Şimdi Ara

Turkcell Superonline fiber internet müşterileri için Turbo Buton hizmetini başlattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Turkcell Superonline fiber internet müşterileri için Turbo Buton hizmetini başlattı

Fiber internet alanında önemli yatırımlar yapan ve müşteri sayısını artıran Turkcell Superonline, abonelerine Turbo Buton adında yeni bir hizmeti sunmaya başladı.

Turbo Buton ile fiber internet aboneleri 24 saat boyunca kesintisiz olarak 100Mbps internet hızına erişme imkanı elde ediyor. Üstelik Hız Alanı'na da takılmadan bu imkanı kullanabiliyor. 24 saat bitiminde abone eski hızına ve paketine geri dönüyor.

Turbo Buton bir ay içerisinde üç kez kullanılabiliyor ve 24 saat hız artırımı 9.90TL olarak ücretlendiriliyor. Ay sonunda ücret faturadan tahsil ediliyor. 

Turbo Buton sahibi olmak için "TURBO" yazıp 0532 752 20 00'e bir SMS atmak veya Online İşlem Merkezi'ne gelerek anında başvurmak yeterli. 

• Parayla bile olsa böyle kampanyalar görmek güzel. En azından acil ihtiyaçlarda yükseltilebilir. TTNET'den de böyle bir şeyler bekliyoruz. TTNET'de o da yok. Parayı veren düdüğü bile doğru dürüst çalamıyor.

100 Mbps'den 3 Mbps ye düşünce Ferrari'den Tofaş'a düşmüş gibi oluyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 26 Şubat 2013; 0:16:02 >
  • Ancak verdikleri routerlar 54 Mbps'lık wi-fi dinazor routerlar. Hatta bazı routerların ethernet portlarıda 100 Mbps. Benim kullandığım pirelli routerlar gibi. Değiştirip 150 Mbps'lı wi-fi router'ı istediğinizde de sadece 50 Mbps hızındaki müşterilerine bu router verilebilinir diyip kestirip atıyorlar. Kısaca kablosuz internet kullanacaksanız bu sorunlara dikkat etmek gerekir ki bence yüksek hız içi boş reklamdır. Asıl düzeltilecek şeyler ilk önce upload hızı sonra adil kullanım kotaları daha da sonra şu dandik modemler/rouetlar olmalıdır.

• Bilgi için teşekkürler.
  • koca bi saçmalık bence... daha ttnet fiber optik teknolojisini adam akıllı bizlere sunamıyor... siz mi sunacaksınız... ????

teknik bi açıklama yapın... bakalım ozaman neler oluyor?
  • ttnet den havada karada iyidir.

bu mesaj 1mb internete 55tl verip 1mb bile alamayan kaz bir kullanıcı tarafından atılmıştır.

• adil kullanım kotası olduktan sonra turbo buton olsa neyazar. turbo nos olsa neyazar.
  • fiber bağlatmak için telefonuda taşımamız gerekiyormu bilgisi olan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: stronger06

Ancak verdikleri routerlar 54 Mbps'lık wi-fi dinazor routerlar. Hatta bazı routerların ethernet portlarıda 100 Mbps. Benim kullandığım pirelli routerlar gibi. Değiştirip 150 Mbps'lı wi-fi router'ı istediğinizde de sadece 50 Mbps hızındaki müşterilerine bu router verilebilinir diyip kestirip atıyorlar. Kısaca kablosuz internet kullanacaksanız bu sorunlara dikkat etmek gerekir ki bence yüksek hız içi boş reklamdır. Asıl düzeltilecek şeyler ilk önce upload hızı sonra adil kullanım kotaları daha da sonra şu dandik modemler/rouetlar olmalıdır.

O zaman kendi routerinizi takin. Ben oyle yaptim. Evlere verdikleri cihazlar bildiginiz siradan wireless routerlar. Fiberoptik baglanti binanin altinda kutuda oluyor. Gereken tek sey ppoe sifreleri. Onuda superonlinei ararsaniz veriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkaura -- 26 Şubat 2013; 8:05:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: stronger06

Ancak verdikleri routerlar 54 Mbps'lık wi-fi dinazor routerlar. Hatta bazı routerların ethernet portlarıda 100 Mbps. Benim kullandığım pirelli routerlar gibi. Değiştirip 150 Mbps'lı wi-fi router'ı istediğinizde de sadece 50 Mbps hızındaki müşterilerine bu router verilebilinir diyip kestirip atıyorlar. Kısaca kablosuz internet kullanacaksanız bu sorunlara dikkat etmek gerekir ki bence yüksek hız içi boş reklamdır. Asıl düzeltilecek şeyler ilk önce upload hızı sonra adil kullanım kotaları daha da sonra şu dandik modemler/rouetlar olmalıdır.

Ben 20mbps kullanıyorum ama bana 150'lik router taktılar. Hatta sordum eskiden(3 sene önce başka bir evde kullanmıştım) pirelli veriyordunuz o niye değişti dedim, adam onun wi-fi'si 20mbps için yeterli değil bu 150mps'ye kadar destekliyor dedi. Siz sanırım eski bir kullanıcısınız.

• işi iyice ticarete dökmüşler bakalım daha neler göreceğiz yıl olmuş 2013 100mbt/50 mbt satabil kesintisiz yurt içi yurt dışı eşit upload gerçek sınırsız tarife yok olsanada 700 tl olur herhalde bu firmada fili tekel olma yolunda kararlı adımlarla ilerliyor bakalım ne olcak
  • @turxell
    Turk Telekom hizmeti geç getirdi diye veya tam olarak vaat ettiği hızı veremiyor diye,hiç kimse veremeyecek mi ? Teknik açıklama konusuna gelirsek,google a yazarsan zaten karşına bununla ilgili onlarca sayfa çıkacaktır,bence tekrardan bazı şeylerin dile getirilmesine gerek yok.TTnet,superonline,uydunet vs bunların hepsi birbiriyle eşdeğer biçimde gitmiyor maalesef,zaten gittiği takdir de rekabet pek söz konusu olamaz.Diğer yandan adil kullanım kotası bugün kaldırıldı diyelim,yarın birçok kimse web tarayıcısında sayfa açamayacak hale gelir,bunu düşünen oldumu merak ediyorum.Bende kota olmasına karşıyım,ancak takdir edersiniz ki şu anda buna uygun altyapı yok.İnternete varıncaya kadar,enerji anlamında hala düzgün bir altyapımız yok iken,gidipte internette vaat edilen hızı alamıyorum demek biraz saçma,p2p açıp sabaha kadar upload/download yapayım başkası umurumda değil düşüncesiyle biz daha nice engellerle karşılaşırız

• @Tekno moomce
    Senin o dediğin bağlantı çeşidini kaç ülkede,kaç isp ne kadar ücrete veriyor,bunlardan haberin var mı ?Bu dediğin şeyin standart bir hizmet haline dönüştüğünü bile varsayarsak,diğer bağlantı ücretlerinden doğal olarak pahalı olacaktır.Hatta İngiltere'de ki isp lerin kampanyalarına bakın bakalım aşağıdan,varmı aralarında 2mbit upload speed geçen
    http://store.virginmedia.com/broadband/compare-broadband/index.htmlhttp://www.ispreview.co.uk/isp_list/ISP_Detail_Fixed_Line_Broadband.php?UtilityWarehouse-203http://www.ispreview.co.uk/isp_list/ISP_Detail_Fixed_Line_Broadband.php?Sky-Broadband-166http://www.ispreview.co.uk/isp_list/ISP_Detail_Fixed_Line_Broadband.php?Direct-Save-Telecom-69

Gidip işin içine Japonya ve Rusya'yı katmadığınız sürece aslında tablo pek değişik değil,burada belirtilen fiyatlar standart fiyatlar ve bunların yarısı vaat ettikleri fiber interneti sadece kutuya kadar çekiyorlar.Amerika'da aynı ISP yine 14 mbit hızı 1mbit upload ile veriyor ve bu hız 8 e kadar düşüyor.Kaldı ki bu ülkelerdeki ISP sayısını düşünürsek bizimkine nazaran çok fazla,ancak onlar bile bazı şeylere limit getiriyor.Illegal paylaşımda para veya hapis cezasıda cabası.Eğer standart hizmetlerin dışında servis kullanmak isterseniz,birçok avrupa ülkesinde fiyatlar gerçekten uçuk seviyede,birkaç küçük Avrupa ülkesi hariç.Kota başka yerlerde yok diyenlerde bu linkleri incelesinler.

• ben 6 sene almanyada bulundum 100 mbit internet her zaman, sınır yok istersen 1 tb indir ayda, 45eu,

ve böyle sacma sapan yok günlük şöyle yap böyle yap yok,

süperonline vampir gibi kanımızı emmek istiyor... böyle saçmalıklara prim vermeyin kullanmayın arkadaşlar...

• @ Kir$of buyur ozaman burdan bak burası bg bir firma fiber baya da yaygın

linkteki bağlantı en küçük tarife herkese hitab etmeyebilir ama sadece bir tanesi

15/7 burdaki 7 upload dır bende inanamadım ama oluyo işte
    statik ip ful sınırsız yurt içi yurt dışı eşit upload
    bobbası bu sabit kararlı öyle zırp pırt kesilme yok
    ayrıca antivürüs var nod 32
    24 ay tahüt yapar isen 14,80 leva
    1 leva 1,20 TL yada o civarlarda
    bu fiyatlar ile bu firma kar ediyor ise ki mutlaka ediyor dur bizim firmala müşteriler nasıl kandırıyor anlamışsındır

bu sadece bir firma daha onlarca firma var rekabetin güzel yanı istediğin bağlantıyı istedğin fiyata alırsın da burda değil
    Şimdi türkiyeye gellelim rekabet yok bazılarına göre var da fiyatlar habire günceleniyo nedese tabi zam değil demi tt nete de var süper onlinede de var
    tt neti bıraktım zaten o yağlı kablolar çürüsün de dsl veremese daha iyi olur süper online iste başlarda her ne hikmet ise yarı yarıya upload hızları veriyordu baktı altyapı yetmiyor hop akk 3 mbt devam da akk uyguluyor isen sınırsız diye bağlantı satamazsın rekabete aykırı da bişey diyen yok bir iki sene önce 10 mbt gerçek sınırsız 99 liraydı şimdi altınla yada başka bişeyle yarışıyo fiyatlar şimidi bunları okurmusun bilmem de vergiler de pahalı akk gelir isek her işin adabı vardır madem uygulayacaksın akk gün içinde kulanımı pik yaptıgı saten kes herkesin hıznı tabi 25 yada 50 gb sonra vede bir sonraki gün aynı hıza dönersin yada dersin ki gün içi p2p yapmayın tamamen engelersin gün içinde ama ğece 12 den sonra dizin p2p serbest bırakırsın sabah 6 kadar indiren indirsin senin de bildiğin şeylerdir bunlar herkes öğrendi zaten bunları da uygulayan yok bizim akk maşahı var 20 mbt 3mbt e porşeden in murat 131 bin hemde ay sonuna kadar herkesi güler buna böyle rekabet olmaz ise bizde düşük hız düşük upload böyle gider sakın bana bg o baglantıyı kaç kişi kulanıyor ki diye sorma baya abonesi var burdakiler gibi rakipsiz değil ler

http://vivacom.bg/bg/residential/prices_and_services/internet_svyrzanost/fiber_net_optichen_internet/vivacom_fiber_net_15

• quote:

Orijinalden alıntı: seven44

adil kullanım kotası olduktan sonra turbo buton olsa neyazar. turbo nos olsa neyazar.

turbo buton hizmetinde download/upload sınırı yok. bu hizmeti aldığında 24 saat içinde istediğin kadar veri indirebilirsin. daha önce 2 defa aldım aynı ay içinde film arşivimi tamamladım. lan bağlantısı ile 11mb/sn gördüm. bir günlüğüne de olsa eksikleri tamamlamak için güzel bir çözüm
  • Arşiv için mantıklı hazırlıkları yapıp başlatmak lazım
  • Adamların ARGE si sırf milleti nasıl öperize çalışıyor.
  • Turbo modunun downloadu 100mbit'e çıkıyor ama upload hakkında bir bilgi göremedim upload hızı kaça çıkıyor bilen var mı?
  • ey turkcell... buton nerde olacak..

söyleyinde basalım bu butona...

tamamen hikaye...!

bana yaptığın hatayı asla affetmiyeceğim..6 yıl oldu... hakkımı aldım sizden söke söke... ama napayım elimde değil affedemiyorum sizi... unutmayın ki bu millet enayi değil..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.