Şimdi Ara

Üniversite Hayatında Yapılması Gerekenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
6
Favori
4.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar, üniversiteye girmeden önce şunu yapıcam diye bir sürü hayal kurmuşsunuzdur sizde. Bazı hayallerim vardı fakat salak gibi yapmadım, yapmaya fırsatım olmadı. 3. sınıfım ve son 1 buçuk yılım kaldı. Yapamadığım ve hayalini kurduğum şeyleri artık kalan sürede yapmak istiyorum. Sizde benim gibiyseniz birbirimizi gaza getirelim ve hepimizi hayallerimizi gerçekleştirelim olmaz mı

Aynı zamanda çok kişi olduğumuz için çok farklı hayaller çıkacaktır, kendimize uygun ve daha önce aklımıza dahi gelmeyen ama sizin gelen hayallerinizi de paylaşmalıyız. Bu hayattan olabildiğince zevk almamız lazım gelmektedir

Öncelikle ben yurt dışına çıkmak istiyordum. Erasmus olur, wat olur, interrail olur, ama yapmamıştım işte Bir sıkıntı olmazsa inşallah bu cumartesi İspanya'ya gezmeye gideceğim ve bu hayalimi 1 haftalık da olsa gerçekleştireceğim.

Bir diğer hayalim ise paraşütle atlamak, yamaçtan ve ya direk uçaktan fark etmez. Bundan sonra bu ikisi için uğraşacağım sanırım

Hadi arkadaşlar herkes hayallerini paylaşsın burada..

• Bunge jumping

Paraşüt

Wat

Fırsat bulamadım daha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoneyWizard007 -- 28 Şubat 2013; 16:08:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhammet

Bunge jumping

Paraşüt

Wat

Fırsat bulamadım daha

Tam bilmiyorum ama WAT bitmiş diyorlar. Bunge jumping için daha yaşım genç Paraşüt yapmalıyız kesinlikle, fırsat yaratma zamanıdır
  • makaleler okuyup ihtisas alanınızda okulun verdiği eğitimden 2 gömlek daha üstte mezun olmak.
    bunu yapmamış insan ot gibi üniversite okumuştur.

üniversiteye gitmeyi, eğitimden çok sosyal hayat için isteyenleri hiç sevmiyorum açıkçası. lafım sana değil yanlış anlama, genel olarak bunu her zaman söylerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

makaleler okuyup ihtisas alanınızda okulun verdiği eğitimden 2 gömlek daha üstte mezun olmak.

üniversiteye gitmeyi, eğitimden çok sosyal hayat için isteyenleri hiç sevmiyorum açıkçası. lafım sana değil yanlış anlama, genel olarak bunu her zaman söylerim.

Size katılıyorum hocam, derslerin çok önemli olduğu konusunda tartışmaya dahi girmem. Fakat ot gibi de okunmaz diye düşünüyorum. Her şeyi bir arada yürütmeli insan bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: xenon92

quote:

makaleler okuyup ihtisas alanınızda okulun verdiği eğitimden 2 gömlek daha üstte mezun olmak.

Size katılıyorum hocam, derslerin çok önemli olduğu konusunda tartışmaya dahi girmem. Fakat ot gibi de okunmaz diye düşünüyorum. Her şeyi bir arada yürütmeli insan bence

kabul edilmeli ki sosyal hayatı olmayan insan da ot gibidir, bu inkar edilemez. ama dediğim gibi, bilgisini genişletmeyen insan otların şahıdır. üniversiteler için önce bilim, sonra sosyal hayat olmalı ama günümüzde artık bu öyle gözükmüyor. her şeyi yaşayıp bilgisiz mezun olan insan "abi adam okumuş" diye övülürken, donanımla mezun olmuş bir insana ot gözüyle bakıyor insanlar. işte bu yüzdendir ki bugünün üniversiteleri 40 yıl öncesinin liselerinden daha bayağı halde.

bu arada, iyi eğlenceler

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xenon92

quote:

kabul edilmeli ki sosyal hayatı olmayan insan da ot gibidir, bu inkar edilemez. ama dediğim gibi, bilgisini genişletmeyen insan otların şahıdır. üniversiteler için önce bilim, sonra sosyal hayat olmalı ama günümüzde artık bu öyle gözükmüyor. her şeyi yaşayıp bilgisiz mezun olan insan "abi adam okumuş" diye övülürken, donanımla mezun olmuş bir insana ot gözüyle bakıyor insanlar. işte bu yüzdendir ki bugünün üniversiteleri 40 yıl öncesinin liselerinden daha bayağı halde.

bu arada, iyi eğlenceler

Teşekkür ederim

Bir sürü insan konuyu okumuş ama cevap yok, yok mu paylaşacağınız hayaliniz

• yapmak

bir de şu paraşütle atlama işini ben de yapmak istiyorum.genelde yapacaklarım konusunda pek hayal kurmadım hayatımı yaşayacağım kendimi geliştirmeye bakacağım başka bir şey yok.hayallerim üniversite sonrasını kapsıyor daha çok
  • work and travel ya da aiesec te olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeodempp

yapmak

bir de şu paraşütle atlama işini ben de yapmak istiyorum.genelde yapacaklarım konusunda pek hayal kurmadım hayatımı yaşayacağım kendimi geliştirmeye bakacağım başka bir şey yok.hayallerim üniversite sonrasını kapsıyor daha çok

Üniversiteden sonraki hayallerin nelerdir? Hoşumuza giderse bizde hayaller listemize ekleyebiliriz
  • Tabiki de

• Herkesin Aklına Gelen Ama Banlanmaktan Korktuğu İçin Yazamadığı Şeyi Yap. Durmadan Yap !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deveyehendekatlatanadam -- 28 Şubat 2013; 17:22:04 >
  • quote:

Kesinlikle

Üstten 2 gömlek derken ? Okulu 2 sene erken bitirmek mi?

Ama senin gibi kafa adam kolay çıkmaz :)
    Birkaç sene önce Bakırköy buluşmalarına katılmışsın seni yakalayamadık 2012 buluşmasında

İnşaat müh kaç oldun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoneyWizard007 -- 28 Şubat 2013; 17:27:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Muhammet

quote:

Kesinlikle

Üstten 2 gömlek derken ? Okulu 2 sene erken bitirmek mi?

Ama senin gibi kafa adam kolay çıkmaz :)
    Birkaç sene önce Bakırköy buluşmalarına katılmışsın seni yakalayamadık 2012 buluşmasında

İnşaat müh kaç oldun?

sağolasın :)
    2 gömlek üstte dediğim, üniversite yeterli eğitim vermiyor kimseye. yani derse giden adam mezun olur, ekstra bir çabaya ihtiyaç yok. bir insan o halde mezun olursa diplomadan başka bir şey elde edememiştir. ama gönüllü olarak laboratuvara girer, makaleler araştırır, ders konularının kökenine inerse; yani okulun 10 üzerinden 6 yetenekte mezun ettiği insanlar arasında kendisini en azından 8'e çıkarmazsa, benim için ot gibi mezun olmuştur o insan. ha, mezun olduktan sonra o açığı geç de olsa kapatır, ona da eyvallah.

bakırköy buluşması vardı evet :) eskişehir buluşmaları gibi bir beklentim olmuştu da yaş ortalaması biraz düşük çıktı genel olarak, iftarı burger'da yapıp half life oynamıştık. o iftar zaten başımı ağrıttı, biraz erken kaçmak zorunda kaldım

• Interrail, erasmus, bir sporla profesyonelce uğraşmak ve hobiler yeterli diye düşünüyorum. Extreme sporlar maalesef kolayca yapılamıyor. Ayrıca okuduğunuz il de çok önemli. Bulunduğum yerde maalesef sosyal hayat kötü.
  • bisikletle uzak yerlere gitmek
  • Hocam barcelonaya geleceksen beklerim,gece akarız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Summer's Day

Hocam barcelonaya geleceksen beklerim,gece akarız

Gelebilirim valla
  • 1- WAT'a gitmek
    2- 3DMax kursuna yazılmak (GERÇEKLEŞTİRDİM)
    3- Rusça öğrenmek

Rusça öğrenme işini baya askıya aldım biraz gözüm korktu açıkçası Wat olayında da bu yaz yapacaktım ciddi ciddi ama gerek maddi sorunlar gerekse de stajdan dolayı erteledim seneye için düşünecem.

Erasmus da düşünüyodum da ortalama 2.36 gelince yok abi dedim erasmus bana göre değil İnş WAT olur en azından. Giderim amerika'nın bir KÖYüne sessiz sakin çalışır para kazanırım sonra da araba kiralar gezerim son hafta

• çok absürd hayalim var nedense bu tarz hayalleri gerçekleştirmeyi severim sağlık meslek yüksek okulunda hemşir örenciyi okulda
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.