- x
Garmin Nüvi 40 & 50 İncelemesi
200 Cevap21533 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2369 Mesaj
28 Şubat 2013; 21:40:45 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bu konuda elimden geldiğince Garmin nüvi 40 modelini incelemeye çalışacağım. İnceleme konusuda pek uzman sayılmam ve bu ilk navigasyon deneyimim şimdiden söyleyeyim. Elimden geldiğince artık

Öncelikle cihazı 200 liraya Bimeks'ten aldım. Yanında 20 lira hediye çeki kazandım.

Kutu içeriğine gelince :

Garmin Nüvi 40 cihazı
Araç içi şarj adaptörü
Askı aparatları
Kullanım kılavuzu ve garanti belgesi çıkmakta.

0

Unboxing Videosu = http://www.youtube.com/watch?v=VbECRRIvizg (Alıntıdır)

Teknik özellikleri
(Garmin resmi sitesinden alıntıdır )

0

- Bilindiği üzere cihazda Bluetooth yok. Şahsen arabamda Bluetooth özelliği olduğu için bu benim için bir eksik teşkil etmiyor.

- Cihazda 3 çeşit rota tercihi mevcut. daha kısa süre , daha kısa mesafe , yol dışı .

-Cihazda olduğu söylenen , bas bas bağırılarak reklam yapılan Junction Wiew yani kavşak özelliği Türkiye'deki cihazlarda yer almıyormuş. Almayı düşünen arkadaşlar bunu göz önüne alsın. Şahsen olmadığını bilsem başka modele yönelebilirdim

Gözlem ve Yorumlarım

- İlk olarak cihazın malzeme kalitesi oldukça tatmin edici , görünümü şık ve sade . Ancak askı aparatları için maalesef aynı şeyi söyleyemeyeceğim , aparat kötü olmasada çok iyi sayılmaz.
- Dokunmatiği harika. Zaten Next 515 ile Garmin Nüvi 40 arasında kalıp bu cihazı seçmemdeki en büyük etken bu diyebilirim.
- Camlar açıkken ve aynı anda normalden biraz yüksek seviyede müzik çalarken , cihazın sesini test ettim (son seste ). Ses aşırı derecede berrak ve tatmin ediciydi.
- İlk yol deneyimimi 01.03.2013 itibariyle yapmış bulunuyorum. Cihaz olması gerektiği gibi gayet normal bir şekilde ulaşmak istediğim hedefe beni götürdü. Tabi mesafe kısaydı, ilerleyen zamanlarda daha etraflıca test edeceğim ama bu kısa deneyimden son derece memnun kaldım.

- Navigasyon cihazından tek beklentisi işini yapması yani "navigasyon" olanların bu cihaza yönelmesini tavsiye ederim. Multimedya beklentisi olanlar Garmin nüvi 40'ı almayı düşünmesin. Özelliklerindede yazdığı üzere bu cihaz sadece işini yapıyor.

Not : Cihazı daha yeni aldığım için şu anlık izlenimlerim bu kadar. Bu cihazı almayı düşünen arkadaşlar çekinmeden soru sorabilir , elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Ek olarak yardımlarından dolayı DD252Admin'e teşekkürü borç bilirim

Konu güncellenecektir.

Konu kirliliğini önlemek, daha anlaşılır olmak adına İlk mesajı olduğu gibi alıntı yapmazsanız sevinirim.

Edit:konu başlığı Garmin Nüvi 40 & 50 İncelemesi olarak değiştirildi.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

4414 Mesaj
28 Şubat 2013; 22:16:42 

Hayırlı olsun

Kavşak Görüntüsü (JV) ile Şerit Asistanı özellikleri ile ilgileniyorum; Şerit Asistanı kavşağa yaklaşırken yolun neresinde kalmanız gerektiği bilgisi veren ve yolu şerit sayısına göre değişken olan ok işaretleridir. Yukarıda sol üst köşede çıkar.

Örnek görüntü:

2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 28 Şubat 2013; 22:17:43 >

2369 Mesaj
28 Şubat 2013; 22:19:18 

quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Hayırlı olsun

Kavşak Görüntüsü (JV) ile Şerit Asistanı özellikleri ile ilgileniyorum; Şerit Asistanı kavşağa yaklaşırken yolun neresinde kalmanız gerektiği bilgisi veren ve yolu şerit sayısına göre değişken olan ok işaretleridir. Yukarıda sol üst köşede çıkar.

Örnek görüntü:

2

Sağolun hocam. Bende bu özellik hakkında merak içerisindeyim. Denemek için sabırsızlanıyorum açıkçası bu benim gibi yeni sürücüler içinde önem taşıyor

1238 Mesaj
4 Mart 2013; 10:24:42 

bende bu fiyat aralığında garmin navi 40 düşünüyorum. ekran boyutu yeterlimi sizce. birde almak istersem nerden almamı önerirsiniz. bimeksin sitesinde indirimde şuan.

teşekkürler.

Winter is coming!

2369 Mesaj
4 Mart 2013; 11:29:57 

quote:

Orijinalden alıntı: So say we all

bende bu fiyat aralığında garmin navi 40 düşünüyorum. ekran boyutu yeterlimi sizce. birde almak istersem nerden almamı önerirsiniz. bimeksin sitesinde indirimde şuan.

teşekkürler.

Merhaba, kesinlikle tavsiye edebilirim. Boyutu yeterli. Alırken 5 ile 4.3 ekranları yan yana koyup bakın ne demek istediğimi anlayacaksınız Benimde bu konuda endişem vardı , cihazı alırken kıyaslayarak giderdim .

Her ne kadar şu an en uygun Bimeks'te gibi gözüksede internetten almanızı önermem. Çünkü birkaç arkadaşım bimeks internetten gelen siparişlerinin teşhir / 2. el ürün olduğundan yakınıyordu. Belki kötü şans olabilir bilemem. Bunun yerine mağazaya gidip hem cihazı açıp kontrol ederek hemde içiniz rahat bir biçimde alın. Zaten internetten verdiğiniz sipariş kargo vs derken aradaki fiyat farkı kapanıyor. Mağazada ürün 200 lira , 20 lirada çek kazanıyorsunuz 180 liraya geliyor...

1238 Mesaj
4 Mart 2013; 11:32:31 

quote:

Orijinalden alıntı: AURIS

Merhaba, kesinlikle tavsiye edebilirim. Boyutu yeterli. Alırken 5 ile 4.3 ekranları yan yana koyup bakın ne demek istediğimi anlayacaksınız Benimde bu konuda endişem vardı , cihazı alırken kıyaslayarak giderdim .

Her ne kadar şu an en uygun Bimeks'te gibi gözüksede internetten almanızı önermem. Çünkü birkaç arkadaşım bimeks internetten gelen siparişlerinin teşhir / 2. el ürün olduğundan yakınıyordu. Belki kötü şans olabilir bilemem. Bunun yerine mağazaya gidip hem cihazı açıp kontrol ederek hemde içiniz rahat bir biçimde alın. Zaten internetten verdiğiniz sipariş kargo vs derken aradaki fiyat farkı kapanıyor. Mağazada ürün 200 lira , 20 lirada çek kazanıyorsunuz 180 liraya geliyor...

O zaman hem cihazı görürüm. hem de kargo vs beklememiş olurum. o zaman en kısa zamanda bimekse gidiyorum. teşekkürler:)

Winter is coming!

2369 Mesaj
4 Mart 2013; 12:03:17 

quote:

O zaman hem cihazı görürüm. hem de kargo vs beklememiş olurum. o zaman en kısa zamanda bimekse gidiyorum. teşekkürler:)

En doğrusunu yaparsınız , rica ederim

Birde unutmadan, Metro adlı bir markette tam hatırlamıyorum 159 veya 169 liraya satılıyordu nüvi 40. İstanbuldaysanız ve yakınsanız orayada bakabilirsiniz. Kampanya devam ediyor mu haberim yok , 2 gün önce Baytekin'in sitesinde görmüştüm

1238 Mesaj
4 Mart 2013; 12:06:40 

quote:

En doğrusunu yaparsınız , rica ederim

Birde unutmadan, Metro adlı bir markette tam hatırlamıyorum 159 veya 169 liraya satılıyordu nüvi 40. İstanbuldaysanız ve yakınsanız orayada bakabilirsiniz. Kampanya devam ediyor mu haberim yok , 2 gün önce Baytekin'in sitesinde görmüştüm

ümraniyede oturuyorum. Metro market bana baya uzakmış:) bimeksten başka yerdede yokmu acaba. normalde bu ürünün fiyatı 169 TL galiba. bimeks hediye çeki verip arayı kapatıyor:) en kötü bimeksten bu akşam bile alabilirim.

Winter is coming!

2369 Mesaj
4 Mart 2013; 12:11:39 

quote:

ümraniyede oturuyorum. Metro market bana baya uzakmış:) bimeksten başka yerdede yokmu acaba. normalde bu ürünün fiyatı 169 TL galiba. bimeks hediye çeki verip arayı kapatıyor:) en kötü bimeksten bu akşam bile alabilirim.

Garmin'in resmi sitesi baytekinde yanlış hatırlamıyorsam 270 lira yazıyordu. Tabi bunlar şişirilmiş fiyatlar. Tekno marketlerden kampanyayla almak en uygun seçenek gibi duruyor.

Gitmeden önce Bimeks'in sitesine bakıp stok durumunu öğrenin , yoksa benim gibi 2 bimeks dolaşırsınız

1238 Mesaj
4 Mart 2013; 12:33:53 

quote:

Garmin'in resmi sitesi baytekinde yanlış hatırlamıyorsam 270 lira yazıyordu. Tabi bunlar şişirilmiş fiyatlar. Tekno marketlerden kampanyayla almak en uygun seçenek gibi duruyor.

Gitmeden önce Bimeks'in sitesine bakıp stok durumunu öğrenin , yoksa benim gibi 2 bimeks dolaşırsınız

dediğiniz çok iyi oldu valla :D ümraniyede yokmuş zaten. patlardık valla dön dolaş dur yani:)

Winter is coming!

4414 Mesaj
4 Mart 2013; 15:40:27 

Bilgilendirelim herkesi :)

0

Ekteki dosya (1)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Mart 2013; 13:20:54 

quote:

Bilgilendirelim herkesi :)
...

Fiyat gerçekten de harika! Bunların yazılımını pek sevmem ama sırf "bir kenarda deneme için dursun, ileride bir arkadaşa ya da babama hediye ederim" diye almayı düşünüyorum.
NAvigasyonu sadece "adres-önemli yer ara" işi için kullananlara ideal. Ekran parlaklığı gün ışığında bile görülebilir derecede yüksek. Malzeme kalitesi de oldukça iyi.

METRO Gros market sitesindeki e-bülten linki
http://proxy.metro-grou...urkey/347/#/zoompage/4/

0

4414 Mesaj
5 Mart 2013; 17:40:11 

Hayırlı olsun

283 Mesaj
6 Mart 2013; 15:59:50 

metro nun indiriminden bende aldım
aslında navigasyon cihazım vardı (next 555) benimkisi biraz merak :)
o zamanlar satış sonrası servis desteği next seçmemde etkili olmuştu

garmin&baytekin konusunda bi kaç şey yazdım http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#34364886
yol üzerinde biraz daha test ediyim görüşlerimi paylaşırım.
ilk izlenimlerim çok olumlu ses seviyesi ekran parlaklığı dokunmatiği malzeme kalitesi oldukça tatmin edici.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresefe -- 7 Mart 2013; 8:14:37 >

4414 Mesaj
6 Mart 2013; 17:40:05 

Garmin kullanıyorsunuz; kurtulun bu takıntılardan, dokunmatik, ekran parlaklığı falan filan

2369 Mesaj
6 Mart 2013; 21:43:36 

quote:

Orijinalden alıntı: aresefe

metro nun indiriminden bende aldım
aslında navigasyon cihazım vardı (next 555) benimkisi biraz merak :)
o zamanlar servis sonrası desteği next seçmemde etkili olmuştu

garmin&baytekin konusunda bi kaç şey yazdım http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#34364886
yol üzerinde biraz daha test ediyim görüşlerimi paylaşırım.
ilk izlenimlerim çok olumlu ses seviyesi ekran parlaklığı dokunmatiği malzeme kalitesi oldukça tatmin edici.

Hayırlı olsun hocam tekrardan, deneyimlerinizi bekleriz... Konu Garmin nüvi 40 kullanıcıları olsun , tek benim başıma yıkmayın konuyu

DD252Admin üstadında dediği gibi , gerçekten düşünmeye bile gerek yokmuş parlaklığı dokunmatiğini. Bu konuda garmin üstün performans sergiliyor. Herzaman belirttiğim gibi benim için 3 önemli özelliği sonuna kadar karşılıyor . ( Dokunmatik, kalite , navigasyon ) Tabi bu navigasyon konusunda uzun deneyimlerim olmadı kullandıkça göreceğiz neymiş nasılmış. Şu anda iyi ki almışım diyorum.

12 Mesaj
6 Mart 2013; 23:44:36 

quote:

Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bu konuda elimden geldiğince Garmin nüvi 40 modelini incelemeye çalışacağım. İnceleme konusuda pek uzman sayılmam ve bu ilk navigasyon deneyimim şimdiden söyleyeyim. Elimden geldiğince artık

Öncelikle cihazı 200 liraya Bimeks'ten aldım. Yanında 20 lira hediye çeki kazandım.

Kutu içeriğine gelince :

Garmin Nüvi 40 cihazı
Araç içi şarj adaptörü
Askı aparatları
Kullanım kılavuzu ve garanti belgesi çıkmakta.

0

Unboxing Videosu = http://www.youtube.com/watch?v=VbECRRIvizg (Alıntıdır)

Teknik özellikleri
(Garmin resmi sitesinden alıntıdır )

0

- Ek olarak cihaz, burda belirtilmeyen junction view adında harika bir özelliğe sahip. Bu özellik siz sapacağınız yol ayrımına yaklaşmadan belli bir mesafe önceden girmeniz gereken şeridi söylüyor. ( Tecrübe etme fırsatım olmadı, araştırarak bu bilgiyi edindim )

- Bilindiği üzere cihazda Bluetooth yok. Şahsen arabamda Bluetooth özelliği olduğu için bu benim için bir eksik teşkil etmiyor.

- Cihazda 3 çeşit rota tercihi mevcut. daha kısa süre , daha kısa mesafe , yol dışı .

Gözlem ve Yorumlarım

- İlk olarak cihazın malzeme kalitesi oldukça tatmin edici , görünümü şık ve sade . Ancak askı aparatları için maalesef aynı şeyi söyleyemeyeceğim , aparat kötü olmasada çok iyi sayılmaz.
- Dokunmatiği harika. Zaten Next 515 ile Garmin Nüvi 40 arasında kalıp bu cihazı seçmemdeki en büyük etken bu diyebilirim.
- Camlar açıkken ve aynı anda normalden biraz yüksek seviyede müzik çalarken , cihazın sesini test ettim (son seste ). Ses aşırı derecede berrak ve tatmin ediciydi.
- İlk yol deneyimimi 01.03.2013 itibariyle yapmış bulunuyorum. Cihaz olması gerektiği gibi gayet normal bir şekilde ulaşmak istediğim hedefe beni götürdü. Tabi mesafe kısaydı, ilerleyen zamanlarda daha etraflıca test edeceğim ama bu kısa deneyimden son derece memnun kaldım.

- Navigasyon cihazından tek beklentisi işini yapması yani "navigasyon" olanların bu cihaza yönelmesini tavsiye ederim. Multimedya beklentisi olanlar Garmin nüvi 40'ı almayı düşünmesin. Özelliklerindede yazdığı üzere bu cihaz sadece işini yapıyor.

Not : Cihazı daha yeni aldığım için şu anlık izlenimlerim bu kadar. Bu cihazı almayı düşünen arkadaşlar çekinmeden soru sorabilir , elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Ek olarak yardımlarından dolayı DD252Admin'e teşekkürü borç bilirim

Konu güncellenecektir. Herkese iyi forumlar, hatamız varsa affola.

hayırlı olsun...

bende birkaç gün önce nüvi 40 aldım. ilk önce düşüncelerim olumsuzdu. ama arkadaşlar yardımcı oldular. bende şu an daha kolay kullanıyorum.

dokunmatiği gerçekten çok iyi.
rotadan saptığımda 10 saniyede yeni rota çiziyor.
şerit değiştirmeden hangi şeritte kalmamız gerektiğini söylüyor. bu hoşuma gitti.

bazen farklı rota gösteriyor. daha uzun. ben bildiğim yoldan gidiyorum. garmin dolaştırıyor...

genel olarak memnunum...

283 Mesaj
7 Mart 2013; 8:19:57 

quote:

Garmin kullanıyorsunuz; kurtulun bu takıntılardan, dokunmatik, ekran parlaklığı falan filan

ilk defa çin malı olmayan bir alet kullanınca bir şaşkınlık oluyor hocam hoş gör bizi :)

eşekten indim ata bindim

eski konularda okuduğum harita ile ilgili sıkıntılar aşılmış gibi gözüküyor. henüz detaylı olarak yol deneyimim olmadı o konuda da sıkıntı yaşamazsam süper olacak.

6683 Mesaj
7 Mart 2013; 8:34:04 

quote:

ilk defa çin malı olmayan bir alet kullanınca bir şaşkınlık oluyor hocam hoş gör bizi :)

eşekten indim ata bindim

eski konularda okuduğum harita ile ilgili sıkıntılar aşılmış gibi gözüküyor. henüz detaylı olarak yol deneyimim olmadı o konuda da sıkıntı yaşamazsam süper olacak.

Sanırım garmin tayvanda üretilmekte İphone da çinde üretilmekte şimdi garmin iphone den iyimi oluyor? Bu tamamen üreticiye bağlı çin de de olsa uzaydada nekadar kaliteli isterseniz o kadar kaliteli cihaz üretilebilir.Şu bir gerçek Garmin malzeme kalitesi olarak bir adım önde ama hâlen pazarın büyük bir bölümü tom tom'un elinde

Verba volant, scripta manent.

4414 Mesaj
7 Mart 2013; 9:27:54 

TomTom konusunda sayın Yönetici'm haklıdır; cihaz olarak kalite Garmin'den bir gömlek üstün

İşte bir de Türkiye için Haritaları Başarsoft kadar ayrıntı içerse, ne güzel olur...

283 Mesaj
7 Mart 2013; 13:43:21 

quote:

TomTom konusunda sayın Yönetici'm haklıdır; cihaz olarak kalite Garmin'den bir gömlek üstün

İşte bir de Türkiye için Haritaları Başarsoft kadar ayrıntı içerse, ne güzel olur...

tomtom un cihazları çok kaliteli ancak kalite herşey demek değil konfor da önemli
geçen gün teknosada navigasyon cihazlarını inceliyordum
tomtomlara bakarken bi adres ariyim bakiyim nasılmış arayüzü dedim
alet beni deli etti illa posta kodu soruyor
kocaeli yazınca bulmuyor yani gideceğin ilin plaka kodunu bilmiyorsan adres gremiyorsun, örneğin ben 41000 yazarak devam ettim.
model numarasını bilmiyorum ama ufak bişeydi (istanbul cevahir deki teknosada bu alet hala teşhirde)
diğer tomtomların şarjı olmadığı için bakamadım hepsinde bu durum var mı bilmiyorum ama o model bankada para olsa çekilmez.
birde başarsoft olayı var tabi
dünya genelinde piyasada söz sahibi olabilir ancak başarsoft'un başına bi iş gelmedikçe türkiyede işe yaramaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresefe -- 7 Mart 2013; 13:45:05 >

4414 Mesaj
7 Mart 2013; 15:08:21 

quote:

tomtom un cihazları çok kaliteli ancak kalite herşey demek değil konfor da önemli
geçen gün teknosada navigasyon cihazlarını inceliyordum
tomtomlara bakarken bi adres ariyim bakiyim nasılmış arayüzü dedim
alet beni deli etti illa posta kodu soruyor
kocaeli yazınca bulmuyor yani gideceğin ilin plaka kodunu bilmiyorsan adres gremiyorsun, örneğin ben 41000 yazarak devam ettim.
model numarasını bilmiyorum ama ufak bişeydi (istanbul cevahir deki teknosada bu alet hala teşhirde)
diğer tomtomların şarjı olmadığı için bakamadım hepsinde bu durum var mı bilmiyorum ama o model bankada para olsa çekilmez.
birde başarsoft olayı var tabi
dünya genelinde piyasada söz sahibi olabilir ancak başarsoft'un başına bi iş gelmedikçe türkiyede işe yaramaz.

İzmit yazmanız yeterlidir. Teşhir ürünleri bazen o kadar uzun süre teşhirde duruyorlar ki Ankara yazsanız bulamayacak eski sürüme sahip cihazlar ile karşılaşabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

283 Mesaj
7 Mart 2013; 18:07:08 

@DD252Admin cevahire tekrar yolum düşerse kontrol edebilirim o modele has bir durum olduğunu düşünüyorum

4414 Mesaj
7 Mart 2013; 18:19:27 

quote:

@DD252Admin cevahire tekrar yolum düşerse kontrol edebilirim o modele has bir durum olduğunu düşünüyorum

Bence de

Şöyle bir örnek vereyim; 2011 başında ilk TomTom cihazımı aldığımda "Kaynaşlı" arattığımda bulamamıştım; acaip moralim bozulmuştu

Sonraki 2 yıl içinde Kaynaşlı gelmekle kalmayıp, sokak sokak ve doğru şekilde geldi...

Güncellemelerle alakalı bir durum. Teknosa'da 2010 yılndan beri teşhirde duran bir TomTom One cihaz, nereyi nasıl bulsun...

283 Mesaj
7 Mart 2013; 18:54:06 

aslında tomtom ları çok seviyorum ama ben o alette daha detay kısmına gelememiştim hocam
aletin adres arama mantığı değişikti
ben daha ili giremiyorum ki, sokak cadde kısmına gelemedim bile :)
neyse cevahir iş yerime yakın bi ara gidip bakıcam. olmadı bide tomtom alırız tam olur gerçi haritadan dolayı tomtom başlığında pek iyi bahsetmemiyorlar

şu garmini yolda biraz daha kullanıp kavşak görünümü olayını tecrübe etmek istiyorum
next te bu özellik çok iyi çalışıyor, bakalım garmin nasıl çıkacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresefe -- 7 Mart 2013; 20:52:37 >

29 Mesaj
9 Mart 2013; 7:04:55 

Arkadaslar yaklasik 5 aydir nuvi 50 kullaniyorum. Sorusu olan arkadaslar bana yazsinlar, Allah rizasi icin cevaplayim.

283 Mesaj
9 Mart 2013; 17:36:04 

bu gün biraz şehir içi yol yaptım ancak hiç kavşak görünümü göremedim (güzergah, kadıköy-ataşehir-kbakkalköy-kadıköy şeklindeydi)
geçtiğim yerlerde jv tanımlı değildi galiba.
eve git özelliği de çok pratikmiş 2 tıklama yetiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresefe -- 9 Mart 2013; 17:40:03 >

2369 Mesaj
9 Mart 2013; 21:03:58 

Eveet cihazla ilgili ilk menuniyetsizliğimi belirtiyorum . Bir sokakta hız limiti 20 olduğu halde 50 olarak gösteriyor cihaz. Bunun sebebi / çaresi nedir ? Bilen varsa , yardımlarını bekliyorum ...

4414 Mesaj
9 Mart 2013; 21:10:52 

quote:

Eveet cihazla ilgili ilk menuniyetsizliğimi belirtiyorum . Bir sokakta hız limiti 20 olduğu halde 50 olarak gösteriyor cihaz. Bunun sebebi / çaresi nedir ? Bilen varsa , yardımlarını bekliyorum ...

Sebebi Harita yazılımı... Başarsoft'a hata bildirimi yapabilirsiniz.

4414 Mesaj
9 Mart 2013; 21:13:40 

quote:

bu gün biraz şehir içi yol yaptım ancak hiç kavşak görünümü göremedim (güzergah, kadıköy-ataşehir-kbakkalköy-kadıköy şeklindeydi)
geçtiğim yerlerde jv tanımlı değildi galiba.
eve git özelliği de çok pratikmiş 2 tıklama yetiyor.

Bu sorunun da cevabı Harita yazılımı büyük olasılıkla... Forumda Başarsoft konusuna yazabilirsiniz...

2369 Mesaj
9 Mart 2013; 21:17:51 

quote:

Sebebi Harita yazılımı... Başarsoft'a hata bildirimi yapabilirsiniz.

Peki, forumdaki konuda belirteyim ozaman hocam...

29 Mesaj
9 Mart 2013; 21:49:29 

Arkadaslar bende nuvi 50 var. dun yazilimimi 2.50 den 3.40 a yukselttim. Bugun yoldayken arabam durdugu halde km 3km den bir 2.8 bi 2.5 oluyor bi daha yukseliyor ve yavas yavas dustu 0 a dogru. Bunun sebebini bilen var midir?

4414 Mesaj
10 Mart 2013; 19:43:51 

Bu tıp sorunlar var maalesef Basarsoft konusuna raporlamak gerekli denk geldikçe.

283 Mesaj
12 Mart 2013; 18:55:33 

bu cihazda hiç kavşak görünümü görebilen var mı ?

2369 Mesaj
12 Mart 2013; 23:02:49 

Geçerliliğini kaybetmiş mesaj , silinsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AURIS -- 15 Mart 2013; 22:22:30 >

4414 Mesaj
12 Mart 2013; 23:21:37 

quote:

Kavşağa yaklaşınca sol üst köşede simge beliriyor. Görmek için ona basmanız gerek biliyorsunuz değil mi ?

İlginçmiş; otomatik göstermiyor mu, ya da bunu sağlamak için bir ayar. Bana pek efektif gelmedi; yani tam kavşağa girerken uzan, cihazın ekranına dokun...

2369 Mesaj
13 Mart 2013; 0:36:53 

Geçerliliğini kaybetmiş mesaj , silinsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AURIS -- 15 Mart 2013; 22:22:10 >

283 Mesaj
13 Mart 2013; 14:29:44 

herhangi bi yere dokunmadan ekranda gözükesi gerekmez mi?
daha önce bahsetmiştim elimde next 555 navigasyon cihazı var
onda otomatik olarak ekranda çıkıyor hiç bi yere dokunmuyorum
zaten araba kullanırken ekrana dokunmak çok anlamsız aynı zamanda tehlikeli.

ekte bir resim gönderiyorum (nedense önizleme çalışmıyor, tıklamadan açılmıyor)

ekranın sağ tarafında beliren resimden bahsediyoruz değilmi? bi karşıklık olmasın da

0

local://upfiles/1072232/ddfbe502-2a22-4747-87f3-451be7bf145a.JPG

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresefe -- 13 Mart 2013; 14:35:43 >

2369 Mesaj
13 Mart 2013; 14:58:36 

Sıkıntı cihazda değil bizdeymiş Videoda görüldüğü üzere gösteriyor. Artık ayarımı var bilemiyorum bir kurcalayım en iyisi tekrar

4414 Mesaj
13 Mart 2013; 15:33:45 

Şimdi bu Video'ya göre kendi kendine yarım ekran şeklinde çıkıyor; bunu biliyorum. Bazı cihazlarda -cihaza göre değişiyor- tam veya yarım ekran şeklinde çıkıyor. Mesela Nüvi 75x, 76x seri cihazlarda vardı. Ama cihazın içinde bu görüntüleri aldığı bir JV veya JVC klasörü olduğunu hatırlıyorum, bu klasörün içinde JV görüntü dosyaları toplu olarak bulunur.

Nasıl otomatik devreye giriyor onu araştıralım...

1- Haritaya "orada şöyle kavşak görüntüsü var" seklinde tanımlanmışsa otomatik çıkar. Tanımlanmamışsa çıkmaz.
2- Cihaz yazılımı üzerinde ayar vardır; Kavşak görüntüsü veya Şerit Asistanı olarak yada her ikisi seçme şıkkı olması lazım.

Elimde o cihaz yok, değerlendiremiyorum; Ayarlar->Harita Görünüm Ayarları altında bir seçenek olması lazım varsa...

Bir diğer konu; Elinde nüvi 765 cihaz olan bir arkadaşımız vardı; geçenlerde yazmıştı; ona soralım Türkiyedeki haritalarda Kavşak görüntüsü almış mı hiç?

283 Mesaj
13 Mart 2013; 15:36:37 

zaten olması gereken bu ancak bizim cihazlarda çalışmıyor
yol simulasyonu izlemekten gına geldi çıkmıyor o görüntü anlamadım nedendir.

4414 Mesaj
13 Mart 2013; 16:20:38 

Yurt dışı bazı forumlarda; bu sorunun (bazı eski cihazlar için) Garmin'e sorulduğu; Garmin tarafından verilen özel linklerle JV klasör (zipli) halinde indirilerek cihaza atıldığında kullanılabildiği yazıyordu. Ama Amerika ve Kanada taraflarında olduğunu hatırlıyorum.

Bir de şu olay var; o video ve ülkelerde kullanılan harita yazılımı Navteq; bizdeki Başarsoft (Navcity); fark olması muhtemel... Yani sadece cihaz ile alakalı değildir...

4414 Mesaj
13 Mart 2013; 16:32:03 

Bir de şu olay var; Firmanın resmi sitesinde yayınlanan fotograf ... Bu fotografta görünen ekran görüntüsü firma size vermek zorunda. İstemek, almak, sorgulamak, hesap sorma hakkınız var; en azından sebep ve akibeti konusunda bilgi edinmelisiniz.

Arayın firmayı sorun; bu özellik için aldım ben bu cihazı deyin

0

quote:

Çok Geç Kalmadan Şeridi Öğrenin
Yaklaşan bir dönüşe girmek için hangi şeritte yol almanız gerektiğini tahmin etmenize artık gerek yok. Seçilmiş metropoliten alanlarda mevcut olan kavşak görüntüsü ile şerit yardımı yaklaşan bir dönüş ya da çıkış için sizi doğru şeride yönlendirir, böylece bilmediğiniz kavşaklarda ve çıkışlarda seyretmeniz kolaylaşır. Navigasyon için doğru şeridi görüntüleyen oklarla birlikte rotanız boyunca yol işaretlerini ve kavşaklarını gerçekçi bir biçimde görüntüler.

Özellikler
• Önceden yüklenmiş haritalarla seyredin.
• Rotaları 4.3” (10.92 cm) boyutundaki dokunmatik ekranda görüntüleyin
• 5 milyondan fazla ilgilenilen noktada adresler arayın.
• Sesli sokak isimlerini dinleyebilirsiniz. .
• Kavşak görüntüsü ile şerit yardımı özelliği ile çok geç kalmadan gitmeniz gereken şeridi öğrenin.
• Yerleşik hız limiti göstergesi ile beladan uzak durun.

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 13 Mart 2013; 16:35:19 >

283 Mesaj
13 Mart 2013; 16:35:55 

yukarıda paylaştığım resmi bende aynı siteden almıştım
benim için olmazsa olmaz bi özellik değil ama madem bu özellik var niye kullanmayalım ki ?
firmayı arayıp soracağım.

4414 Mesaj
13 Mart 2013; 16:40:23 

quote:

yukarıda paylaştığım resmi bende aynı siteden almıştım
benim için olmazsa olmaz bi özellik değil ama madem bu özellik var niye kullanmayalım ki ?
firmayı arayıp soracağım.

Yani... Bakın geçmiş yıllarda Navitech cihazlarda (QX-B serisi) bu özellik aktif olmuyordu; yazdık buraya -konuyu ben açtım hatta- firma sonradan lisans sorununu çözdü ve güncelleme ile aktif etti o özelliği. Teşekkür ettik sonradan kendilerine

Bu müşteriye ve hassasiyetlerine verilen değer ile alakalıdır.

283 Mesaj
13 Mart 2013; 16:42:57 

quote:

Yani... Bakın geçmiş yıllarda Navitech cihazlarda (QX-B serisi) bu özellik aktif olmuyordu; yazdık buraya -konuyu ben açtım hatta- firma sonradan lisans sorununu çözdü ve güncelleme ile aktif etti o özelliği. Teşekkür ettik sonradan kendilerine

Bu müşteriye ve hassasiyetlerine verilen değer ile alakalıdır.

bununla ilgili bir kaç gün önce mail atmıştım baytekine ama cevap vermediler :)
şansımı telefonla deneyeceğim
burada kim sorumlu onu bilmiyorum baytekin mi yoksa başarsoft mu ?

4414 Mesaj
13 Mart 2013; 19:32:14 

quote:

bununla ilgili bir kaç gün önce mail atmıştım baytekine ama cevap vermediler :)
şansımı telefonla deneyeceğim
burada kim sorumlu onu bilmiyorum baytekin mi yoksa başarsoft mu ?

Cihazı satan Baytekin; birinci muhatabınız Baytekin olmalıdır.

283 Mesaj
13 Mart 2013; 19:49:54 

yarın arayacağım

bakalım baytekin teknik destek konusunda ne durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresefe -- 14 Mart 2013; 10:42:11 >

4414 Mesaj
13 Mart 2013; 21:21:07 

Yaşamazsınız; Baytekin teknik servisi ciddi bir guruptur.
Ben defalarca konuştum kendileriyle. Burada amaç; neden bu görüntünün cihaz tarafından aksettirilemediğini veya hangi ayarı eksik yaptığımızı anlatmalarını sağlamak.

Büyük ihtimal ile Başarsoft ile çözümün üretileceğini ve biraz beklemenizi talep edeceklerdir.

283 Mesaj
13 Mart 2013; 21:29:41 

anladım hocam
ancak aynı ciddiyeti mail gönderen insanlara da göstermeleri lazım yarın bunu da dile getireceğim
cevap vermeyeceklerse iletişim bilgisi diye koymamaları lazım
neyse adamlarla konuşmadan daha fazla atıp tutmiyim :) bi konuşalım da yarın durumu buraya yazarım.

çok acı teknik servis tecrübelerim var o yüzden biraz ön yargılıyım
türkiye de destek işini iyi yapan malesef çok az firma var

Uzaklaştırılmış
14 Mart 2013; 8:50:53 

quote:

...
bakalım baytekin teknik destek konusunda ne durumda inşallah yukarıdaki senaryoyu bana yaşatmazlar :)

teknikservis@baytekin.com.tr

Hocam; GARMIN Türkiye distribütörü Baytekin'in teknik servisi @DD252Admin adlı arkadaşımızın da söylediği gibi son derece ciddi bir destek verir. Hatta size şöyle ilginç bir örnek vereyim: Çalıştığım kuruma ait faturası bile ortada olmayan bir Garmin Nüvi 200 model GPS navigasyon cihazımız vardı. Ne zaman alındığını bile kesin bilen yoktu, tahminen 4-5 yıllık bir cihaz. Haritası o kadar eskimiş ki yaşadığımız yerde sokak adları değişmiş, yeni mahalleler eklenmiş, önemli yerler (POI) çoktan güncelliğini yitirmiş vs. vs. Güncellemek istediğimde (mecburen yeni üyelik alarak yapmaya çalıştım) bana şöye bir uyarı geldi: "Bu cihaz daha önce bir başka kullanıcı adıyla kaydedilmiş" gibi bir şey. Mümkünü yok güncelleyemedim, ayrıca ömür boyu harita desteği var mı yok mu yoksa sadece 2 yıl mı, içindeki haritanın sağlayıcısı nedir ne değildir onları bile bilmiyorum.

Durumu özetleyen bir e-posta yazıp BAYTEKİN'e yukarıdaki e-posta adresinden ulaştım. Cevap aynı gün gelmese de yanlış anımsamıyorsam 1 ya da 2 iş günü içerisinde dönüldü. Benden cihazın seri numarasını isteyip o kadar eski cihaz için bile yeni üyelik almamı sağladılar. Hiç telefon etmeme bile gerek kalmadı. Sonuç ise mükemmel: BAŞARSOFT haritalarını halâ ücretsiz indirebiliyoruz.

2156 Mesaj
14 Mart 2013; 9:55:49 

bir ara, eski modellere de bu ozelligin yazilim guncellemesiyle kazandırılacagı yazıldı, cizildı ama olmadı. Garmin, ticari kaygıyla olsa gerek, bir calisma yapmadı. Kavsak gorunumu, özellikle buyuk sehirlerde, navigasyon kullanımını kolaylastıran bır ozellık

283 Mesaj
14 Mart 2013; 10:41:18 

teknik servis ile görüştüm,
öncelikle şunu belirtiyim ki yukarıda yazdığım gibi olmadı
zaten o mesajı da değiştireceğim bundan sonra okuyacakları yanlış yönlendirmek istemem
teknik servis son derece ilgili davranıyor kendilerini tebrik ederim

neyse görüştüğüm kişi türkiye de satılan nuvi 40'ta bu özelliğin olmadığını belirtti
orjinal siteden alınan resim kullanıldığı için ve orjinal metinden çeviri yapıldığı için özellikler arasında gözüküyormuş
bu yanlışı en kısa zamanda düzelticeklermiş
evet bayağı bir hayal kırıklığı oldu :(

4414 Mesaj
14 Mart 2013; 13:03:01 

Demek ki kaynak Harita imiş...

Uzaklaştırılmış
14 Mart 2013; 14:03:36 

quote:

Demek ki kaynak Harita imiş...

İlginç olan şey şu hocam:
BAŞARSOFT verilerini kullanan IGO+WinCE tabanlı cihazlarda kavşak görünümü var.
BAŞARSOFT verilerini kullanan GARMIN+Linux (sanırım) cihazlarda kavşak görünümü yok.

Acaba kavşak görnümüyle ilgili bizim cihazlarda ".fbl" dosyası dışında başka bir veri mi var ki? Yoksa çeşitli nedenlerden dolayı Başarsoft Garmin haritalarına kavşakları entegre etmedi mi?