Şimdi Ara

MWC 2013 : ZTE'den dünyanın ilk Snapdragon 800 çözümü taşıyan akıllı telefonu Grand Memo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• MWC 2013 : ZTE'den dünyanın ilk Snapdragon 800 çözümü taşıyan akıllı telefonu Grand Memo

NVIDIA Tegra 4 çözümü taşıyan ilk akıllı telefonu üreteceği bir süre önce açıklanan Çinli ZTE, şimdi de Qualcomm'un Snapdragon 800 çözümünü taşıyan ilk akıllı telefonu tanıtarak dikkatleri bir kez daha kendisine çekti.

Son dönemlerde yaşadığı hızlı büyüme ve iddialı modellerle en iyi akıllı telefon üreticileri listesinde basamakları hızla çıkan ZTE, devlet desteğini de arkasına alarak büyük işler başarıyor. Firma MWC 2013 etkinliğinde Grand Memo modelini resmi olarak lanse etti.

Grand Memo modelinde 1.7GHz saat hızında çalışan ve Snapdragon 800 serisindeki tek çözüm olan 4 çekirdekli MSM8974 işlemcisi bizleri karşılıyor. 28nm fabrikasyon sürecinde yüksek performans için üretilen işlemci Krait 400 çekirdeğine sahip. İşlemci hızı ise 2.3GHz seviyesine kadar çıkabiliyor. İşlemcinin yanında ise Adreno 330 grafik birimi bulunuyor. Bu birim 2160p video oynatımına izin veriyor. 32 bit 800MHz çift kanal LPDDR3 bellek de destekleniyor. 

Grand Memo modelinin bu durumda şu an için en güçlü akıllı telefon olacağını söylemek mümkün. Ancak diğer donanım özellikleri için aynı şeyi söylemek mümkün değil.

Modelde 5.7 inçlik 720p çözünürlükte ekran yer alıyor. Günümüzün 5 inç ve üzeri phablet modellerinde Full HD çözünürlük görmeye alışmışken, Grand Memo bir önceki yılın çözünürlüğü ile yola devam ediyor. 1GB RAM, 16GB depolama kapasitesi, 13MP çözünürlükte arka kamera, 1MP çözünürlükte ön kamera, 3200mAh batarya, Android 4.1.2 işletim sistemi, özel kullanıcı arayüzü şeklinde diğer özelliklerini saymak mümkün.

ZTE Grand Memo, ilk olarak Çin'de gelecek ay satışa çıkacak. Nisan ayında ise Avrupa pazarında modeli görebileceğiz. Fiyat konusu henüz netleşmedi. 

Qualcomm'un en üst seviye çözümü olan Snapdragon 800 yongasetini en erken bahar ayları sonunda görmeyi bekliyorduk. Ancak firmanın üretimi biraz hızlandırdığı görülüyor. Bu çözümü kullanan modelleri çok kısa süre içerisinde piyasada görebiliriz. 

• 1 gb ram ne ya şaka mı bu o özelliklere o ram mi olur

• hey maşallah 5.7 inç :)

• Fiyat uygun olursa düşünülebilir.Grafik biriminin 720 p ekranda zorlanacağını hiç sanmam ama 1 gb ram düşük kalmış sanki.Ama s800 tablet için üretilmişti bu batarya ile şarj ne kadar gider belli olmaz :D

• quote:

Orijinalden alıntı: talerk

1 gb ram ne ya şaka mı bu o özelliklere o ram mi olur

hakkaten ha 1 gb ram ne ya
  • s 800 işlemcili cihazı ilk biz çıkaralım amacıyla tanıtılmış önemli bişey değil.

• Ram 2gb bataryada 4000 mah olsa süper olurdu

Bence bu çözünürlük fullhd den daha iyi gerek yok saçma sapan yük bindirmeye gpu ya özellikle 4.5-5.5 arası fullhd saçmalıktan başka birşey değil

• Fullhd olmaması çok iyi. Fakat ramin 1gb olması cidden az olmuş.

• Belki s4 te de s800 olabilir. Ama madem 1.7 ghz da çalışacak o zaman s600 de yeterdi. Sonuçta cihaz full hd olmadığı için adreno 320 yetecektir her türlü.

• Ekran 4.8 olsa alınırdı 720p ile performansı süper olur ama bana büyük bu telefon

• Snapdragon 800'ü hiç etmişler mi ne?

• İlk olmak için yapılmış bir cihaz. Kusura bakmayın ama o donanımı koyacaksa 1080p'i de görmek isterdik. Evet, 1080p'nin yük haricinde ciddi bir getirisi yok, ancak böyle bir cihaz olacaksa tam anlamıyla olması daha iyi olurdu. Ön kamera ve pil de zayıf kalmış. Donanımı ram ve pil ciddi şekilde kısıtlayacaktır diye düşünüyorum. Yoksa 720p ekranda o GPU uçurur. Snapdragon 800 o ekrana ve pile fazla gelmiş bence.

Diğer taraftan yeni performans rekorları görmemiz de mümkün.

• Bu snapdragon 800-600-400 arasında mimari fark mı var yoksa sadece saat hızları mı farklı bu arada 1 gb ram olmamıs android sonucta bu 2 gb yeni cıkacak akıllı telefonlarda olması gereken ram miktarı stabil bir android deneyimi için

• Arkada mındar etmişler güzelim işlemciyi resmen . Nedir bu ya 1gb ram 720p ekran . Bari ram 2 olsaydı :/

• Android platformu için 1 gm ram az gibi,birde 5.7 inç için batarya da düşük gibi.Onun haricinde güzel duruyor.

• sırf ilki biz başardık demek için yapılan boş bir tanıtım işte...
  • 1280x720 piksel bence en makul çözünürlük ama o boyut ne arkadaş. Resimde el kaybolmuş resmen.

• ekran 5,7 değil de 4,5 olsaymış tamam olurdu.

• 5.7 mi :S Yaw arkadaş bu telefonları tasarlayanlar basketbolcu galiba nasıl tutuyorsunuz onu :D

• Bana göre herşey mükemmel,1gb ram dışında,işlemci hakikaten mükemmel olmus snapdragon 800 .adreno 330 gpu da zaten tadından yenmez..anlaşılan note 2 yi yıkacak güce sahip.Full hd ye hiç girmiyorum tv lerde bile farkını zor anladığımız bi sistemin telefona yükten baska getirisi olmaz bana göre.tek kafamı karıştıran sorun şu an 1gb olması,belkide işlemcisine güvendiğinden boyle bi halta kalkısmıstır diye düşünüyorum..he birde malzeme kalitesi nasıl ..bekleyip goreceğiz..fiyatıda makul bi seviye olursa note 2 yi direk eleyeceğim.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.