Şimdi Ara

Canon'un yeni aynasız fotoğraf makinesinin özellikleri konuşulmaya başlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Canon'un yeni aynasız fotoğraf makinesinin özellikleri konuşulmaya başlandı

Geçtiğimiz sene aynasız fotoğraf makinesi pazarına EOS M modeli ile hızlı bir giriş yapan Canon'un yeni aynasızı hakkında dedikodular yayılmaya başladı.

Canon'un aynasız pazarda ilk denemesi olan ve satışları çok yüksek durumda olmayan aynasız fotoğraf makinesi EOS M, bazı otomatik netleme sorunları ve lens sayısının istenilen düzeyde olmaması nedeniyle birçok kullanıcı tarafından tercih edilmedi. Bu modelin yerini alacak olan yeni aynasız fotoğraf makinesi hakkında ise ilk bilgiler Canon Rumors'tan geldi. Sitenin verdiği tahmini teknik özelliklere kısaca bakarsak;

- 24MP APS-S sensör

- Yeni jenerasyon otomatik netleme sistemi

- DIGIC V işlemci

- Çıkartılabilir elektronik vizör

- Harici kavrama aparatı

- Mevcut modelden daha büyük gövde yapısı

- Üç yeni lens tahmini duyuru

- 999$ fiyat etiketi

Daha üst seviye özellikler ile piyasaya çıkması beklenen yeni aynasız Canon, birçok fotoğraf tutkununu şimdiden heyecanlandırmaya başladı.

http://www.canonrumors.com/2013/02/the-next-eos-m-cr1/ 

• Bana sanki harici kavrama aparatı ve eski gövdeye göre büyütülecek olması aynasız çıkarmak iin çıkarıyoruz düşüncesini hissettirdi.Demekki alın makinayı yine DSLR gibi kullanın diyorlar
  • Aynası fotoğraf makinası ne oluyor tam olarak

• Sonynin sabit ayna teknolojisi tam gelişince çok güzel olacak hem dslr hemde slr benzeri kameralar için.

• quote:

Orijinalden alıntı: talerk

Aynası fotoğraf makinası ne oluyor tam olarak

filmlerde "lanet olası aynasız" dedikleri oluyor galiba.

• bir şekilde dslr lenslerini kullanabilse lens sorunlarını çözmüş olurdu...

• quote:

Orijinalden alıntı: aozgec

bir şekilde dslr lenslerini kullanabilse lens sorunlarını çözmüş olurdu...

Adaptörle kullanıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Polislerin elinde görürsek artık somut bir şekilde "aynasızlar" kelimesini kullanabiliriz. :)
  • Canon' un fiyat seviyesi çok yukarılarda, Nikon' da aynasız olarak denk olan model Nikon V2 çift lens ile beraber 994 USD ye satılıyor.
  • pelin batu 'nun entel takılması gibi canon ve nikon un aynasız makina çıkarmaya çalışmaları nedense bana çok itici geliyor.
  • şimdi 550D'den iyi mi bu makine ?

• quote:

Orijinalden alıntı: oem84

pelin batu 'nun entel takılması gibi canon ve nikon un aynasız makina çıkarmaya çalışmaları nedense bana çok itici geliyor.

Fikre katılmıyorum da benzetme tam olmuş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.