Şimdi Ara

Evernote, hacker saldırısının kurbanı oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• En popüler not alma yazılımlarından olan Evernote, son dönemlerde yaygın olarak rastlanan hacker saldırısından payını aldı.

Uygulamanın resmi blogundan yapılan duyuruda, sunucuların bazı hacker saldırısına maruz kaldığı ve bazı e-posta ve şifre bilgilerinin açığa çıktığı açıklandı. Ancak saldırıda notlar ve içeriklere dokunulmadı. 

Saldırının yapıldığı açık, tek yönlü şifreleme yöntemi yapılırken ortaya çıktı. Ancak girişim tüm kullanıcı şifrelerini sıfırladı. Kullanıcılar an itibariyle uygulamayı kullanırken yeni şifre belirlemek durumunda ve bunu hemen yapmaları tavsiye ediliyor. 

• Önemli bilgilerimi asla 3.parti yazılımlara emanet etmem.

Benim bütün kredi kartı bilgilerim site üyeliklerim banka hesaplarım iPhone'nun kendi 'Not' uygulamasında. Yani Apple iCloud'da.

iCloud hesabım hacklenirse biterim lan ben

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Call Me Maybe

Önemli bilgilerimi asla 3.parti yazılımlara emanet etmem.

Benim bütün kredi kartı bilgilerim site üyeliklerim banka hesaplarım iPhone'nun kendi 'Not' uygulamasında. Yani Apple iCloud'da.

Tek sen değil çoğu kişi biter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 2 Mart 2013; 23:42:51 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bende aynıyım. Ama bir kombinasyon yaratırsan iyi olur ben öyle bişey yaptımki 256bit SSL güvenlik sertifikasına aday gösterirler herhalde

• Mağdur olan bütün kişilere geçmiş olsun, harbi büyük olay.

• degistim sifreyi
  • Böyle güzel bir hizmete saldırı yapmak nasıl bir saçmalıktır?

• quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

quote:

Bende aynıyım. Ama bir kombinasyon yaratırsan iyi olur ben öyle bişey yaptımki 256bit SSL güvenlik sertifikasına aday gösterirler herhalde

Bunu niye burdan söylüyosunuz. resmen kendinizin açığını bildirdiniz.

• Bugün Evernote kullaniyordum , evernote masaustu programi acik bir sekilde bilgisayarin basindan kalktim ve mutfaga gidip yemek yedim , geldigimde programda birkac islem yapmaya calistim yanlis kullanici adi ve sifre dedi . Anlam veremedim uygulama acikken bir anda sifre yanlis demesine, daha sonra mailime yeni sifre gonderdim kullanmaya devam ettim.

Demekki bugun benimde hesabimi hacklemisler

• quote:

Orijinalden alıntı: Créw

Bugün Evernote kullaniyordum , evernote masaustu programi acik bir sekilde bilgisayarin basindan kalktim ve mutfaga gidip yemek yedim , geldigimde programda birkac islem yapmaya calistim yanlis kullanici adi ve sifre dedi . Anlam veremedim uygulama acikken bir anda sifre yanlis demesine, daha sonra mailime yeni sifre gonderdim kullanmaya devam ettim.

Demekki bugun benimde hesabimi hacklemisler

Bende de oldu, Evernote güvenlik için şifreleri sıfırlamış.

• Butun herseyim varim yogum evrnote da hacklanmis oldugumu nasil anlamrim ki?

• Amaçları neymiş
  • kullandığınız akıllı telefonun kendi not sisteminden başka bir uygulama kullanmayın arkadaşlar, iyi yada kötü fark etmez size verilenle yola devam edin derim 3. parti uygulama neticede bu kadar güven olur işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: qökalp58

Amaçları neymiş

Amaçları ne olacak kullanıcıların oraya kaydettiği hesap, kredi kartı vs bilgilerini çalmak.
  • Evernote, Dropbox, iCloud.. Hepsini kullaniyorum.

Şimdi de HDD'deki önemli verileri korumak amaçlı Box.net 50 GB kullanacağım
  • Kredi kartı bilgilerini ve şifrelerini sağda solda not alan ve dijital ortamda saklayanlara bunlar müstehak. Abicim şifreyi niye sağa sola yazıyorsunuz. Aklınızda kalabilecek birşey yapsanıza uğraşmayın. Siz güvenliğinize önem vermiyorsunuz 3. party yazılım firmaları mı önem verecek?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.