Şimdi Ara

Sony Xperia Tablet Z, global pazara açılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sony Xperia Tablet Z, global pazara açılıyor

Sony'nin geçtiğimiz ay Japonya için duyurduğu Xperia Tablet Z, bugün Mobil Dünya Kongresi'nde yapılan açıklamalara göre global pazara açılıyor. İlkbahar aylarına doğru 16 GB'lık modelin 499$'dan, 32 GB'lık modelin 599$'dan ABD'de satışa sunulması planlanırken, 32 GB'lık modelin beyaz renklisi Sony Store'lar üzerinden edinilebilecek. Tabletin, 64 GB'lık Wi-Fi modelinin hazırladığı söylentiler arasında.

Başlıca teknik özellikleri yeniden gündeme taşımak gerekirse, 266 mm uzunluğunda, 172 mm genişliğinde, 6.9 mm kalınlığında ve 495 gram ağırlığında tasarlanan Xperia Tablet Z'nin, sınıfının en ince tableti ünvanını taşıdığını belirtelim. IP55 ve IP57 sertifikalarına sahip tablet, suya ve toza karşı dayanıklılık sergileyebiliyor.

10.1-inç büyüklüğünde ve 1920 x 1200 piksel çözünürlüğünde dokunmatik kapasitif ekrana (Reality Display) yer verilen Xperia Tablet Z'ye, Sony'nin Mobile Bravia Engine II teknolojisi eşlik ediyor. Ön yüzüne 2 megapiksel çözünürlüğünde; arka yüzüne ise Exmor R sensörlü 8 megapiksel çözünürlüğünde kamera konumlandırılan tablette, Qualcomm'un dört çekirdekli (Krait) APQ8064 Snapdragon S4 Pro yongada sistem çözümünün tercih edildiğini görüyoruz. Özellikle son dönemlerde sık sık karşımıza çıkan bu platform, 28 nm üretim süreciyle geliştirildiği gibi 1.5 GHz saat hızında görev yapıyor. Tablet, grafik yeteneklerini Adreno 320 grafik işlem birimine borçlu. Tabletin RAM miktarı ise 2 GB. Android 4.1 ''Jelly Bean'' işletim sistemi yüklü şekilde gelen tabletin, ileride Android 4.2 güncellemesi alacağı söyleniyor.

Wi-Fi 802.11n, DLNA, Bluetooth 4.0 ve NFC gibi teknolojileri beraberinde getiren tablet, IR sayesinde evrensel uzaktan kumanda görevi de görüyor. S-Force Front Surround 3D teknolojisi ise stereo hoparlörlerden çevreyi saran bir ses deneyimi yaşatmayı vadediyor.

Sony, yayımladığı basın duyurusu kapsamında batarya kapasitesine dair herhangi bir açıklama yapmamış olsa da tabletin Japonya versiyonunda kapasite 6.000 mAh'di.

• Özellikleri mükemmel ,eksi bir taraf göremiyorum tablette.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .::ÇaĞLaR::.

Özellikleri mükemmel ,eksi bir taraf göremiyorum tablette.

İşlemci ve gpu fullhd için yetersiz. Telefon incelemesinde ortaya çıkmıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 gb ram olmazsa olmazlardan artık!

• Güzel görünüyor.
  • 3G-4G mevcut mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

quote:

Benim için gayet yeterli , full hd oyunlar da iyi performans verecegini düşünüyorum yeterki yazılımı stabil olsun.
  • quote:

quote:

quote:

Benim için gayet yeterli , full hd oyunlar da iyi performans verecegini düşünüyorum yeterki yazılımı stabil olsun.

Özellikle oyunlar için yetersiz dh ekibi incelemesinde belirtmişlerdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belki biraz iddaali olcak ama yakin gelecekte hicbir firma tablet segmentinde Apple ve Nexus serilerin yanina bile yaklasamaz.

Sony nin bu tabletide kucuk satis rakamlari yakalar ve cekilir aradan.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Özellikle oyunlar için yetersiz dh ekibi incelemesinde belirtmişlerdi.

full hd oyunlarla denemek lazım piyasada full hd oyunlar pek yok , hd oyunlarla da çöüüzünürlük yüzünden uyumsuzluk yaşıyor çalıştırma konusunda ben yetersiz olacagını düşünmüyorum bir çok oyunu rahatlıkla oynatacaktır.Piyasada ki bir çok tabletten daha iyi işlemciye sahip bir model şuanda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlayMakers

Belki biraz iddaali olcak ama yakin gelecekte hicbir firma tablet segmentinde Apple ve Nexus serilerin yanina bile yaklasamaz.

İmzana bakıyorumda bir tane sony telefon görmüyorum ama kullanmadıgın markanın ürünlerini her konuda eleştrip yerden yere vuruyorsun markaya düşmanlıgın varsa takip etmek zorunda değilsin o markayı ,ben örneğin samsungun ürünlerini sevmem ama senin gibi karalama yapmıyorum , samsungla ilgili haberlere pek yorumda bulunmuyorum sende aynısını yapabilirsin
  • Fuhl HD olması gereksiz olmuş,Ama tasarımiincelik ve üstüne üstük su geçirmemesi çok başarılı olmuş özellikle beyaz renk çok şık

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PlayMakers

Belki biraz iddaali olcak ama yakin gelecekte hicbir firma tablet segmentinde Apple ve Nexus serilerin yanina bile yaklasamaz.

İmzana bakıyorumda bir tane sony telefon görmüyorum ama kullanmadıgın markanın ürünlerini her konuda eleştrip yerden yere vuruyorsun markaya düşmanlıgın varsa takip etmek zorunda değilsin o markayı ,ben örneğin samsungun ürünlerini sevmem ama senin gibi karalama yapmıyorum , samsungla ilgili haberlere pek yorumda bulunmuyorum sende aynısını yapabilirsin

Imzama bakarsan , aksine guzel buldugum her cihazi denemis oldugumu gorursun.Ama su ana kadar sony nin hicbir cihazini maalesef yeterli bulmadim. X peria z ekran , kamera ve optimazyon sorunlari olmasaydi denemek istedigim bir modeldi ama maalesef.

Ayrica bu soyledigim Samsung ,, Nokia , Htc tabletler icinde gecerli yani sadece sony ye ozel bir cikarim nasil yaptiniz onu anlayamadim.

Hicbir markaya da dusmanligim yoktur belirtmek isterim , her guzel cihazi desteklerim.

Kurdugum cumlenin dusmanliktan cok gercekleri yansittigi , 2012 tum ceyrek tablet satis rakamlarina bakarak anlayabilirsiniz.
  • Tek sıkıntı ekranı. artık sony lcd yi terk etmeli. tabii birde adreno 320 nin yetersizliği var.
  • Tasarımı gayet güzel, tek eksiği çok fazla parmak izi belli olacaktır.

• Tasarim ve su geçirmezlik açısından çok beğendim.

• Mükemmel bir alet olmuş bence. tasarımı da süper... inceliğiyle bu seneye damgasını vurur diyorum. ekranda çok parmak izi kalır diyen arkadaşlar, sanki diğer tablet de ekran tertemiz mi kalıyor?

• Tasarım olarak oldukça başarılı... (yüksek çözünürlükğe rağmen cpu ve gpu performansıda tatminkar olacaktır)

• Bana kalırsa bu tablete bu parayı vermektense İpad veya Nexus serisinden iyi bir tablet alınabilir.S4 Pro'nun yetersiz kaldığını gördük.S4 Pro geçen sene çıktı ama ünlü telefon üreticilerine bakıyorsunuz çoğu amiral gemilerinde kullanıyor.Bence şu saatten sonra en kötü S4 Pro 600 platformu kullanılmalı.Şahsen Xperia Z'deki kasmaları gördük bu tablete bu parayı verip 10 inç ekranda kasa kasa oyun oynanmaz.
    Bunları yazma sebebim tablet almak isteyenleri doğru yönlendirmek.Bence İpad alınız daha ucuza ve daha performanslı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.