Şimdi Ara

Windows Phone uygulama sayısı 130 bini aştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Windows Phone 8 ile birlikte akıllı telefon pazarındaki payını artırmayı hedefleyen Microsoft, uygulama mağazasını da geliştirmeye devam ediyor. 

Windows ekibinden Todd Brix, Windows Phone uygulama mağazasının 130 bin uygulama sayısını geçtiğini duyurdu. Geliştiricilerin platforma olan ilgisi de her geçen gün artıyor. Son 3 ayda platforma 40 000 geliştirici kayıt olurken, Windows Phone 8 yazılım geliştirme aracı da 500 bin kere indirildi. Mağazaki Windows Phone 8 için geliştirilen uygulama sayısı 15 000. Son 4 ayda 10 000 uygulama mağazaya yüklendi.

Uygulama indirmede yüzde 75 artış yaşanırken, ücretli uygulama gelirleri de yüzde 91 artış gösterdi. Hem uygulama indirme hem de para transfer sayıları bir milyarı geçmiş durumda. Kullanıcı başı ortalama uygulama ve oyun indirme sayısı ie 55 oldu.

Microsoft sadece aktif uygulamaların istatistiklerini yayınlıyor. Bununla birlikte geliştiricilerin elde ettiği gelir de oldukça önemli. Gelir açısından tatmin olmayan geliştiricilerin üyeliklerini yenilememesi sonucu uygulama sayısının önemli bir oranda gerileyebileceği belirtiliyor.

• Ah be şu arayüzle ilgilenseler biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

Ah be şu arayüzle ilgilenseler biraz.

wındowsphone a gecmemde kı en onemlı nedenlerden bır tanesıdır o arayuz. Bence hic dokunmamalilar ona.
  • Arayuz çok güzel bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • windowsa tam destek, ben çok memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: What's Up Man

Arayuz çok güzel bence.

Bence değil. Tema olayı olsaymış en azından.
  • Arayuz bencede çok iyi fajat geliştirilmesi lazım.

• Tek kelimeyle mükemmel. Temmuz ayına kadar her şeyin oturacağını umuyorum.

• http://news.cnet.com/8301-10805_3-57560971-75/windows-phone-store-doubles-to-150k-plus-apps/

2012 sonuna 150 bini aştı demişlerdi. Bunlarda geriye doğru sayıyor. Gelecek ay 100 bini aştı derler.

• Market Place e giriyorum çoğu yayınlanan uygulama kendilerini tarafından çıkartılmamış birisi hayrına çıkartmış atmış markete daha çok fırın ekmek yemesi lazım 1 seneye anca toparlar kendini.

• quote:

quote:

Arayuz çok güzel bence.

Tema seçeneğinin bile olmaması acaba neyin özentiliği ?
  • Bir slogana bak, bir de keyfi kısıtlamalara...

• wp platformu ülkemiz adına 3-4 ay yurt dışında belli ülkelerde de 1,5-2 yıllık mazisi olan ve işin aslı wp7 ile denenen wp8 ile eksikleri giderilmeye çalışılan bir işletim sistemi. windows phone aslında 8 ile pazara girdi desek çok da yanlış sayılmaz. o nedenle uygulama sayısının kalitesizliği buna bağlanabilir. hatırlayalım android'in ilk yıllarında hep işte ios'da çok güzel uygulamalar var ama androidde yok deniliyordu. işletim sistemi ancak 4. - 5. sürümünde gerek stabilite gerekse uygulama konusunda yerli yerine oturdu. eğer satışlar wp açısından iyi giderse uygulamalar da buna paralel artacaktır. sonuçta uygulama yapan adam para kazanamayacaksa niye boşuna kod yazsın ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

quote:

quote:

Arayuz çok güzel bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

quote:

quote:

Arayuz çok güzel bence.

Microsoft baştan aşağı kopya bir şirket zaten hoş görmek lazım.
  • Arayüz konusu tamamen kişisel zevke bakıyor. Bazılarına göre WP8'in arayüzü en güzel arayüz iken, bana göre şu an piyasada bulunan en sıkıcı arayüz.
  • Arayuz muhtesem. Tam bir akilli telefonda olmasi gereken gibi. Ekrani actiginizda tum bilgiler karsinizda. Bir goz atip tekrar cebinize koyabilirsiniz. Pratik ve kolay.

Gorsellik konusuna gelince de, son derece temiz, elegant bir tasarim. Skeuomorph denilen (Apple'in cok kullandigi, deri gorunumlu takvim uygulamasi gibi gereksiz gorsel ogeler) yok. Sacma golgeler, yansimalar, yuvarlatilmis koseler yok.

Microsoft Outlook, Skydrive, Xbox, Office, Windows ve Windows Phone entegrasyon surecini tamamladiginda durdurulamayacak. Her hizmette en iyiyi sunuyorlar cunku acik ara. Tek gereken, bunlara yakisir iyi cihazlar.

• Galaxy S3 kullanıyorum ama WP8 arayüz olarak hem güzel hem de kullanışlı geliyor. Birkaç eksiği var, şimdilik takipteyim ama inşallah yakında wp8'li bir nokia sahibi olabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluebest

Galaxy S3 kullanıyorum ama WP8 arayüz olarak hem güzel hem de kullanışlı geliyor. Birkaç eksiği var, şimdilik takipteyim ama inşallah yakında wp8'li bir nokia sahibi olabilirim.

Launcher 8 yukle bence google play den

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halen bi çok iyi facebook ve twitter uygulaması yok instagram yok kaliteli oyunların hepsi paralı ve biraz pahalı bende çok büyük hevesle aldım lumia yı ama o ilk hevesim yok halen güncelleme gelecek gelmedi bildirim ekranı yok telefonda :/ O yüzden ne kadar fazla uygulama olursa olsun bizi bağlayan hangilerinin işimize yaradığı gerçekçi olmak lazım..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.