Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (529. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
78.249
Cevap
355
Favori
3.291.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 527528529530531
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar teli bugün aldım kullanmaya başladım.
    sesim karşı tarafa 3 saniye falan geç gidiyor.
    neyden olabilir acaba yardım eden olursa sevinirim
  • Arkadaşlar 16 gb lik modelde,ortalama 8 gb kullanım alanımızın olması bence kötü birşey,bundan dolayı 32 gb lik modelini düşünüyorum.Ancak 32 gb lik modelin ''şimdilik'' sadece Turkcell de satılıcak olması(Ben 1 haftaya kadar alıcam S4'ü ) ve Turkcell'in cepkask seçeneği olmamasından dolayı ve 32 gb lik modelin Teknosa'ya(Cepkask sigorta seçeneği sunduğundan) gelmeside uzun sürecek gibi.Belkide hiç gelmez.

Bu yukarıdaki sebepten ötürü Teknosa'dan cepkask sigortalı 16 gb lik modeli ve Sandisk class 10 64 gb sd kart almaya daha yakınım.Samsung'da açıklama yaptı ve 8 gb lik miktarın az olduğunu kabul ettiklerini,ve Haziran ayında çıkaracakları bir güncellemeyle bu rakamın arttıracaklarını açıkladılar.Ve 8 gb lik alan yetmezsede Root yapmaktan çekinmeyip,uygulamaları sd kartada kurabilirim.

Ve bunlara ek kasa açıklığı problemi olursa,anında geri iade edebiliyormuyuz aldığımız yere?Yoksa servisemi gönderirler.Ve bazı arkadaşların dediğine göre Note 2 de olduğu gibi artık ürün değişimi yapılmadığı,kasa açıklığının bir problem olmadığını söyleyip,iade ediyorlarmış telefonu.Bu konu hakkında bir bilginiz varmı ?

Bu yukarıda yazdıklarımı değerlendirince,16 gb lik modeli almam ve gerekirse root yapıp uygulamaları sd karta kurmam daha uygun dimi arkadaşlar?Cepkask benim için önemli,kırılma,düşürme,çaldırma dahi bütün masrafları karşılıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghost911 -- 16 Mayıs 2013; 20:23:47 >

• Bugünden itibaren bende bir s4 sahibiyim.İlk android deneyimim ve bazı konularda sizlere ihtiyaç duyacağım gibi.İlk olarak bataryayı sıfırlayıp mı şarj edeyim yoksa şimdimi takayım şu anda %38 civarında şarjı var.Birde ilk şarjı nasıl yapmalıyım aldığım satıcı 12 saat şarjda tut dedi bazıları dolunca çekebilirsin diyor her kafadan bi ses çıkıyo anlaşılan
  • quote:

Orijinalden alıntı: mc191

quote:

Orijinalden alıntı: padaroglu28

quote:

Orijinalden alıntı: karizma6080

quote:

Orijinalden alıntı: Xphoid

güncellemeden sonra format atmıyorsunuz... Format atarsanız, güncellemeden geriye bişi kalmaz =)

Stock Recovery menüsünden (Güç-Home-Ses Açma tuşuna aynı anda basın, tekrar açılmasını bekleyin Recovery'e girecek) Wipe Cache seçeneğini seçin...

Ama yok ben tekrar "sıfırdan" temiz bir güncelleme yapim diyorsanız, o zaman güncellemden önce Recovery'den System ve Data'yı formatlayın (Fabrika Ayarlarına Dönüş gibi birşey yazıyorda tam hatırlamadım fakat bunu yaptığınızda telefon ilk günkü haline döner tüm kurululmları tekrar yaparsınız... SDCard'da bulunan bilgilere dokunulmaz ama) Sonra Wipe Cahce yapın...

Sonrasını da demin gösterdiğim konudan adım adım uygulayın ;)

Dipnot: Bu dediklerim Garantiyi etkilemez...

Format atmakla yapılan güncelleme gitmez yanlış bilgilendirmeyelim. Format atmak yada diğer ismiyle wipe yapmak yalnizca sonradan yüklenen dosyaları ve eski sistem artık ve cache leri temizler. Guncelleme yaptıktan sonra format akmak sizin söylediğinizin aksine çok daha sağlıklıdır. Telefon daha stabil çalışır. Hatta odin ile güncelleme yapacaksanız hem rom atmadan önce hemde yüklemeden sonra wipe leri yapmak en sağlıklısıdır.

Evet wipe data format yaptım ve güncellemem gitmedi doğru bilgi için teşekkürler.

Nasıl yani? Recovery Menu de Wipe Data / Factory Reset seçeneğini seçtiniz ve güncelleme gitmedi öyle mi? Bu seçenek adından da anlaşılacağı gibi telefonu fabrika çıkışı yazılımına döndürür. Sonradan yüklü bütün 3. parti yazılımlar ve yazılım düzeltmeleri gider. Güncellemeden önce kamera bozuksa güncelleyince düzeldiyse fabrika çıkışına döndüğünde normalde beklenen kameranın yine bozuk olamasıdır. Yani güncellemenin gitmesi beklenir normalde. Custom romlarda da durum böyle :) S3 kullanıyorum şu anda, ilk alıdığım gün OTA vardı, yüklemiştim. Sonra sıfırladım cihazı, açar açmaz aynı OTA yine gelmişti. Aynı OTA olduğunu biliyorum çünkü boyutu aynıydı. Tabii ki iddia etmiyorum, S4 te durum farklı olabilir, ya da gelen güncelleme komple bir güncelleme (yeni bir rom gibi) olabilir, ya da benzer bir şey :D

Arkadaşlar son kez yazıyorum. Format atmakla yada wipe ile güncelleme silinmez , boyle bir şey mümkün değil. İster telefondan ister recovery modda yapın sadece sistem temizliği yapmış olursunuz, guncelleme silemezsiniz. Firmware sürümünü değiştirmek için ya kiesle yada odinden rom flash lamanız gerekir. Yada CWM den custom rom flash lamak gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karizma6080 -- 16 Mayıs 2013; 20:25:03 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: cod_4

Bugünden itibaren bende bir s4 sahibiyim.İlk android deneyimim ve bazı konularda sizlere ihtiyaç duyacağım gibi.İlk olarak bataryayı sıfırlayıp mı şarj edeyim yoksa şimdimi takayım şu anda %38 civarında şarjı var.Birde ilk şarjı nasıl yapmalıyım aldığım satıcı 12 saat şarjda tut dedi bazıları dolunca çekebilirsin diyor her kafadan bi ses çıkıyo anlaşılan

Artık böyle şeylere gerek yok hocam şarj olunca cekin fisten. Zaten pil dolunca otomatik olarak akımı keser.

• Android ile Samsung Galaxy gt i7500 modeli ile tanistim yuz bin kere rom attim belki cihaz daha hala duruyor. Samsung 1.6 ya kadar guncellemisti zamananinda. En son gingerbread kullandim o telefonla. Kac yildir androiddeyim onu siz dusunun. Cihazi aldigimda 1400 tl idi. İlk ciktigi zamanlar... Fakat yine de bi iddiam yok yalniz sunu soyleyecegim recovery den (aslinda uygun recoveryden demek daha dogru olacak) herseyi yapmak mumkun. Hatta odin ile yapilabilecek seyleri bile yapabilirsiniz ki Cf nin mobile odin i buna guzel bir ornek.

• bilgi yaristirmak deil de, bana tarziniz yanlis geldi... velevki yanlis bilgi verdim, duzgun bir sekilde duzeltirsin... kaldi ki yanlis da deil...

Format <> wipe... (esit degildir)... dogru bilgi ile isini halletmis arkadas ta format kelimesini kullandi... ki aslinda stock recovery de format kelimesi dahi gecmiyor... az sonra tekrar stock a donup bakcam...

wipe la cache silersin, customdaysan dalvik cache silersin... wipe data factory reset yaptiginda @mc191 in uzun uzun anlattigi herseyi kaybedersin... ne anladim ben bu isten...

format i da mount&storage menusunden yaparsin... system, data, cache formatlarsin... ki eminim 3 senelik android kullanicisi olarak benim 1 yillik tecrubemden cok daha fazla tecrubeye sahipsiniz ve biliyorsunuz...
  • quote:

Android ile Samsung Galaxy gt i7500 modeli ile tanistim yuz bin kere rom attim belki cihaz daha hala duruyor. Samsung 1.6 ya kadar guncellemisti zamananinda. En son gingerbread kullandim o telefonla. Kac yildir androiddeyim onu siz dusunun. Cihazi aldigimda 1400 tl idi. İlk ciktigi zamanlar... Fakat yine de bi iddiam yok yalniz sunu soyleyecegim recovery den (aslinda uygun recoveryden demek daha dogru olacak) herseyi yapmak mumkun. Hatta odin ile yapilabilecek seyleri bile yapabilirsiniz ki Cf nin mobile odin i buna guzel bir ornek.

Aynen farklı bişey demiyoruz zaten CWM ile yapilamayacak sey yok, rom da atarsın, temada atarsın, istediğin modlari atarsin ancak ve ancak rom yuklemeden telefonun sürümünü değişemezsin. Yani sadece format atarak telefonun guncellemesi değişmez

• Arkadaşlar az önce cihaz puk kodu istedi puk kodunu girdikten bi süre sonra komple gitti ve şuan sim kart kalıcı olarak engellendi yazdı. Problem ne olabilir durduk yerde?
  • telefonu bimeksten alan arkadaşlar %10 hediye çeki kampanyası devam ediyor mu acaba??
  • quote:

Orijinalden alıntı: cod_4

Bugünden itibaren bende bir s4 sahibiyim.İlk android deneyimim ve bazı konularda sizlere ihtiyaç duyacağım gibi.İlk olarak bataryayı sıfırlayıp mı şarj edeyim yoksa şimdimi takayım şu anda %38 civarında şarjı var.Birde ilk şarjı nasıl yapmalıyım aldığım satıcı 12 saat şarjda tut dedi bazıları dolunca çekebilirsin diyor her kafadan bi ses çıkıyo anlaşılan

Lütfen ama lütfen... önceki sayfaları okuyunuz.... Sorduğunuz ve soracağınız soruların cevabı %99 oranla o sayfalarda var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: caglet

quote:

Orijinalden alıntı: Rigor Mortis

uyulamaları hafıza kartına taşıyamıyormuyuz

Apkmania.co buradan oyunu uygulamayi apk olarak indirin bellek kartina kurabilirsiniz

apk yı hafıza kartına atarsınız ama yine telefon hafızasına kurar root olmadığı sürece
  • quote:

Orijinalden alıntı: desvelado

Arkadaşlar az önce cihaz puk kodu istedi puk kodunu girdikten bi süre sonra komple gitti ve şuan sim kart kalıcı olarak engellendi yazdı. Problem ne olabilir durduk yerde?

pin puk bunlar cihazla alakalı değil, PIN şifrenizi 3 kez yanlış girerseniz PUK şifresi ister, onu da 10 kez yanlış girerseniz SIM kartınız kalıcı olarak engellenir. Güvenlik önlemidir bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saldagfb

Sonuna kadar s3

Bu yorumunuz cok faydali oldu tesekkurler , suanda tum cevrem bende dahil , s4lerimizi Sattik ve s3 aldik hatta htc one siparisi veren arkadaslarimda iptal ettirdiler ve s3 aldilar , hayat s3 ile guzelmis.. TATMİN OLDUN MU ?

• quote:

Orijinalden alıntı: caglet

quote:

Orijinalden alıntı: saldagfb

Sonuna kadar s3

Bu yorumunuz cok faydali oldu tesekkurler , suanda tum cevrem bende dahil , s4lerimizi Sattik ve s3 aldik hatta htc one siparisi veren arkadaslarimda iptal ettirdiler ve s3 aldilar , hayat s3 ile guzelmis.. TATMİN OLDUN MU ?

• arkadaşlar aramada sesim karşı tarafa 3 saniye falan geç gidiyor.
    neden olablir fikri olan varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: entellekya

arkadaşlar aramada sesim karşı tarafa 3 saniye falan geç gidiyor.
    neden olablir fikri olan varmı

Frekanslarin ve hatlarin doluluğu , hattin iyi çekmemesi olabilir , cihazda problem yoktur (her seferinde ve her yerde sorunlu ise bi gösterin ama apartman boslugunda , Dağda bayirda köprüde falansa bilmiyorum , bazen yankilida geliyor olabilir kendi sesiniz size geliyor olabilir onlar hattan dolayi tel.de sıkıntı yok

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: desvelado

Arkadaşlar az önce cihaz puk kodu istedi puk kodunu girdikten bi süre sonra komple gitti ve şuan sim kart kalıcı olarak engellendi yazdı. Problem ne olabilir durduk yerde?

pin puk bunlar cihazla alakalı değil, PIN şifrenizi 3 kez yanlış girerseniz PUK şifresi ister, onu da 10 kez yanlış girerseniz SIM kartınız kalıcı olarak engellenir. Güvenlik önlemidir bu.

İşin enteresan kısmı da zaten o. Ben hiç pin girmedim cihaza zaten açıktı puk istedi durduk yerde onu girdim bi süre sonra hat gelmeden sim kart kalıcı olarak bloke edildi yazdı

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desvelado -- 16 Mayıs 2013; 21:23:24 >

• gündüz yeni hat takıldı ve sorun cıkarmadı ama akşam evde bu sorun var.
    anlamadım neden oluyor.
    ekranın sol üst köşesinde sankı bir simge vardıda şimdı yokmuş gibi geldi bana

• 
Sayfa: önceki 527528529530531
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.