Şimdi Ara

G11/G12 2015 BMW 7 SERİSİ YAKALANDI! (RESMİ TANITIM 10 HAZİRAN'DA!) (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
410
Cevap
4
Favori
21.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eveeet cezam bittigine gore biseyler karalayabilirim

Tasarim, ic mekan konularina girmiycem onlar hakkindaki fikirlerim ayni. Gelelim yeni aciklanan detaylara.

Gordugum kadariyla 4 farkli ozellikte yogunlasmislar : karbonfiber ve aluminyum ile 130 kg hafifleme, adaptif surus ozellikleri, dokunmatik ekranli, hareket sensorlu idrive ve anahtardan park etme.

Anahtardan park etme disinda radikal bir yenilik yok. Diger yenilikler bmw adina guzel olmus ancak sektor acisindan artik siradan gelismeler. S serisinin rakibini konusacaksak boyle dusunmek lazim. Geleyim en onemli yenilik hakkindaki dusuncelerime.

Anahtardan park etme isinde aklima takilan hususlar var: Arabayi garajin onune en fazla 10 derecelik aciyla hizaliycam, aractan en fazla aracin boyunun 1.5 kati uzakliga gidicem ve ordan kumandayla garaja sokacagim. Ben bu sistemin mantigini anlamadim bu yuzden. Sistemi mantikli gostermek icin bmw kutu kadar bir yer yapmis. Arabayi sokunca kapidan zor inilecek bir mekan olusturmuslar. Birincisi o arabaya sahip olacak insan oyle garaj kullanmaz. Ikincisi iki saniye surecek bir isi dakikalara yaymak istemez. Garajim yeterince genis, ben yeterince hizliyken neden arabadan inip bu isi anahtardan yapayim? Audinin tanittigi olay gibi olsa tamam derdim. Arabayi evin onunde birak gitsin kendine park yeri bulsun sonra evden cikinca cagir gelsin. Bence tamamlanmamis bir teknolojinin on sunumu olmus. Baslangic acisindan tabiki guzel ama suanlik mantikli ve kullanisli degil, gelistirmeleri lazim. Sektor icin yeni bir adim bmw yi bu yonden kutluyorum.

Bakalim daha baska teknolojiler tanitacaklar mi ama sanmiyorum. Onemli birsey daha olsaydi bu aciklamada soylenirdi.

Beltbag, magic body control gibi ozelliklere cevap gelmemis simdilik.

Ekleme : Unuttugum bir sey var. Aracta ZF9 olmayacak ZF8 ile devam edecekler. ZF9 onden cekisli araclarla uyumluymus ve onlarin 4x4 surumleriyle. O yuzden belki ileride 1 ve 2 serisine gelir. Ust modellerde simdilik mumkun degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haberelectro -- 21 Nisan 2015; 12:14:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Orijinalden alıntı: allstar34

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: McLaren64

E38 ruhu geri gelmiş. Bir an e38'in ilk çıktığı yıllara döndüm.

O kasanın kendine has ağırbaşlı yılansı duruşu bu araçta da mevcut.

G11/G12 2015 BMW 7 SERİSİ YAKALANDI! (RESMİ TANITIM 10 HAZİRAN'DA!)

Başkan sen onay verdiysen tamamdır bu araç olmuş demektir süsleyelim şöyle
     G11/G12 2015 BMW 7 SERİSİ YAKALANDI! (RESMİ TANITIM 10 HAZİRAN'DA!) G11/G12 2015 BMW 7 SERİSİ YAKALANDI! (RESMİ TANITIM 10 HAZİRAN'DA!)

Edit: Forumun ayarlarıyla oynadılar galiba resimler yüklenmiyor.

hangi resimleri koydun görünmüyor merak ettim

Bunlardı başkanım
     G11/G12 2015 BMW 7 SERİSİ YAKALANDI! (RESMİ TANITIM 10 HAZİRAN'DA!) G11/G12 2015 BMW 7 SERİSİ YAKALANDI! (RESMİ TANITIM 10 HAZİRAN'DA!)

• quote:

Bunlardı başkanım

jilet jilet.

• Bu da benden gelsin.

Eserin adı Balinanın Virajdaki Yavşayışı.

• haberelectro kullanıcısına yanıt
    Anahtardan park etmeyi çok yanlış anlamışsın Furkan, o garajı örnek olarak göstermişler sen istediğin yere istediğin şekilde park edebilirsin aracı basit bir örnek verirsek uzaktan kumandalı oyuncak arabalar gibi düşün. Audi deki özellik zaten Bmw de vardı.
    Bana göre en büyük yenilik idrive olmuş zaten çok başarılıydı şimdi mükemmel olmuş, Mercedes bu konuda bir hayli geride Bmw ye göre sende kabul edersinki, menüler bir hayli karışık hem joystick kumanda hemde touch pad ile aynı işlemi yapmak gibi şaçmalıklar radyo yu açmak ayarlamak bile başlı başına bir eziyet C serisi için konuşuyorum S serisini daha incelemedim.

• allstar34 kullanıcısına yanıt
    Ozelligin nasil calistigini okudum hocam. Dedigim sekilde calisiyor. Sadece ileri ve geri yapiyorsun o kadar. O kadar dar bir yer olmadigi surece kullanilmasi gereksiz. Audinin tanittigi olay bmw de var biliyorum ancak satisa sunulmadi henuz. Sadece CES fuarinda gosterildi. Bizi piyasaya sunulacak ozellikler ilgilendiriyor o yuzden konusmak gereksiz. Idrive mercedesteki commanddan daha kullanisli onda haklisin. Ama dokunmatik olmasi otomobil dunyasi acisindan siradan bir yenilik. A segmentte bile var artik. Hareket sensoru 2 farkli isleve yariyor: sesi ayarlama ve aramalari cevaplama. Akilli telefonlarda bayadir var uzaktan algilama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haberelectro -- 21 Nisan 2015; 12:23:37 >
  • The Division Bell kullanıcısına yanıt
    E65 diyorum başkan bir çılgınlık edip alabilirim bu arabayı ne dersin
     G11/G12 2015 BMW 7 SERİSİ YAKALANDI! (RESMİ TANITIM 10 HAZİRAN'DA!) G11/G12 2015 BMW 7 SERİSİ YAKALANDI! (RESMİ TANITIM 10 HAZİRAN'DA!) G11/G12 2015 BMW 7 SERİSİ YAKALANDI! (RESMİ TANITIM 10 HAZİRAN'DA!) G11/G12 2015 BMW 7 SERİSİ YAKALANDI! (RESMİ TANITIM 10 HAZİRAN'DA!) G11/G12 2015 BMW 7 SERİSİ YAKALANDI! (RESMİ TANITIM 10 HAZİRAN'DA!) G11/G12 2015 BMW 7 SERİSİ YAKALANDI! (RESMİ TANITIM 10 HAZİRAN'DA!) G11/G12 2015 BMW 7 SERİSİ YAKALANDI! (RESMİ TANITIM 10 HAZİRAN'DA!)

• haberelectro kullanıcısına yanıt
    O zaman avm ve site otoparklarında iyi işe yarar, park ettiğin zaman inemeyeceğin bir yerde büyük kolaylık olabilir. İ8 le beraber satışa sunuldu diye biliyorum kendi park edip gelme özelliği.
  • Fiyatı ucuz olursa sürümden kazanabilir.

Amerika'da en kötü S serisi 95.000 dolar.

BMW başlangıç fiyatını 70.000 dolar falan yaparsa en azından biraz satar.

Olucağı da o kadar zaten.

Şu an S serisinin karşısında durabilen araç yok.
  • quote:

G11/G12 2015 BMW 7 SERİSİ YAKALANDI! (RESMİ TANITIM 10 HAZİRAN'DA!) G11/G12 2015 BMW 7 SERİSİ YAKALANDI! (RESMİ TANITIM 10 HAZİRAN'DA!) G11/G12 2015 BMW 7 SERİSİ YAKALANDI! (RESMİ TANITIM 10 HAZİRAN'DA!) G11/G12 2015 BMW 7 SERİSİ YAKALANDI! (RESMİ TANITIM 10 HAZİRAN'DA!) G11/G12 2015 BMW 7 SERİSİ YAKALANDI! (RESMİ TANITIM 10 HAZİRAN'DA!) G11/G12 2015 BMW 7 SERİSİ YAKALANDI! (RESMİ TANITIM 10 HAZİRAN'DA!) G11/G12 2015 BMW 7 SERİSİ YAKALANDI! (RESMİ TANITIM 10 HAZİRAN'DA!)

Kaskoyu kaça yapıyorlar buna hiç fiyat aldın mı.

• quote:

quote:

Kaskoyu kaça yapıyorlar buna hiç fiyat aldın mı.

2500 bilemedin 3000 kaskoyu boşver arabaya ne diyorsun.
    İlan no: 207426897

ARACIMIZIN TÜM BAKIMLARI DÜZENLİ BİR ŞEKİLDE AKSATILMADAN YETKİLİ SERVİSİ BORUSAN DA YAPILMIŞTIR TÜM KAYITLARI MEVCUTTUR

Diyor. Eğer dedikleri harfi harfine cidden doğruysa büyük bir kazası da yoksa alınabilir. Ufak tefek lokal boyalar olabilir olur o kadar 12 yaşında araç sonuçta aldırmaya gerek yok. Tüp te bağlanmamış sanırım hiç. Tüp takılmadıysa motoru saat gibidir bunun daha 120 bin km de imiş, bir alman v8 i için daha yeni ısınma turları sayılır bu km ler.

Valla fiyatta gayet uygun. Ama V8 in yakıtına tüpsüz yetişebilicekmisin onu da hesaba kat. İstanbul şehiriçinde kafadan 15-16 litresi var. Hafif gazlarsan da 20lt nin altına inmez, ama vereceği zevki de bir adriana lima vermez.

Kasko yaptıracağın için parça fiyatları da seni pek bağlamıyor, yaşlanmanın getirdiği oksitlenmeden dolayı ufak tefek elektronik ve sensör arızaları çıkarabilir ona da katlanacaksın artık. Kıçını bir F segmente okşatıyorsun.

Henuz hicbir marka ve arabada o ozellik yok. Lazer farlari unuttum. 7 serisinde lazer far da olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Henuz hicbir marka ve arabada o ozellik yok. Lazer farlari unuttum. 7 serisinde lazer far da olacak.

Bi video da izlemiştim şimdi aradım bulamadım kapalı otoparkta adam i8 i çağırıyordu araç otomatik geliyordu.

• The Division Bell kullanıcısına yanıt
    Şuan 530 la daha fazlasını yaktığım için yakıt sorun değil, beni en çok korkutan yerli yersiz çıkabilecek beyin motor şanzıman ve usta sıkıntısı.

• quote:

Şuan 530 la daha fazlasını yaktığım için yakıt sorun değil, beni en çok korkutan yerli yersiz çıkabilecek beyin motor şanzıman ve usta sıkıntısı.

Bişey olmaz ya korkma o kadar gerekirse bi beş altı bin tl gömersin iciğine ciciğine kadar şanzımanı komple yeniletirsin kız gibi olur. Beyin de de eğer tüp bağlayıp arabanın orasını burasını deşmedilerse herhangi bir sorun çıkacağını zannetmem.

Yani senin yerinde ben olsaydım, böyle bir araç için aldıktan sonra çıkacak ekstra masraflar için 5-6 bin tl yi önemsemezdim. Hatta uzun süre bineceksem on bin tl ye kadar bile yolu var. Umursamam açıkçası. Aracı zaten alırken clio parasına alıyorsun nerdeyse. Hayata bir kez geliniyor.
  • quote:

Öhöm.

• Orijinalden alıntı: The Division Bell

Valla fiyatta gayet uygun. Ama V8 in yakıtına tüpsüz yetişebilicekmisin onu da hesaba kat. İstanbul şehiriçinde kafadan 15-16 litresi var. Hafif gazlarsan da 20lt nin altına inmez, ama vereceği zevki de bir adriana lima vermez.

Hımmmm.
    i3 ile tanıttılar o özelliği. Hiçbir seri üretim araçta yok.
  • quote:

quote:

Bişey olmaz ya korkma o kadar gerekirse bi beş altı bin tl gömersin iciğine ciciğine kadar şanzımanı komple yeniletirsin kız gibi olur. Beyin de de eğer tüp bağlayıp arabanın orasını burasını deşmedilerse herhangi bir sorun çıkacağını zannetmem.

Yani senin yerinde ben olsaydım, böyle bir araç için aldıktan sonra çıkacak ekstra masraflar için 5-6 bin tl yi önemsemezdim. Hatta uzun süre bineceksem on bin tl ye kadar bile yolu var. Umursamam açıkçası. Aracı zaten alırken clio parasına alıyorsun nerdeyse. Hayata bir kez geliniyor.

Ohoo ben senin dediğin rakamı E39 a gömdüm E65 hak getire

@Stand Alone
    Seversin

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.