Şimdi Ara

Garmin Nüvi 40 & 50 İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
4
Favori
32.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bu konuda elimden geldiğince Garmin nüvi 40 modelini incelemeye çalışacağım. İnceleme konusuda pek uzman sayılmam ve bu ilk navigasyon deneyimim şimdiden söyleyeyim. Elimden geldiğince artık

Öncelikle cihazı 200 liraya Bimeks'ten aldım. Yanında 20 lira hediye çeki kazandım.

Kutu içeriğine gelince :

Garmin Nüvi 40 cihazı
    Araç içi şarj adaptörü
    Askı aparatları
    Kullanım kılavuzu ve garanti belgesi çıkmakta.

Unboxing Videosu =http://www.youtube.com/watch?v=VbECRRIvizg (Alıntıdır)

Teknik özellikleri
    (Garmin resmi sitesinden alıntıdır )

- Bilindiği üzere cihazda Bluetooth yok. Şahsen arabamda Bluetooth özelliği olduğu için bu benim için bir eksik teşkil etmiyor.

- Cihazda 3 çeşit rota tercihi mevcut. daha kısa süre , daha kısa mesafe , yol dışı .

-Cihazda olduğu söylenen , bas bas bağırılarak reklam yapılan Junction Wiew yani kavşak özelliği Türkiye'deki cihazlarda yer almıyormuş. Almayı düşünen arkadaşlar bunu göz önüne alsın. Şahsen olmadığını bilsem başka modele yönelebilirdim

Gözlem ve Yorumlarım

- İlk olarak cihazın malzeme kalitesi oldukça tatmin edici , görünümü şık ve sade . Ancak askı aparatları için maalesef aynı şeyi söyleyemeyeceğim , aparat kötü olmasada çok iyi sayılmaz.
    - Dokunmatiği harika. Zaten Next 515 ile Garmin Nüvi 40 arasında kalıp bu cihazı seçmemdeki en büyük etken bu diyebilirim.
    - Camlar açıkken ve aynı anda normalden biraz yüksek seviyede müzik çalarken , cihazın sesini test ettim (son seste ). Ses aşırı derecede berrak ve tatmin ediciydi.
    - İlk yol deneyimimi 01.03.2013 itibariyle yapmış bulunuyorum. Cihaz olması gerektiği gibi gayet normal bir şekilde ulaşmak istediğim hedefe beni götürdü. Tabi mesafe kısaydı, ilerleyen zamanlarda daha etraflıca test edeceğim ama bu kısa deneyimden son derece memnun kaldım.

- Navigasyon cihazından tek beklentisi işini yapması yani "navigasyon" olanların bu cihaza yönelmesini tavsiye ederim. Multimedya beklentisi olanlar Garmin nüvi 40'ı almayı düşünmesin. Özelliklerindede yazdığı üzere bu cihaz sadece işini yapıyor.

Not : Cihazı daha yeni aldığım için şu anlık izlenimlerim bu kadar. Bu cihazı almayı düşünen arkadaşlar çekinmeden soru sorabilir , elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Ek olarak yardımlarından dolayı DD252Admin'e teşekkürü borç bilirim

Konu güncellenecektir.

Konu kirliliğini önlemek, daha anlaşılır olmak adına İlk mesajı olduğu gibi alıntı yapmazsanız sevinirim.

Edit:konu başlığı Garmin Nüvi 40 & 50 İncelemesi olarak değiştirildi.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin
    Bilgilendirelim herkesi :)
    ...

Fiyat gerçekten de harika! Bunların yazılımını pek sevmem ama sırf "bir kenarda deneme için dursun, ileride bir arkadaşa ya da babama hediye ederim" diye almayı düşünüyorum.
    NAvigasyonu sadece "adres-önemli yer ara" işi için kullananlara ideal. Ekran parlaklığı gün ışığında bile görülebilir derecede yüksek. Malzeme kalitesi de oldukça iyi.

METRO Gros market sitesindeki e-bülten linki
    http://proxy.metro-group.com/MCCTurkey/347/#/zoompage/4/

• metro nun indiriminden bende aldım
    aslında navigasyon cihazım vardı (next 555) benimkisi biraz merak :)
    o zamanlar satış sonrası servis desteği next seçmemde etkili olmuştu

garmin&baytekin konusunda bi kaç şey yazdımhttp://forum.donanimhaber.com/m_34364886/mpage_1/f_/key_//tm.htm#34364886
    yol üzerinde biraz daha test ediyim görüşlerimi paylaşırım.
    ilk izlenimlerim çok olumlu ses seviyesi ekran parlaklığı dokunmatiği malzeme kalitesi oldukça tatmin edici.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresefe -- 7 Mart 2013; 8:14:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresefe

metro nun indiriminden bende aldım
    aslında navigasyon cihazım vardı (next 555) benimkisi biraz merak :)
    o zamanlar servis sonrası desteği next seçmemde etkili olmuştu

garmin&baytekin konusunda bi kaç şey yazdımhttp://forum.donanimhaber.com/m_34364886/mpage_1/f_/key_//tm.htm#34364886
    yol üzerinde biraz daha test ediyim görüşlerimi paylaşırım.
    ilk izlenimlerim çok olumlu ses seviyesi ekran parlaklığı dokunmatiği malzeme kalitesi oldukça tatmin edici.

Hayırlı olsun hocam tekrardan, deneyimlerinizi bekleriz... Konu Garmin nüvi 40 kullanıcıları olsun , tek benim başıma yıkmayın konuyu

DD252Admin üstadında dediği gibi , gerçekten düşünmeye bile gerek yokmuş parlaklığı dokunmatiğini. Bu konuda garmin üstün performans sergiliyor. Herzaman belirttiğim gibi benim için 3 önemli özelliği sonuna kadar karşılıyor . ( Dokunmatik, kalite , navigasyon ) Tabi bu navigasyon konusunda uzun deneyimlerim olmadı kullandıkça göreceğiz neymiş nasılmış. Şu anda iyi ki almışım diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: AURIS

Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bu konuda elimden geldiğince Garmin nüvi 40 modelini incelemeye çalışacağım. İnceleme konusuda pek uzman sayılmam ve bu ilk navigasyon deneyimim şimdiden söyleyeyim. Elimden geldiğince artık

Öncelikle cihazı 200 liraya Bimeks'ten aldım. Yanında 20 lira hediye çeki kazandım.

Kutu içeriğine gelince :

Garmin Nüvi 40 cihazı
    Araç içi şarj adaptörü
    Askı aparatları
    Kullanım kılavuzu ve garanti belgesi çıkmakta.

Unboxing Videosu =http://www.youtube.com/watch?v=VbECRRIvizg (Alıntıdır)

Teknik özellikleri
    (Garmin resmi sitesinden alıntıdır )

- Ek olarak cihaz, burda belirtilmeyen junction view adında harika bir özelliğe sahip. Bu özellik siz sapacağınız yol ayrımına yaklaşmadan belli bir mesafe önceden girmeniz gereken şeridi söylüyor. ( Tecrübe etme fırsatım olmadı, araştırarak bu bilgiyi edindim )

- Bilindiği üzere cihazda Bluetooth yok. Şahsen arabamda Bluetooth özelliği olduğu için bu benim için bir eksik teşkil etmiyor.

- Cihazda 3 çeşit rota tercihi mevcut. daha kısa süre , daha kısa mesafe , yol dışı .

Gözlem ve Yorumlarım

- İlk olarak cihazın malzeme kalitesi oldukça tatmin edici , görünümü şık ve sade . Ancak askı aparatları için maalesef aynı şeyi söyleyemeyeceğim , aparat kötü olmasada çok iyi sayılmaz.
    - Dokunmatiği harika. Zaten Next 515 ile Garmin Nüvi 40 arasında kalıp bu cihazı seçmemdeki en büyük etken bu diyebilirim.
    - Camlar açıkken ve aynı anda normalden biraz yüksek seviyede müzik çalarken , cihazın sesini test ettim (son seste ). Ses aşırı derecede berrak ve tatmin ediciydi.
    - İlk yol deneyimimi 01.03.2013 itibariyle yapmış bulunuyorum. Cihaz olması gerektiği gibi gayet normal bir şekilde ulaşmak istediğim hedefe beni götürdü. Tabi mesafe kısaydı, ilerleyen zamanlarda daha etraflıca test edeceğim ama bu kısa deneyimden son derece memnun kaldım.

- Navigasyon cihazından tek beklentisi işini yapması yani "navigasyon" olanların bu cihaza yönelmesini tavsiye ederim. Multimedya beklentisi olanlar Garmin nüvi 40'ı almayı düşünmesin. Özelliklerindede yazdığı üzere bu cihaz sadece işini yapıyor.

Not : Cihazı daha yeni aldığım için şu anlık izlenimlerim bu kadar. Bu cihazı almayı düşünen arkadaşlar çekinmeden soru sorabilir , elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Ek olarak yardımlarından dolayı DD252Admin'e teşekkürü borç bilirim

Konu güncellenecektir. Herkese iyi forumlar, hatamız varsa affola.

hayırlı olsun...

bende birkaç gün önce nüvi 40 aldım. ilk önce düşüncelerim olumsuzdu. ama arkadaşlar yardımcı oldular. bende şu an daha kolay kullanıyorum.

dokunmatiği gerçekten çok iyi.
    rotadan saptığımda 10 saniyede yeni rota çiziyor.
    şerit değiştirmeden hangi şeritte kalmamız gerektiğini söylüyor. bu hoşuma gitti.

bazen farklı rota gösteriyor. daha uzun. ben bildiğim yoldan gidiyorum. garmin dolaştırıyor...

genel olarak memnunum...

• quote:

Orijinalden alıntı: coxackie

3 ayrı bilgisayarda denedim, sistemler gayet iyi, üçünde de hata verdi.

Doğrudur.

3 ayrı sistemde sorun çıktıysa problemi cihazda veya USB kabloda arayın hocam. Gerçi USB kabloyu takınca bilgisayardan cihazın dahili belleğine ve SD kart sürücüsüne ulaşabiliyorsanız onda da problem olmaz.
    Bir de elinizdeki eski sürüm ise kaldırıp son sürüm Naviextras Toolbox kurmayı deneyin hocam.
    https://www.naviextras.com/shop/portal/downloads

Eğer tüm bunlar çare etmiyorsa gerçekten de çok ilginç bir durumla karşı karşıyasınız demektir. Naviextras Toolbox bir şekilde sizdeki sistemde/cihazda sorun çıkartıyor demektir.

Bendeki Naviextras Toolbox Türkçe 3.11.0.24188 versiyonu. Bunu ve bir eski versiyonunu Asus i7 ve eski Asus Core2duo dizüstü bilgisayarlarda çalıştırdım. 4 ayrı Next YE-G 555 cihaza, 1 adet Navitech QXV-522'ye ve modelini anımsayamadığım bir PIRANHA marka cihaza sorunsuzca güncelleme yaptım. İşyerindeki ve çevdemdeki arkadaşlar NaviExtras Toolbox kullanan tüm cihazları getirip bana güncelletiyorlar ve genelde sorun yaşamıyoruz.

• Sayın @serhat762000

Öncelikle hayırlı olsun cihazınız

quote:

gercekten memnun kaldim ama bazen sacma sapan rotalar cikartabiliyor karsima yolumun ustundeki yeri dolastirarak goturmeye calisiyor haritadan olabilir diye dusunuyorum cunku bulundugum ilce kucuk

Cihazınıza alışın önce; ince ayarları var U dönüşü gibi. Sakınmalar kısmında bunları de-aktif ediniz. Haritadan da olabilir. Gördüğünüz hataları ekran görüntüsü ile birlikte Başarsoft konusuna raporlayabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_23945216/tm.htm" data-href="http://Başarsoft Haritaları ile ilgili Başlık:http://forum.donanimhaber.com/m_23945216/tm.htm">BAŞARSOFT

quote:

birbirine yakin arada 15mt olan paralel yolda hep bi alt yoldan gidiyormusum gibi haritada gosteriyor bu bunu cozemedim

Bu her navigasyon cihazının düştüğü hatadır, cihaza özel bir durum değil yani.

quote:

ayrica garmin de sarjdayken kontagi kapatip arabayi kilitledim kendi kendine uyku moduna girermi diye girmedi illa sarj aletini cikarttikdan sonra 10 saniye sayip kapatiyor

Aracınızın servisine danışın; kontak kapandığında elektrik akımını kesmiyor olabilir; çoğu araçta kontak kapandığında, çoğunda anahtar çıkarılınca akım kesilir. Cihaz kapanır.

Bu konulara dikkat edin lütfen.
    Saygılar :)

• Beyler Garmin NÜVİ 50 ile 40 arasında ne fark var 50 olanını almak üzereyim tavsiye edermisiniz ?

http://www.hizlial.com/garmin-nuvi-50-50-navigasyon-cihazi-omurboyu-ucretsiz-turkiye-hari/22.012.1799.0081
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

Beyler Garmin NÜVİ 50 ile 40 arasında ne fark var 50 olanını almak üzereyim tavsiye edermisiniz ?

http://www.hizlial.com/garmin-nuvi-50-50-navigasyon-cihazi-omurboyu-ucretsiz-turkiye-hari/22.012.1799.0081

ekran buyuklugu disinda baska bir fark yok. birisi 4.3 digeri 5'' tir. tavsiye 5'' nuvi 50
  • quote:

Orijinalden alıntı: süper cüp

bugun bende nuvi 50 aldım .aldığım yer pc den guncellemen gerektiini söyledi ne derece doru anlamadım ayrıca kutudan herhangi bir bağlantı kablosuda cıkmadı bilgisi olan varmı bu konuda

Hayırlı olsun cihazınız. Evet malesef Garmin cihaz kutularından USB Data kablosu çıkmıyor. Ama genelde evlerimizde mutlaka başka bir cihaza ait Mini USB data kablosu bulunuyor çoğumuzun; onu kullanın.
    Yoksa eğer herhangi bir elektronik mağazası veya bilgisayarcıdan bir Mini (ben mini biliyorum, cihazı gösterin anlarlar) USB kablosu alın. Taş çatlasa 10 liralık birşey zaten.

Sonra Garmin Web sitesine kayıt olun. İnternetten Garmin Web Updater eklentisini indirip güncellemelerinizi alın. Kullanım Klavuzunda anlatılıyor ne yapacağınız.
    Haritalarınızın Navcity olduğunu düşünerek devam ediyorum. Buradakihttp://www.baytekin.com.tr/quick_links.aspx?ID=18 anlatımı uygulayın.

Keyifli navigasyonlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 11 Ağustos 2013; 8:57:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Selamlar;

Cihazınızda bir başka Ülke haritası daha kullanabilirsiniz. Bir yoluwww.garmin.com.tr üzerinden Türkiye haritası satın alabilir ve SD kart üzerinde çaılştırabilirsiniz.
    Diğer yoluwww.garmin.com üzerinden Turkey haritası satın alıp yine SD kart üzerinde kullanabilirsiniz. İkinci yöntemle haritanız Navteq olacaktır.

Bütçenize göre fiyat değerlendirmesini siz yaparsınız artık.

Keyifli navigasyonlar

• Navteq Hariralı GARMIN kullanan arkadaşlar, harita hata bildirimlerinizi ve takibini NAVTEQ TÜRKİYE - HERE MAPS isimli konu altından yapabilirsiniz.

Here Maps tarafından verilen bilgiye göre; Türkiye'de satılan ve Navteq haritalı cihazların harita verisi Here/Nokia/Navteq Türkiye Grubu tarafından veriliyor.

Bildirimler için konu altında yazışabilirsiniz.

Saygılar.
  • this_life T kullanıcısına yanıt
    Selamlar;

Geçmiş olsun. Oldukça tatsız bir durum.
    Cihazınızı tekrar bağlayıp güncelleme denediniz mi? Muhtemelen olmayacaktır ama denemekte yarar var. Bu nedenle cihaz içeriğinin ilk kullanımda güvenli bir sürücüye veya DVD'ye yedeklenmesinin yararından bahsediyoruz.

Hiç bir şekilde sonuç alamazsanız Garmin Türkiye'ye yollamanız gerekecektir. GARMIN - TURKEY

Yazılımı bir şekilde bulsanız bile, lisans farklılığı sebebiyle çalışmayacaktır.

Saygılar.
  • burada
    http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=5297#Instruct
    önce garmin express kurun, sonra cihazı bağlayın, bu programı kurun, cihaz en azından açılır hale gelir, sonrasına sonra bakarız
  • jupiter_ J kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Nüvi 40 cihaz üzerinde çalışan bir Deniz Haritası kaydını bulamadım. Çok sayıda el cihazı üzerinde ve GPSMap serisi cihazlarda çalıştığını belirtmişler.

Alternetif olarak OpenSeaMap tarafında da araştırdım fakat orada da destekleyen cihazlar kısmında Nüvi Serisi cihazlar yok.

OpenSeaMap Bilgi için bakabilirsiniz.

Ancak Apple (iOS) bir cihaz varsa GarminBlueChart ile bir çözüm yaratabilirsiniz; yazılım ücretsiz.
    BlueChart Application

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 25 Ekim 2014; 20:29:32 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.