- x
SUV sınıfında Mitsubishi ASX neden tutulmadı?
142 Cevap16571 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1412 Mesaj
28 Şubat 2013; 22:30:55 

bu araba için üstelik çok az benzin yaktığı (100 km de 6 lt şehiriçi) söyleniyor? kendi sınıfında en az satılan araç oldu bunun sebepleri nedir? araba tipten mi kaybediyor? sorun nedir? kia sportage nissan kaşkayi yanında çok sönük kaldı nedense.

533 Mesaj
28 Şubat 2013; 22:37:39 

arabanın bir albenisi, bir olayı yok. içi 90lı yılların japon otomobilleri gibi. kalite hissi vasat, konfor-yalıtım vasat. tasarımda pek bir cazibesi yok, birde buna temsa'nın ilgisizliği ve markanın da çok tutulan bir marka olmaması neticesinde sonuç bir oluyor.

aslında oldukça sorunsuz, sağlam bir otomobil, sürüşü de iyidir ama bundan fazlası gerekiyor artık, bir showroom albenisi arıyor insanlar. Qashqai ve sportage hayli çekici aletler. kaşkay otomatik vites opsiyonu ve dizel motorlar sunuyor. mitsubishi'nin durumu türkiye'de değil, genel olarak avrupada sıkıntılı zaten. güncel taleplere çabuk cevap veremiyorlar, bir çok japon otomotiv markasının problemi bu aslında.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Şubat 2013; 22:41:59 

distribütörü kelimenin tam anlamıyla fail olduğu için.

3950 Mesaj
28 Şubat 2013; 22:46:26 

mitsubishi'ye git anlarsın.

bu arada araç aynı anda yol, rüzgar ve motor sesini sıfır yalıtımla olduğu gibi alıyor. iç mekan facia. otomatiği yok. fiyatı saçma sapan.

aracı satarken şu taktiği kullanıyorlar 2013 modellere 10000 2012 modellere 5000 tl zam yaparız millet 2012'yi alır, e millet de babayı alıyor. aracı yaparken biraz özen gösterseler tipi, motoru, dayanıklılığı, kliması falan süper.

zor bir şey de değil aslında azıcık yalıtım malzemesi, biraz daha albenili iç mekan bu kadar basit dıştan zaten iyi.

10257 Mesaj
28 Şubat 2013; 22:48:17 

Distribütöre rağmen yeterince tuttu bence.

I fought wars in Afghanistan, Mozambique, Eritrea, and Chad. Among the Mujahaddin guerillas, I was known and feared as 'Shalashaska'. I was trained by Russian GRU. I am not like one of these KGB slugs. To me, this isn't torture...It's a sport.

3322 Mesaj
28 Şubat 2013; 22:50:53 

hiç alımlı durmuyor. rakipleri böyle mi?

baştan kaybediyor.

09' Ford Focus 1.6 TDCI 109 HP Trend X
07' Megane 1.5 dCi 100 HP Privilege - 06' Megane 1.5 dCi 80 HP Dynamique

2555 Mesaj
28 Şubat 2013; 22:53:16 

Temsa, Mermerlerin örnek aldığı tek distribütör.. serviste canterler mini otobüslerin arasına bakım için zor girersin.. Makyajlı kasa çok güzel olmuş içini de düzeltmişler ama sıfır 2012 model için 2014 beklenmeli..

Tonight is the night...

2129 Mesaj
28 Şubat 2013; 22:54:51 

reklamını bile sevmemiştim

SAGA Virtual Airlines - IVAO

1384 Mesaj
28 Şubat 2013; 23:13:12 

Çok beğendiğim bir araç... İkinci el temizleri hesaplı alınabiliyor. Kesinlikle alınacak bir araç.

İmzam kural dışıdır. İmza kurallarına uymayacağım için imza kurallarına da bakmama gerek yoktur...

2062 Mesaj
28 Şubat 2013; 23:14:50 

Dizel versiyonu yok distribitörü bu konuda yetersiz çok fazla reklamı yapılmadı mıtsubıshının zaten diğer modelleride satılmıyorki ASX satılsın

Fiat Linea 1.6 Multijet Dynamic 105 bg 290 nm tork

6666 Mesaj
28 Şubat 2013; 23:20:01 

Distribütör'ün tutumuna göre bence yine iyi tuttu.

Alan kişilerde lpg dönüşümünün de etkisinin olduğunu düşünüyorum.2. elde oldukça makul bir araç bence.

psn:bkose24
Engelli araçları (alım,satım,uygunluk vs) hakkındaki her türlü sorunuzu özel mesaj yolu ile sorabilirsiniz...

...Jack_Daniel's...
...more Jack_ Daniel's...
...even more Jack_Daniel's and even more Jack_Daniel's...

2124 Mesaj
28 Şubat 2013; 23:24:52 

Cevabı aşağıda ,Aynı fiyata sen olsan hangisini alırdın

0

0

Ölümü bilen hiç gelirmi Rabbini bilmezlikten . Sagopa Kajmer

1134 Mesaj
28 Şubat 2013; 23:27:34 

ben 18 bin kmdir kullanıyorum gaayette memnunum.

100 km de 7,9 lt yakıyorum tamamı şehir içi bu değerin oturduğum yerde facia yokuş olmasına karşın böyle bu değer.

bir değerlendirme yaparsak şayet;

Araç benzinli olduğu için insanlar direk şu düşünceyle yaklaşıyor, kafan 11 litre yakar bu alet,
İç mekan çok sade fakat bir o kadar da kullanışlı ve rahat, insanlar biraz daha janjanlı biraz daha albenili araçlar istiyor günümüzde
Kullanılan plastikler sert (malumunuz bu konu çok mühim!)
Araç yol sesi alıyor. (düzenli olarak corolla ile seyahat ediyorum 2012 model ikiside aynı hatta corollada biraz daha fazla dyebilirim)
Otomatik vitesi yok. Cvt şanzımanlı bir ASX illa ki satış adetlerinde kıpırdanma yaratırdı.
Dizel motor yok. (citroen aircroos ve pejo 4008 adlı modeller var ASX in birebir aynısı muhteelen onlarda 112 lik hdi motor yer alır Mıtsubıshı yine avcunu yalar)
Berbat ötesi bir servis anlayışı var bu markanın servise gittiğimde L200 fuso canter ve prestij münübüslerle karşılaşmaktan bıktım usandım.
Marka yöneticileri ve satış sorumluları servis ağı tamamen ticari araç satışına odaklı insanlar yaklaşımlar bu yönde ilişkiler bu yönde binek araç müşterisine nasıl davranılır bilmiyorlar.

Bu gibi olumsuzluklar var ASX in tutmaması için gösterilecek sebepler arasında en mühim olanıda reklam diyebilirim, bu araç sadece Türkiyeye geldiğinde reklamı yapıldı o kadar. Peynir ekmek gibi satılan Nissan QQ nun bile dur durak bilmeden tv üzerinden internet üzerinden gazete üzerinden reklamı yapılıyorsa bu aracın reklamı afişlerle el ilanlarıyla market poşetlerinin üzerinde bile yapılmalı ki aradaki fark kapansın!!

Olumlu taraflarına gelince;
Araç tam Türkiye yollarına göre bir araç altını vurdum derdi yok park yeri bulamadım kaldırıma çıkartacağım altı sürtermi derdi yok yerden yüksek rahat.
Az yakıyor bu belli bir gerçek.
Kliması çok güzel yazın araç siyah olmasına rağmen o sıcaklarda dayanıyorum klimaya çok geçmeden hemen ellerim ve burnum buz kesiyor.
Geniş bir bagajı var.
Arka koltulardaki yaşam alanı geniş.
Atmosferik Mıvec motor çok şahane, alt devirlerde tasarruf üst devirlerde performans 2, vites 110 3, vites 160 ı biraz geçiyor 7,000 devirde kesiyor
Kabin içinde cezbedici bir motor sesi var (motor sesini sevenler için çok sportif bir detay)
Çok zengin donanım, ınvıte paket aracım yani giriş paket baz donanım ama yok yok hill hold start stop cc esp diz hava yastığına kadar baya dolu
Beklentilerimi karşılayan bir müzik sistemi var karşılaştırdığım araçlar QQ, Corolla, Cruze hepsinden önde bu konuda ASX.
Sürüş dinamikleri çok güzel,geniş yanaynaları var, sürüş pozisyonunuzu bulmakta zorlanmıyorsunuz.
Sizi uzun yıllar üzmeyecek bir araç sırtına kaç kasa domates, çilek, kiraz vurdum ne dolu bagajlarla uzun yollar yaptım rampalar tırmandım banamısın demedi yeterki vites seçimini iyi yapın.
5 kişi hatta iki erkek oldukça kilolu uzun yolculuklar yaptım hiç daraldım bunaldım diyen çıkmadı hatta her yolculuk sonunda çok keyifli idi diye teşekkür aldım. (arkada şaft tüneli olmasa daha da enfes olurmuş.)

Yani durum bu şekilde aslında oldukça memnuniyet verici bir otomobil diyebilirim. Kime sorsanız Mıtsubıshı taş gibi arabadır motoru 1,000.000 km gider der ki bunu sayısız kez duydum ama iş icraata gelince durum değişiyor ikinci el kaygısı distribütör ilgisizliği reklam azlığı dizel motor olmayışı gibi etmenler insanları bu araçtan soğutuyor.

Aracımı ne zaman yıkatmaya gitsem ne zaman yakıt almaya bir istasyona uğrasam mutlaka merak edip soru soranlarla karşılaşıyorum. Hep yakışıklı bir araç olmasndan yana övgüler alıyorum '' köpek balığının Jipi değilmi bu'' diyorlar Lancer dan hatırlayıp bende evet o diyorum bi süzüyorlar beğeni dile getiriyorlar hatta bir keresinde adam benden ayrılıp bayiye gitti aracı gördükten sonra incelemek üzere.

Şayet 1,8 4*4 dıd dizel motorla gelmeyip vergi dilimine takılmasa adam gibi 1,6 1,5 dizel getirse QQ nun işi bu kadar kolay olmazdı.

Aracımı gördükten sonra beğenip satın alanlar bile oldu çevremden.

Belki fukara avuntusu gibi olacak ama satmaması işime geliyor trafikte çok görülmüyor o yüzdende ilgi çekiyor. Satarken bu durum aleyhimize ama olsun ben zaten 5 yıl satmamak üzere aldım suyunu sıka sıka kullanıyorum

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enrique.xs -- 28 Şubat 2013; 23:33:34 >

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
MITSUBISHI 2011 ASX Invite Ametis Siyah

4447 Mesaj
28 Şubat 2013; 23:39:58 

quote:

Orijinalden alıntı: enrique.xs

Hayirli olsun, sinifindaki en yakisikli araclardan biri bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker67 -- 28 Şubat 2013; 23:45:19 >

3764 Mesaj
28 Şubat 2013; 23:45:36 

Şahsen bu aracı Kia Sportage'e karşın;

1- İç ve Dış Tasarımdan (Pek suv havası yok.. B sınıfı HB aracın yerden yükseltilmiş, azıcıkda şişirilmiş bir görüntüsü var.)
2- Servisini ve 2.elini az çok tahmin ettiğimden.
3- İç malzemelerini pek kaliteli bulmadığımdan. (Dayanıklı olabilir fakat bende oluşan algı bu, aslına bakarsanız kalitede göreceli bir kavramdır.)

Dolayı tercih etmedim

1134 Mesaj
28 Şubat 2013; 23:46:39 

quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

Hayirli olsun, sinifindaki en yakisikli araclardan biri bence.

teşekkür ederim. sizinde foresterınız hayırlı olsun

16651 Mesaj
28 Şubat 2013; 23:52:27 

temsanın pazarlama stratejisi birde 2el ve servis yedek parça kaygısı diyorum

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
150 ps 320 nm 6 ileri Active Select

1134 Mesaj
28 Şubat 2013; 23:56:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Erkyuo

Şahsen bu aracı Kia Sportage'e karşın;

1- İç ve Dış Tasarımdan (Pek suv havası yok.. B sınıfı HB aracın yerden yükseltilmiş, azıcıkda şişirilmiş bir görüntüsü var.)
2- Servisini ve 2.elini az çok tahmin ettiğimden.
3- İç malzemelerini pek kaliteli bulmadığımdan. (Dayanıklı olabilir fakat bende oluşan algı bu, aslına bakarsanız kalitede göreceli bir kavramdır.)

Dolayı tercih etmedim

tuhaftır Mıtsubıshı ASX Mıtsubıshı Outlander platformunda inşa edilmiş bir otomobildir. Kaldı ki B sınıfı HB

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enrique.xs -- 3 Mart 2013; 1:05:39 >

491 Mesaj
1 Mart 2013; 0:05:02 

quote:

Orijinalden alıntı: the_zula

0

0

Sırıtacak ne var ki, bunların arasından tabi ki mitsubishi alınır

3764 Mesaj
1 Mart 2013; 0:20:10 

quote:

tuhaftır Mıtsubıshı ASX Mıtsubıshı Outlander platformunda inşa edilmiş bir otomobildir. Kaldı ki B sınıfı HB
Ölçüler sözün bittiği yer fakat araca bakınca bende böyle bir izlenim oluşuyor.
Sizinde dediğiniz gibi Ne tuhaftır ki Outlander modelini tam bir compact crossover olarak görüyorum.
B sınıfı derken, sadece aracın gözüme küçük geldiğini ifade etmek amacıyla söyledim. Dikkat ederseniz şişirilmiş hali dedim.
Zaten B sınıfı bir aracı az büyüttüğümüz zaman C sınıfı olmuş oluyor.

1134 Mesaj
1 Mart 2013; 0:55:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Erkyuo

lçüler sözün bittiği yer fakat araca bakınca bende böyle bir izlenim oluşuyor.
Sizinde dediğiniz gibi Ne tuhaftır ki Outlander modelini tam bir compact crossover olarak görüyorum.
B sınıfı derken, sadece aracın gözüme küçük geldiğini ifade etmek amacıyla söyledim. Dikkat ederseniz şişirilmiş hali dedim.
Zaten B sınıfı bir aracı az büyüttüğümüz zaman C sınıfı olmuş oluyor.

anladım belki aracınızdan ötürüdür.

3388 Mesaj
1 Mart 2013; 9:00:24 

Bence güzel araba başka bir marka etiketi olsaydı daha farklı olabilirdi.

1097 Mesaj
1 Mart 2013; 9:52:32 

1- En yakın rakipleri Sportage ve Qashqai SUV'a benzerken kendisinin MPV-SW arası bir araç gibi durması
2- Mitsubishi'nin ön ızgara tasarımının ve genel olarak bu aracın ön ve yan duruşunun çirkin durması

Buna bir de rakiplerinden farksız sıfır km fiyatları eklenince tabii ki araç başarısız olur.

1166 Mesaj
1 Mart 2013; 9:57:01 

@enrique.xs
Bu kadar güzel bir yorum yapılabilir

841 Mesaj
1 Mart 2013; 10:18:06 

Millet olarak otomobilden anlamadığımız için tutmuyordur büyük ihtimalle.

Milletimize göre iyi otomobil kriterleri;
1- 2. eli iyi olacak
2- Servisi yaygın olacak (sanki hey sene farklı servise gidiyoruz)
3- Konu komşunun bildiği, iyi yorumlar yapacağı bir otomobil olacak
4- Trafikte bolca görünecek
..................................................

otoobil almayla ilgili ne kadar saçma sapan kriter varsa hepsi.....

saygılarımla

6367 Mesaj
1 Mart 2013; 10:47:59 

Distributorden kaybediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1303 Mesaj
1 Mart 2013; 11:32:12 

quote:

Orijinalden alıntı: AMETBİXİ06

bu araba için üstelik çok az benzin yaktığı (100 km de 6 lt şehiriçi) söyleniyor? kendi sınıfında en az satılan araç oldu bunun sebepleri nedir? araba tipten mi kaybediyor? sorun nedir? kia sportage nissan kaşkayi yanında çok sönük kaldı nedense.

6 litre o araçla imkansız.Araç sadece önden güzel içi çok dar, ön konsol tipik plastik boyalı malzeme ve kalitesiz. Direksiyon vasat kapıların kalınlığı çok ince. Ayrıca araçta anlayamadığım bir donanım var bizimkiler mi yapmış fabrika mı yapmış anlamadım gerçi panoromik cam tavanın kenarlarına led döşemişler Geceleri pavyon arabası gibi geziyosun NEYİN KAFASI ANLAMADIM.

Bir araba aldık başımıza gelmeyen kalmadı.

http://forum.donanimhaber.com/m_68413227/tm.htm

1134 Mesaj
1 Mart 2013; 11:54:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Doritoch

@enrique.xs
Bu kadar güzel bir yorum yapılabilir

hangi yorumum hocam :)

3565 Mesaj
1 Mart 2013; 12:00:29 

Zevkler ve renkler tartisilmaz bana gore gorunumu cok guzel bir arac ayrica baz versiyonda bile sundugu donanimlar ust duzeyde

HEP DESTEK
TAM DESTEK

1552 Mesaj
1 Mart 2013; 12:18:36 

İcine oturmamış insanlardan yorumlar duymak guzel.
Arabanin yalıtımı sıkıntılı orası doğru.Onun haricİnde plastik sert.Kalite iyi.Bu Cok Onemli bir detay değil.
Tasarım göreceli bence gayet alımlı.Tabi bir Spo değil.
Ve cidden az yakıyor.

'12 Kia Rio CRDI Fancy İncelemesi
'06 Nissan Micra 1.2 Mood 3K
2014 YGS/LYS
Sonsuza kadar Del Sol...

BalıkesirSpor

7455 Mesaj
1 Mart 2013; 12:28:46 

Temsa yüzünden satışları kötü gidiyor. Fiyatlar çok yüksek ,reklamı yapılmıyor ve otomobil servisi ile ticari servisinin bir arada olmasından kaybediyorlar.

1166 Mesaj
1 Mart 2013; 13:43:40 

quote:

hangi yorumum hocam :)

18000 km ile başlayan derleme yazınız. Arabayı bir süredir kullanıyormuş gibi hissetim Valla.

506 Mesaj
1 Mart 2013; 14:24:03 

Mitsubishi nin kalitesine diyecek pek bir şey yok ancak tutulmamasının nedeni yedek parça yüzünden.ASX i bilmiyorum ama outlander ın tek bir farı 2500 tl nitekim taksi grubunda da öyle genel olarak yedek parça çok pahalı bu yüzden tutulmuyor mitsubishinin üst sınıf araçları.

5 yaşındaki Rizeli bir çocuğun,dolmuşta annesine söylediği gibidir belkide hayat ;

"Hem vuriysun, hem ağlama diysun.."

Rize..

887 Mesaj
1 Mart 2013; 14:47:20 

quote:

ben üsttekini alırdım

275 Mesaj
1 Mart 2013; 17:20:44 

quote:

0

0

alttaki ne haci qq mu?
bence alttaki ama ayni renkte olursa saglikli kiyaslama yapariz dis gorunus olarak...

para bir çok şeyi halleder.halledemediği şeyler için de, uygun pozisyon hazırlar.

569 Mesaj
1 Mart 2013; 17:34:43 

Ben de hayırlısıyla ASX imi önümüzdeki hafta teslim alacağım..Aracı daha kullanmadığım için yorum yapamayacağım..Ama ben bu aracın tipi için dizel araç almaktan vazgeçtim..Zaten sağlamlığı, yol tutuşu, az yakışı, donanımı tüm kullanıcıların ortak noktası..Arkadaşların da dediği gibi 1.5-1.6 dizeli olup, uygun fiyata verselerdi çok daha iyi olurdu..Bir aracın piyasasının az veya çok olmasının benim açımdan hiç bir değeri yok(önceki düşündüğüm araç, piyasası baya hareketli bir alman aracıydı)..Aracı satmak için değil,binmek için alıyorum ve ben de bu araca inş 5 yıl binerim en az..
Az satılmasının sebeplerini arkadaşlar yazmışlar..Bence de;
-uygun dizel seçeneği yok
-ikinci eli daha oluşmamış
-reklam çok önemli
-otomatik vites eksikliği(aramıyorum)
-iç kısmının sade oluşu(benim hoşuma gidiyor)
-yalıtım(önceki aracımdan kesinlikle iyidir)

3556 Mesaj
1 Mart 2013; 17:39:59 

herkes ditribütör yazmış yalnız Avrupa'da da totalde satamıyor bu araç ; Crossover'in yaratıcısı da kralı da Qashqai'dir tartışmasız , Avrupa her zaman top 10'da 7. oluyor genel satışlarda forumun sevemediği araba , demekki var bir hikmeti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi öyle değil mi olric -- 1 Mart 2013; 17:41:23 >

3931 Mesaj
1 Mart 2013; 17:47:28 

Lüsumsuz pahalı bir araba

Defender 100km/12lt disel

328 Mesaj
1 Mart 2013; 17:52:33 

Satış ve servisi tam bir facia, onun dışında çok güzel ve kaliteli bir araç. Temsa binek araçların arkasında nedense duramıyor, aksini yapsa çok daha iyi yerlerde olacağını düşünüyorum.

1719 Mesaj
1 Mart 2013; 17:54:09 

quote:

Berbat ötesi bir servis anlayışı var bu markanın servise gittiğimde L200 fuso canter ve prestij münübüslerle karşılaşmaktan bıktım usandım.
Marka yöneticileri ve satış sorumluları servis ağı tamamen ticari araç satışına odaklı insanlar yaklaşımlar bu yönde ilişkiler bu yönde binek araç müşterisine nasıl davranılır bilmiyorlar.

Ben de Mitsubishi sahibiyim ve bu dediğinize kesinlikle katılıyorum, mitsubishi ticari üzerine yoğunlaşmış ve binekler biraz üvey evlat muamelesi görüyor. Ayrıca doğru servis de çok önemli, bu vesile ile Yıldızlar Alpay Bey e bir defa daha teşekkür ediyorum...

1134 Mesaj
1 Mart 2013; 19:29:38 

quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

Lüsumsuz pahalı bir araba

Nesi pahalı hocam bi açıklarmısın Nissan Qq nun ASX te ınvıte pakete denk gelen Tekna paketin liste fiyatı 58,300 tl şuan. ASX Invıte liste fiyatı 57,251 lira.

Ki 57,251 lira liste fiyatından indirim alıp 53,500 e alanlar var aracı.

Donanım listesi hemen hemen aynı ASX te artı olarak Start stop gibi çok önemki bir özellik var. Nesi aşırı pahalı ben anlamadım

1134 Mesaj
1 Mart 2013; 19:33:38 

quote:

Orijinalden alıntı: Doritoch

18000 km ile başlayan derleme yazınız. Arabayı bir süredir kullanıyormuş gibi hissetim Valla.

eyvallah teşekkür ederim, direk düşüncelerimi yazdım inanın hani eksik yada abartı bişey yok

1134 Mesaj
1 Mart 2013; 19:39:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Tergener

Ben de Mitsubishi sahibiyim ve bu dediğinize kesinlikle katılıyorum, mitsubishi ticari üzerine yoğunlaşmış ve binekler biraz üvey evlat muamelesi görüyor. Ayrıca doğru servis de çok önemli, bu vesile ile Yıldızlar Alpay Bey e bir defa daha teşekkür ediyorum...

doğrusu binekleri sadece çeşit olsun diye tutuyorlar diyebiliriz. Açıp bakın siteyi Fuso Canterin tam 9 ayrı versiyonu var. Hatta çift kavramalı otomatik vites seçeneği bile var ama ASX in yurt dışında satılan otomatik versiyonu Türkiyede yok. Değişik bir olay.

Ben Bursa da yaşıyorum kendi servisimden memnun değilim o cepte yakın il olarak Balıkesir servisine uğradım oradan da tam anlamıyla memnun kaldım sayılmaz. Bakalım garanti bitene kadar el mahkum gidicez memnun olmasakta daha sonra iyi bir özel servis bulunacak mecbur.

1737 Mesaj
1 Mart 2013; 19:39:50 

0

Yukarıdaki araç ve Sportage , QQ tarzı araçların farkı;

1- Daha büyük ve geniş hacimliler (dışarıdan kesinlikle ASX'den büyük gözüküyorlar
2- Donanım olarak İX35/SPO kardeşler çok iyiler.
3-Üç araç da F/P canavarı.
4-ASX'te otomatik vites yok (geldi mi bilemiyorum gelmiş olabilir)

ASX'in farkları.
1- Mitsubishi daha iyi bilinen bir marka Hyundai ve Kia'ya önyargı var. Nissan da tercih edilen bir marka.
2- Daha az yakan uzun ömürlü motor (Hyundai motorları da uzun ömürlü ancak dedemizin 85 pajerosu 400.000 lerde daha motoruna anahtar girmedi)
3- İÇ mekan çoğu kişi eski dese de bence İX35 SPO VE QQ 'den çok daha iyi.
4- Arazi performansı daha iyi olabilir (dakar şampiyonlukları kazanan bir firmanın ürünü sonuçta)

3524 Mesaj
1 Mart 2013; 19:43:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Garadayı265

alttaki ne haci qq mu?
bence alttaki ama ayni renkte olursa saglikli kiyaslama yapariz dis gorunus olarak...

otomobil forumunda işin yok senin.

Kanûnî Sultân Süleyman Han
"Hiçbir şeyi ben yaptım deme. Ele geçirdiğin tüm kaleler, kazandığın tüm başarılar Allah'ın bir lütfudur."

3931 Mesaj
1 Mart 2013; 20:10:41 

quote:

Nesi pahalı hocam bi açıklarmısın Nissan Qq nun ASX te ınvıte pakete denk gelen Tekna paketin liste fiyatı 58,300 tl şuan. ASX Invıte liste fiyatı 57,251 lira.

Ki 57,251 lira liste fiyatından indirim alıp 53,500 e alanlar var aracı.

Donanım listesi hemen hemen aynı ASX te artı olarak Start stop gibi çok önemki bir özellik var. Nesi aşırı pahalı ben anlamadım

40nin altında olmalıydı zira qqdaki albeni ikinci el avantajı asxte yok asx kötü değil yanlış pazarlanıyor

1366 Mesaj
1 Mart 2013; 20:23:15 

Otm vites iyi bir secenek olurdu . Ben tipini seviyorum bunlarin.

Gecenlerde beyaz bir pajero gordum abavvvvu.

288 Mesaj
1 Mart 2013; 21:29:41 

ASX güzel bir araç ama rakipleri arasında ezildi bence birde bizim millet bi arabayı tutmayınca tutmuyor

1134 Mesaj
1 Mart 2013; 22:00:09 

quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

40nin altında olmalıydı zira qqdaki albeni ikinci el avantajı asxte yok asx kötü değil yanlış pazarlanıyor

40 binin altında birde, yanında içecek ne verelim abimize

2740 Mesaj
1 Mart 2013; 22:28:33 

reklamı bile sakattı

569 Mesaj
1 Mart 2013; 22:38:35 

quote:

3931 Mesaj
1 Mart 2013; 23:13:29 

quote:

6 yerine yazmışım beya. bide nissanınkinin adı Türkçe olduğundan ona daha yakınım

424 Mesaj
1 Mart 2013; 23:28:11 

İlginç bu arabayı dıştan beğenen bir ben varım heralde Qashqai ile tipte yarışır iç mekan olarak qasqai nin ne üstünlüğü var onu göremedim.Sportage iç meakn olarak daha iy olabilir ama ASX bana göre sportage den çok daha tipli bir araba

He ne eksiği var diye sorarsanız marka dizel motor ve otomatik vites diyorum.Bunun dışında çoğu arkadaşın ezdiği gibi çirkin bir araba değil aksine bu sıraladığınız araçların hepsinden güzel sadece Qashqai ile yarışabilir.İç mekanı bende beğenmiyorum ama Qashqai daha kötü

1412 Mesaj