Şimdi Ara

Ekran Parlaklığı Değişmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
4
Favori
214.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 7 32 bit yüklüydü, format attım ve 64 bit ile değiştirdim.
    FN tuşu ile ilgili driverları yükledim. FN tuşu çalışıyor tüm kombinasyonlarda.

Fakat parkaklığı arttırmak veya azaltmak istediğimde çalışmıyor.
    Başta bunu dert etmiştim fakat diğer yöntemleri denerken farkettimki güç seçenekleri, parlaklık ayarları vs. hiç bir yerden değişmiyor. Artık FN tuşunu falan dert edinmiyorum yemişim kısayolu parlaklığı değiştirebileyim o yeter.

Fakat nasıl? Araştırdım bu tür sorunlarla karşılaşan çok olmuş. Fakat çözemedim kendi sorunumu.

• lenovo z500 win8 slx64 var bende parlaklığı değiştiremiyorum şahsi görüşüm driver ları yüklediğim zaman oldu güncel driverden kaynaklanıyor ekran kartım nvidia gt645
  • Sorunu çözdüm windows ile gelen son driverde problem

Denetim masası > Aygıt Yöneticisi > Görüntü Bağdaştırıcıları > Ekran kartına sağ tık > Özellikler > Sürücü > Sürücüye geri dön

Test edildi onaylandı
  • Dostum malesef "sürücüye geri dön" seçenği bende aktif değil.

Format attım, bilgisayarın driverlarını kurdum.
    Daha sonra ekran kartının son güncellemesini kurdum.
    Yaptığım işlemler bunlar. Parlaklık malesef değişmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oğulcanxy -- 24 Şubat 2013; 12:54:17 >
  • Çözüm önerisi olan yok mu arkadaşlar :|
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oğulcanxy

Çözüm önerisi olan yok mu arkadaşlar :|

çözüm bulabildin mi? bende şuan bu sorundan müzdaribim
  • Bende bu sorundan muzdariptim. Yolda farkettim ekran parlaklığını ayarlayamadığımı. Sürücüye geri dön dediğimde sorunu çözdü.

Ekran kartınızın daha eski bir sürümünü yükleyerek deneyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: patula

Sorun intelin son güncellemesinden kaynaklı işlemciye entegre olan ekran kartı sürücüsünü seçin önceki sürücüye geri dön derseniz sorununuz çözülecektir diye umuyorum.

Merhaba, W7 Ultimate 64bit işletim sistemi kurulu bilgisayarda bulabildiğim en eski driverıda kurdum fakat sonuca ulaşamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Erdem

quote:

Sorun intelin son güncellemesinden kaynaklı işlemciye entegre olan ekran kartı sürücüsünü seçin önceki sürücüye geri dön derseniz sorununuz çözülecektir diye umuyorum.

Merhaba, W7 Ultimate 64bit işletim sistemi kurulu bilgisayarda bulabildiğim en eski driverıda kurdum fakat sonuca ulaşamadım.

intel driverını mı kurdunuz harici ekran kartınızınkini mi?

Intel driverı kurdum. 645m ile hiç uğraşmadım sorunun hd4000'de olduğunu öğrenince

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• intelin ekran kartı güncellemesini yüklemiştim. intel ekran kartında sürücüye geri dön dedikten sonra düzeldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skidproof

Sorunu dediğin gibi çözebildim teşekkürler
  • Sürücüye geri dön butonu aktif değil bende ben ne yapıcam? :(
  • evet arkadaslar bir çok insan bu konu hakkında bilgisi yok yardım edecek arkadas yokmu free dos aldım yenı drıverlerı kurdum ıntelın son versıyonundan oncekı drıverınıda kurdum sorun yınede duzelmedı daha bılgılı arkadasların yardımını beklıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sinz

evet arkadaslar bir çok insan bu konu hakkında bilgisi yok yardım edecek arkadas yokmu free dos aldım yenı drıverlerı kurdum ıntelın son versıyonundan oncekı drıverınıda kurdum sorun yınede duzelmedı daha bılgılı arkadasların yardımını beklıyorum

Aynı şekilde bende hala çözebilmiş değilim sorunu :(
  • Çözenler nasıl çözdüer bende de aktif değil eski sürücüye dönmek.
  • tecrübeden bende ufak bişey yazayım driver falan yüklemeye gerek kalmadan aygıt yöneticisinden > görüntü bağdaştırıcılarını genişletin > bağdaştırıcıya sağ tıklayıp devre dışı bırakın ve tekrar etkinleştirin sorun düzelir.
  • alperemre1 kullanıcısına yanıt
    AMD ekran kartları için Catalyst Center'dan hallettim bi çözüm değil ama geçici olarak parlaklığı düşürebiliyorsun
  • aynı sorun bende de oluştu formattan sonra. amd ekran kartını 4 kere yükledim. ekran parlaklıgı düşük iken lol ve steam açılıyordu . tekrar kurdugumda daha doğrusu windows updateden update yaptıgımda ekran kartı ile ilgili lol ve steam açılmıyor fakat ekran parlaklıgı geliyordu. ayrıca ekran parklakken amd catalyst control center kullanılmıyordu. bende bu konuyu okuduktan sonra aygıt yöneticisinde radeon ekran kartını disable yaptım . su an sadece intel ekran kartını kullanıyorum ve sorun çözüldü. ama 2 ekran kartınıda kullanım halinde sorunun çözümü varsa söyleyen olursa sevinirim .
  • benim nvidia gt645m z500 ün lenovo sitesindeki ekran kartı driverlarını yükledim sorun düzeldi. İlk inteli sonra diğerini kurabiliyorsunuz. Driverların hepsini lenovo sitesinden yükleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rety

tecrübeden bende ufak bişey yazayım driver falan yüklemeye gerek kalmadan aygıt yöneticisinden > görüntü bağdaştırıcılarını genişletin > bağdaştırıcıya sağ tıklayıp devre dışı bırakın ve tekrar etkinleştirin sorun düzelir.

allah razı olsun :) hallettim
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.