Şimdi Ara

2013 SAMSUNG F9000 4K & F8500 & F8000 & F7000 3D LED TV MODELLERİ (361. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.750
Cevap
73
Favori
572.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 359360361362363
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ps3xbox360

kumandanın en altındaki kırmızı tuşun altındaki, -RETURN / EXIT - tuşu kanal geri dönüşleri için kullanılıyor. bir önceki kanala bununla dönebilirsiniz.

kumanda

Bahsettiğiniz tuş mantıken dediğiniz gibi olmalıydı ve keşke o şekilde de kullanılabilseydi ancak bir önceki kanalı maalesef ne uydu alıcısında ne de analog yayında çevirmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: silversmith

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar, smart touch kumanda üzerinde malum Pre-CH (bir önceki kanala geri dönüş) donanımsal olarak yok. Sadece sanal olarak çıkıyor ancak pratik değil. Peki kumanda üzerinde bu özelliği kullanabileceğimiz kısa yol var mı?

Bir tane klasik tuşlu kumanda edinin bence. Oğlanla kumandaları takas ettik ( Samsung F6470'ın kumandası uyuyor sanırım tüm F seri kumandaları oluyor )

Teşekkür ederim.

Hocam elbette akıllı kumanda çok zarif ve modern görünüşlü ama çabuk hareket edebilmek ve aradığınıza hemen ulaşmak adına klasik kumanda bana göre daha kullanışlı geliyor. Tabii bu benim fikrim.

Aynen katılıyorum. Çoğunlukla uydu alıcısının kumandasını kullandığım için pek ihtiyaç duymadım fakat bazen de analog yayınları izliyorum, o zaman mecburen akıllı kumandayı kullanıyorum. Olmazsa dediğiniz gibi yaparım en mantıklısı.

Bir de tek kumanda yani Aynet+ ile kullanıyordum başka marka ev sinema sistemini fakat tv güncellemelerinden sonra çalışmamaya başladı. Kılavuzuna baktım, eğer yanlış anlamadıysam artık sadece Samsung marka sinema sistemlerine destek vermeye başlamış. IR kablosunu ev sinema sistemine tanıtacağım bakalım. Allah'tan böyle bir seçeneği bize sunmuş Samsung.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar, smart touch kumanda üzerinde malum Pre-CH (bir önceki kanala geri dönüş) donanımsal olarak yok. Sadece sanal olarak çıkıyor ancak pratik değil. Peki kumanda üzerinde bu özelliği kullanabileceğimiz kısa yol var mı?

Bir tane klasik tuşlu kumanda edinin bence. Oğlanla kumandaları takas ettik ( Samsung F6470'ın kumandası uyuyor sanırım tüm F seri kumandaları oluyor )

Teşekkür ederim.

Hocam elbette akıllı kumanda çok zarif ve modern görünüşlü ama çabuk hareket edebilmek ve aradığınıza hemen ulaşmak adına klasik kumanda bana göre daha kullanışlı geliyor. Tabii bu benim fikrim.

Aynen katılıyorum. Çoğunlukla uydu alıcısının kumandasını kullandığım için pek ihtiyaç duymadım fakat bazen de analog yayınları izliyorum, o zaman mecburen akıllı kumandayı kullanıyorum. Olmazsa dediğiniz gibi yaparım en mantıklısı.

Bir de tek kumanda yani Aynet+ ile kullanıyordum başka marka ev sinema sistemini fakat tv güncellemelerinden sonra çalışmamaya başladı. Kılavuzuna baktım, eğer yanlış anlamadıysam artık sadece Samsung marka sinema sistemlerine destek vermeye başlamış. IR kablosunu ev sinema sistemine tanıtacağım bakalım. Allah'tan böyle bir seçeneği bize sunmuş Samsung.

Hocam DT kullanırken zaten DT kumandasını kullanıyoruz, sorun yok ancak ben aynı zamanda DSmart modül abonesiyim. Modülü porta takınca mecburen tv kumandasını kullanmak durumunda kalıyorum. Bu nedenle bana klasik tuşlu kumanda daha uygun.

Bu arada Samsung yayın seçenekleri içinde DSmart var. Modülü takıp yayın seçenekleri içinden DSmart'ı seçtiğinizde tüm DS kanalları sıralı bir şekilde çıkıyor. Bence bu çok büyük kolaylık çünkü modülü bazen oturma odasındaki HD receiverda kullanıyorum. Burada ise kanalları frekanslarına göre bulup sonra alışkanlık gereği sıralıyorsun, zahmetli bir iş yani.

Not: Samsung ürünlerine genelde ön yargılı yaklaşılıyor. Telefon, tablet, tv ve diğer ürünleri veya servisleri hakkında çoğu zaman iyi şeyler duymuyoruz. Bence bu normal çünkü milyonlarca ürün satan bir markadan memnun olan veya olmayan çok olacaktır. Bir zamanlar bir yerde müşteri memnuniyeti konusunda bir seminer almıştım. Orada şunu söylediklerini unutmuyorum; memnun olmayan müşterilerin % 70 küsürü şikayetlerini her ortamda dile getirirlermiş. Memnun olanların ise % 20 küsürlük bir kısmı memnuniyetini dile getirilermiş. Bu nedenle bol şikayet duymamız çok normal.

• quote:

Orijinalden alıntı: CemyK

quote:

Orijinalden alıntı: sshqiponja

1122.2 sürümü sıkıntılı düzenlemelerin yanında götürdükleri de var. Screen mirroring bağlantısı yapamadım müş. hiz aradım yazılım problemi olduğunu teyid ettirdim yüklemeyi düşünenlere biraz daha beklemesini tavsiye ederim.

screen mirror için 1115 te bende sıkıntı yaşamıstım. samsung telefonumdan görüntüyü birtürlü aktaramıyordum. servis menusunden format atınca düzelmişti.
    1115 görüntü açısından çok memnunum ama tarayıcıdan izlediğim videolarda çok nadirde olsa tam ekran yapınca video yuklemeyi kesiyor. yani bu durum 2-3 ayda en fazla 3-4 defa oldu. yinede filmin orta yerinde kesilecek endişesi yaşatıyor bağzen.

aslında yazılımdan ziyade sek2000 kitini bekliyorum özellikle tarayıcı kısmında rahat ettirecek gibi gözüküyor.

1123 te de bir farklılık yok. Hocam sizin ki 1115 te ise ellemeyin. Aslında merak ettiğim servis menüsünden tv ye nasıl format attınız? Biz halâ tlfn'dan screen mirroring yapamıyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sfr+10 kullanıcısına yanıt
    TV DEĞİŞTİ GERİ ADIM ATTILAR. YASAL YOLLARI SONUNA KADAR KULLANMAK LAZIM. GERİ ADIM ATMAYIN EN SONUNDA HAK YERİNİ BULUYOR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 61fare

TV DEĞİŞTİ GERİ ADIM ATTILAR. YASAL YOLLARI SONUNA KADAR KULLANMAK LAZIM. GERİ ADIM ATMAYIN EN SONUNDA HAK YERİNİ BULUYOR.

Tebrikler

• Her yere yazıcam yemişim konu dışını EN BÜYÜK BEŞİKTAŞ ULAN!!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Enola

Her yere yazıcam yemişim konu dışını EN BÜYÜK BEŞİKTAŞ ULAN!!!!

Taraflı tarafsız herkesi gururlandırdı Beşiktaş.

• 55F7000 tvim var 1123 yazılımına güncelledim görüntü berbat oldu önceki sürümü 1118 idi bence güncellemeyin
  • merhaba acil bilginize ihtiyacım var 55 f 8000 için VG-IRB2000 kumanda kullanılabilinir mi?Fikri ve bilgisi olan paylaşırsa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ada-m-

merhaba acil bilginize ihtiyacım var 55 f 8000 için VG-IRB2000 kumanda kullanılabilinir mi?Fikri ve bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

Hocam ne menem bir kumandadır bu?

Desteklenen modelleri yazmış buraya ancak modeller ülkeden ülkeye farklı isimlerle girebiliyor. En iyisi bu kumandayı alacağınız satıcıya sorun derim. Sanırım sizin tv nin modeli aşağıda koyu renkle vurguladığım olsa gerek.

SUPPORTED MODELS PN51E8000GF, PN60E8000GF, PN64E8000GF, UN46ES7500F, UN46ES8000F, UN55ES7500F, UN55ES7550F, UN55ES8000F, UN60ES7500F, UN60ES8000F, UN65ES8000F, UN75ES9000F
  • hayır f 8000 modeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: ada-m-

hayır f 8000 modeli

Hocam zaten orada öyle yazıyor. UN55ES8000F

Dediğim gibi bu soruyu satıcıya sorarsanız en doğru yanıtı alırsınız.
  • satıcı da bilmiyor maalesef
    yanılmıyorsam eğer es serisi ile f serisi birbirinden bağımsız sanki
  • Arkadaşlar 65F8000 tv'ye D smartblu uygulamasını indirdim ancak filmler tam başlarken takılıyor ve oynatmıyor.Dizilerde sorun yok hepsini gösteriyor.Deneyen ve bir fikri olan varmıdır bu konuda...
  • F8000 serisi tv icin akilli bir kumanda aldım ancak acma kapama haricinde diger işlevleri yerine getirmiyor
    Tanıtmak ya da kurulumu icin yapmam gereken birsey var mı

• Çözdüm altında bir düğme varmış basinca eslesip taniyor

• Merhabalar, kumanda ile ilgili bir sorum olacak. Bir arkadaşımın televizyonunda gördüm 2014 modellerde olduğunu söyledi. Hareket algılayarak ekranda mouse gibi kullanabiliyorsunuz. Bende 55F8000 var ve touchpad'i olan bir kumanda kullanıyorum. Acaba hareket algılayıcı o kumandadan alsam televizyonumda çalışır mı? Oval hatlara sahip bir kumandaydı, onu hatırlıyorum sadece :)
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum..

Ben de tv alma arefesinde sony mi, samsung mu toshiba mı, panasonic mi diye haftalarca araştırdım..Özellikle bu sitede millet; "samsung mu kesin çöptür" şeklinde bir tavır sergileyince ben de çok kararsız kaldım..
    Çünkü yaptığım tüm araştırmaların sonucunda;
    1-) En estetiği (F8500 tv için söylüyorum, zaten şu anda halen keyifle kullanıyorum bu tv yi) samsung tu,
    2-) En kapsamlı olanı (hem donanın hem de yazılımsal özellikler açısından) samsung tu,
    3-) En yaygın servisi olanı samsung tu,
    4-) Tüm bunlara rağmen en ucuzu samsung tu..

Gözümü kararttım ve gittim samsungu aldım.. Pişman mıyım? Kesinlikle HAYIR.

Bu da yetmezmiş gibi telefonum arızalanmıştı, yeni bir telefon almam gerekiyordu yine araştırmalarım beni samsunga yönlendirdi ve HTC aşığı olmama rağmen M8 değil, Note 4 aldım..Pişman mıyım? Kesinlikle HAYIR
    Yine olsa yine böyle yapardım..

Selamlarımla..

• SEK2500U One Connect Evolution Kit ne durumda türkiye'ye gelecekmi?
  • 
Sayfa: önceki 359360361362363
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.