Şimdi Ara

oto ses sistemleri neden pahalı ?? uygun fiyatlı çözümü yok mu bu işin?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

cahil cühela sorularım için özür dilerim öncelikle.. oto ses sistemlerinden zerre kadar anlamıyorum, araştırıyorum ama yine de şu sorulara cevap bulamadım.

1. logitech, creative gibi markaların son derece tatmin edici (benim için, benim için benim için : ) 2+1 sistemleri max. 100tl,
    veriyorsunuz 100tl yi en basitinden bir mp3 çalara hatta cep telefonuna bile bağlayarak gayet yeterli (benim için) temizlikte ses ve bass alabiliyorsunuz, bunun aynısı neden oto sistemlerinde olmuyor ?

2. araçta bass alabilmek için (arabayı hoplatmaya gerek yok, müziğin içindeki basları ayırt edeyim yeter) illaki şu kocaman kolonlardan mı almak lazım, bass veren hoparlörler var mıdır, ya da küçük bir woofer?

3. aracım 97 model 3.16i compact bmw, ön kapıda (sanki arka kapı var da, neyse) küçük bir hoparler yeri var, arkada da yine bagaj üstünde köşelerde küçük hoparler yerleri var, arkadaki hoparlör patlamış sanırım kötü ses veriyor, bu yerlere uyacak hoparlörü nerede bulurum, mağazalardaki standart gibi görünen hoparlörlerin benim araca olacağını sanmıyorum ne yapmam gerek ? en düşük bütçeyle temiz ses alabileceğim bir çözüm var mı ? (yüksek sese gerek yok, temiz olsun yeter)

cevaplama lütfunda bulunanlara şükranlarımı iletiyorum..

• sorularınızı yanıtlayacak tecrübem yok. ama en azından sorularınız hakkında bir fikrim var.

1-) ev ses sistemleri bahsettiklerimiz için geçerli genel 2+1 3+1 4+1 ler için, motor ve yol sesinide hesaba katarsanız ve araç akustiğini o hoparlörler 3-5 w lık bişey oluyor. sublarıda 15-20 w arası benim rastladıklarım, araç için az ve küçük geliceklerdir. yani ses verir ama tatmin etmez bence.

2-) iyi bir coaxial oval ile bas alabilirsiniz. ben 6985 kullanıyorumki basları gayet güzel.

3-)bu sorunuza yanıt veremicem, çünkü boyutları bilemiyorum ama en ucuzu yerine en uygununu bakmanızı tavsiye ederim.

genelde electroworld, mediamrkt gibi yerleri kollarsanız gayet ucuza ürünler gelebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ishadami

efenim merhabalar,

cahil cühela sorularım için özür dilerim öncelikle.. oto ses sistemlerinden zerre kadar anlamıyorum, araştırıyorum ama yine de şu sorulara cevap bulamadım.

1. logitech, creative gibi markaların son derece tatmin edici (benim için, benim için benim için : ) 2+1 sistemleri max. 100tl,
    veriyorsunuz 100tl yi en basitinden bir mp3 çalara hatta cep telefonuna bile bağlayarak gayet yeterli (benim için) temizlikte ses ve bass alabiliyorsunuz, bunun aynısı neden oto sistemlerinde olmuyor ?

2. araçta bass alabilmek için (arabayı hoplatmaya gerek yok, müziğin içindeki basları ayırt edeyim yeter) illaki şu kocaman kolonlardan mı almak lazım, bass veren hoparlörler var mıdır, ya da küçük bir woofer?

3. aracım 97 model 3.16i compact bmw, ön kapıda (sanki arka kapı var da, neyse) küçük bir hoparler yeri var, arkada da yine bagaj üstünde köşelerde küçük hoparler yerleri var, arkadaki hoparlör patlamış sanırım kötü ses veriyor, bu yerlere uyacak hoparlörü nerede bulurum, mağazalardaki standart gibi görünen hoparlörlerin benim araca olacağını sanmıyorum ne yapmam gerek ? en düşük bütçeyle temiz ses alabileceğim bir çözüm var mı ? (yüksek sese gerek yok, temiz olsun yeter)

öncelikle merhabalar bu net ses sorunun için coax tarzı dediğimiz hoparlörlerden kapılarına alabilirsin net ve iyi ses verir ve 2.el temiz bişeler senin için araştırırım.

logitech 2+1 in wooferi ile herhangi bir misal atıyorum pıoneer marka bir wooferi yan yana tutman biraz garip geldi tabikide kat kat daha iyi performans alırsın
    ben sana illada 2.000 tl verip de sadece woofer al demiyorum ucuz bişeyler (istiyorsan) alabilirsin bu işler zaten merak işleri ilgilenmeyen yapamaz zaten ama
    ucuz kople set bulabilirsin fazla abartı paralar vererek bütçeni zorlama ama inan bu sevgi içine işlediği zaman 5.000 tl de verirsin 10.000 tl de...

dediğim gibi COAX tarzı hoparlör ucuz bişeyler araştırıyım sana bütçeni zorlamıyacak şekilde ama aracının kapılarının boyutu ne kadar ona göre oluyor bana gerekli bilgileri verirsen daha iyi yardımcı olabilirim.

• cevaplar için teşekkürler, evet 3 yollu 4 yollu hoparlörler işimi görüyormuş sanırım, tabi ki de zevk mesesi 5000 tl de verilebilir 10000 tl de.. verdiğim 2+1 örneği sadece aradaki fiyat olayına dikkat çekmek içindi, yarın araçtaki hoparlörlerin ölçülerini alacağım, arkadaki hoparlerlerin ölçüleri çok küçük ise pandizota monte edebilirim alacağım hoparlörleri,
    @kursat_53 ilginiz için teşekkür ederim bütçem dahilinde elektronik eşyada her zaman sıfır ürünleri almayı yeğliyorum, sıfır ürün tavsiyesinde bulunabilirseniz sevinirim,
    arkaya monte etmek için şu ürün nasıldır mesela ? :http://tiny.cc/wf8btw
    kapıdaki hoparlörleri orijinaline göre değiştirip, arkaya bunları monte etsem yeterli olur mu? bir de anfiye gerek var mıdır? mevcut sisteme bunları bağlasam sıkıntı olur mu?

• olay bir kaç şeyden kaynaklanıyor.

öncelikle araçların akustiği bu işe zaten uygun değil.

bu dediğin hoparlörler özel hesaplarla tam litre ve şekillerinde o malzeme ile alına bilecek en iyi sese göre dizayn ediliyor. Ama aracın kapısı dizayn edilirken hoparlör akustiğini hesaplamak üst seviye ses sistemi sunan araçlar hariç oldukça arka sırada yer alıyor.

ayrıca mesafe de önemli cretive leri kulak hizan yerine ayaklarının olduğu yere koy bass kutusunu da senden 3 mt arkanda etrafı süngerle kaplı bir kutuya koy ondan sonra bak bakalım aynı sesi alabiliyor musun?
  • quote:

efenim merhabalar,

2 adet pioneer oval alırsın 1 adet jbl gt5 12" bass 1 adet jameson usa 6004 amfi alırsın temiz ses gelir sesi açtıkça yükselir zaten ama o söylediğin 2+1 gibi sesi açtıkça bozmaz

• bilgiler için teşekkürler, araçta bass ve anfiyi koyacak yer bulmak konusunda sıkıntı yaşıyorum, 3 ya da 4 yollu oval pioneerlar işimi görmez mi sadece, anfi şart mı?
  • Kaliteli ses istiyorsan amfi kullan bence. Amfiyi koymak fazla sıkıntı yaratmaz ama woofer yaratır ondan kullanmayacaksın heralde. Jameson Usa 505 amfi , Jbl Gto-6508c 2 takım veya 1 takım jbl gto 6508c ve pioneer oval kolon işini görür
  • quote:

bilgiler için teşekkürler, araçta bass ve anfiyi koyacak yer bulmak konusunda sıkıntı yaşıyorum, 3 ya da 4 yollu oval pioneerlar işimi görmez mi sadece, anfi şart mı?

eğer bass için yer yoksa amfi olarak jameson kalın ve büyük bir amfi değil kotuk arkasına koyabilirsin sabitlersin yer de kaplamaz max kaplıaycağı kalınlık 3-4 cm dir boy ise 20-25 cm birşey o kadar büyük çrikin görünümlüde değil :) 2 adette temizinden jbl decade oval bulursan senin işni fazlasıyla görür
  • Yer sıkıntın varsa "VIBE AUDIO LITEAIRCU8-V1" kesinlikle işini görecektir hem slim hem anfisi üzerinde.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.