Şimdi Ara

Unreal Engine 4 PS4'te Afalladı mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
0
Favori
3.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •     PlayStation 4'ün duyurulmasıyla birlikte konsolun diğer platformlarla karşılaştırmaları da yapılmaya başladı. Karşılaştırma açısından kullanılan örnek, her iki platformda da gösterildiği için Unreal Engine 4'ün Elements demosu oldu. Fakat yapılan karşılaştırma sonrası Unreal Engine 4, açık bir şekilde PS4 üzerinde afalladı.

Aşağıdan da görebileceğiniz karşılaştırma görüntülerinde Epic Games'in gösterdiği aynı demonun PS4 sürümünde daha düşük ayrıntı, daha az molekül efektleri görüyoruz. Ayrıca Epic'in yeni nesil grafik motorunun PlayStation 4'te verdiği plastikimsi izlenim de gözlerden kaçmıyor. Karşılaştırma görüntülerine siz de aşağıdan göz atabilirsiniz.

Üst PC - Alt PS4

Sol PC - Sağ PS4

Üst PC - Alt PS4

• Konsollar pc ile donanımsal olarak yarışamayacaktır çünkü hepsi kapalı kutular ve sadece 5-6 senede geliştiriliyorlar ama pc'de her gün yeni bir teknoloji çıkıyor ve anında uygulanabiliyor
  • ilk resimde ortamda molekuller ps4 te eksik ama kayadaki ayrini ve uzaktaki sato kulelerinin netligide fark edilir duzeyde.
    ucuncu resimde ise ates molekulleri pc de fazlasiyla var iken isiklandirma yuksek ve sisli gibi sanki ama ps 4 tekinde molejuller az ve renklendirme daha canli gibi sizcede oyle degilmi ?

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Aradaki fark gayet normal. PC'deki görüntü high-end bir grafik kartında işlenmiştir. Zaten PS4 teorik olarak üst düzey PC'lerden daha yüksek bir işlem gücü sunamıyor.

Ama ben şuna inanıyorum. Sonuçta PS4, büyük ihtimal 6,7 sene ortada kalacak bir konsol olacak. Bu süre zarfında tüm yapımcılar artık o konsolu en iyi nasıl kullanabiliriz diye harıl harıl uğraşacaklar ve yine bizi şaşırtan grafikler göreceğiz. Kısacası asıl grafiksel farkları PS4 exclusive oyunlarda göreceğiz.

Not: Tabi aynı şeyler yeni Xbox için de geçerli.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Bariz bir fark var yahu. Bu kadar olmaması lazım.
  • mesut çevik in dediklerinde haklıymış gerçekten. ilk ps4 haberlerini görünce makul fiyatta çıkarsa alırım diyordum da. yeni nesilin başında bile pc nin daha üstün olacagını beklemiyordum

• gerçekten fark bu kadar fazla mı ilk resimde neredeyse arkadaki kale plastik gibi

• Ps4 te renkler daha canlı durmuş, bilmiyorum da o unrealengine in kasvetli havası gitmiş. Ama fark ettiysenizz Ps4 ün için duyurulan tüm oyunlarda burdaki gibi renkli ve canlı renk paleti kullanılmış.

• ne yalan söyleyeyim ps4 inşallah bu donaımla çıkmaz .. değişikliğe giderler inşallah .. yada 2 ayrı model çıkarabilirler .. daha öncede söylemiştim .. biri şuan ki donanım diğeri ise çok daha üstün bir donanıma sahip olabilir ve isteyen parası olan bu iki seçenekten birini seçer en mantıklısı bu ...yoksa ps4 dü alanların bir çoğu sadece exc. oyun için alacak gibi :(

• İlk resmin sol üst köşesindeki alevli şey renklerin biraz daha aydınlık çıkmış olmasına sebep olmuş olabilirde PCdeki görüntüyü hangi sistemde aldıklarını biliyormuyuz ki 3xGTX680 yada 3xHD7970 ile de yapılmış olabilir PC görselleri.
  • PC bazı detaylarda daha iyi tamamda,sanki her ekran kartında bu grafik detayı olabilecek.. bu türde bir ekran kartı için high end bir ekran kartı ve pc lazım.. bunun içinde 1000 liralık bir ekran kartı vs gerekli.. konsolların daha iyi olması gerekirdi ancak bu kadarıda bence yeterli olur.. fakat içimden de keşke daha iyi olsaydı demekde geçmiyor değil!

• Samet bey . Siz bence gidi bir kanalda haber muhabiri olun. Zira yayınladığınız birçok haber ile üslubunuz günümüz medyasına mensup olayları saptıran gazetecilere benziyor

• Öncelikle ilk resimde PC görüntüsü etraf karanlıkken, PS4 görüntüsü ise çevrede bir patlama olduğu sırada alınmış. Son görüntüde ise PS4 açık ara daha iyi durmuş. Bunları geçtim PC de bu grafikleri yakalamak için PS4'e vereceğiniz paranın 3 katını PC'ye yatıracaksınız ve üstüne birde bu PCyi 1-2 yıl sonra bir daha yenilemek zorundasınız. Bende PC'de oyun oynamayı önceden daha çok severdim ama artık konsollar daha akıl kârı geliyor bana. Belki ileride durum değişebilir ama şimdilik kim ne derse desin konsollar daha iyi bir seçim. Ancak Sony'nin eleştirilesi bir hareketi var ki; daha PS4 çıkmadan önce bile donanım olarak diğer platformlarla karşılaştırılmasına izin veren bir sistem seçmesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aygun61 -- 23 Şubat 2013; 19:35:10 >
  • ps4 deki detaylar muhteşem görünüyor gerçkten dikkat edin arkalarına bakın netliğe ve detaya dikkat edin mütiş bir farkla ps4 çok çok daha net ve en uzağı çok daha detaylı gösteriyor

• Sonucda High-End Grafik Icin 5000-6000 $ bayilmak gerekiyor sirf iki detay icin PC´ye.
    Konsol herbakimdan makul görünüyor.

( Ps4 deki o ilk resim pc deki resme göre neden aydinlatilmis ki ? )

• Ölümüne fanlık yapmanın bir anlamı yok. Yakında göreceğiz neyin ne olduğunu ama resimlerde ps4 sıvamış gibi.

• Kesinlikle PS4 daha iyi duruyor.

• pc nin ful puslanmış arka planını bir tek benmi görüyorum burda :D

• Çok yanlı bir yayıncılığınız olmaya başladı yazık. Bari haber yaparken gözlük takıp bi daha bakın fotolara koymadan önce :)))

• Onemlı olan renk paletı degıl burada. Kaplama kalıtesı. Donanım olarak Pc bu nesılde onde olacagı kesın gıbı. PS4 ıyı oldugunu dusunenler ıkısı bır aradanın bu haftakı bolumunu ızlemenızı tavsıye ederım. Ekran kartı 7850 sevıyesınde. Islemcı desen I7nın gerısınde. Zaten I7nın fıyatlarını dusununce Ps4te olmasını bekleyemessınız. Benım merak ettıgım bu goruntulerı elde etmek ıcın pc kullanıcıların cebınden ne kadar para cıkacak?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.