Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (271. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
78.250
Cevap
355
Favori
3.291.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eakyol11

quote:

Orijinalden alıntı: lord0634

quote:

Orijinalden alıntı: cmengn

quote:

Beyler bi yardım etseniz.. Formu IMEI numarası olmadan gönderdim.. Ve fatura numarasına faturada yazan irsaliye numarasını girdim ortada en üstte yazanı.. Ve mail geldi fakat biraz şüpheliyim

Hocam ben fatura numarasına HB den siparişlerime girdim ordan sipariş detayı deyince kargo bilgilerinin olduğu yerin başında fatura no yazıyo ben onu girdim

Hocam sanırım doğrusuda o, Örnek faturada , fatura no şu diye birşey yazmıyor.

fatura no örnek faturada şöyle geçiyor sipariş no yazan bölümün altında bir no yazıyor ve 7 ile başlıyor fatura no tam olarak bu, teyit edilmiştir sıkıntı yok.

Aynen öyle hocam benim bahsettiğimle aynı numara zaten
  • bende sarj aleti için 1 adet fazla kod var mail gelmeyince 2. kez doldurmuştum 2 sinide yazmıştım, ama benim bilgilerim ile istanbulda isen yardımcı olayım üsküdardayım yada benzer durumda olan birilerinden yardım alabilirsin
  • Yeni çıktığı için fazla getirmemiş olabilirler s4ün teşhir ürünlerinden. Teşekkürler
  • fazla farkı yok benim için , araşlarında 1'' fark var, s4'ün grafık birimi full hd ıcın tam yeterlı olsaydı dusunmeden alırdım.
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cmengn

quote:

Beyler bi yardım etseniz.. Formu IMEI numarası olmadan gönderdim.. Ve fatura numarasına faturada yazan irsaliye numarasını girdim ortada en üstte yazanı.. Ve mail geldi fakat biraz şüpheliyim

Hocam ben fatura numarasına HB den siparişlerime girdim ordan sipariş detayı deyince kargo bilgilerinin olduğu yerin başında fatura no yazıyo ben onu girdim

Hocam sanırım doğrusuda o, Örnek faturada , fatura no şu diye birşey yazmıyor.

fatura no örnek faturada şöyle geçiyor sipariş no yazan bölümün altında bir no yazıyor ve 7 ile başlıyor fatura no tam olarak bu, teyit edilmiştir sıkıntı yok.

Cihaz geldiğinde birdaha göndereyim bari bilgileri
  • quote:

Orijinalden alıntı: AggressiveGamer

quote:

Orijinalden alıntı: Berk Erden

quote:

Orijinalden alıntı: AggressiveGamer

Merhabalar bugün Optimum Outlet'teki Media Markt'a girdim.S4 gelmişti 1999'dan.Biraz inceledim cihazı.Ekran mükemmel ötesi.İphone 5'ten iyi.Ancak halen performans açısından 5 inç altı ekranlarda 1080P kullanılmamasını diliyorum.Cihaz çok hızlıydı,S3 gibi değildi.Göz takipi dışında diğer tüm smart olaylar başarıyla çalıştı.Göz takipi biraz sapıttı ki aşağıdaki videoda da gösterdim.Ergonomi olarak rahat.Ekranın üstüne parmak kolayca gidiyor(ellerim büyüktür biraz Note2'de de en üste gidebiliyor rahatça).Uygulamalar hızlı açılıyor.Kamera arayüzü ve kamera başarılı.Arkada halen plastik hissi var aliminyum bir kap almanızı tavsiye ederim,ucuz plastik hissi devam ettirilmiş.İncelik olarak S3'ten ince olduğu hissedilmiyor.Bir de ana ekranda açmak için kaydırmayı S3'tekinden biraz daha uzun yapıyoruz o canımı sıktı.Yeni touchwizi beğendim,hantal değil.
    Ekran olarak Note 2 ile yanyana gelince S4 farkı bariz belli oluyor.S3 ile ise Note2'ye nazaran daha az fark var ppi'dan dolayı yine de S3 ekranını da solluyor.Xperia Z'nin ekranından da daha canlı ve keskin.
    Aşağıdaki videoda bazı kıyaslamalara ve rehber açılma hızına göz attım.S3'teki rehber sorunu S4'te devam ediyor ama biraz daha kısaltılmış süre.Arkaplanda rehber olunca direk açılıyor.
    Çekimim pek iyi olmamış telefona odaklanmıştım,dikkat edemedim özür dilerim.

Hangi şehirdekine gittiniz hocam

İstanbul,kadıköy.Yalız dikkatimi çeken S3 ve Note2'den 8-9 tane teşhir ürünü olup S4'den sadece 1 tane olmasıydı.

Sen onu bırak optimumda en alt katta samsungun mağazasında teşhirde hiç telefon yoktu cumartesi günü. Kutudan açıp yüzeysel gösteriyorlardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: vamp

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: berkcombil

quote:

hocam bi ekleme yapayım o alüminyum kasalar cnc tezgahlarda işlenemez öyle olursa el yapımı telefon olur komik olmuş bu yorum alüminyum enjeksiyonla cayır cayır üretimi yapılmakta hiçbir gecikme vs. de yaşanmaz htc için bahane üretmek neden onu anlamadım ortaklığınız mı var çok hayalci bi yaklaşım olmuş cnc işleme merkezinde üretim.

Az ingilizcen varsa dikkatli dinlemeni tavsiye ederim.Malesef HTC üretim bandını tam çekmemiş,başkaları çekip de hemen araklayabilir diye herhaldeHayalci yaklaşım falan da videodan sonra kalmamıştır umarım.Ben HTC mühendislerinin yalancısıyım.Ayrıca HTC'nin %0.000001 hissedarıyım.Tedarik sıkıntısı bitsin stoklardan isteyene ucuzundan bir hissedar olarak cihaz satacağım.Hatta talep olursa aramızdan en değerli üyeyi seçip HTC'nin fabrikalarına götürüp ona kendi eliyle kendi HTC'sini yapma fırsatı vereceğim.http://www.youtube.com/watch?v=pDjfh5mFWUc&feature=player_embedded

gülmekten yerlere yatıyorum ya o prototipin nasıl yapıldığını gösteriyor arkadaşım 21. yy da yaşıyoruz seri üretim diye birşey var hem o cns diye yazılmaz cnc diye yazılır ilk üretim cnc makinalarda yapılır üretim değil daha doğrusu prototip daha sonra denemeler vs. başarılı olunursa şayet seri üretime geçilecekse kalıplar vs. enjeksiyon yöntemiyle yapılır 5083 serisi alüminyumla çatır çatır üretilir. 2011 yılında aston martin bizim firmaya teknik resim göndermişti avrupada üretimin pahalı olması hasebiyle yekpare ön konsol alüminyumdan imal edildi bir adedinin imalatı 25 gün sürdü tezgahta bu prototip tabi deneme amaçlı başarılı olunursa bu da alüminyum enjeksiyonla üretilecekti yani herneyse o parçanın cnc tezgahta finish olarak işlenmesi minimum 3 saat tabi 5 eksenli tam donanımlı bi tezgahta ayrıca atıyorum 400 gr. bir alüminyum kütükle başlarsın 150 gr. mamül çıkar ortaya 250 gr. çapak yani çöp olur ama alüminyum enjeksiyonda 15 sn. bir parça üretirsin sıfır malzeme kaybıyla .

Beni yorum yazmaktan kurtardigin icin saolasin. Bu hayalcilerle ugrasmaktan bikmistim :)

ne demek hocam zevkle benim uzmanlık alanıma girdiği için arkadaşların aklında yanlış kalmasın diye anlatmak gereği duydum neymiş hepsi tek tek cnc de işleniyormuş yok artık, tabi hatta bakır olan kasaları piyasaya sürülecekmiş antepli ustaların elinden çıkacakmış çekiçle döve döve üreteceklermiş sene 2013 bunun farkında olmayanlar var galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aburhanb

bende sarj aleti için 1 adet fazla kod var mail gelmeyince 2. kez doldurmuştum 2 sinide yazmıştım, ama benim bilgilerim ile istanbulda isen yardımcı olayım üsküdardayım yada benzer durumda olan birilerinden yardım alabilirsin

kodu bana gönderebilirsin. yada sanada gelse ben istanbuldaki akrabalarımdan aldırırm. gerçekten çok makbule geçer çünkü samsungla yazıştım çözüm bulamayız dedilrr
  • ya bu onay kodu neden gelmedı bana kayıtta yaptırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: KuzeyRüzğarı

hediyeyi de kaptım bugün rahat uyurum artık

Hocam hediye için ön sipariş yaparken de mail gelmişmiydi acaba ?

Ben ön sipariş kodu aldığım zaman mail gelmedi.ve şuan bilgileri eksiksiz girdim mesajla gelen onay kodunu da yaptım ve işlem bitti.fakat mail gelmedi hala

• 8:29 den sonrası...
  • Valla 12 saat falan tuttum şarjda, ne kadar tutmak gerekir bilemiyorum ama ilk alınan telefonu uzun süre şarj edin falan derler diyerekten böyle yaptım.
  • Aratmaktan ziyade, alışamadım. Onun dışında iyi ki almışım diyorum, öğreniyorum, şaşırıyorum, garipsiyorum falan filan derken gidiyoruz öyle. iPhone 4 kullanıyordum ve takılmalar falan yormuştu beni cihazın yıllanmasından dolayı.
  • quote:

bu arada vatan bilgisayara helal olsun 1630 tl ye sattığı s4 ü kargoladılar bugün çok sevindim

1630 TL ye nasıl sattılar hocam o telefonu? :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elmanders

iPhone'u aratıyor mu ?
    Yoksa iyi almışım mı diyiyorsunuz ?

Cok daha iyi hocam bu alet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vamp

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: berkcombil

quote:

hocam bi ekleme yapayım o alüminyum kasalar cnc tezgahlarda işlenemez öyle olursa el yapımı telefon olur komik olmuş bu yorum alüminyum enjeksiyonla cayır cayır üretimi yapılmakta hiçbir gecikme vs. de yaşanmaz htc için bahane üretmek neden onu anlamadım ortaklığınız mı var çok hayalci bi yaklaşım olmuş cnc işleme merkezinde üretim.

Az ingilizcen varsa dikkatli dinlemeni tavsiye ederim.Malesef HTC üretim bandını tam çekmemiş,başkaları çekip de hemen araklayabilir diye herhaldeHayalci yaklaşım falan da videodan sonra kalmamıştır umarım.Ben HTC mühendislerinin yalancısıyım.Ayrıca HTC'nin %0.000001 hissedarıyım.Tedarik sıkıntısı bitsin stoklardan isteyene ucuzundan bir hissedar olarak cihaz satacağım.Hatta talep olursa aramızdan en değerli üyeyi seçip HTC'nin fabrikalarına götürüp ona kendi eliyle kendi HTC'sini yapma fırsatı vereceğim.http://www.youtube.com/watch?v=pDjfh5mFWUc&feature=player_embedded

gülmekten yerlere yatıyorum ya o prototipin nasıl yapıldığını gösteriyor arkadaşım 21. yy da yaşıyoruz seri üretim diye birşey var hem o cns diye yazılmaz cnc diye yazılır ilk üretim cnc makinalarda yapılır üretim değil daha doğrusu prototip daha sonra denemeler vs. başarılı olunursa şayet seri üretime geçilecekse kalıplar vs. enjeksiyon yöntemiyle yapılır 5083 serisi alüminyumla çatır çatır üretilir. 2011 yılında aston martin bizim firmaya teknik resim göndermişti avrupada üretimin pahalı olması hasebiyle yekpare ön konsol alüminyumdan imal edildi bir adedinin imalatı 25 gün sürdü tezgahta bu prototip tabi deneme amaçlı başarılı olunursa bu da alüminyum enjeksiyonla üretilecekti yani herneyse o parçanın cnc tezgahta finish olarak işlenmesi minimum 3 saat tabi 5 eksenli tam donanımlı bi tezgahta ayrıca atıyorum 400 gr. bir alüminyum kütükle başlarsın 150 gr. mamül çıkar ortaya 250 gr. çapak yani çöp olur ama alüminyum enjeksiyonda 15 sn. bir parça üretirsin sıfır malzeme kaybıyla .

Beni yorum yazmaktan kurtardigin icin saolasin. Bu hayalcilerle ugrasmaktan bikmistim :)

ne demek hocam zevkle benim uzmanlık alanıma girdiği için arkadaşların aklında yanlış kalmasın diye anlatmak gereği duydum neymiş hepsi tek tek cnc de işleniyormuş yok artık, tabi hatta bakır olan kasaları piyasaya sürülecekmiş antepli ustaların elinden çıkacakmış çekiçle döve döve üreteceklermiş sene 2013 bunun farkında olmayanlar var galiba.

Berkcombile katılıyorum. Seri imalatı CNC'de yapıyorlar. Adamlar bu iş için özel etching (erezyon) prosesi geliştirdik diyorlar.
  • arkadaşlar 16gb da az hafıza kalıyo dendi ve iyice kafam karıştı bekleyeyim mi 32 yi ne dersiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeuMaliye

quote:

hediyeyi de kaptım bugün rahat uyurum artık

Hocam hediye için ön sipariş yaparken de mail gelmişmiydi acaba ?

Ben ön sipariş kodu aldığım zaman mail gelmedi.ve şuan bilgileri eksiksiz girdim mesajla gelen onay kodunu da yaptım ve işlem bitti.fakat mail gelmedi hala

18 mayısda ön sipariş için form doldurdum mail adresine hediye kodu geldi 6 haneli bugün o kodu girdim kod yazan alana diğer bilgileride doldurdum telefona onay kodu geldi onuda girdim sonra ekranda katılımınız başarıyla gerçekleşti yazdı ardından bu mail geldi büyük ihtimal sizinki olmadı
  • Arkadaşlar cihazı detaylı incelemek isterseniz ( İstanbul için ) İstinye Park'ta Samsung büyük bir tanıtım standı oluşturmuş. En az 15 tane cihaz var. Sınırsız karıştırabiliyorsunuz cihazları. Şahsi görüşüm detaya girmeden görünüm olarak S3 ten daha güzel olmuş. S4 almayı düşünmüyordum fakat cihazı inceledikten sonra ciddi ciddi almayı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: penguenn

arkadaşlar 16gb da az hafıza kalıyo dendi ve iyice kafam karıştı bekleyeyim mi 32 yi ne dersiniz ?

Valla ben çok pişmanın 16 gb aldığıma. s3 teki gibidir sandım bize 11 gb fln yer kalır sandım ama durum çok kötü. Böyle işlerde değiştirme iade etme vs gibi şeylerle uğraşmayı sevmem o yüzden kullanacağım mecbur. Eğer telefonu 2 sene fln kullanırım diyosan kesinlikle 16 gb alma. Tabi telefonda sadece 3-5 küçük oyun oynarım dersen problem yok. O zaman yeter hocam
  • 
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.