Şimdi Ara

Ubuntu'nun ön izleme sürümüyle çalışacak cihaz sayısı artıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•   

Canonical'in mobil cihazlar için geliştirdiği Ubuntu'nun geliştiriciler için yayınladığı ön izleme sürümünün halihazırda Galaxy Nexus, Nexus 4, Nexus 7 ve Nexus 10 üzerinde çalışabiliyor. Canonical cephesinden gelen son haberler ise, ön izleme sürümünün çalışacağı cihazlara yeni cihazların ekleneceği yönünde.

Konuyla ilgili olarak gelen son telefon ve tablet listesine baktığımızda Ubuntu'nun ön izleme sürümünün Samsung, Sony, Motorola, LG, Asus, HTC ve Huawei gibi üreticilerin cihazlarında çalışacağı belirtiliyor. Birçok popüler Android cihazda çalışacak olan Ubuntu'nun ön izleme sürümünün bu cihazlar için ne zaman yayınlanacağı konusunda ise, henüz kesin bir çıkış tarihi açıklanmış değil.

Geliştiricilerin Ubuntu'nun ön izleme sürümünü deneyerek uygulamalarını çalıştırabilecekleri cihazların listesi şu şekilde:

Asus Transformer Infinity, Asus Transformer Pad TF300T, Galaxy Tab 2 10.1 Wifi, Huawei Ascend G300, Samsung Galaxy Note II, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy S (GT-I9000/GT-I9003), Samsung Galaxy S II, Samsung Galaxy S III, Sony Xperia S, Sony Xperia T, Dell Streak 7, HTC One X, HTC One X+, HTC One XL, Kindle Fire(1. ve 2. jenarasyon), Kindle Fire HD 7", Kindle Fire HD 8.9", LG Optimus 4x HD, Motorola Droid 3, Motorola Droid 4, Motorola Droid Bionic, Motorola Droid RAZR, Motorola XOOM, Nexus S ve Nexus One.

• çok ilginç bir şekilde tf700 , tf300 için yapım aşamasında tf101 için ise planlanıyor deniyor ama tf201 gibi herkesçe "tabletlerin babası" olarak nitelendirilen bir tabletin adının geçmemesi üzücü .

• Note 10.1'e yükleniyor mu acaba? Bir bilgi görmedim.

• stabil çalışır mıski mesela nexus one üzerinde bu işletim sistemi için bi nexus one alsak fena olmaz

• Oha streak 7 bile var

• 20 gb gelistirici dosya indirirerek 64 bit ubuntuda simdilik sadece kamerasi calisan ubuntu phone kurabildim.galaxy note ... Tabi cynogenmod uzerine kuruluyor.cok basit cwm den ve ayni basitlikle kaldirabiliyorsun

http://m.youtube.com/#/watch?feature=youtu.be&v=VZxwIW65KnI&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DVZxwIW65KnI%26feature%3Dyoutu.be

• lan bi wave serisine vermemişler.

• Ideos X5e yapar adam

• xperia neo v e de uygulansa da 4.1 alamadık bari ubuntu alalım. zaten android den bi hayır beklemiyorum

• Galaxy tab ın ilk versiyonuna gelirse kesinlikle denerim. Youtube da arkadaşın videosunu izlerken note serisine ubuntunun masaüstü versiyonunu dahi yükleyip çalıştırdıklarını gördüm. OpenOffice üzerinden dosya düzenliyorlardı. Özellikle üreticilerinin kenara koyup android güncellemelerinden mahrum bıraktığı telefonların listede olması ile meraklı kesimin gönlünü fethedebilirler..

• quote:

Orijinalden alıntı: i3e

lan bi wave serisine vermemişler.

Geleceğine gerçekten inanıyormusun :P

• bi an dedim acaba ubuntu ne demektir diye.. güzel anlamı varmış..
  • Telefonuma yüklenirse kesinlikle denerim.
  • galaxy s bile var, ama bi sensation serisi yok
  • Dört gözle bekliyorum.
    Tablette win8, telefonda ubuntu...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.