Şimdi Ara

FIFA 2014 [PS4 ANA KONU] 'PS3 ve PS4 Sürümleri Çok Farklı' (169. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.077
Cevap
41
Favori
230.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BERGX

quote:

Orijinalden alıntı: ReoxTR

Vuruş hissi geçen oyunlara göre daha güzelde Fifa 13 'teki akıcılığı göremedim ben

evet oyundakı tek gereksızlık topu bırturlu kontrol edememe edene kadar veya donene kadar defans veya rakıbın gelmesı ayagında top tutamama, çalımın o guzellıgı neredeyse yok devamlı Kendikendine bır topla mucadele etme var gercekcı olsun dıye yapmışlar ama akıcılıgı etkılemış.

Oyun fifa13den tamamen farklı oynanıs top fiziği vs patchle oynanısı duzeltemezler ancak belkı topu kontrol etme zorlugunu azaltırlar oyun herkese aynı zorlukta oyuzden fifa14 budur.

L1-L2 tuşu tam bunun için konulmuş ayagından açmadan top çevirme ve hemen baskı yinecekseniz L2 ile top saklama kullanırsanız sorun kalmıyor. Gelen paslari L2 ile alırsanız top daha iyi ayağa oturuyor hatta hemen L2-R2 dripling ile adam geçmek için on hazırlık oluyor hemen L2yi bırakınca boşa cikiyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bu sene oyunda 2v2 ya da 3v3 maç yapabilme ımkanımız yok mu? Bir türlü bulamadık. Kaldırdılar mı bu modu. Eğer öyleyse çok yazık oldu, çok iyi bir şeyi koymamak resmen aptallık olur. Biz her gun arkadaşlarla toplanıp keyifli maçlar yapıyorduk. Bilgisi olan mutlaka dönsün bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The False Shepherd

quote:

Orijinalden alıntı: Yûnus

quote:

Orijinalden alıntı: Syberia-1903

quote:

Paslaşmalar tek kelime ile rezalet

Bence çok iyi bir oyun olmuş en iyi fifa oyunu.

Arkadaş sırtı dönük ezbere pas atmaya alışmış normaldir.

Alışmam anormal bir şey mi ? Yıllardır Fifa oynuyorum bırak alışayım.Ayrıca pas sistemine kısa sürede alışırım merak etme ama ilk oynayışta eski oyunlara göre göze çarpan net zorluklar var.Pas hızları ayarlanmıyor hedef tutmuyor bunlar oynayarak alışılacak ve ortadan kalkacak problemler şu an için rezalet 1-2 hafta sonra ne olur bilemem.Benim için.

anorman bir şey tabi
    alışsan bile zorunu istemen gerek
    insan gerçek maç gibi hatalar zorluklar bekler
    bizim kullanıcılar her attığım pas adama gitsin istiyor
    öyle bir şey yok arkadaş

ben 1 yıldır evde fifa13 oynuyorum
    career yaparım başka bir şey yapmam
    aldığım ne güçlü takım 2 kez Stuttgart
    onun dışında sürekli isviçre liginde oynarım
    adamların ortalama levelleri 60-65

dah barcelona ve real ile oynamışlığım gerçekten yok
    fifa senin gibiler için değil benim gibiler için

• quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Yûnus

quote:

Orijinalden alıntı: Syberia-1903

quote:

Paslaşmalar tek kelime ile rezalet

Bence çok iyi bir oyun olmuş en iyi fifa oyunu.

Arkadaş sırtı dönük ezbere pas atmaya alışmış normaldir.

Alışmam anormal bir şey mi ? Yıllardır Fifa oynuyorum bırak alışayım.Ayrıca pas sistemine kısa sürede alışırım merak etme ama ilk oynayışta eski oyunlara göre göze çarpan net zorluklar var.Pas hızları ayarlanmıyor hedef tutmuyor bunlar oynayarak alışılacak ve ortadan kalkacak problemler şu an için rezalet 1-2 hafta sonra ne olur bilemem.Benim için.

anorman bir şey tabi
    alışsan bile zorunu istemen gerek
    insan gerçek maç gibi hatalar zorluklar bekler
    bizim kullanıcılar her attığım pas adama gitsin istiyor
    öyle bir şey yok arkadaş

ben 1 yıldır evde fifa13 oynuyorum
    career yaparım başka bir şey yapmam
    aldığım ne güçlü takım 2 kez Stuttgart
    onun dışında sürekli isviçre liginde oynarım
    adamların ortalama levelleri 60-65

dah barcelona ve real ile oynamışlığım gerçekten yok
    fifa senin gibiler için değil benim gibiler için

Tamam bundan sonra oynamam özür dilerim

• quote:

Orijinalden alıntı: isa_tr

quote:

Orijinalden alıntı: BERGX

quote:

Orijinalden alıntı: ReoxTR

Vuruş hissi geçen oyunlara göre daha güzelde Fifa 13 'teki akıcılığı göremedim ben

evet oyundakı tek gereksızlık topu bırturlu kontrol edememe edene kadar veya donene kadar defans veya rakıbın gelmesı ayagında top tutamama, çalımın o guzellıgı neredeyse yok devamlı Kendikendine bır topla mucadele etme var gercekcı olsun dıye yapmışlar ama akıcılıgı etkılemış.

Oyun fifa13den tamamen farklı oynanıs top fiziği vs patchle oynanısı duzeltemezler ancak belkı topu kontrol etme zorlugunu azaltırlar oyun herkese aynı zorlukta oyuzden fifa14 budur.

L1-L2 tuşu tam bunun için konulmuş ayagından açmadan top çevirme ve hemen baskı yinecekseniz L2 ile top saklama kullanırsanız sorun kalmıyor. Gelen paslari L2 ile alırsanız top daha iyi ayağa oturuyor hatta hemen L2-R2 dripling ile adam geçmek için on hazırlık oluyor hemen L2yi bırakınca boşa cikiyorsunuz.

Bunu hic denememistim bir deneyeyim.
    Iyi defans yapma konusunda da sikinti var el alismis surekli X'te.
    O da malum havadan ara pasta intihar anlamina geliyor.
    Hele rakip forvet hizliysa.
    Bu huyumu hic yenemedim.

Adamlarimi tek tek secip geri geri gidiyorum rakip ustume gelirken.
    Rakibe basmak yerine genelde adami geri geri goturuyorum o da ustume gelmeye devam ediyor ama genelde pozisyonlar sikismaya basliyor oyle ve daha rahat kapiyorum topu.
    Stoperi one cikarinca X'le herife basayim ayagindan alayim derken cok bosluk yiyorum cunku.
    Daha iyi bir cozum uretemedim.

• Oyun onlineda çok farklı. Swensea ile season oynuyorum online paslaşmak çok zor evertonu aldım şimdi daha iyi geldi ama rakip ara pası attığında siZin defans oyuncusunun saçma sapan öne gitmesi hakketen rezalet.

• Seasonsta millet çok sinir bozucu . Elemana 5 tane atmisim hala cikmiyo . Bide swanseayi alıyorum karşıya sürekli 4.5 yıldız takım cikiyo , 4 yıldız çıksa 20 maç üst üste kazanırım .

• Oyuncular fazla hantal.

• birşeyi merak ediyorum burada simulasyon da simulasyon diyenelr maçları 90 dk ya ayarlayıp öylemi oynuyorlar :D
  • Oyundaki en güzel taktiker hangileri arkadaşlar, özellikle FUT için.
  • Halen daha oyuna alışamadım.. Sürekli maç kaybediyorum, kaç tane atsamda skoru koruyamıyorum.. Esasında en büyük sıkıntım ileride topu tutabilmek ve çoğalmak; bir türlü bunu başaramadım. Kanat oyununa alışkın değilim, orta saha da sıkışıp kalıyorum. Kısaca maç boyunca hep mücadele, ama bir orta kafa gol yedim mi bütün şevk gidiyor.. :)) Ps3 'e Xbox'dan yeni geçmiş biri olarak, ds3 ile de iyi performans gösteremiyorum bakalım ne olacak.. :))

Halen daha kendime takım da bulamadım.. Juve ve Man.U'yu sevdim gibi ama hakkını veremiyorum maalesef..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESvED1453

Arkadaşlar bu hata neden dolayı çıkar ve nasıl halledilir ne olur yardım edin

Hocam nasıl türkçe yaptın

• Mario kardeşim maçlar için teşekkürler. Bi ara co op sezon oynayalım. Bu senenin yeni modunu birlikte deneyelim.
    Firikik golün güzeldi

• jigsaw79 kullanıcısına yanıt
    Sizinle mi oynadık? Çok memnun oldum ve ben de teşekkür ederim. Özellikle ilk Dortmund - Bayern maçı harikaydı.. Drama, coşku enfes geri dönüş; ne ararsan vardı.. Ama ikinci maç, ah o hakem yok mu! Penaltıyı verdin bari kırmızı verme! :))

Müsait olduğumuzda dediğiniz gibi yapalım.. :))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet dostum o maç gerçekten çok iyiydi. Dediğin gibi herşey vardı. Gece online olursak co op sezonu oynarız

• Oyunu edinmiş bulunmaktayım psn üzerinden maç yapacak arkadaşlar eklerlerse sevinirim

psn:Dogukan1257
  • quote:

Orijinalden alıntı: BéTo

quote:

Orijinalden alıntı: ESvED1453

Arkadaşlar bu hata neden dolayı çıkar ve nasıl halledilir ne olur yardım edin

Hocam nasıl türkçe yaptın

Valla hocam cihazı alındığında orjinalinde vardı :)

• Bu nedir arkadaşya 4 yıldız alıyorum hep karşıma 4.5 çıkıyor . Marsilyayı alıyorum monaco geliyo , falcaonun her vurdugu kafa gol , bu saçmalıga ragmen yenilmedim hala . 4,5 alıcam karşıma real gelicek kesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: quanch

Ben oyunu çok beğendim. Oyun tek duze ilerlemiyor ne zaman ne olacağı hiç belli değil. Paslar şutlar yapılan her hareket çok dikkatli yapılmalı. Oyunu önceden kurgulamak ve kurguyu sahaya yansıtma becerisi istiyor. Öyle L1 üçgen ile çat diye adamın ayağına top indirme olayı tarih olmuş. Aslında yine yapan var ama öyle gol bulmak her yiğidin harcı değil. Araya cok daha rahat girilebiliyor. Ara paslar bir harika. Kaçan adamların bolluğu yapay zeka çok yerinde. Oyun zor mu zor fakat her maç farklı olduğu için bir o kadar keyifli. Bu sene askerlik olmasaydı keşke. Ciddi manada iyi bir oyunu kaçırmanın üzüntüsü içindeyim.

Gerçekten futbol oynamak ve bunu hissetmek istiyorsanız bu sene fifa tam size göre.

quote:

Orijinalden alıntı: bhdr84

Bazı arkadaşlar bana çok kızacaklar ama söylemeden edemicem. Fifa13 de ezbere gozu kapalı oynayan bazı arkadaşlar oyundaki farklılıklardan dolayı (pas verme gibi..) zorluk çektikleri görülmektedir. Dolayısıyla Fifa13 de iyi oynayıp Fifa14 de zorlanmaları oyunun kötü olması veya zor olması gibi anlamlar yuklenmektedir. Aynı durum benim 3 yıl önce PES den FİFA ya geçtiğim dönemlerde olmuştu. FİFA ya alışana kadar çok dandik çok saçma gibi laflar söylemiştim. Sebebide PES de mükemmel olmam ama FİFA da çoğu kişiye yenilmemden ötürü olmuştu.

Sonuç olarak, oyun daha çok yeni. Zamanlar alışıp en iyi FİFA olmuş diyeceğinizden adım gibi eminim. Bu herzaman böyle olmuştur. Artık akıl dolu arkası dönük pas vererek ebere oynayanlar yeni formatı ezberlemek zorunda kalıcaklar. Elbet bu oyundada ezberci bazı olaylar olacaktır.

Amacım tartışma konusu açmak değil tamamen kendi şahsi fikirlerimi yazmak istedim. Bana ters gelen yukarıdaki bazı yorumlarada yine saygım sonsuz.

Teşekkürler ve herkese iyi oyunlar :)

Oyun hakkında okuduğum en doğru tanımlayıcı ve gerçekçi yorumlar belki de bunlar olmuş. Oyunun içinde o kadar gerçekçi detaylar da gizlenmiş ki; Topu tutabilecekken sektiren kaleciler, ikili mücadelede kafa vurabildiği halde eliyle rakip oyuncuyu ittiği için faul alan defanslar, gelişen pozisyonlardaki karamboller, dönen topların orta saha tarafından toplanıp yeniden doldurulması ve baskı kurulması vs vs vs...

Oyundan ilk etapta şikayetçi olanlar, oyuna biraz zaman versin, özellikle uzun uzadıya ve üst üste oynadıktan sonra fikirleri değişmeye başlayacaktır bence.

• biraz konu dışı ama bugün yapılan Bakırköy Electro World ' de 1 . oldum Fifa 14 - 14 ün ilk birinciliği benden hadi hayırlısı :D
    değişiklik olarak top kontrolü biraz farklı olmuş animasyonlar yani ufak tefek değişiklikler var 4ever fifa :)
    psn id imzamda var eklemeyen var ise eklesin oynarız :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Weed Man -- 29 Eylül 2013; 0:01:18 >
  • 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.