Şimdi Ara

Skoda Citigo İncelemesi içeren CITIGO ANA KONU (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
494
Cevap
6
Favori
41.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben portbagaj ile 100 üstündeki durumu kastetmiştim.

çocuğunuz artik yürümeye başlamışki araba taşıma gereği duymuyorsunuz ne mutlu size. mama koltuğu da taşımadığınıza göre 2 yaşınan büyük olmalı.

arka koltuk isofixli çocuk koltuğunu bağladığınızda, önde oturani ve koltukta oturan çocuğu rahat ettirebilecek kadar geniş mi?
  • Bu arabanin 60 beygir olduguna inanmiyorum. istanbul-bodrum arasi giderken de, ayni yolun donusunde de hic sorun yasamadim yolda. bazi anlarda gucsuz oldugunu hissediyorsun ozellikle kisa tirmanma seritlerinde (uzunda gazi aldi mi cunku gidiyor) biraz bayiliyor.

bununla birlikte 90-100 arasi sanirim port bagaj icin dedin. ben port bagajsiz diyim, 110-140 arasi geldim tum yolu. 170 gordum aydin otobani selatin tuneli cikisinda ve korkup yavaslamadim, yol bitti yavasladim onu soyliyim. bursa yalova arasi da 133 ile radara yakalandim. tipki cezayi kesen trafik polisi gibi o araba 4 kisiyle o hiza cikar mi diyenlere caps atarim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetyilmaz77

ben portbagaj ile 100 üstündeki durumu kastetmiştim.

çocuğunuz artik yürümeye başlamışki araba taşıma gereği duymuyorsunuz ne mutlu size. mama koltuğu da taşımadığınıza göre 2 yaşınan büyük olmalı.

arka koltuk isofixli çocuk koltuğunu bağladığınızda, önde oturani ve koltukta oturan çocuğu rahat ettirebilecek kadar geniş mi?

Takilabiliyor dan kastetdilen yalnizca montaj yapilabilmesi degil. Reel kullanima uygunlugu ve hatta kazalara olan tepkisi, dayanikliligi. Hem bagaj hem arac icin yapilir bu testler. Yurtdisi aksesuar katalogu var pdf olarak, onu incelediginizde detay gorebilir siniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yurtdışı sitelerde Citigo nun aksesuar kataloğu güncellenmiş.
    Eklenen yeni ürünlerden bazıları
    - ön ve arka çamurluk lastikleri
    - ön tampon spoiler
    - arka tampon difüzor
    - siyah sticker seti
    - ön kol dayama v.s.

Skoda bayilerinden numarasını verip getirtme şansı bulunması iyi bir şey. Ne kadar da Skoda türkiye burdaki aksesuar kataloğuna citigoyu eklemesede kodu verince bayi getirtiyor. Yedek parçadaki gibi hesaplanıyor. Yani yerli sitede bulunmayan ürün diye ekstra bedeli binmiyor fiyata.
    Ön tampon spoileri, tavan spoilerini ve arka tampon difüzörü ile araç harika olmuş. Zaten aracı görenler hep spor araç olduğunu sanıyorlar. Bir de bunları takacak olursak sanırım o zaman araç çok dikkat çekici olacaktır.
  • Harika bir haber. İnternette sürekli ön kol dayama araştırıyordum. Bu aksesuarlara bakabileceğimiz link verebilir misin? Bir de bej rengi deri döşeme olacak mı acaba çünkü bej rengi kumaş döşeme çok kir tuttu bende.

Bu arada move and fun eentegre navigasyon bizim araçlara takılabiliyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akifoktar -- 21 Eylül 2013; 15:10:14 >
  • akifoktar A kullanıcısına yanıt
    Bu arada Citigo Sport tan haberi olmayanlar için link:
    http://www.skoda.co.uk/models/citigo-5-door/skoda-citigo-sport/default

Bahsettiğim aksesuar kataloğu:
    http://www.skoda.ee/failid/f315c53229271fe7bb2952ecb3dd6b97.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chips -- 23 Eylül 2013; 0:21:01 >
  • slmlar.ocak ayından beri aracı kullanıyorum.çok memnunum,elegance sunroofluyu 30.500 tl ye almıştım.şimdi çok ucuz geliyor gözüme.bence tek eksik cruise control.acaba sonradan taktırabiliyormuyuz?
  • colt uk 6 C kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın. Sizinde servis zamanı yaklaşıyor. Bu arada servise giren var mı hiç?
  • Aralıkta servise gireceğim. Dirsek dayama aparatını almak isterim insan dirseğini koycak yer arıyor otomatik viteste. Konyada başka aksesuar alacak olan varsa toplu getirtebiliriz.
    Konya'da nasip olursa Ekim bitmeden servise götüreceğim. %20 indirim varmış, sms geldi Skoda'dan.
    Gitmişken orjinal paspas da alacağım. Servislerin Pazar çalışmamaları benim gibi Cumartesi de çalışan kişiler için sıkıntı. Bir yolunu bulacağız artık.

Bu arada kışlık lastik için Continental de karar kıldım. Winter Contact TS800 serisi 175/65 R14 lastikler için ADAC, avrupa birliği normları ve oto inceleme sitesi/dergisi incelemelerine göre en iyi sonucu veriyor. Aslında Michelin Alpin A4 alacaktım ama yakıt sınıfı F gibi bir değer olduğu için vazgeçtim. Conti de yakıt sınıfı C görünüyor. O nedenle Conti ağır bastı benim için. Konya'da başka kışlık lastik alacak varsa ve bu marka modele karar verirse toplu bir hareket yapabiliriz.
  • Skoda citigo'yu aile arabası olarak tanımlamak bana biraz ters geldi. Standart aile tanımı anne baba 2 çocuk bana göre... Aile arabası dediğiniz zaman 2 çocuk bebekken de çocuk koltuğuna otururken de yeterli bagaj ve iç hacim sağlamalı. 35 kg'a kadar çocuk koltuğu kullanımı mecburi... bebekken çocuk arabasını biraz büyüdüğünde çocuk bisikletini taşıyacak kadar bagaj olmalı aile arabasında... Bu bağlamda aile arabası deyince minimum ford c-max gibi bir araç aklıma geliyor ki C-max bile bana göre MPV sınıfının en küçük aracı...
    Citigo adı üstünde şehir içinde kolay kullanım kolay park edebilme için üretilmiş bir araç...
  • Zeytinbey Z kullanıcısına yanıt
    Aile otomobili kavramı nerde geçti, kim yazdı bilmiyorum ama evet aile otosu zaten A sınıfı bir otomobil için ilgisiz kalır. Sonuçta şehir içi pratik kullanım için dizayn edilmiş bir araçtan da fazlasını beklemek yersiz kalacaktır. Ancak sürekli de belirttiğim gibi, A sınıfı otolar arasında en geniş iç hacmi sunan ve ülkemizde alınabilecek ekonomik fiyatlı yegane araçtır.
    30-35 bin bandında bu kadar üst donanım sunan otomatik vitesli başka bir oto bugün itibari ile Türkiye'de yok.

• 19 Ekim itibari ile aracın ilk periyodik bakımını yaptırmış bulunmaktayız. Ekim ayında yüzde 20 indirim kampanyası olduğundan 15000 km/1 yıl dolmadan servise götürdük. (1 yıl kasımda dolacaktı, 15 gün önce götürmüş olduk.)
    Geleneksel bakım dışında orjinal kauçuk paspas da aldım ve şiddetle tavsiye ederim. 20 km ye ulaşıldığında merkezi kilit devreye girsin istedim, onu da devreye soktular. Ancak kontak kapalıyken çakmağa elektrik gelsin dedim. Bir de camlar açıkken kontağı kapatınca camı kapatmamıza izin versin istedim. O ikisini yapamadılar, merkeze soracak ve dönüş yapacaklar. Bence basit bir firmware türü yükleme ile yapılabilir ancak uzman değilim ve şahsi kanaatten öteye gidemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: chips

19 Ekim itibari ile aracın ilk periyodik bakımını yaptırmış bulunmaktayız. Ekim ayında yüzde 20 indirim kampanyası olduğundan 15000 km/1 yıl dolmadan servise götürdük. (1 yıl kasımda dolacaktı, 15 gün önce götürmüş olduk.)
    Geleneksel bakım dışında orjinal kauçuk paspas da aldım ve şiddetle tavsiye ederim. 20 km ye ulaşıldığında merkezi kilit devreye girsin istedim, onu da devreye soktular. Ancak kontak kapalıyken çakmağa elektrik gelsin dedim. Bir de camlar açıkken kontağı kapatınca camı kapatmamıza izin versin istedim. O ikisini yapamadılar, merkeze soracak ve dönüş yapacaklar. Bence basit bir firmware türü yükleme ile yapılabilir ancak uzman değilim ve şahsi kanaatten öteye gidemiyorum.

Ne işlem yaptilar ve yaklaşık ne kadar tuttu acaba servisi?

ben briskoda forumlarinda citigo icin birkac komut gormustum onlari da soylesek acaba yaparlar mi :)

STG09/Byte0/Bit0 Single door unlock on single press. Double press all doors open.
    STG09/Byte0/Bit3 Doors to unlock when the ignition key is removed from the steering lock then code.
    STG09/Byte0/Bit4 Doors to lock when speed >9km/h function code.
    STG09/Byte0/Bit5 Disable/enable key fob unlock/lock function.
    STG09/Byte10/Bit2 Coming home lights (fog/DRL’s) must pull the headlight stalk back (flash) with ignition off to activate for 30 seconds.
    STG09/Byte12/Bit6 Cornering fog lights.
    STG09/Byte13/Bit0+1 Parking lights. Works. Sidelights front and rear when you put the indicator stalk up for RHS and down for LHS. When ignition off and car locked.
    STG09/Byte14/Bit4 Tear wipe.
    STG09/Byte21/Bit2 Cornering lights with turn signal. Puts the appropriate fog light on when indicator active and headlights on. (And not turning a corner)
    STG09/Byte23/Bit6 DRL’s Enabled. (To disable DRL's un-tick this)

• quote:

Orijinalden alıntı: placan

quote:

19 Ekim itibari ile aracın ilk periyodik bakımını yaptırmış bulunmaktayız. Ekim ayında yüzde 20 indirim kampanyası olduğundan 15000 km/1 yıl dolmadan servise götürdük. (1 yıl kasımda dolacaktı, 15 gün önce götürmüş olduk.)

Ne işlem yaptilar ve yaklaşık ne kadar tuttu acaba servisi?

ben briskoda forumlarinda citigo icin birkac komut gormustum onlari da soylesek acaba yaparlar mi :)

STG09/Byte0/Bit0 Single door unlock on single press. Double press all doors open.
    STG09/Byte0/Bit3 Doors to unlock when the ignition key is removed from the steering lock then code.
    STG09/Byte0/Bit5 Disable/enable key fob unlock/lock function.
    STG09/Byte10/Bit2 Coming home lights (fog/DRL’s) must pull the headlight stalk back (flash) with ignition off to activate for 30 seconds.
    STG09/Byte12/Bit6 Cornering fog lights.
    STG09/Byte13/Bit0+1 Parking lights. Works. Sidelights front and rear when you put the indicator stalk up for RHS and down for LHS. When ignition off and car locked.
    STG09/Byte14/Bit4 Tear wipe.
    STG09/Byte21/Bit2 Cornering lights with turn signal. Puts the appropriate fog light on when indicator active and headlights on. (And not turning a corner)
    STG09/Byte23/Bit6 DRL’s Enabled. (To disable DRL's un-tick this)

Bizim araca yapılan işlem zaten şudur:

Ama iptal ettiricem. Şoför kapasını açtığımda tüm kapılar otomatik olarak açılmıyor, merkezi kilit tuşu ile benim açmam gerekiyor. Unutmazsam sorun yok elbette, sonuçta bir düğmelik iş ama unutup inmişsem acil durumlarda bir de açmak için uğraşıyorum. O yüzden sevmedim.

Coming home benim çok hoşuma giden bir özellik ama gittiğimde aklıma gelmediği için sormadım. Zaten alınmasınlar ama çok amatörler. Ben ilk Citigo olarak gittiğim için resmen acemilik attılar üzerimde :). Hadi bunu anlarım elbette ilk araçta bir acemilik olur ama anlattığım bir şeyi dinlememeleri biraz yordu beni. Yukarıda anlattığım "kontaç çekilince çakmağa elektrik gelmesi" talebini ilettiğimde ikidebir "sorun yok çalışıyor" dediler. Tüm arabalar böyle dediler :) Ben oysa sorun var demedim. "yapılabilir mi" dedim ama hala telefonda aynı cümleyle başlıyorlar. Dinlememekten kaynaklsı sendrom işte.

"Doors to lock when speed >9km/h function code" özelliğini iptal ettirdiğimde coming home veya follow me yada işte her markaya göre adı değişen o aydınlatma fonksiyonu neyse onu isteyeceğim.

Bu alıntıladığın codların olduğu siteyi ben de inceledim. Bu özelliklerden bazılarını çözemedim hatta. Sİz hepsini anladınız mı?

Bu arada siz servise ne zaman gideceksiniz?

• Objektif inceleme olmuş. Takip edelim bakalım.
  • Skoda online shop

Bu adreste citigo için çok güzel aksesuarlar var. Ben kol dayama ve plastik bagaj tabanlığı getirtmeyi düşünüyorum. Konya'daki kullanıcılarla beraber getirtebilirz.

• quote:

Orijinalden alıntı: akifoktar

Skoda online shop

Bu adreste citigo için çok güzel aksesuarlar var. Ben kol dayama ve plastik bagaj tabanlığı getirtmeyi düşünüyorum. Konya'daki kullanıcılarla beraber getirtebilirz.

Bilgi için tşk ler. Ancak sadece Çek C'ne gönderi yapıyorlar. Bir de servisler vasıtası ile getirtmek arasında bir fiyat farkı göremedim ben. Posta ile verilecek uğraca da değimez gibi görünüyor. (Bagaj tabanlığı fiyatı 72 lira, kargo hariç)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: akifoktar

Skoda online shop

Bilgi için tşk ler. Ancak sadece Çek C'ne gönderi yapıyorlar. Bir de servisler vasıtası ile getirtmek arasında bir fiyat farkı göremedim ben. Posta ile verilecek uğraca da değimez gibi görünüyor. (Bagaj tabanlığı fiyatı 72 lira, kargo hariç)

Evet servisten getirtmeyi kastetmiştim. Ordan beğenip servisten alabiliriz.

Kapı eşiği kaplamaları ve çamurluk tozluğu ilgimi çekiyor. Malum arka cam kirden çok etkileniyor ve belki katkısı olabilir. Ama servisin indirim yapacağını sanmıyorum.
    Siz bakım için servise gidecekmisiniz? Yada ne zaman gideceksiniz?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.