Şimdi Ara

XPERIA Z KULLANICILAR KULÜBÜ (1915. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39.250
Cevap
164
Favori
1.148.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19131914191519161917
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Siz kimsiniz kardeşim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hârimi kullanıcısına yanıt
    hocam aradım taradım bulamadım sizin bildiğiniz linkler yerler varsa bir yardımcı olsanız :)
    Z5c yiz :d artık root çıkmıyor, xda forumdada yok. z yi alıp haftasında halletmiştik bu konu sayesinde. Babamdan z yi geri almak bile geçiyor aklımdan :)

• t.ayan T kullanıcısına yanıt
    Rootsuz Android işkence gibi... Bootloader açık olunca sorun yok ama, sorun kapalı kilitli cihazlarda.. Kingrootun çalışmaları yok mu?

• ProNutra kullanıcısına yanıt
    Bence sen aramak istememişsin kardeşim. Tonla rehber var.
    http://androidmtk.com/download-kingroot-application
    Burdan Kingrootun son sürümünü indir normal apk olarak kur, cihazın interneti açık olsun, uygulamayı aç, Root de bekle. Cihaza supersu yüklenir. Sonra da Recover yüklemen lazım. Onu da şuradaki Recover yükleme rehberine göre yüklersin. https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=94360461
    AŞAMA 3 ü takip et

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hârimi -- 6 Mart 2016; 20:08:27 >
    kingroot üle rootladım ama supersu yüklenmedi. Aşama 3 te de denileni yapıyorum ama telefon ekranında birşey çıkmıyor
    Bl açmanında biraz riski oluyor yeni cihaz :) arada bir deniyorum ama root yapmıyor malesef 6.0 gelince bir el atarlar diye umuyorum. Dediğin gibi keyifsiz root olmayınca.

Root için DRM'leri uçurma kardeşim. Az daha bekle muhakkak bi açığını bulacaklardır.

Aynen başkan o yüzden yapmadım hala, tabi sen yüklüyorsun çeşit çeşit romları drm neyim umrunda değildir :)

Aslına bakarsan kamera ile pek işim olmuyor. O yüzden DRM ikinci planda. Ama kilit açmamın ilk önceliği double tab two wake, yoksa açmazdım. Sizde şuan o özellik stok kernelde gömülü olarak geliyor.

• facebook'u kaldırdım tarayıcı ile girmeye başladım, 3.5 saat civarı ekran süresi almaya başladım.
    Romlarda fazla değiliklik yok mu kendi romlarına göre? Evet bunda var sadece açıyor kapatmayıda uygulamayla yapıyorum. Drm ile görüntü geliştirme gitmiyor mu? Kamera yazılımı zaten kimse beğenmiyor.

Custom romlar saf Android. Ama stok tabanlı romlar daha kullanışlı. Sony'nin eksiklikleri stok editli romlarda giderilmiş oluyor. DRM gidince Kamera netliği de görüntü geliştirme de gidiyor....

Bu drm işinden vazgeçmesi lazım ya. Rekabet için rakiplerinden fazla bir artı koymuyor ortaya. Bari bu konudan biraz taviz verse. Sonra ki cihazı ne düşünüyorsun?

Haklısın, biraz daha özgür bırakmalı kullanıcıları. Sony son zamanlarda beni hayal kırıklığına uğratıyor. Hala şu kamera yazılımını düzeltemedi gitti. Üçüncü parti uygulamalar bile daha iyi iş çıkarıyor. Yalnız şu son geçenlerde çıkardığı, X, X Performance falan çok vasat olmuş. Bana göre orta segment bir cihaz, nasıl amiral gemi olarak lanse etti hala anlayamadım. Z5'ten sonraki gelecek cihazla telefonu değiştirmeyi düşünüyordum ki, taki o X denilen cihazları görene kadar.

Ben çift cihaz çıkaracağını düşünüyorum, bu üst orta seviyedir bence. z kasalarını çok seviyordum metalden iyi. Kamera uygulaması ne kullanıyorsun ben ince işinden anlamıyorum otomatik modda iş görecek bir şey var mı ücretli olabilir.

İnşallah dediğin gibi olur. Şuan kullanmıyorum ama önceden kullandığım vardı, ismini hatırlamıyorum kardeşim..

Eyvallah başkan. Bende pek kullanmıyorum zaten. En iyisi telefon değiştirmemek.

• Harimi hocam şimdi bu romu nasıl yüklücem ?Dual recovery kurdum.Hangisinden yüklücem twrpden mi ? Eğer twrpden ise sırasıyla hangi adımları yapmam gerek ve son olarak burda 2 tane indirilcek dosya var biri romun kendisi diğeri ota dosyası acaba ikisini de aynı anda mı yüklücem yada romu yükleyip yeniden başlatıp ota dosyasını sonradan mı flaslıcam?Yardımcı olursanız çok sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProNutra -- 7 Mart 2016; 0:39:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProNutra

Harimi hocam şimdi bu romu nasıl yüklücem ?Dual recovery kurdum.Hangisinden yüklücem twrpden mi ? Eğer twrpden ise sırasıyla hangi adımları yapmam gerek ve son olarak burda 2 tane indirilcek dosya var biri romun kendisi diğeri ota dosyası acaba ikisini de aynı anda mı yüklücem yada romu yükleyip yeniden başlatıp ota dosyasını sonradan mı flaslıcam?Yardımcı olursanız çok sevinirim...

O iki rom dosyasını da indirin. İlk önce büyük olanı, sonra da diğerini flashlayacaksınız. Flashlamak için şu adımları izleyin.
    -Customized Romu SD kartınıza ya da telefonunuzun dahili hafızasına ROM diye bir klasör oluşturarak bu klasörün içerisine atın.Telefonu kapatın ve tekrar açarken ses kısma tuşuna 3/5 kere basın basın çekin.Bir müddet sonra cihaz Recovery/TWRP menüsüne girecek.Buradan sırası ile wipe/advanced wipe/ data-cache ve dalvik cache'ye tik koyun ve altaki oku sağa sürükleyin.İşlem bitince TWRP ana menüsüne dönerek install kısmına giriş yapın.Buradan daha önce ROM klasörüne attığımız Customized v6.0.3 romunu seçin ve alttaki oku sağa sürükleyin. 2/3 dk içinde rom yükleme tamamlanacak. İşlem tamamlanınca reboot/system yapın ve cihazın açılmasını sağlayın. İlk açılış 15/20 dakika sürecektir.Telefon açılınça bir kaç dakika kullanın ve tekrar recoverye girin update yani v6.0.5 olanını flashlayın. Bu da bitince cihazı açın ve kullanın
  • 
Sayfa: önceki 19131914191519161917
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.