Elektronik Sigara = Fitil ve Tel Değişimi Hakkında...
59 Cevap7437 Görüntüleme7 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

56 Mesaj
2 Mart 2013; 0:03:37 

Öncelikle Arkadaşlar: Piyasadaki Elektronik sigaraları kullanan herkezin Atomizer içerisindeki fitili ve teli değiştirmeyi öğrenmesi gerektiğini söylemek istiyorum...

Çünkü krom+nikel karışımı 0,20 mm üretilen tel ısındığında, Eltaf + Seramik Fitili her ne kadar yüksek sıcaklık dayanım ve yalıtım özelliğini taşısalarda, likitle beraber belli bir kullanım sonrası yıpranıyor ve kararma yapıyor daha sonra acı bir tat ve yanık kokusu gelmeye başlıyor, bu durumun sağlığa zararlı olabileceğini söylememe gerek yok sanırım...

Aşağıdaki resimler sizlere faydalı olabilir...

En Altta ki videoda abimiz emek vermiş uygulanışını anlatmış...

--Resimlerde görüldüğü üzere iki çeşit ip mevcut bir tanesi elyaf ağırlıklı, diğeri ise seramik elyaf karışımı ip.
--Orjinal atomizer başlıklardaki ipler daha ince fitilllerden oluşmaktadır.
--Ben Seramik + Elyaf olan ipi bugün yaptım denedim çok daha kullanışlı geldi emin olun orjinalinden daha temiz bir damak tadı bırakıyor.
--Yalnız yapımı Videoda Anlatıldığı üzere biraz Emek ve İşçilik Gerektiriyor...

Konu Hakkında Sorularınızı PM den Sorabilirsiniz...

Seramik elyaf ipler, tamamen asbestsiz yapıda olup temel hammaddeleri olan seramik elyafın yüksek sıcaklık dayanım ve yalıtım özelliğini taşırlar. Bu ürünler mekanik dayanımlarının artırılması amacıyla cam elyaf, paslanmaz çelik tel veya alaşımlı teller ile güçlendirilerek 425 Tex'den 2500 Tex'e kadar tek, çift ya da üçlü sarmal haline getirilerek üretilirler. Ürün aynı zamanda diğer tüm seramik elyaf tekstil ürünlerin temel malzemesidir.

http://www.youtube.com/watch?v=BT1jRU3U4OU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArKaDaŞ112 -- 23 Temmuz 2013; 14:27:25 >

56 Mesaj
2 Mart 2013; 1:15:13 

Önemli notlar:
1- teli sararken birbiri ile temas ettirmemelisiniz...
2- teli atomizerin iç kısmına monte ederken telin ortadaki ucunu yanlara temas ettirmemelisiniz.

Aklıma geldikçe sizlerle paylaşacağım...

60 Mesaj
2 Mart 2013; 1:17:56 

Güzel paylaşım elinize sağlık

56 Mesaj
2 Mart 2013; 1:47:56 

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArKaDaŞ112 -- 23 Temmuz 2013; 14:27:41 >

56 Mesaj
2 Mart 2013; 1:50:46 

Seramik elyaf ipler, tamamen asbestsiz yapıda olup temel hammaddeleri olan seramik elyafın yüksek sıcaklık dayanım ve yalıtım özelliğini taşırlar. Bu ürünler mekanik dayanımlarının artırılması amacıyla cam elyaf, paslanmaz çelik tel veya alaşımlı teller ile güçlendirilerek 425 Tex'den 2500 Tex'e kadar tek, çift ya da üçlü sarmal haline getirilerek üretilirler. Ürün aynı zamanda diğer tüm seramik elyaf tekstil ürünlerin temel malzemesidir.

3361 Mesaj
2 Mart 2013; 2:51:45 

Yaw senden de bir video bekliyoruz adam 40 dakika amma uzatmış neden ipi yaktığını çakmakla anlıyamadım sende yaparken yaktınmı hakan ?

Bu Konuyu Okumadan Araç Kamerası Almayın - Araç Kamerası Tavsiyesi (10 Farklı Model )

İnsanların Güvenini Kaybetmektense, Para Kaybetmeyi Tercih Ederim..Robert Bosch

3361 Mesaj
2 Mart 2013; 2:53:45 

Tamam anlamadığım nokta şu şimdi o telleri sardık sonra içinden geçirip aşşağıya doğru uzattık sonra o teller öyle havadamı duruyor yakın plandan kimse çekmemiş o kısımda anlamadım walla ?

Bu Konuyu Okumadan Araç Kamerası Almayın - Araç Kamerası Tavsiyesi (10 Farklı Model )

56 Mesaj
2 Mart 2013; 3:06:17 

quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

Yaw senden de bir video bekliyoruz adam 40 dakika amma uzatmış neden ipi yaktığını çakmakla anlıyamadım sende yaparken yaktınmı hakan ?

ipi çakmakla ısıya dayanıklı olduğunu göstermek için yaktım hocam.
aslında ip kırmızı fakat resimde görünmüyor yakında video ekleyeceğim...

56 Mesaj
2 Mart 2013; 3:09:00 

quote:

Tamam anlamadığım nokta şu şimdi o telleri sardık sonra içinden geçirip aşşağıya doğru uzattık sonra o teller öyle havadamı duruyor yakın plandan kimse çekmemiş o kısımda anlamadım walla ?

hocam o kısım asıl önemli olan kısımdır, bu resimler sadece konu hakkında ön bilgidir dediğimiz gibi videoyu yakında ekleyeceğim...

56 Mesaj
2 Mart 2013; 3:11:02 

quote:

çok haklısın asıl önemli olan nokta burasıdır zaten hocam. bu konu hakkında yakın video çekip paylaşacağım. ipi halen kullanmaktayım orjinal çin malı elyaflardan çok daha kaliteli ayrıca ucuz bir ipte değildir.

3361 Mesaj
2 Mart 2013; 8:24:18 

quote:

Orijinalden alıntı: ArKaDaŞ112

çok haklısın asıl önemli olan nokta burasıdır zaten hocam. bu konu hakkında yakın video çekip paylaşacağım. ipi halen kullanmaktayım orjinal çin malı elyaflardan çok daha kaliteli ayrıca ucuz bir ipte değildir.

Tabi canım ip ucuz olsa zaten neden habre atomizer alsın millet. Videonu bekliyoruz bu iplerden satıyorsan alabilirim. Senin ip ve tel uyumlu sanırım diymi tüm atomizerdeki ip ve teller ile ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 2 Mart 2013; 8:25:20 >

56 Mesaj
2 Mart 2013; 12:33:23 

quote:

Tabi canım ip ucuz olsa zaten neden habre atomizer alsın millet. Videonu bekliyoruz bu iplerden satıyorsan alabilirim. Senin ip ve tel uyumlu sanırım diymi tüm atomizerdeki ip ve teller ile ?

evet hepsini inceledim bendeki ipler atomizerdeki elyaflardan daha kaliteli ve sağlam.

3361 Mesaj
2 Mart 2013; 16:58:41 

Bakalım ilk siparişimi geçtim görüşlerimi yazarım 5 metre ip 3 metre tel 2 sene yeter kafadan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

56 Mesaj
3 Mart 2013; 4:15:27 

quote:

Bakalım ilk siparişimi geçtim görüşlerimi yazarım 5 metre ip 3 metre tel 2 sene yeter kafadan.

Pazartesi siparişiniz elinizde olacak Olgu bey... :)

56 Mesaj
4 Mart 2013; 11:58:34 

56 Mesaj
4 Mart 2013; 13:17:48 

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArKaDaŞ112 -- 23 Temmuz 2013; 14:27:56 >

56 Mesaj
4 Mart 2013; 14:55:59 

İp ve tel değişimi için bu videoyu izleyin..
E- sigara kullanan herkezin bu değişimi yapabilmesi şarttır...

http://www.youtube.com/watch?v=BT1jRU3U4OU

8 Mesaj
5 Mart 2013; 17:56:04 

hocam resimler için teşekkurler.
tel olarak KANGHAL A tel en uygunu diye ogrendim.
sahibinden de satılıyormuş.

0 Mesaj
6 Mart 2013; 20:19:00 

cep numaranı yazarmısın

1 Mesaj
7 Mart 2013; 0:29:35 

ArKadaşlar ArKaDaŞ112 Nickli Arkadaşın Selamı Var :)
İp ve teller her daim hazır pm Atılırsa Kendisi ile irtibata geçebilirsiniz.. selam ile...

Selamete Varmayabilir Her Sabır,
Bazı Davalar Mahşere Kalır...

8 Mesaj
8 Mart 2013; 11:51:42 

ben biraz fazla aldim. 50m kanghal a 0.2mm tel ve 10 metre orjinal ipi var.
yarısını satabilirim.

60 Mesaj
8 Mart 2013; 11:59:21 

Arkadaşlar ben aldım, video daki gibi taktım, 1 gündür kullanıyorum gayet başarılı, tavsiye ederim.

1 Mesaj
8 Mart 2013; 12:02:16 

quote:

Orijinalden alıntı: çekitout

Arkadaşlar ben aldım, video daki gibi taktım, 1 gündür kullanıyorum gayet başarılı, tavsiye ederim.

-seramik elyaf ipler diğer polyester elyaf iplere göre aslında daha mat renkte olanlarıdır.
-ben denemeniz açısından birkaç çeşit ip göndermiştim.
-iplerin üzerindeki ince ipcikleri yakmanızı öneririm ama fazla da yakmaya gerek yoktur.
-seramik elyaf iplerin içerisinde sağlamlığı artırmak için çok ince çelik tel ile üretilmiştir. İNCE ÇELİK TELİ ÇIKARTMAYI UNUTMAYIN.
-bir yıl yetecek kadar ip ve teliniz var artık sık sık teli ve ipi değiştirmenizi öneririm... ( sonuçta ısı ile her ürün yıpranır ) ben her likit değişiminde tertemiz seramik elyaf ipimi ve telimi değiştirip kullanıyorum...

3361 Mesaj
8 Mart 2013; 16:21:01 

BEnimde elime ulaştı gayet başarılı ürünler teşekkür ederim 1 sene rahatım :)

1 Mesaj
8 Mart 2013; 17:27:20 

quote:

-seramik elyaf iplerin içerisinde sağlamlığı artırmak için çok ince çelik tel ile üretilmiştir. İNCE ÇELİK TELİ ÇIKARTMAYI UNUTMAYIN.

1 Mesaj
8 Mart 2013; 19:48:50 

http://www.facebook.com/atomizer.urunleri

hocam bu profilden bağlantı kuruyorum daha sağlam oluyor. diğer türlü formlarda karışıklık oluyor alıcılar arasında eklerseniz sevinirim oradan yardımcı olayım...

herhangibir ticari ünvanımız yok :) tamamen bireysel...

60 Mesaj
9 Mart 2013; 11:37:34 

quote:

Orijinalden alıntı: hakanerbilgin

Hocam ben göremedim öyle bir tel

1 Mesaj
9 Mart 2013; 14:34:51 

quote:

Orijinalden alıntı: çekitout

Hocam ben göremedim öyle bir tel

hocam seninkileri ben çıkarttım muhtemelen uyarım arada çıkartmadıklarım varsa yanlışlık olmasın, hata olmasın diyedir...

yinede dikkat edelim.

60 Mesaj
9 Mart 2013; 21:36:05 

quote:

Orijinalden alıntı: hakanerbilgin

hocam seninkileri ben çıkarttım muhtemelen uyarım arada çıkartmadıklarım varsa yanlışlık olmasın, hata olmasın diyedir...

yinede dikkat edelim.

Anladım teşekkürler

1211 Mesaj
10 Mart 2013; 13:46:22 

Hocam bu seramik elyaf olan örgülu olan ipin uzerinde cok cok ince elyaf parcalari var. Kedi tuyu bile cigere kacsa kist yapiyor. Merakimdan soruyorum Bunlarin cekerken cigerlerinize kacmadigindan nasil emin oluyorsunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Yıldızlar ates böceği sanılmaktan korkmazlar !

„€ Vincent Lord €„ 

1 Mesaj
10 Mart 2013; 16:46:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Vincent Lord

Hocam bu seramik elyaf olan örgülu olan ipin uzerinde cok cok ince elyaf parcalari var. Kedi tuyu bile cigere kacsa kist yapiyor. Merakimdan soruyorum Bunlarin cekerken cigerlerinize kacmadigindan nasil emin oluyorsunuz?

Hocam öncelikle seramik elyaf, yapısı itibari cam elyaftan daha sağlıklıdır çünkü:
Cam elyaf ağır asbest denilen kimyasal içerir.

Piyasdaki ürünlerde bulunan ip cam elyaftır. (onlarda da tüyler vardır)

Orjinal ürünler dahil tüm elyaf fitiller yapısında küçük tüycükler içerir.

Biz atomizere monte etmeden önce çakmakla yandığı kadar fitilin tüylerini yakıyoruz.

Atomizere monte ettikten sonra birkaç damla likitten sonra yine pili çalıştırıp ipi yakıyoruz.

Atomizerin en ucuna geçirdiimiz silikon ile alt tarafda kalan ipin ucundaki tüyler arasında sadece likitin geçebileceği kadar açıklık var.

Likit ile ıslanan ipin tel ile temasından sonra yanarak buhar olması ile güçlü bir nefesle onu içimize çekme ihtimali ile yola çıkan kimseye hem elektronik sigarayı hemde normal tütünü asla tavsiye etmiyoruz.

Seramik Elyafdaki ısrarımız zaten daha dayanıklı olup yanmayarak sadece likiti buharlaştımada ve aromayı daha yoğun taddırmakta verimli oluşundandır.(ve asbest içermez)

-Glukoz Gibi Yoğun bir sıvı ile ıslanan fitilin tüycükleri ipten asla ayrılmıyor birbirine ve ipe yapışıyor.

Son Olarak : Fotoğraflar Makro Çekimdir aslında her ipte ve fitilde bu tarz çekim ile çok fazla detay görürsünüz, sineğin gözünde ki minlerce merceği görmek gibi...

Çok iyi bir konuya değindiniz, Teşekkür Ederim...

Ben bir sağlık personeliyim keşke sigara ve ona benzeyen herşey yasaklansa ve hiç piyasada olmasa ama malesef hepimiz kullanıyoruz...

1 Mesaj
10 Mart 2013; 20:11:04 

Seramik Elyaf İp

Kullanım Sıcaklıkları
1260 ºC ve 1430 ºC

Kimyasal özellikleri:
Al2o3 %47 Bakınız: http://www.saykar.net/aluminyum+oksit.html

Sio2 %52 Bakınız: http://www.net-bilgi.co...2-kuars-nedir-net-bilgi

Kullanım Alanları

*1200'?ye kadar kullanılır.
* Paslanmaz tel takviyeli ve cam elyaf takviyeli olmak üzere iki çeşidi mevcuttur.
* Paslanmaz çelik tel takviyeli çeşitleri yüksek sıcaklıklarda mukavemet sağlar.
* Kaynak kıvılcımlarından koruyucu perde olarak
* Endüstriyel fırınların kapaklarında, arabalarında ve baca izolasyonlarında
* Gaz boruları ve elektrik kablolarının yüksek ısıdan korunması için.
* Gemi uçak sanayinde
* Motor eksoz izolasyonlarında.
* Yangına dayanıklı perde olarak
* Yüksek dereceli boru ve konteyner v.b. izolasyonlarında.
* Endüstriyel fırınlarında ısı perdesi olarak
* Özellikle ipler yukarıdaki türev malzemelerin imalatında kullanılır.

Al2o3 %47 : Alüminyum oksit minerali , alüminyum metalinin oksijene karşı yüksek duyarlılıkta olmasından dolayı meydana gelmektedir. Yüksek sertlikleri ve dayanım ömürlerinin yüksek oluşları nedeniyle yüzey işlem sektöründe tercih edilirler.
Alüminyum Oksit 'in Dayanıklılığı Yüksek
Alüminyum Oksit 'in Serbest Akış Özelliği 97 % minimum
Alüminyum Oksit 'in Aside Duyarlılığı Yoktur
Alüminyum Oksit 'in Nem Çekme Özelliği Vardır.
Alüminyum Oksit 'in Magnetiklik Özelliği Çok hafif magnetikdir
Alüminyum Oksit 'in Elektrik İletimi 100 microsiemens per meter
Alüminyum Oksit 'in Radioaktivite Özelliği Tesbit edilmemiştir
Alüminyum Oksit 'in Patoljik Zarar Verme Özelliği Yoktur
Alüminyum Oksit 'in Serbet Silika İçeriği Yoktur

Alüminyum Oksit radyoaktif bir mineral değildir.

Alüminyum Oksit ağır metaller içermez.

Alüminyum Oksit nem tutar bu nedenle kuru yerde muhafaza edilmelidir.

Alüminyum Oksit toksik maddeler ile kanserojen maddeler içermez.

Alüminyum Oksit serbest silika içermez ve silikoz hastalığına neden olmaz.

Alüminyum Oksit yüzeye yüksek enerji transferi geliştirerek ve düşük seviyede toz üretimiyle kırılmaya karşı nispeten yüksek dayanıklılık gösterir.
Alüminyum Oksit yüksek özgül ağırlığı (4.0-4.1), kir ve kabuk sökmesi (temizleme) kolaylaştırmak için, yüzeye çarpan tanelerin yüksek bir enerjiye sahip olmasını sağlar.

Sio2 %52: (KUARS )

Atom numarası: 14
Atom ağırlığı: 28.0855 g/mol

- Oksijenden sonra bileşikleri halinde en fazla bulunan elementtir.
- Silisyum oksit (SiO2) doğada kum ve kuartz şeklinde bulunur.
- Yerkabuğunun yaklaşık %25.7 si bu elementten oluşur.
- Çizgisi beyaz, çabuk kırılır ve kırılma yüzü sedef içi şeklinde (Konkoidal),
- Ergime sıcaklığı 1785°C olan kayaç yapıcı bir ana mineraldir.
- Kuars kristali terapi kürlerinin en önemlilerindendir.
- Buna göre; vücudumuzdaki zihinsel, bedensel ve ruhsal düzeyimizi arttırıcı enerji üretir.
- Ortamdaki tüm negatif olumsuzlukları geri iter. Meditasyon için çok uygundur.
- Mavi kuars; troid ve metabolizma dengeleri üzerinde güçlendiricidir.
- Öksürük azaltıcı ve ateşdüşürücüdür.
- Zihin açıklığı ve güven duygusu sunar. Hata duygularını ortadan kaldırır.
- Tehlikeden koruyucudur.
- Cinsel problemlere iyi gelir.
- Pembe kuars; Negatif enerjiyi çekip, boşaltma özelliğinden dolayı bilgisayar v.b. cihazların elektrostatik akım olumsuzluklarını giderir. Cihazların yanında bulundurulması tavsiye edilir..

Kaynaklar:
http://www.net-bilgi.co...2-kuars-nedir-net-bilgi
http://www.saykar.net/aluminyum+oksit.html

1 Mesaj
11 Mart 2013; 8:58:12 

[DHTUBE=http://www.youtube.com/watch?v=lgWpKaz0EOQ&feature=youtu.be]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanerbilgin -- 11 Mart 2013; 8:58:54 >

0 Mesaj
13 Mart 2013; 1:46:50 

iyi günler nasıl irtibata geçebiliriz bende sipariş vermek istiyorum bilgilendirirseniz sevinirim

56 Mesaj
13 Mart 2013; 5:55:22 

quote:

Orijinalden alıntı: tugayserdar

iyi günler nasıl irtibata geçebiliriz bende sipariş vermek istiyorum bilgilendirirseniz sevinirim

Arkadaşlar le birlikte bu satfada bilgi alışverişi yapıyoruz eğer sizin içinde uygunsa buradan irtibata geçelim hocam.. ip ve telimiz mevcuttur...

http://www.facebook.com...ik.sigara.kullanicilari

56 Mesaj
13 Mart 2013; 7:12:00 

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArKaDaŞ112 -- 17 Mart 2013; 13:59:13 >

0 Mesaj
13 Mart 2013; 19:27:48 

İletişim bilgilerinizi pm atar mısınız ArKaDaŞ112 ?

5950 Mesaj
14 Mart 2013; 4:26:24 

mesajım bulunsun.

opel corsa 1.3 cdti enjoy 2012 ....pepperdust....

56 Mesaj
14 Mart 2013; 4:29:30 

quote:

Orijinalden alıntı: KHaN79

İletişim bilgilerinizi pm atar mısınız ArKaDaŞ112 ?

56 Mesaj
14 Mart 2013; 4:31:38 

Lütfen Okuyun Sağlığınız İçin... Silika İP HAKKINDA
hakkımda esigara.us editörü tarafından çıkartılan karalama kampanyası hakkındadır...

size faydalı olacaktır...

Sayın Blomberg ( Serdar Bey)
Çok önemli bir konuya değinerek insanları bilgilendirdiğiniz için yürekten sizleri kutluyorum.
Öncelikle Sana gönderdiğim ve herkeze gönderdiğim iplerin parlak olanlarını sadece farkı ayırt edip o ipleri kullanmaman içindir! her paket gönderdiğim arkadaşa, soranlara bunu ayrıca telefon ile mesaj ile belirtirim...( bu arada senden ücret bile almadım bedava gönderdim...)

Farketti isen o ipleri çok az miktarda gönderdim...(onları satmadığımı, ayırt etmeleri için gönderdiğimi dileyen herkeze facebook sayfamdaki kişileri şahit göstererek isbatlarım)

Ben Ankara ve bazı illerde da 10 yılı aşkındır (hem devlet kurumunda hem özel sektörde) sağlık memuru olarak görev yapmaktayım.

Seramik Elyaf İpe ilk önce kendim başladım başlamadan önce bu fitilin kimyası hakkında detaylı bilgilere ulaştım bu yüzden gönül rahatlığı içerisinde arkadaşlara da önermeye başladım...

Bu konudaki detaylı bilgilere pürmüzle değil kimya değerleri ve kaynak göstererek açıklamamı video ile yapacağım...

Gelelim çok sağlıklı SİLİKA ipe:

*Sayın arkadaşlar bu yazıyı okuyan herkez adresimi vereyim gelin karışılıklı sizleri aydınlatayım!!!
*Seramik elyaf ipte de silika mevcuttur fakat % oranı silika elyaf ipden çok çok daha düşük derecededir...
*Silika denilen ham madde (SIO2) uzun süre solunması sonucu Silikozis hastalığına neden olur.
*Silikozis hastalığı: Buyrun...

1-Silika moleküllerinin bir araya gelmesi ile oluşan kristal formları kuvars, tridinite ve kristobalit olarak isimlendirilir. Yeraltından çıkarılan cevher ne olursa olsun çok miktarda silisyum dioksit (SiO2; silika) ile karışmış durumdadır.
2-Silikozis, pnömokonyozlar başlığı altında toplanan akciğer hastalıklarındandır. Hastalık mesleki akciğer hastalıkları arasında hızlı seyreden ve ölümcül olanlarından birisi olup koruyucu tedbirlerle önlenebilir
3-Hastaların bir kısmında Tüberküloz da gelişir. Hastalığın ortaya çıkışına kadar tozlu ortamda çalışma süresi genel olarak 10-20 yıldır. Bu süre 2-5 yıla kadar inebilir
4-Silikozisin başlangıç dönemlerinde hiçbir belirti ve fizik muayene bulgusu saptanmazken bu evrede hastalığın varlığını belli eden tek bulgu röntgen filminde lineer gölgelerde artma ya da serpilmiş ufak (1.5 mm den küçük) nodüler gölgelerdir.
5-Akciğerlerde opasiteleri olan hastalarda hastalığın doğru tanısını koyabilmek için ayrıntılı çevre ve meslek öyküsü almak ve PA akciğer grafilerini özenle değerlendirmek gerekir.
6-Silikoz, kristalin silikanın (toz silika) neden olduğu ciddi, sakat bırakan hatta zaman zaman ölümcül bile olabilen bir ciğer hastalığının adı. Bu hastalık ciğerlerde geri dönüşü olmayan hasar bırakıyor.
7- Hastalığın tedavisi yok ancak kristalin silika ile çalışılırken hastalığa yakalanmamak için yüzde yüz koruyucu önlem alınması gerekiyor...

Buna benzer kaynaklara ve sağlık bakanlığı yetkillerine dayalı belegelerim elimde mevcuttur...

Çalışmalarım helen sürmektedir kısa zaman sonra videodan dinleyerek bilgi sahibi olan arkadaşlar için video yayınlayacağım...

Silika ipin neden bu kadar sağlam olduğunu hangi kimyasallar ile güçlendirildiğini sizlere açıklayacağım...

Madem vebal madem sağlık hepinizi uyarmak konu yüzünden de benim boynumun borcudur. lütfen silika ipler kullanmayınız sağlamlığı sağlıklı olduğu anlamına gelmez...

Hakan Erbilgin
Konu hakkında: pürmüzle değilde resmi evraklara dayanan bilgi için bana ulaşabilrisiniz...
hakanerbilgin@hotmail.com

Bu konu buradan silinse bile yotube den donanım haberden silika ip hakkında insanları uyarmaya sürekli devam edeceğim... Videoyu gerekli araştırmalar sonucunda herkezle paylaşacağım...
İp budur...: Seramik elyaf ip...
paslanmaz çelik : 500 mesh hakkında da yayınlarım olacak...

Sayın BLOMBERG:
karalama kampanyan dan önce keşke benden birazcık bilgi alsaydın. sana bedava gönderdiğim ipler hakkında detaylı bilgi verirdim... kırgınım hakkımı sana helal etmiyorum...
Selam ile...

Yorum yapan kimseye kırgınlığım yok arkadaşlar sizleri daha iyi bilgilendirmemin altında asla menfi çıkar yatmıyor buyurun ihityacınız varsa size bedava seramik elyaf ip göndereyim..

Hem şeramik elyaf ip hemde mesh bulmak zordur emek zahmet ister fakat faiş fiyat gerektirmez...

mesh in yakılarak kimyasını değiştirerek solunuma dahil olmasındaki durumun çalışmaları sürmektedir..
tek tek izah etmeye yetecek kadar vaktim var...

bu konudaki ısrarım çabalarım ve kampanyam sadece bu web sitesi dahilinde olmayacak, gerekirse bu ürünleri: tecrübesizce sağlık bilgisi olmayan ve işin ehli olmayan kişiler tarafından satışı sürerse suç duyurusunda bulunacağım...

56 Mesaj
17 Mart 2013; 15:18:02 

0 Mesaj
18 Mart 2013; 13:15:30 

S.a fitil ve tel satisinizle ilgili bilgi istiyorum 6m gidip verilen 3m. Tel miydi. 25 Tl ye

0 Mesaj
19 Mart 2013; 0:36:36 

Fitil ve tel siparisi vermek istiyorum

56 Mesaj
19 Mart 2013; 15:40:21 

üstteki bağlantıdan bağlantı kurarsak bilgi ve fitil alışverişi için daha sağlıklı oluyor hocam...

0 Mesaj
20 Mart 2013; 10:32:12 

ArKaDaŞ112 senle nasıl irtibata geçicez. bende fitil ve ip almak istiyorum

0 Mesaj
20 Mart 2013; 11:15:10 

ip ve tel için nasıl irtibat kuracağız?

56 Mesaj
21 Mart 2013; 22:42:50 

quote:

Orijinalden alıntı: osmanakyalcin

ip ve tel için nasıl irtibat kuracağız?

0 Mesaj
26 Mart 2013; 14:29:59 

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seeyou006 -- 30 Mart 2013; 0:17:33 >

56 Mesaj
26 Mart 2013; 21:54:14 

quote:

Orijinalden alıntı: seeyou006

Yabancı Forumlarda arastirdigim kadariyla dünya genelinde karar kılınan iki adet ürün var... Kullanmadan önce çok araştırdım yabancı forumlarda tel mesh ve ip ozellikleriyle ilgili. Birincisi Kanthal A-1 tel ikincisi Silica ip... Forumda okuduğum kadarıyla tüm dünya yanılıyor olmalı... Atomizer icin Seramik elyaf ip kullanımı baska hic bir forumda bu kadar islenmemistir herhalde... Seramik elyaf malzemenin kullanım alanlarını 5 dk icinde internetten araştırabilrisiniz... Seramik elyaf ipler imalatinda organik maddeler ile bağlanır.. kullanmadan once 300 dereceye kadar ısıtılması gerekirki tamamen yansin. yaktiginizdada bu organik icerik nedeniyle kararir zaten kullananlar bilir. Tamamen yakamazsanız gazları cigerlerinize cekersiniz... Yakabilirseniz tortularını cigerlerinize cekersiniz. Ticaretini yapan arkadaslarin seramik elyaf ve nicrom teli savunmasi cok normal... silica ipte boyle bir problem yok. seramik elyaf gibi kolayca kopmaz dagılmaz. 1300 dereceye kadar kararlidir... atomizer teli kac derece isinabiliyor? Kanthal A-1 tel zaten tartışmasız dunyanin atomizer teli... yurtdısından getirttirin yada getirip satan birinden edinin bu malzemeleri...biraz araştırma alışkanligi olanlar alabilecekleri yerleri bilirler zaten... arama motorlarına yazın "nicrom vs kanthal" yada silica ip yada seramik elyaf arastirin... kolay erisilebiliyor elimizin altında diye urgana insaat teli sarip icelim madem... Dunya kanthal tel ve silica ipte karar kılmışken ucuz sagliksiz urunlerle sagliginizi daha fazla tehlikeye atmayın derim... Kanthal tel ve kaliteli silica ip konusunda birleselim alalim yurtdisindan... e-sigara meraklilarınıda yanlıs yonlendirmeyelim... Seramik elyaf ipte Nikel Krom telde gaz salinimi yapar... icilmez mi icilir... kullanılmaz mi kullanilir... memlekette tezek sarip icenler varken... ama tavsiye edilmez... yazdiklarimin dogru olup olmadigini satıcılardan degil güvenilir kaynaklardan arastirin lutfen...

Hocam o değilde neden?

Neden burada bu yorumu yaptın...
Neden dijitalsigaran.com da da bu yorumun a
ynısını yaptın.

Neden silikayı savunuyorsun,

Neden Kanthal deyip duruyorsun...

Ben Söyleyeyim: Sen bir pazar kurmuşsun bu söylediklerim sana dokunuyor...

Sen Silika denilen kimyasalı likitle beraber insanların ciğerlerine girmesine para için göz yuman birisisin...yazılarım senin işini bozuyor, rahat ol ilerde bu silika yada seramik işine komple çözüm bulacağım satabildiğin kadar silika sat elinde kalmasın....

56 Mesaj
26 Mart 2013; 21:57:16 

Farklı bir formda da sormuşsun ya al aynısını kopyaladım hangisinden istersen aç aç oku...

Kanthal bir markadır hocam hemde dediğiniz gibi tüm dünyanın rezistans tellerinin öncüsü sayılabilir.
Türkiyede kanthal 0,05 ve 2 mm distribütörü 2003 yılında distribütörlüğünü bırakmış bunu yine öncü bir fransız firması Resgal distribütönden öğrendim...
Bazı web sitelerinde ve bazı formlarda da kanthal önerilmekte fakat işin içeriği farklı, bakın kanthal ürünü 0,20 0,15 vb. atomizer içerisinde kullanılan teller kendi arasında segmentlere ayrılıyor bunların içerisinde alüminyum, krom, nikel, demir barındıranlar var, sadece krom+nikel barındıranlar var ve sadece krom+alüminyum+demir barındıranlar var.!!!

Ben; cebini doldurmak için piyasada bu işi çok bilmişlik taslayarak, bir iyilik meleğiymiş gibi konuşmalar yapan, videolar yayınlayan insanlara karşı toplumu uyarıyorum.
Kanthal tellerin düşük kalite ürünlerine dikkat etmek gerekli, krom+nikel karışımlar kullanılsın ve e-sigara kullanılırken ağzınıza yanık metal kokusu gelmesin diye uyarıyorum...
Bu resgalde olabilir kanthal da...

Seramik Elyaf İp: ben bir hafta kadar önce bir farikanın fırınına gönderdim test için yorumlar şudur:

(1130 dereceden sonrası için deformasyona uğradığını söylediler, sertleşmiş ve kırılganlaşmış. Ebatta kayıp yok terazi ölçümü malesef yapamamış arkadaş fırın sorumlusu.
(telde hiçbir gözle görülen sıkıntı yok))

Ben seramik elyafın kırılganlığını ve zayıflığını biliyorum seramik elyafında içerisinde Silisyumdioksit olduğunu elbet biliyorum insanlara söylüyorum.

Almayda E-sigara satıcısı bir arkadaşımla görüştüm: Arslan Marka E- sigaraların içerisinde sermaik elyaf fitil varmış nedendir diye toptancısı aracılığı ile sordurduk orada silikanın daha fazla kimyasal içerdiğini bu yüzden seramik elyafı tercih ettiklerini söylediler...

Silika ham hammedesi seramik elyaf içerisinde de var hocam fakat çeşitli kimyasallar ile güçlendirilmemiş şekilde seramik elyaf içerisinde barınıyor...

Yurt dışında bir tekstil firması yakınıma danıştım eğer dedim silika ise bizde silika kullanalım; adam bana hepsi zararlıdır dedi doğada yanmayan ip diye bir şey olmaz bunlar eğer çok dayanıyorsa çok sağlamsa kesinlikle içerisinde asbest barındırır dedi ki bu direk kanserojendir...

Sikika deyince sağlık bakanlığının genelgeleri var silikozis denilen bir hastalık silika ham maddesi yüzünden oluşup kesinlikle tedavisi olmayan ölümcül bir hastalıktır, bu hammaddenin işçileri için silikozis meslek hastalığı gurbundadır vb...

Silika ipleri araştırın çeşitli kimyasallarla güçlendirilmiştir, asbest bulunma şüphesi çok fazladır, çok fazla silika ile iştiraklı likitin (belirsiz sıcaklıklarda) silika ile harmanlanmış kimyasallar ile iç içe bulunması bana göre çok tehlikelidir...

Hadi silika çekmiyorsak bile ciğerlerimize ben eminim ki kimyasalları ve asbesti çekiyoruz birgün eğer bu elektronik sigara dünyada yasaklanırsa bu silika ipler yüzünden yasaklanmalıdır diyorum...

Seramik elyaf da kendince zararlı ise de, silika ondan daha zararlıdır...

Sağlık bakanlığı genelgelerini inceleyin...
Bazı ünizersitelerin doktora tezlerini inceleyin...
silikozis inceleyin...
asbest inceleyin...
silisyum diokasit inceleyin...
alüminyum oksit inceleyin...

Şuan bulunduğum memlekette ve bu bilgisayarda kaynaklarım mevcut değil ilerde inşallah hepsini derleyip toplayıp, insanlara faydalı olmak adına yayınlayacağım ki, kendisine pazar oluşturup insanları yanlış bilgilendiren kişilerde öğrensin...

Çok önemli, araştırılması gereken, detaylı, birazda kimya eğitimi gerektiren bir konudur, sadece benim bunu araştırmam yetmiyor, benim nacizane kafama takılarak araştırdığım bilgilerdir bunlar...

e-sigara meraklıları bunları kesinlikle bilmelidirler...

0 Mesaj
27 Mart 2013; 11:26:02 

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seeyou006 -- 30 Mart 2013; 0:16:17 >

1 Mesaj
27 Mart 2013; 22:09:59 

quote:

Orijinalden alıntı: seeyou006

ArKaDaŞ112 sen sanalpazar va daha baska bilmedigim yerlerde seramik elyaf ip ve krom nikel tel satan bir satıcısın... bense bir elektronik sigara kullanicisiyim satıcı degilim... aramizdaki fark bu... daha oncede yazmistim bir satici olarak benzer cumleleri tekrarlayarak ve elinde olmayan malzemeleri karalayarak sattiklarin icin cirpinman cok dogal... seramik elyaf ip ve turevlerini temin etmek cok kolay... Ankara'da Ostim Organize Sanayi bölgesi'nde seramik elyaf ipin kilosunu 50 tl den satiyorlar... bir kilodan kaç metre ip cikar siz hesap edin... parakende alirsan metresini en fazla 1 tl den veriyorlar... Krom nikel telde zaten kolay bulunan bir tel...Derdim senin satislarin degil... Ama kusura bakmada kalitesi tartisilir malzemelerle insanlari kandirma istersen... Benim derdim insanlarin sagligi...Elektronik sigara kullanicilari ister kanthal ister silica ister daha iyi malzemeler kullansinlar... ama sendeki malzemelerden seramik elyaf organik baglar iceriyor krom nikel telin ise gaz salinimi yapiyor... kalitesiz sagliksiz urunler... ben kanthali tercih ediyorum... ip olarakta silica ip aldim... hangi birine tamamen saglikli diyebiliriz...diyemeyiz... ama seramik elyafın bu amaçla kullanımının tartışılması bile yanlis... nasil yazmis dokturmussun alttan girmis ustten cikmissin... ama sen bir saticisin ve yorumlarim satışlarını etkiliyor... Nasil icine sinerek satabiliyorsun....Uzgunum ama ya dogru duzgun urunler pazarla, insanlarin sagligiyla oynama yada birak bu pazarlama islerini... Sigaranin kotu etkilerini elektronik sigaraya gecerek hafifletmeye calisan insanlarin bu zaafini ticarete dokmen yanlis...

Bu arkadaş bir alışveriş web sitesinde
- sermaik elyaf ip
- krom nikel tel
- silika ip
- mesh

satışı yapmaktadır dersem bana kim inanır acaba :)

tek kullanımlık fake kullanıcı nickleri ile işine iş parasına para katmaya çalışıyor hiçde etik bulmuyorum kınıyorum....

Hadi silika satıyorsun da :) bari seramiği satma ben en azından silika satmıyorum ayrıca emin ol silika ipide senden daha kolay temin edip senin sattığın fiyatın yarısına satarım fakat biliyorumki sağlığa çok zararlıdır...

0 Mesaj
28 Mart 2013; 12:53:58 

Arkadaşlar seramik elyaf ip diye satılan ürünü kesinlikle almayın işinizi asla görmez ben aldım denedim cidden çok ama çok kötü....yanık kokusu ve tadı alabiliyorsunuz. kesinlikle tavsiye etmiyorum. Slika İp alın internette satılıyor...
Ben normalde araştırmadan almazdım ama malesef yaptık o hatayı siz sakın ama sakın yapmayın benden size abi nasihati.

0 Mesaj
28 Mart 2013; 23:45:04 

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seeyou006 -- 30 Mart 2013; 0:15:53 >

131 Mesaj
2 Nisan 2013; 13:16:26 

Arkadaşlar bu konuya açıklık getiricek yok mu? Şuan elektronik sigaram fitilsiz bir şekilde bekliyor. Konuyu baştan beri takip ediyorum ve açan arkadaş satıcı olduğu için ısrarla savunuyor. Deneyimli elektronik sigara kullanıcısı arkadaşlardan daha objektif yorumlar bekliyorum.

0 Mesaj
2 Mayıs 2013; 17:25:35 

ATOMİZER TELİ VE FİTİLİ HAKKINDA ÖNEMLİ UYARI

atomizer fitili
hakkında ...

PİYASADA ATOMİZER FİTİLİ DİYE MUHTEVİYATINDA ASBEST(KANSOREJEN ) OLAN SOBA İMALATINDA VE ELEKTRIK KABLO İMALATINDA KULLANILAN YANMAZ SİLİKA İP LERİ FİTİL DİYE SATMAKTADIRLAR . BU GİBİ ORJİNAL OLMAYAN ÜRÜNLER HEM KENDİ SAĞLIĞINIZI HEM BAŞKALARININ SAĞLIGINI TEHLİKEYE ATMIŞ OLURSUNUZ.

atomizer rezistans teli hakkında ...

ATOMİZER TELİ DİYE 0,20 MM ELEKTRIKLI BATTANİYE REZİSTANS TELİ SATMAKTADIRLAR. BU GİBİ ORJİNAL OLMAYAN TELLER OHM U YÜKSEK OLDUGU İÇİN HEM PİL ŞARZI AZ GİTMESİNE NEDEN OLUR VE PİL ÖMRÜNÜ AZALTIP PİLİN ARIZALANMASINA YOL AÇAR

ELEKTRONİK SİGARALAR İÇİN ORJİNAL REZİSTANS TELİ 0,15 MM DİR. bilgi paylaşım eksprestoptan.com

0 Mesaj
2 Mayıs 2013; 17:27:45 

PG ve VG E-Likiti Birbirinden Nasıl Ayırt Ederiz ?

PG ile yapılan e-likit makina yağı kıvamında ve akışkandır

VG ile yapılan e-likit ise bal kıvamında ve yogun bir formattadır.

Bu ikisini şişesinden kolayca ayırt edebiliriz. PG e likit şişesini salladığımız zaman şişe su dolu imiş gibi ses çıkarır.VG e-llkit ise yoğun bir kıvamdadır.

bigi paylaşım eksprestoptan.com