Şimdi Ara

FIFA 2014 [PS4 ANA KONU] 'PS3 ve PS4 Sürümleri Çok Farklı' (172. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.077
Cevap
41
Favori
230.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mericgenc

quote:

Orijinalden alıntı: Siyasi_adam

biraz konu dışı ama bugün yapılan Bakırköy Electro World ' de 1 . oldum Fifa 14 - 14 ün ilk birinciliği benden hadi hayırlısı :D
    değişiklik olarak top kontrolü biraz farklı olmuş animasyonlar yani ufak tefek değişiklikler var 4ever fifa :)
    psn id imzamda var eklemeyen var ise eklesin oynarız :)

FIFA 2014   [PS4 ANA KONU]  'PS3 ve PS4 Sürümleri Çok Farklı'

Keşke haberim olsaydı ya, 3-4 arkadaş gelirdik. Kaç kişi katılmıştı turnuvaya ?

6 kişiydik ama sürekli 6 - 6 şeklinde dönüyordu. bi dahakine :)

• quote:

Orijinalden alıntı: isa_tr

quote:

Orijinalden alıntı: EnginAKB

quote:

Orijinalden alıntı: isa_tr

@EnginAKB

Ben okudum kardeşim:)

Kafa golleri çok yaygın.Aşırı yiyorum ve atıyorum..Kornerlerde rakip korneri atarken hemen L1'e basıp en yakın oyuncuyu seçmek istediğinizde ,alakasız adamları seçiyoır durum böyle olunca işiniz şansa kalıyor..Oyun içinde bile adam seçmede hata var ne L1 ne sag analog bazen dogru adamı seçmiyor..

Bence takım oyunu adına çok güzel desteğe geliyorlar sıkıştığınızda adam hemen basacagını düşündüğünüzde L2 tuşuna basıp kendi kalenize sol analogu yönlendirince topu korurken oyuncularınız hemen desteğe geliyor.
    Yapay zeka çok çok gelişmiş.

Geri kalan herşeyde %100 haklısın..Hele topu ayagına beklemesi kadar saçma birşey yok.pası attığın gibi hemen topa dogru sağ analogu yönlendirsenizde tam anlamıyorla topa doğru hızlanmıyor yavaş yavas gidiyor.

Evet onu bir denemek lazım, L2 Hold yapıp bekliyor musun?

Ama o zamanda karşı taraftan top kontra yapmak istediğinde oyun yavaşlamaz mı?
    Sistem takım oyunu şeklinde oynamaya zorluyor bence de doğru, yalnız bir kaç aya yine çatlaklar tespit edilip kolay ataklar yapılabilir diye düşünüyorum,

Özellikle skill ve Dribling Skills çok etkili, oyunu çözmek için denemeler yaparken gayet yeterli oynayan bir elemana kontradan direk skill ile kaleciye kadar gidip gol atabildim,
    oyuncu İbra'ydı.

Demin atladığım bir şey daha var, Dribling Skill oyuncuların hantallığına bir nebze çözüm bence,
    oyuncular top ayağına yakın pozisyonda çok hızlı dönüyor ve pozisyon alıyorlar.
    Fifa 13'de Dribling Skill bu kadar hızlı ve faydalı değildi.

L2 yapıp kendi kaleme doğru tutup presi engelleyip uygun birine ya pas atıyorum ya da hemen R2yede basıp sonra hemen L2'i çekip birden dripling ile geçmeye çalışıyorum..

Eski fifadakiler gibi ezbere oynamamak için çok güzel gelişmeler bunlar..

Atılan pas ayagına otursun diye pas gelmeye yakın hemen L2 tuşuna basıyorum hem topu daha iyi kontrol ediyor hemde driplinge ön hazırlık oluyor R2 tut hemen L2den çekmek için..

Oyun akıcılığından ziyade kontrollü oynayınca zevki çıkıyor ben yeni yeni alışıyorum.

Ben zevk için oynarken %100 skill agırlıklı oynuyorum zevk ama alışınca hem zevk alıp hem rakiple kapışıyorsunuz süper oluyor..Bazen normal oynayıp tek düze goller atmaktan aşırı sıkılıyorum böyle zevk alıyorum..

Evet oyun şekillerimiz benziyor.
    L2+R2 Yaparken L2 yi bıraktığında bir anda o yöne hızlıca atlıyor oyuncu ve adamı eksiltebiliyorsun. 13'te bu daha basitti sağ analoğu ittiğin anda bu görevi hızlıca yapıyordu zaten.

Bazı adamlar hiç çıkmadan topu çizgiden taşıyıp orta gol aramaktan başka birşey yapmıyor,
    Ne zevk alıyorlar anlamak mümkün değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çıkar çıkmaz aldım FIFA 14 ü tabi demosuna kanarak. Ertesi gün hemen PES ile değiştirdim. Yıllardır Fifa oynuyorum. Fifa, Fifa 11 ve 12 den sonra bence geriye gitti yazık güzelim oyuna.

Bence yayınlanan demo next gen demosu. (Tartışılır)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Neverdies -- 29 Eylül 2013; 23:40:03 >
  • Yayınlanan demo Next Gen demosu mu ? Düşünmeden konuşmayın hocam, ciddi ciddi böyle mi düşünüyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UlasAsmadili -- 29 Eylül 2013; 23:44:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Siyasi_adam

biraz konu dışı ama bugün yapılan Bakırköy Electro World ' de 1 . oldum Fifa 14 - 14 ün ilk birinciliği benden hadi hayırlısı :D
    değişiklik olarak top kontrolü biraz farklı olmuş animasyonlar yani ufak tefek değişiklikler var 4ever fifa :)
    psn id imzamda var eklemeyen var ise eklesin oynarız :)

FIFA 2014   [PS4 ANA KONU]  'PS3 ve PS4 Sürümleri Çok Farklı'

Ödül neydi ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: UlasAsmadili

Yayınlanan demo Next Gen demosu mu ? Düşünmeden konuşmayın hocam, ciddi ciddi böyle mi düşünüyorsunuz ?

Bilader demek istiyorum ki;

Bizi kandırdılar. Demek istiyorum ki demo ile tam sürüm oyun birbirine benzemiyor. Böyle rezi ötesi çim olailir mi ? Bir Fifa 12 çimlerine bakın bide buna. Bu oyunun neresi yeni ? Maça giriş ekranında bile forma seçme ekranı yani dikkat ettinizmi adamlar havada duruyor gibi. Çime basmıyorlar gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Neverdies -- 30 Eylül 2013; 0:00:39 >
  • Öyle desen tamam da, next gen demosunu yayınlamışlar demen ...
  • Fifa benim içinde hayal kırıklığı oldu bu yıl
    Ps4 versiyonu için yine umutluyum bekleyip görücez

• quote:

Orijinalden alıntı: Tautar

quote:

Orijinalden alıntı: UlasAsmadili

Yayınlanan demo Next Gen demosu mu ? Düşünmeden konuşmayın hocam, ciddi ciddi böyle mi düşünüyorsunuz ?

Bilader demek istiyorum ki;

Bizi kandırdılar. Demek istiyorum ki demo ile tam sürüm oyun birbirine benzemiyor. Böyle rezi ötesi çim olailir mi ? Bir Fifa 12 çimlerine bakın bide buna. Bu oyunun neresi yeni ? Maça giriş ekranında bile forma seçme ekranı yani dikkat ettinizmi adamlar havada duruyor gibi. Çime basmıyorlar gibi.

Evet çimler ve sahalar rezillik abidesi, adeta 10 yıl geri gitmiş oyun.
    Nasıl bir kafa yapıları var bu adamların.
    Ya da çok zekiler, Next Gen'i görünce dayanamayıp alsınlar diye yaptılar, başka bir izahatı yok gerçekten çok kötü,
    yağmurlu havalar filan zaten hak getire yağmur damlaları adamların kafaları kadar gözüküyor yukarıdan düşerken.

Yav Fifa 2010 WRC yemin ediyorum ambians olarak 10 basar bu oyuna, hatta daha ileri gideyim,
    yüzleri ve kadroları düzeltip 2010 WRC'yi Fifa 2014 olarak çıkarsalar millet göbek atardı.

• Yılların Fifa fanatiği olarak bu oyun olmamış beyler.Pesten her halükarda iyi ama olmamış yani.İnşallah nextgen böyle çıkmaz.
  • 4 saatte 1 paket sigara bitirten ilk oyun :D fifa 14 rezaletin daniskası ileri top yakala karışı karşıya :S fifa isteyen biri var 3 günlük satıyorum :D
  • Oyun muazzam olmuş eze eze yeniyorum valla.
    Öyle 80 dakika yatıp sırtı dönük bir şekilde L1 üçgenle nokta pas atarak pace i yüksek olan oyuncuyla tasması kopmuş köpek gibi koşup gol atmak yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neredeyse 10 senelik 512 ram tabiri caizse külüstür bir makinada oyunun şu grafiklerde bu denli akıcı çalışmasına şükretmeli bence. Adamlar oyuncu kontrollerinde ki özgürlüğün dibine vurmuşlar,animasyon sayıları 2 katına çıkmış,ne kayma ne atlama şiir gibi akıyor hareketler,2 tane farklı motor aktif,yüzlerce yüksek detaylı surat,top fiziği,formalar mecburen grafikten biraz kısılma yapılmış. Ps3'ün gücü bu kadar arkadaş adamlar mümkün olanın en iyisini sunmuş. Pes 14 oynadıysanız eğer o oyunun grafikleri Fifa 14'ten belki 5 misli daha iyi şu an fakat ekranda 5+ adam gözüktüğü an oyunda frame çöküşü gerçekleşiyor resmen donuyor oyun. Bu şekilde oynamaktansa grafiğin kısılması çok daha mantıklı. Oyuna gelicek olursak online maçları bir kenara atıyorum sadece gameplay için konuşursam bence bu nesilin en iyi Fifa'sı. Oyun 2 tuşlu gözü kapalı ezberden çıkmış player'lık şart. Top saklama şart,oyun zekası şart,paslaşma şart,sakin ve akıllıca oynamak şart,parmak yeteneği şart bir çok şeyi uygulamak zorundasınız. Eski oyunlarda ki gibi ping pong pas tık tık gözü kapalı at vur gol yok.

• unionpark stadını denemediyseniz tavsiye ederim değişik bir kamera açısı var adamlar falan daha büyük görünüyor sanki farklı bir oyun oynuyormuşum gibi hissettim..Bronz bir stad olduğundan 150coine rahat rahat bulursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekostros

Neredeyse 10 senelik 512 ram tabiri caizse külüstür bir makinada oyunun şu grafiklerde bu denli akıcı çalışmasına şükretmeli bence. Adamlar oyuncu kontrollerinde ki özgürlüğün dibine vurmuşlar,animasyon sayıları 2 katına çıkmış,ne kayma ne atlama şiir gibi akıyor hareketler,2 tane farklı motor aktif,yüzlerce yüksek detaylı surat,top fiziği,formalar mecburen grafikten biraz kısılma yapılmış. Ps3'ün gücü bu kadar arkadaş adamlar mümkün olanın en iyisini sunmuş. Pes 14 oynadıysanız eğer o oyunun grafikleri Fifa 14'ten belki 5 misli daha iyi şu an fakat ekranda 5+ adam gözüktüğü an oyunda frame çöküşü gerçekleşiyor resmen donuyor oyun. Bu şekilde oynamaktansa grafiğin kısılması çok daha mantıklı. Oyuna gelicek olursak online maçları bir kenara atıyorum sadece gameplay için konuşursam bence bu nesilin en iyi Fifa'sı. Oyun 2 tuşlu gözü kapalı ezberden çıkmış player'lık şart. Top saklama şart,oyun zekası şart,paslaşma şart,sakin ve akıllıca oynamak şart,parmak yeteneği şart bir çok şeyi uygulamak zorundasınız. Eski oyunlarda ki gibi ping pong pas tık tık gözü kapalı at vur gol yok.

Aynen Ekrem gerçekten oyun kurgu istiyor el becerisi istiyor. Ya basit ve özet olarak oyun futbol bilgisi istiyor. Oynarken sapına kadar futbol oynadığımı hissediyorum.

Edit: Sen oyunu almayacağım diyordun aldın mı ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quanch -- 30 Eylül 2013; 7:27:54 >

• Oyunun grafikleri fifa 13 e gore gercekten kotü,Çimler bulanık futbolcular bulanık vs.Ama bunun yanında futbolcu animasyonları top fiziği futbolcuların etkileşimleri pas şut herpsi gercekci olmus geliştirilmiş.Grafiklerden kısmışlar ancak oynanışa önem vermişler.Keşke 2 si bir arada olsaydı .Ama artık bununla yetinmeyi bilicez malum artık konsolların son demleri.
  • cumartesi gecesi 5-6 online sezon maçı yaptım, oyun oynadıkça kendini sevdiriyor, 13'e oranla daha fazla pozisyon zenginliği var, futbolcuların vuruş animasyonları çok geliştirilmiş, hulk ile sol çaprazdan ceza sahasına girerken bir gol attım akıllara zarardı, hulk'un ayağının dışı ile topa vurması ve topun aldığı kavis ile kalenin uzak köşesine girmesi gerçekten çok muazzamdı, beğenmeye başladım oyunu ama alışmak lazım, oyunda sadece kanat organizayonları ile gol arayanlar çok fazla bunlara karşı dikkatli defans yapmak ve hava topuna hakim defans seçmek gerekiyor.
  • Konsol sürümündeki kamera yine pc sürümünde yok demosuna koyup tam sürümde kaldarmışlar yine olacak iş değil...
  • Bu soruna cevap verebilcek yokmu acaba.

Arkadaslar bir sorum olucak fifa 13 de kariyer modda 3 kisi oynadıgımızda bize adam sectiriyordu. Ama 14 de direk maca girip 3 kisiyede butun takımı veriyor. Herkes tek adam olması icin ne yapmamız lazım bilen varmı

Bir de kafa golu cok yiyen arkadaslar sut tusuyla kafa toplarına vurmayı deneyin.
  • Beyler 2v 2 de takimda penaltiyi veya serbes vuruslari kornerleri kimin vurucagini belirliyebiliyormuyuz

• 
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.