Şimdi Ara

Apple: Eğitim kurumları 8 milyon iPad satın aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple: Eğitim kurumları 8 milyon iPad satın aldı

iTunes U ile eğitim alanında önemli bir kilometre taşını geride bırakan Apple, tablet kavramını yeniden yazan iPad ve sunduğu ekosistem ile eğitim alanındaki etkinliğini gittikçe arttırıyor.

iTunes U'dan yapılan indirme sayısının 1 milyarı geçtiğini ve kurslara 250,000'den fazla öğrencinin kayıtlı olduğunu resmi açıklamayla duyuran Apple'dan eğitim alanındaki durumuyla ilgili yeni açıklamalar geldi. TechCrunch'a konuyla ilgili detaylı bilgiler veren Apple yetkililerinin açıklamasına göre bugüne kadar 4,5 milyonu ABD'de olmak üzere dünya genelinde 8 milyon iPad eğitim kurumları tarafından satın alınmış. Diğer bir ifadeyle şimdiye kadarki tüm iPad satışlarının %6,6'sı eğitim kurumları tarafından gerçekleştirilmiş.

Bu sayı özellikle son kullanıcıya hitap eden ürünler geliştiren bir firma için çok büyük anlam taşıyor. Bu duruma vurgu yapan Tim Cook, 2012 mali yılının 3.çeyrek sonuçlarının açıklandığı telekonferansta konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştı:

"Eğitim kurumlarında iPad'in benimsenme oranı, tarihte hiçbir teknolojik üründe görülmüş değil. Genelde eğitim kurumları değişim ya da yenilik alımı konusunda oldukça tutucudur. Fakat bu geleneksel anlayış iPad konusunda geçerli değil gibi görünüyor."

Ülkemizde de eğitim yatırımları için harekete geçen Apple'ın eğitimden sorumlu üst düzey yöneticisi John Couch kısa bir süre önce Cumhurbaşkanı Gül ile Çankaya Köşkü'nde görüşerek Fatih Projesi başta olmak üzere çeşitli konularda fikir alışverişinde bulunmuş; ayrıca iTunes U için Türkiye'deki üniversiteler ile daha yakın ilişki kurulacağının müjdesini vermişti.

• çocuğun eline ipad vericeksin ve dersi dinlemesini bekleyeceksin

ne kadar engellersen engelle uygulama vs cart curt küçük çocuk menülerde bile dolassa zevk alır oyuncak gibi görür onu dikkatini veremez hocaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: webmaster-mt

çocuğun eline ipad vericeksin ve dersi dinlemesini bekleyeceksin

ne kadar engellersen engelle uygulama vs cart curt küçük çocuk menülerde bile dolassa zevk alır oyuncak gibi görür onu dikkatini veremez hocaya.

dinleyecek olan her türlü dinler dersi , derse ilgisi olmayanlar iyi vakit geçirir derslerde
  • Kesinlikle kitap defterin yerini tutmaz. Faydası vardır elbette ama götürdüğü şeylerin yanında pek değeri olmaz sanırım.
  • gereksiz boşa maliyet .. onun yerine eğitim kalitesini düzeltsin Türkiye .. en basitinden ilkokul4ten beri görülen ingilizceye bi çözüm bulsunlar
  • Bana göre gereksiz bir hareket. Afedersiniz de, kışın boru donuyo köye su gitmiyo ve adamlar tablet vericek o köye? Mantık?
  • Gözlük satışları patlama yapacak.
  • Gereksiz...
  • İçi boşaltılmış eğitim sisteminin ağzını yüzünü iPad'e bulasan ne, bulamasan ne. Biz alınca 20 milyona tamamlanacak ve bir daha bu rekoru kimse kıramayacak.
  • Öncelikle çocuk sayılabilecek veletlerin ellerine bunları vermeleri eğitimin daha da zorlaşacağı anlamına gelmektedir. Aramızdan kim bilgisayardan ders çalıştı sorarım ? Belki %1'imiz. Bu ülkede öncelikle çare bulunması gereken konular eğitim de adalet, hilesiz, düzgün , güvenilir kurumların yaptığı sınavlar olmalı. İlköğretim için ise Türkçe, matematik, ingilizce konularında yetkin bireyleri yükseköğrenime hazırlamaktır. Gelde ergene ya da çocuğa anlat bunları. Daha da boka saracak eğitim sistemi buraya yazıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyborg88

Öncelikle çocuk sayılabilecek veletlerin ellerine bunları vermeleri eğitimin daha da zorlaşacağı anlamına gelmektedir. Aramızdan kim bilgisayardan ders çalıştı sorarım ? Belki %1'imiz. Bu ülkede öncelikle çare bulunması gereken konular eğitim de adalet, hilesiz, düzgün , güvenilir kurumların yaptığı sınavlar olmalı. İlköğretim için ise Türkçe, matematik, ingilizce konularında yetkin bireyleri yükseköğrenime hazırlamaktır. Gelde ergene ya da çocuğa anlat bunları. Daha da boka saracak eğitim sistemi buraya yazıyorum.

aynen katılıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyborg88

Öncelikle çocuk sayılabilecek veletlerin ellerine bunları vermeleri eğitimin daha da zorlaşacağı anlamına gelmektedir. Aramızdan kim bilgisayardan ders çalıştı sorarım ? Belki %1'imiz. Bu ülkede öncelikle çare bulunması gereken konular eğitim de adalet, hilesiz, düzgün , güvenilir kurumların yaptığı sınavlar olmalı. İlköğretim için ise Türkçe, matematik, ingilizce konularında yetkin bireyleri yükseköğrenime hazırlamaktır. Gelde ergene ya da çocuğa anlat bunları. Daha da boka saracak eğitim sistemi buraya yazıyorum.

+1

Zaten bu aletleri alan kesim belli, bir siraya 4 ogrencinin dustugu okullara gidin bakin bir tane ipad var mi ? YAZIKLAR OLSUN!, Derdimiz kalmadi, ipad ile ugrasir olduk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zodiac97

quote:

dinleyecek olan her türlü dinler dersi , derse ilgisi olmayanlar iyi vakit geçirir derslerde

Hanginiz ilk okulda" ders dinleyecem ders dinleyecem" diye uğraşıyordunuzda ya ..

Tablet verilsin öğrencilere ama sürekli değil. Defter-Kalem-Kitaptan kopartmadan öğrencileri. Mesela Fen bilgisi dersi haftada 4 saat ise 1-2'inde Tabletten işlenmeli gerisi yine aynı olmalı bence.. Yavaş yavaş entegrasyon edilmeli böyle şeyler. Çocuk onun oyuncak olmadığını anlamalı.
  • Gereksiz bir uygulama.Onun yerine kaliteli hoca yetiştirilse,insanların zorda kaldığı için öğretmenlik yapmadığı bir Dünya'da-istisnalar hariç- yaşasak daha hoş olur
  • ipad parasına laboratuvar yapsınlar öğrencilere burs versinler

çocuklar sadece tembellie alışıp oyun oynuyolar
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeroCypheR

quote:

quote:

Hanginiz ilk okulda" ders dinleyecem ders dinleyecem" diye uğraşıyordunuzda ya ..

Tablet verilsin öğrencilere ama sürekli değil. Defter-Kalem-Kitaptan kopartmadan öğrencileri. Mesela Fen bilgisi dersi haftada 4 saat ise 1-2'inde Tabletten işlenmeli gerisi yine aynı olmalı bence.. Yavaş yavaş entegrasyon edilmeli böyle şeyler. Çocuk onun oyuncak olmadığını anlamalı.

derslerin bilincinde olan öğrenci tabletlede kitaplada dersine çalışır bana sorsan her okula vermemeliler meslek lisesindeki öğrenciler tabletleri satarlar bile
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HeroCypheR

quote:

quote:

derslerin bilincinde olan öğrenci tabletlede kitaplada dersine çalışır bana sorsan her okula vermemeliler meslek lisesindeki öğrenciler tabletleri satarlar bile

ikinci el ipad piyasası baya düşecek o zaman
  • çeşke şu tabletleri en az 400 puan ustu liselere verseler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim iktidar zihniyeti .
  • bu kadar feyizli, bu kadar kudretli olan yeni hükümetimizin düşmansız kalacağını farzetmek doğru değildir. bunun için çok kundaklar koyarak münhedem etmeğe çalışacak ve suikasde teşebbüs edecekler bulunacaktır. bütün bunlara karşı silahımız, iktisadiyatımızdaki kuvvet; resanet ve muvaffakiyetimiz olacaktır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.