Şimdi Ara

DH Otomobil ÖNERİ KUTUSU ve KISAYOLLAR (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
701
Cevap
5
Favori
90.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki

DH Otomobil ÖNERİ KUTUSU ve KISAYOLLAR

(En Son Oy Tarihi: 15.8.2017)
Giriş
  • Yaw arkadaşlar bu takım ,kulüp olayı çok tutuldu.....kaç tane takım war bilmiyorum ama epey war sanırsam.....
    forumun genel sayfası 2 parçaya ortada reklam war....üst kısmın ilk başlıkları üst konu ztn ..devamıda sırf kulüp takım başlıkları.....ok fazla dağılmayalım ama bi kulüpler diye üstkonu açsak we herkesin kulübü altalta sıralansa .......renoya biri msj mı attı en üste o geçse ......kulüplerin kendi ana sayfası olsun yani....çünkü muhabbet ediliyor genelde. we kulüp başlıkları çok üstte kalıyor....
  • bakıyorumda bazı eleştiriler topic açarak dile getirilio vedoğal olarak silinio yönetim ya da forum hakkında ki eleştiri ve önerilerin burda olması gerekmez mi.ben değerlendirilebilmesi ve tartışılabilmesi içn eleştri ve önerileri topic açarak değil bu topicte dile getirilmesi gerektiği kanaatindeyim.bnm önerim daha önce de dile getirmiştim ancak cvp alamadım.yazayım tekrar;
    Araç Alım-Satım hakkında Sormak istedikleriniz(hangisini alayım-bu ne kadar eder?) gibi bi topicle tüm bu tarz sorulara yardımcı olarak topic kirliliğinin önüne geçebilirz.kolaylıklar
  • arkadaşlarım ;

forumla alakalı önerilerinizi burada yapın yeni topik açmayın.

bizimle alakalı öneri ve şikayetlerinizi pm atın.topik de açmayın burada da yazmayın.

shoparr_ ;

önceden dediğim gibi yeni düzenlemeye gidilme zaman alacak.bu tarz bir düşünce var.uygulanabilirliği tartışılıp konabilir.
    şimdi senin dediğinde arka arkaya birkaç soru gelirse ,o zaman işler karışır,bazıları çok önceki soruları falan cevaplar..bunun önüne geçilmeli..
  • Görüldüğü üzere Takımlar kulüpler ve fan topicleri çok değişken bir döngü içinde. Güncel olabilecek ve geneli ilgilendiren topiclerin üst konu olması gerektiğine inandığımız için üst konuların sayısını bu şekilde artırmayı pek düşünmüyoruz.
    Zaten bu tarz bir ugulama yapmamız dh kuralarının dışında olup özel bir uygulama olduğuda muhakkak.
    Kaldıkı her geçen gün getireceğimiz yeni şekillenmelerle üst konu larında sürekli değiştiğini göreceksiniz.

İlginizden ve getirmiş olduğunuz güzel önerilerinizden dolayı teşekkür ederim.

quote:

Orjinalden alıntı: Whisper911

Yaw arkadaşlar bu takım ,kulüp olayı çok tutuldu.....kaç tane takım war bilmiyorum ama epey war sanırsam.....
    forumun genel sayfası 2 parçaya ortada reklam war....üst kısmın ilk başlıkları üst konu ztn ..devamıda sırf kulüp takım başlıkları.....ok fazla dağılmayalım ama bi kulüpler diye üstkonu açsak we herkesin kulübü altalta sıralansa .......renoya biri msj mı attı en üste o geçse ......kulüplerin kendi ana sayfası olsun yani....çünkü muhabbet ediliyor genelde. we kulüp başlıkları çok üstte kalıyor....

• ben yeniyim buralarda.
    rütbeyi mühendis yaptırmak için ne yapmak lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: erc@n

ben yeniyim buralarda.
    rütbeyi mühendis yaptırmak için ne yapmak lazım

cok calismak lazim
  • calismayla olacaksa sevindim.
    bu arada herkese selamlar.
    konulara yetismeyi umarim.
    Bilginin ve muhendisligin esas oldugu bir yer.
  • quote:

calismayla olacaksa sevindim.

saka yapmistim arkadasim umarim kizmamissindir..bir nevi de dogru yazdim aslinda.. forumda gerekli guveni ve sayginligi kazandiginizda mod olmamak icin onunuzde pek engel kalmiyor. mod olunca da boyle haklara sahip olabiliyorsunuz demokratik bir forum burasi kendi modlarimizi bile kendimizi sectik! hosgeldin aramiza..
  • eyvallah eyvallah kabul edilmek güzel bişe
    ilk önce biraz örenmem gerekecek galiba
    sonrasi gelir zaten.

quote:

Orjinalden alıntı: tuuberk

quote:

saka yapmistim arkadasim umarim kizmamissindir..bir nevi de dogru yazdim aslinda.. forumda gerekli guveni ve sayginligi kazandiginizda mod olmamak icin onunuzde pek engel kalmiyor. mod olunca da boyle haklara sahip olabiliyorsunuz demokratik bir forum burasi kendi modlarimizi bile kendimizi sectik! hosgeldin aramiza..

• quote:

azim,güç.kararlılık.çewiklik,hırs.özweri,
    şaka bi yana ciddi forumda güvenilir...herkes tarafından bilinmen gerekiyor..yani biraz eski olmak gerekiyor heralde...

çewiklik konusunda şaka yapmıorm emre. arkadaşın başlık kapama konusunda gösterdiği çewikliğin üzerine tanımam...

(dipnot: eleştiri olarak sölemedim çok ta iyi oluyor başlıkların hızla kapatılması
    yılanın başını küçükken eziceksin=)........)

• değerli forum sakinleri ;

forumumuzda sık sık şunu mu alayım bunu mu alayım veya 15,000liraya ne alayım tarzı topikler açılıyor.

forum yönetimi olarak eski bilgilerin tekrar kullanılması,kendi konularında çeşitli dağınık topikler olmasındansa,bir topiğin içinde aranılan herşeyin bulunması,ya da bulunmadığında tekrar orada sorularak bilgilerin orada birikmesini ve tekrar faydalanılmasını,bu şekilde bilgilerin kaybolmayıp emeklere de saygısızlık yapılmamış olmasını amaçlamaktayız.

birkaç birşey düşünmüş olsak da
    aynı kısayollar topiğimizdeki gibi,bu konularda da
    aynı yollardan önceden geçmiş kişiler sayesinde ,geçeceklere yol göstermek adına ne yapabiliriz diye sormaya karar verdik.

evet ,siz ne dersiniz ?

bütün öneriler değerlendirilecektir.

teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: emre.

değerli forum sakinleri ;

forumumuzda sık sık şunu mu alayım bunu mu alayım veya 15,000liraya ne alayım tarzı topikler açılıyor.

forum yönetimi olarak eski bilgilerin tekrar kullanılması,kendi konularında çeşitli dağınık topikler olmasındansa,bir topiğin içinde aranılan herşeyin bulunması,ya da bulunmadığında tekrar orada sorularak bilgilerin orada birikmesini ve tekrar faydalanılmasını,bu şekilde bilgilerin kaybolmayıp emeklere de saygısızlık yapılmamış olmasını amaçlamaktayız.

birkaç birşey düşünmüş olsak da
    aynı kısayollar topiğimizdeki gibi,bu konularda da
    aynı yollardan önceden geçmiş kişiler sayesinde ,geçeceklere yol göstermek adına ne yapabiliriz diye sormaya karar verdik.

evet ,siz ne dersiniz ?

bütün öneriler değerlendirilecektir.

teşekkürler

toplulumuzdaki okuma aliskanligi problemi cozulmedigi takdirde malesef bir sey yapamayiz emre..

ne kadar ustbasliklar yapilsa da, yeni kayit olan arkadaslar malesef hic kural falan okumadan direk olarak konu acip ayni tur topic acma gelenegini devam ettireceklerdir..

uzulerek soyluyorum fakat bunlara katlanmaktan baska caremiz yok..

bizler yazilarimizla ban`lerimizle tepki gostermeye, sizler de gerek uyararak gerek kilitleyerek tepkilerinizi gostermeye devam ettigimiz surece istenmeyen topicler minimuma inecektir.. baska caresi yok bu isin malesef..

• önerim her tarafı saran marka fan topiclerinin ayrı bir bölümde toplanması ve otomobil bölümüne tıkladığımızda karşımıza bunarın çıkmaması....çünkü bunlar süreki üstlerde kalıyor ve diğer üyelerin açtığı konular hemen altlara düşüyor......bu da sayfanın ancak 4 te 1 i bilgilendirici olaibliyor anlamına geliyor....çünkü reno takımındaki opel takımı konusuna alfa takımındaki de ford takımı konusuna tıklamıyor ve bunlar sürekli üstte duruyor kalabalık yaratıyor diye düşünüyorum....bunlara ayrı bir bölüm üzerinden ulaşsak bence daha verimli olur...
  • tuuberk ;

zorluklar karşısında hemen pes etmemek lazım değil mi?çözümler üretmek,en azından üretmeye çalışmak..

rotary_power ;

senin önerin içinse tamam bir yerde toplayalımama nerede,altbaşlık yapılabilir onları orada toplayabiliriz.
    ama bu da otomobil başlığı altında gözükmeye devam edecektir.

seninki değerlendirilecektir.
    ama tuuberkinki hayır
  • Kesinlikle bu görüşe katılıyorum.
    Tüm kulüp, takım topikleri bir bölüme toplanmalı. Markalar ve modelleri olabilir bence.
    quote:

Orjinalden alıntı: rotary_power

önerim her tarafı saran marka fan topiclerinin ayrı bir bölümde toplanması ve otomobil bölümüne tıkladığımızda karşımıza bunarın çıkmaması....çünkü bunlar süreki üstlerde kalıyor ve diğer üyelerin açtığı konular hemen altlara düşüyor......bu da sayfanın ancak 4 te 1 i bilgilendirici olaibliyor anlamına geliyor....çünkü reno takımındaki opel takımı konusuna alfa takımındaki de ford takımı konusuna tıklamıyor ve bunlar sürekli üstte duruyor kalabalık yaratıyor diye düşünüyorum....bunlara ayrı bir bölüm üzerinden ulaşsak bence daha verimli olur...

• şu er olanlara konu açma kısıtlaması getirilse cok iyi olur bir sınırı olsa keşke
    sadece bir soru sormak ya da is olsun diye sormak için üye olunuyor ve topic açılıyor şikayetim var
  • quote:

Orjinalden alıntı: dgo2133

şu er olanlara konu açma kısıtlaması getirilse cok iyi olur bir sınırı olsa keşke
    sadece bir soru sormak ya da is olsun diye sormak için üye olunuyor ve topic açılıyor şikayetim var

önceden de dile getirmiştim.forum sadece otomobil kısmından oluşsa elimizden geleni yaparız bu konuda.çünkü ben de şikayetçiyim.

ama yine de birşeyler yapmaya çalışacağız.
  • iyide zaten çoğumuz ilk üyeliğimizde konu açmadıkmı...??
    sonradan müptelası olduk belki ama ilk başta acil bir soru için girip soruyu sorduktan sonra buralarda yarbay olan çok arakadaşımız var
    eğerki soru sormayıp forumda direk arama motoruyla bilgi alacaksan
    direk google araştırması da az çok işini görür.

forum üyeliğindeki ana amaç topik açmak ve bilgi almaktır
    eğer onları bu konyuda kısıtlarsak kimse üye olmak istemez.

ama dersenki, eski personelin bir ayrıcalığı olsun...bu konuda bende senin gibi düşünüyorum derim.

ilave : ayrıca bu konuda elimizden geldiğince kısayollara yönlendiriyoruz er (yeni üye) vatandaşlarımızı....
    bu sayede belki bir az olsun topik kirliliğin önüne geçebildik...

quote:

Orjinalden alıntı: dgo2133

şu er olanlara konu açma kısıtlaması getirilse cok iyi olur bir sınırı olsa keşke

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkes -- 9 Haziran 2006; 15:28:42 >

• quote:

Orjinalden alıntı: emre.

tuuberk ;

zorluklar karşısında hemen pes etmemek lazım değil mi?çözümler üretmek,en azından üretmeye çalışmak..

rotary_power ;

senin önerin içinse tamam bir yerde toplayalımama nerede,altbaşlık yapılabilir onları orada toplayabiliriz.
    ama bu da otomobil başlığı altında gözükmeye devam edecektir.

seninki değerlendirilecektir.
    ama tuuberkinki hayır

saka maka hakkaten bu ayni konularda acilan topiclere kizmamak lazim, yapicak bir sey yok gerekli yonlerdirmeyi yaptigimiz surece cok da sorun cikmiyor

• Konu açmadan önce arama yoluna gidilip, açacağımız konu ile ilgili topiği buluyoruz. Topic 0lmuş, 3-5 sayfa. En alta bir şey soruyoruz, topic üste çıkıyor ama bize cevap verileceğine oradaki başka bir tartışmaya devam ediliyor. Bazen bir kaç ay önce son mesaj atılmış bir konu, yeniden hortlatılıyor. Bizim soru da güme gidiyor. Bu başıma 2 defa geldi. Sorduğum soruya malesef cevap alamadım. Belki daha sonra cevap verecek kişi topiği okuduysa da benim sorumu görmedi.
    Ben mesajlarımın %90'nını buraya atıyorum. Zaten bölüm kurallarını biliyoruz. Bence sıkıntımız başka bölümlerden otomobil bölümüne gelip gereksiz soru soranlar. Onların üst konudaki topic açma kurallarını okumalarını dileyelim.
    Bu bölümden aşina olduğumuz kişilere biraz daha toleranslı davranılmalı diye düşünüyorum.

Bir de mesajlara eklenen resimlerin büyüklüğünden şikâyet ediliyor. Resim eklerken bize yardımcı olan sitede resimi istediğimiz ölçülere küçültebiliyoruz. Buna dikkat etmeliyiz. Birimiz bir kaç resim eklemişiz ve bir iki cümle yazmışız, bir başka arkadaşımız alıntı yapacak, resimleri ile birlikte tüm mesajı ekliyor. Aynı resimden bir sayfada bir sürü resim oluyor. Resim linkleri, alıntı mesajlarından silinebilir.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.