Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (3088. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
78.249
Cevap
355
Favori
3.291.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 30863087308830893090
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muhsin_cepelli

Arkadaşım niye yanlış bilgilendirsin ki. Bende kullandım 5.2 hariç her sürümü kullandım ve ram kullanımı fazla şarj az bi farkla stock rom dan kötü. 1 hafta sorunsuz desen diğer hafta saçma sapan bişeyde hata veriyor. Bunların hepsini bizzat yaşadım ben görsellik olarak çok güzel ve ozcan da çok uğraşıyor ama bazı kaynak kodlar yayınlanmadıgı için sıkıntı çekiyor o da.

Ben v2.3 den beri kullanıyorum. Şu an 5.2 deyim. Stock kernel ile şarj olayı da düzeliyor.Elbette sorunlar olabilir ama bunlar neyse onu yazmak lazım. Ram şişiyormuş, 1 hafta sonra rom sapıtıyormuş falan gibi bilgiler doğru değil. Ben aylardır öyle bir şeyle bir kere bile karşılaşmadım. Ram kullanımı biraz fazla doğru bu sorun mu? Android tabanında bu var zaten. 2gb ram var telefonda bunu sonuna kadar kullansan bile zararı ne? Donanımın elveriyor sonuçta. 120 kapasiteli bir yolda 40-50 ile gitmeye çalışmak gibi görüyorum bu ram azaltma mevzusunu. Ben telefonu aldığım günden beri ne stock romda ne de özcan romda 1.3-1.5gb dan aşağısını görmedim, hiç de kasma sapıtma sorunu yaşamadım.

Ben eleştirilmesine karşı değilim kesinlikle, var ise hatası eleştirilsin ama i9500 modeli için tek tük geliştiriciler varken ve bunlardan biri de bizden biriyse sahip çıkmak lazım. Adam s4 romu s5 haline getirdi ve neredeyse hatasız bir rom sunuyor v5.2 de. 5 para etmez, çöp, sapıtıyor, kasıyor gibi baltalamalar hoş değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: CemyK

Tek cumle ile NH2 efsane olmaya aday...

NH2 rom burda var zaten
    Yükledin mi , yükleycen mi?
    Bu kadar matah rom oldugunu düşündüren nedir?

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=35778
  • Ozcanın emeğini kimse küçümseyemez o konuda haklısınız desteklenmesi de lazım Türk bi arkadaş ve koruyup kollamak lazım. Ben sırf bu yüzden her sürümünü zahmetli olmasına rağmen indirip 1 hafta kullanırım burda ki arkadaşlar da yesilcin de de bilirler ve kullanıcı listesindeyimdir eksiklerini de belirtirim hatta xda da ki kullanıcı olarak da yorum yapıp destekliyorum ama bana göre değil. Ben stock da 1.1 ve 1.2 arasında gidiyorum ramda (greenify ile) ama ozcan rom da dediğin gibi 1.5 altına düşmüyor bu da şarj sıkıntısı olarak geri dönüyor ve bazı uygulamarın açılışta yavaşlamasına sebep oluyor hangi programı kapatıp rami boşaltacak derken açılışı yavaşlatıyor büyük ram isteyen oyun ve romlarda. Ayrıca s5 menüsü de bana göre değil sadece 2 özelliği seviyorum pop up arama bildirimi ve pop up mesajı. Hatta s5 arayüzünü değil ama bu tarz özelliklerin verilmesinden yanayım. Ben stock rom ile mutluyum şimdilik. Tabiki ozcan hocayı desteklemeye devam.

Bu arada Türkiye ye gelecek note4 ve yeni exynos harika performans veriyormuş antutu testlerinde snapdrogonlu note4 e de öbür telefonlara da fark atıyor. Artık bundan sonraki telefonum kesinlikle note 4 olacak ama biraz fiyat inmeli bu fiyat fazla. Siz ne dersiniz note a geçme vakti 64 bit bu exynos ile geldi mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsin_cepelli -- 5 Ekim 2014; 19:21:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: frekans06

quote:

Arkadaşım niye yanlış bilgilendirsin ki. Bende kullandım 5.2 hariç her sürümü kullandım ve ram kullanımı fazla şarj az bi farkla stock rom dan kötü. 1 hafta sorunsuz desen diğer hafta saçma sapan bişeyde hata veriyor. Bunların hepsini bizzat yaşadım ben görsellik olarak çok güzel ve ozcan da çok uğraşıyor ama bazı kaynak kodlar yayınlanmadıgı için sıkıntı çekiyor o da.

Ben v2.3 den beri kullanıyorum. Şu an 5.2 deyim. Stock kernel ile şarj olayı da düzeliyor.Elbette sorunlar olabilir ama bunlar neyse onu yazmak lazım. Ram şişiyormuş, 1 hafta sonra rom sapıtıyormuş falan gibi bilgiler doğru değil. Ben aylardır öyle bir şeyle bir kere bile karşılaşmadım. Ram kullanımı biraz fazla doğru bu sorun mu? Android tabanında bu var zaten. 2gb ram var telefonda bunu sonuna kadar kullansan bile zararı ne? Donanımın elveriyor sonuçta. 120 kapasiteli bir yolda 40-50 ile gitmeye çalışmak gibi görüyorum bu ram azaltma mevzusunu. Ben telefonu aldığım günden beri ne stock romda ne de özcan romda 1.3-1.5gb dan aşağısını görmedim, hiç de kasma sapıtma sorunu yaşamadım.

Ben eleştirilmesine karşı değilim kesinlikle, var ise hatası eleştirilsin ama i9500 modeli için tek tük geliştiriciler varken ve bunlardan biri de bizden biriyse sahip çıkmak lazım. Adam s4 romu s5 haline getirdi ve neredeyse hatasız bir rom sunuyor v5.2 de. 5 para etmez, çöp, sapıtıyor, kasıyor gibi baltalamalar hoş değil.

Dusun yani ben suan 5.0 kullaniyorum bayada oldu haylada kullanirim sorunda yok kasma felan derlerse oda cok nadir extra bir hatada almadim simdiye kadar

• quote:

Ozcanın emeğini kimse küçümseyemez o konuda haklısınız desteklenmesi de lazım Türk bi arkadaş ve koruyup kollamak lazım. Ben sırf bu yüzden her sürümünü zahmetli olmasına rağmen indirip 1 hafta kullanırım burda ki arkadaşlar da yesilcin de de bilirler ve kullanıcı listesindeyimdir eksiklerini de belirtirim hatta xda da ki kullanıcı olarak da yorum yapıp destekliyorum ama bana göre değil. Ben stock da 1.1 ve 1.2 arasında gidiyorum ramda (greenify ile) ama ozcan rom da dediğin gibi 1.5 altına düşmüyor bu da şarj sıkıntısı olarak geri dönüyor ve bazı uygulamarın açılışta yavaşlamasına sebep oluyor hangi programı kapatıp rami boşaltacak derken açılışı yavaşlatıyor büyük ram isteyen oyun ve romlarda. Ayrıca s5 menüsü de bana göre değil sadece 2 özelliği seviyorum pop up arama bildirimi ve pop up mesajı. Hatta s5 arayüzünü değil ama bu tarz özelliklerin verilmesinden yanayım. Ben stock rom ile mutluyum şimdilik. Tabiki ozcan hocayı desteklemeye devam.

Bu arada Türkiye ye gelecek note4 ve yeni exynos harika performans veriyormuş antutu testlerinde snapdrogonlu note4 e de öbür telefonlara da fark atıyor. Artık bundan sonraki telefonum kesinlikle note 4 olacak ama biraz fiyat inmeli bu fiyat fazla. Siz ne dersiniz note a geçme vakti 64 bit bu exynos ile geldi mi?

Alabiliyorsan yurt disindan getirt bizim burda vergi cok fazla bende s4 satacam iphone donce 6plus buyuk ekran ideal biktim samsungtan sorunlari bitmiyor resmen

• Hocam v5.3 çıktığında denemeni tavsiye ederim. Yeni Stock kernel ile birlikte durum resmi modu ve arama bitirme modunu ekleyecek sanıyorum.

Muhsin hocam son söylediklerine katılıyorum zevkler ve renkler tartışılmaz. Saygı duymak lazım. Ben de 4.3 den beri stockta hep sorun yaşadım. Uyanık kalma (deep sleep yapmama) problemi, şarj problemi, android os sıkıntısı, ısınma sorunu falan derken tam stabil sürümler yayınlanıyor derken şimdi de ekran dönmeme sorunu. Sebebini bilmiyorum ama ekran döndürme alman, rus ve tr stock romların da çalışmazken özcan da çalışıyor. Bu kimisi için sorun sayılmaz ama benim için ram in 1.5 olmasından önemli örneğin. Yani herkesin beklentileri ve kullanım alışkanlıkları farklı. Görüşlerinize saygı duyuyorum. Ben s5 arayüzünü çok severek kullanıyorum hatta romu için Özcan hocaya bağışta bulundum.

• Arkadaslar cihazi root ettimde. Guncellemeye tiklayinca malum cihaziniz modifiye edildi diyo. En son guncellemr geldimi 2 ay icinde ? Vr arayuz degisikligi barmi

• Ekran açılmıyor siyah ekran. Darbe aldı ama sağlam. Sıkıntı nedir ne yapmak lazım

• muhsin_cepelli M kullanıcısına yanıt
    Evet bu defa exynos bariz üstün sp den..

Bende düsünmuyor değilim..türkiye ye de umalim ki sp gelmesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: farego

92 mb güncelleme geldi. özellikleri nelerdir acaba bilen var mı ?

Bana da gelmişti knox 2.0 çocuk modu ve iyileştirme geliyor yüklenilebir

• quote:

Orijinalden alıntı: Thomas Bangalter

quote:

Orijinalden alıntı: farego

92 mb güncelleme geldi. özellikleri nelerdir acaba bilen var mı ?

Bana da gelmişti knox 2.0 çocuk modu ve iyileştirme geliyor yüklenilebir

Onun dışında şarj ile iyileştirme vb gibi şeyler yok sanırım. ?
  • Exynos geliyor hocam sorun yok o konuda ama 2200 civarı düşmesi lazım nu fiyat ile alınmaz. Dolar böyle oldukça 1 yıl da geçse türkiyede fiyatlar düşmüyor örnek note 3 sadece 100 tl düştü.

Yurtdışından ne kadara gelir hele de dolar bu kadar fırlamışken bilmem artık ama araştırmak lazım. Bi de exynoslu nerde bulunur acaba.

Hocam ozcan 5.3 çıkınca tekrar temiz bi kurulum yapıp deneyeceğim bakalım neler değişmiş bi de ben philiz recovery ile kuruyorum bu sefer twrp ile kuruyum bakalım fark olacak mı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsin_cepelli -- 6 Ekim 2014; 12:09:59 >
  • Merhaba,

Telefonun aşırı yavaşlamasından dolayı falan rom yüklemek istiyorum. Önerileriniz nedir?
  • arkadaşlar kardeşimin telefonuna bugun knox 2.0 güncellemesi geldi meraklısına duyuriym istedim daha önce konuda geçtiyse özür dilerim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

quote:

Orijinalden alıntı: CemyK

Tek cumle ile NH2 efsane olmaya aday...

NH2 rom burda var zaten
    Yükledin mi , yükleycen mi?
    Bu kadar matah rom oldugunu düşündüren nedir?

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=35778

Kullanmadan boyle konusmam zaten... diger mesajimdada yazdim kacirdin sanirim. Sarj konusunda nf2 den daha basarili. Akicilik konusunda nh4 kadar basarili. Yaani optimum yakalamislar. Bugune kadar her cikan romu denemis birisi olarak soyluyorum. Kullanip kullasnmsmak size kalmis...

• Bugunlerde sarjimda duzelmeler var ekran surem suan 2:50 saat ve sarj oranim %36 en az 3 30 4 saat ekran vercek gibi duruyor hadi hayirlisi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: qitarist-_-cocuq

Bugunlerde sarjimda duzelmeler var ekran surem suan 2:50 saat ve sarj oranim %36 en az 3 30 4 saat ekran vercek gibi duruyor hadi hayirlisi :)

Benim pil beklemede 10 dakkada bir iniyo 6 saat uyuyorum %30 civari pil gitmis oluyo pil oldu galiba 2.5 saat ekran zor veriyor gecenlerde 50 dakika mi ne almistim 19 saat beklemede

• quote:

Orijinalden alıntı: rapperasi

quote:

Orijinalden alıntı: qitarist-_-cocuq

Bugunlerde sarjimda duzelmeler var ekran surem suan 2:50 saat ve sarj oranim %36 en az 3 30 4 saat ekran vercek gibi duruyor hadi hayirlisi :)

Benim pil beklemede 10 dakkada bir iniyo 6 saat uyuyorum %30 civari pil gitmis oluyo pil oldu galiba 2.5 saat ekran zor veriyor gecenlerde 50 dakika mi ne almistim 19 saat beklemede

Bende de aynı sorun var

• Arkadaşlar s4 ümde bi sikinti var. Telefonun ekranını dondurdugumde ekran cok gec donuyor. 2-3 saniye bekletiyor. Kalibrasyon yapmak istedim ama nasıl yapılacağını bulamadım. kalibrasyonu nasıl yapabilirim

Bir de real racing 3 oyunu nerdeyse 3-4 dk da açılıyor sorun nedir note 2 de bile 45 sn sürmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phypton -- 6 Ekim 2014; 18:33:42 >
  • Beyler guzelinden hizli ve sarji iyi giden bir rom onerir misiniz kanser edicek bu sarj mevzusu beni

• 
Sayfa: önceki 30863087308830893090
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.