmeye çalışmıştım. Arada bir yerde camları açıp "yeteeeer" diye bağırdığımı hatırlıyorum. Tek başıma idim arabada. İftara 1 saat geç kalmıştım, silifkeden sonra 160-170 gitmeme rağmen (sinirden otobana girmeyi unutmuşum)
    Aynı ramazanın antalya dönüşünde de mersin'den gelmem gerekti kış şartları nedeni ile. Sizin yaptığınız gibi sahile "paralel" gitmeye çalışmıştım kendimce yine oruçlu ve tek başıma. O yolda da arada trafik levhasını görünce medeniyetin varlığını hatırlamıştım. En ilginci de 2 tarafınımın uçurum olup dağın üzerinden gittiğim kısımdı sabah 7'de çıkıp akşam 21:30'da evde açtım orucu.. Dayanamayıp ermenekten sonra ilk sola sapıp sahile inmiştim. Tabi navigasyon v.s. yok o zaman bizde. haritadan bir şeyler çıkarmaya çalışıyorum

Bu 2 tecrübeden sonra 2002'de yine bir ramazan günü niğde-ereğli-karaman-kazım karabekir-bozkır-kuruçay-akseki-antalya yapmıştım maceracı ruh ve sahil yolunun ve daha kötüsü olan ermenek yolunun korkusu ile Köylerin içinden geçerken cumbaların (balkonların) altından geçişimi, broadway'in kar ile mücadelesini ve tınaztepeye gelmeden önceki "güzel :D" kısımda karşıdan gelen araçtaki kişinin ve benim uzun zaman sonra bir "Allahın kulu'nu" gördüğü için oluşan istemsiz eblek gülüşü ve bakışı unutamam Daha sonraki zamanlarda da kullandığımda karamanlı bisküviciler dışında pek kimseyi görmemiştim yolda. Hatta akseki tarafındaki sapak kapalı oluyordu bazen.
    Şimdi bozkır inşinin yolun büyük kısmı bitti, deredeki köyleri görmüyorsunuz artık ama yol uzadı sanki eskisine göre. 2007'de Mersine gitmem gerektiğinde akseki-bozkır-karaman-sertavul tarafını kullanmıştım. 2001 yılındaki sahil yoluna göre otoban gibi gelmişti.

Aceleniz varsa, yolda durmayı seviyorsanız, tez canlı iseniz bana göre bitene kadar sahil yolunu kullanmayın.

Mesajınızı henüz okudum ama okuyunca aynı hisleri sanki tekrar tekrar yaşadım :)
    Demek ki o duygularda da yalnız değilmişiz.
    Dönüşte Konya otoban üzerinden daha hızlı ve tabi ki güvenli geldik :)
  • shehremini kullanıcısına yanıt
    Eminim iyi niyetle, bilmeden giren herkes o yollardan ilk geçişinde o duyguları yaşamıştır (tabi bir daha geçti ise :D ) Ben o yolculuktan sonra birazda mecburiyetten gitmeye başladığım bozkır yolunu halen kullanırım, özellikle tek başıma isem. Malum duracak fazla durak yok, yolcular ile sıkıntı olabiliyor.
  • Silifke Anamur yolundaki BOĞSAK TÜNELİ açılmış hayırlı olsun.Böylece ilk ve en önemli tünellerden biri açıldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratdoktor

Silifke Anamur yolundaki BOĞSAK TÜNELİ açılmış hayırlı olsun.Böylece ilk ve en önemli tünellerden biri açıldı

O boğsak tüneline girdik çok guzeldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kac dakıka azaldı yol:))
  • Vay be istanbuldan alanya ya
    Keyif icin anamur a
    Sora halamlara kuzenlerin yanina susanogluna o yollardan az gitmedim
    Ozamanlar ufaktik o yollarda ergenligimi cocuklugumu gecirdim
    Simdi arabamla gidicem oralara acicam ustunu
    Dolucak gozlerim biliyorum

• Üstadlar selamlar.

Tünel açılmış deniliyor, peki ne kadar kısaltıyor bu tünel ? Ben Isparta'dan Cumartesi sabaha karşı yola çıkıp Mersin'e gidicem ve bu yolu kullanmayı düşünüyorum.

Bir kez kullanmıştım daha önce manzarası mükemmel ama o zaman Toyota Corolla vardı 2008 vites kutusunda büyük hasara neden olmuştu yol, beni de arabayı da çok yormuştu. Tabi baya yüklüydü de araç.

Bu sefer iki yolcum daha olacak ve yine ağır bir araç olacak, Opel var bu kez.

Tavsiyeleriniz nelerdir? Konya üzerin çorak bir yoldan yolcularımı tehlikeye atmadan mı gideyim yoksa bu virajlı yoldan kusucaz artık yeter diye muhtemel bağrışmalarına rağmen manzarasına doyum olmayan yoldan mı gideyim ?
  • Ben de yolun son durumunu merak ediyorum. Bitmis olan kisimlar kullanilabiliyor mu? Mersin- antalya yolu kac saate dustu?

• bu yolu asla unutamam ... 1990 model mi ne corsa ile her 5km durmak adına su kaynata kan

bildiğin ölümle dans etik
  • quote:

Orijinalden alıntı: hiroshi_nakamura

quote:

Orijinalden alıntı: msek

Üstadlar selamlar.

Tünel açılmış deniliyor, peki ne kadar kısaltıyor bu tünel ? Ben Isparta'dan Cumartesi sabaha karşı yola çıkıp Mersin'e gidicem ve bu yolu kullanmayı düşünüyorum.

Bir kez kullanmıştım daha önce manzarası mükemmel ama o zaman Toyota Corolla vardı 2008 vites kutusunda büyük hasara neden olmuştu yol, beni de arabayı da çok yormuştu. Tabi baya yüklüydü de araç.

Bu sefer iki yolcum daha olacak ve yine ağır bir araç olacak, Opel var bu kez.

Tavsiyeleriniz nelerdir? Konya üzerin çorak bir yoldan yolcularımı tehlikeye atmadan mı gideyim yoksa bu virajlı yoldan kusucaz artık yeter diye muhtemel bağrışmalarına rağmen manzarasına doyum olmayan yoldan mı gideyim ?

ben olsam yolcum varken macera aramazdım

Konya üzerinden gittim geldim hafta sonu ama bu yolu da deneyeceğim bir kez daha..
  • 3 hafta evvel Alanyadan Adanaya gittim. ALLAH AŞKINA SAKIN GİTMEYİN çıldırırsınız! basamıyorsunuz, sollayamıyorsunuz;

Yavaş gittiğiniz için yol bitmiyor yolun yarısından fazlası virajli artık gına geçirdim Allah'a yalvarıcaktım bitsin diye:) gece idi tabi.

Gündüzce dönüşte artık gece kadar olmasa o virajlar bayıltıyor insanı. İnş şu yeni yol yapılsada kurtulsak. Allah o otobüs, kamyon şöförlerine sabır versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taha yasin arıcı -- 20 Mart 2014; 3:09:06 >
  • 20 dakika kadar kısaltıyor.
  • yoldaki son durum nedir arkadaşlar? bir gelişme varmı? mersinden anamura tayin düsünüyorum da:)
  • Sanırım tünelden sonra pek bir gelişme yok.

Samsun'dan yola çıkıyorum 14 haziranda. Adana üzerinde Silifke'ye uğrayacağım mecburen. Oradan Alanya'ya geçmek için sahil yolundan başka şansım yok sanırım.
  • Şöyle, yolu en son gören biri biraz yönlendirse keşke :( Haftaya oradan geçiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.