Şimdi Ara

oto anfi hk yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar benim anfi konusunda yardıma ihtiyacım var

elimde bir adet mono bass anfisi var (bass filtre devreli)

bu anfinin çıkışları yanıktı mosfetlerini (FP50N06) değiştirdim, 6 adette direnç (22 ohm) (direncin orjinal değerinden emin değilim) yanıktı onları da değiştirdim cihaz çalıştı

sorun şu hoparlör bağladığımda hoparlörden cızırtı sesleri geliyor bunun sebebi ne olabilir, mantıken mosfetin koruma direnç değeri 22 ohm olabilir mi yada ne olması gerekir

akşama resimde ekleyebilirim

• bu arada anfiyi evde kullanıyorum 2 ayrı güç kaynağında (biri hazır smps güç kaynağı diğeri kendi yaptığım trafolu güç kaynağı) test ettim ikisinde de aynı sorun oldu
  • çıkıştaki büyük taş dirençlerden bahsediyorsanız onlar 0,22 ohmdur muhtemelen..

bir ihtimal onları 22 ohm koyduysanız üzerlerinde düşen gerilim artar ve devre korumaya girer.. parazit gibi gelen ses bundandır..
    görmeden emin olamam tabi ama kafamda oluşan tablo bu şekilde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoz -- 28 Şubat 2013; 12:29:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • büyük taş direnç değillerdi malesef
    1/4 w lık dirençlerdi, birtanesinin renk kodlarının yarısı yanmış yarısı okunuyordu (kırmızı kırmızı gerisi yanık olduğundan okunmuyordu) çevresinde de 22 ohm görünce 22 ohmdur diye tahmin edip taktım
    akşama detaylı bir resmini çekip buraya koyabilirim belki atladığım bir durum olmuştur :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: djoz

çıkıştaki büyük taş dirençlerden bahsediyorsanız onlar 0,22 ohmdur muhtemelen..

bir ihtimal onları 22 ohm koyduysanız üzerlerinde düşen gerilim artar ve devre korumaya girer.. parazit gibi gelen ses bundandır..
    görmeden emin olamam tabi ama kafamda oluşan tablo bu şekilde..

Merhaba anfinin resmini ekledim kırmızı işaretlenen yerdeki parçaları değiştirdim

oto anfi hk yardım!

• fikir yüyütemedim açıkçası..

cihazınız bilinen bir markaysa "ampguts" yazarak markası ve modeliyle internette aratırsanız çıkan fotoğraflar faydalı olabilir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.