- x
Video Edit (Kesme, Birleştirme, Müzik ekleme)
158 Cevap219882 Görüntüleme7 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

702 Mesaj
22 Mayıs 2006; 6:34:58 

TÜM YAZILAR VE RESİMLER BANA AİTTİR --- ALINTI DEĞİLDİR

GameCam ile Video çekmek için bu topic'i okumalısınız...
http://forum.donanimhab...05/mpage_1/key_//tm.htm

VirtualDub-1.7.8 (32 bit) programının download linki (1.3 mb). Direct download link'i... (Güncel)
http://prdownloads.sour...lDub-1.7.8.zip?download

VirtualDub-1.7.8 (AMD 64 bit) programının download linki (1.4 mb). Direct download link'i... (Güncel)
http://prdownloads.sour....7.8-AMD64.zip?download

Windows Movie Maker 2.0 için, inndir.com'dan download linki... (8.14mb)
http://www.inndir.com/program.php?id=23939
Windows XP içindir. Vista'da zaten Movie Maker 2.0 var.

İsteyenler, WMM2 için Creativity Pack'i de yükleyebilir. (24mb)
http://download.microso...e/creativity_mmfull.exe

Videoyu sıkıştırılmış olarak kaydetmek için gerekli video codec paketi
ACE Mega CoDecS Pack 6.03 (49 mb) (İndirmeniz gerekmez)
http://www.softpedia.co...Pack-Download-6778.html

------------------- VIRTUAL DUB -------------------

File/Open Video ile üzerinde çalışmak istediğimiz videoyu açıyoruz. Veya videoyu sürükle/bırak yaparak VirtualDub penceresine atın.

Virtual Dub programının görünümü :
0

1- Videonun ham, işlenmemiş halini gösteren ekran (Input Video) F9 tuşu bu ekranı açar/kapatır
2- Videonun işlendikten sonraki halini gösteren ekran (Output video) F10 tuşu bu ekranı açar/kapatır
3- STOP, videoyu oynatmayı durdurur
4- PLAY (sağ) sadece 1.ekranı oynatır. Boşluk tuşu
5- PLAY (sağ ve sol) 1. ve 2. ekranı oynatır.
6- Videonun ilk karesine (başına) gönderir. Ctrl+Sol Ok
7- Önceki frame'e gönderir (1 kare geri gidersiniz) Sol ok tuşu
8- Sonraki frame'e gönderir (1 kare ileri gidersiniz) Sağ ok tuşu
9- Videonun son karesine (sonuna) gönderir. Ctrl+Sağ Ok
10- Önceki Key frame'e (kontrol karesine) gönderir. Shift+Sol ok
11- Sonraki Key frame'e (kontrol karesine) gönderir. Shift+Sağ ok
12- Geri senaryo tuşu. Bir önceki sahne değişimine kadar hızlı geri oynatır
13- İleri senaryo tuşu. Bir sonraki sahne değişimine kadar hızlı ileri oynatır
14- İşaretçinin bulunduğu yeri başlangıç olarak işaretler. Home tuşu
15- İşaretçinin bulunduğu yeri bitiş olarak işaretler. End tuşu
16- O anda bulunduğunuz video çerçevesinin sayısını gösterir
17- O anda bulunduğunuz video çerçevesini Saat:Dakika:Saniye:Salise olarak gösterir
Sonda bulunan [] içindeki harflerin anlamı : (O anda bulunulan çerçevenin tipi)
[ ] AVI delta frame
[D] AVI dropped frame
[K] AVI key frame
[I] MPEG-1 intra frame
[P] MPEG-1 forward predicted frame
[B] MPEG-1 bidirectionally predicted frame
18- Kaydırma çubuğu ve işaretçi. Herkes ne olduğunu biliyordur...

Bu tuşların arasında öğrenmeniz gereken en önemli tuşlar HOME, END ve DELETE tuşudur. Videoda olmasını istemediğiniz bölümün başlangıcına kaydırma çubuğunda gelin ve HOME tuşuna basın. Kesmek istediğiniz bölümün sonuna gelin ve END tuşuna basın. Aradaki kısım kaydırma çubuğunda işaretlenecektir. DELETE tuşuna bastığınızda ise o bölüm videodan çıkartılacaktır.

0

Pencerelere sağ tıkladığınızda bu menü karşınıza çıkar. Daha rahat çalışmanız için buradan video pencerelerinin görünümünü ayarlayabilirsiniz.

0

GameCam'e kayıtlı kullanıcı değilseniz videonuz sessizdir.
Videonuza ses eklemek isterseniz (sadece wav formatını kabul ediyor) Menüden Audio/WAV Audio'yu seçin, açılan pencereden ekleyeceğiniz wav dosyanızı seçin. Böylece müzik eklemiş olacaksınız. videoyu sıkıştırdığınız gibi müziği de sıkıştırmanız için format seçmeniz gerekiyor. Bunun için müziği ekledikten sonra Audio/Compression'a tıklayarak uygun bir müzik sıkıştırma formatını seçin. Virtual Dub ile müzik eklemenizi önermiyorum, hem kalitesi düşük oluyor hem de kaydederken müziği bozuyor (müzik bazı yerlerde hızlanıp yavaşlıyor) Bilginiz olması için anlatıyorum...

0

Sizin HDD'inizde yeterli yer yoksa buradan uygun sıkıştırma formatı seçebilirsiniz. Size önerebileceğim bir sıkıştırma formatı yok. Deneme yanılma yöntemi ile kendinize uygun kalite/boyut bakımından en iyi formatı seçmelisiniz. (bilgisayarınızda Video codec pack yüklü olması gerekiyor)

0

Örnek olması açısından DivXPro(tm) 5.2.0 Codec'i ve ayarlarını görebilirsiniz.

0

Video/Filters menüsüne girip ADD tuşuna basarak videonuza istediğiniz filtreyi ekleyebilirsiniz. Ben örnek olması için TV (eski siyah/beyaz tv'lerdeki görüntü için) ve flip horizontally (yatay çevirme) ekledim. VirtualDub ile herhangi bir filtre eklemenizi tavsiye etmiyorum. Bu işi Windows Movie Maker2 daha iyi yapıyor (bazı filtreler WMM2'de yok). Ben bilginiz olması açısından anlatıyorum.

0

Videonuzu kaydetmek için File/Save as avi'yi seçin. Eğer HDD'inizde yer varsa videoya herhangi bir sıkıştırma uygulamayın. Herhangi bir filtre de uygulamanızı önermiyorum. Virtual Dub ile videonuzu istediğiniz gibi parçalayın, ben size nasıl birleştirileceğini de anlatacağım

0

VirtualDub ile sıkıştırılmamış olarak kaydettiğiniz videoların 1 dakikası yaklaşık 1gb yer kaplayacaktır.
Resimdeki 1 dakika 20 saniyelik video 1.359mb yer kapladı.
Videolarınızın hepsini bir dizinin içine atmanızı tavsiye ederim.

------------------- WINDOWS MOVIE MAKER 2 (WMM2) -------------------

WMM2'yi açın, Videolarınızın hepsini mouse ile seçip, sürükleyip wmm2'nin KOLEKSİYONLAR (Collections) bölümüne bırakın. Veya GÖREVLER (TASK) menüsünden VİDEO AL (IMPORT VIDEO)'ya tıklayarak, videolarınızı seçin. Videolarınızın hepsi KOLEKSİYONLAR (Collections) bölümünde kendi isimlerindeki dizinlere gelecek.

0

Videolarınızı teker teker sürükleyerek alt kısımdaki ZAMAN ÇİZELGESİ (STORYBOARD)'a bırakın. İstediğiniz videoyu istediğiniz sırada koyabilirsiniz.
İPUCU : ZAMAN ÇİZELGESİ (STORYBOARD) sizde görünmüyorsa alttaki ZAMAN ÇİZELGESİ (STORYBOARD)'u GÖSTER'e tıklayın. ZAMAN ÇİZELGESİ (STORYBOARD) görünürken orada FİLM ŞERİDİ'Nİ GÖSTERİR yazar

0

Videoları sürükleyip bıraktıktan sonra ZAMAN ÇİZELGESİ (STORYBOARD)'daki süreye uygun bir müzik seçin ve videoları eklediğiniz gibi müziği de ekleyin.
İPUCU : Müziği ekledikten sonra ZAMAN ÇİZELGESİ (STORYBOARD)'daki müziğin sonundan fare ile tutarak istediğiniz şekilde videoya göre boyutunu ayarlayabilirsiniz. (Müziğin boyutunu uzatırsanız müzik tekrar başlar. Müziğin boyutunu kısaltırsanız müzik aniden biter)

0

Filmimize müzik de ekledikten sonra biraz da göze hoş gelen efektler ekleyelim. Efektleri de sürükle bırak yöntemiyle filmimizdeki uygun yerlere ekleyelim
İPUCU : Bir videoya birden fazla efekt ekleyebilirsiniz. Hatta aynı efekti tekrar tekrar ekleyebilirsiniz
Örnek : 2 katı hızlandırmayı 2 kere eklerseniz videonuz 4 katı hız ile gösterilecektir.

Filmlerin arasına geçiş efekti ekleyelim.
0

İPUCU : Efektleri ve geçiş efektlerini videonun birleşme yerlerine değil de ortasında bir yere eklemek isterseniz, önizleme penceresinin altındaki □‌□ işaretine tıklayarak filmi 2'ye bölebilirsiniz

Filmlere yazı ekleyelim
GÖREVLER (TASK) menüzünden YAZI VEYA JENERİK HAZIRLA (ADD TO TEXT OR GENERİC)'e tıklayın
0

Türkçe WMM2 kullanıcıları için zaten herşey açık. İngilizce kullananlar buradaki açıklamalardan yararlanabilirler.
Add title at the beginning of the movie -> Filmin başına yazı eklemenizi sağlar
Add title before the selected clip in the timeline -> STORYBOARD'da seçilen filmden önce yazı ekler.
Add title on the selected clip in the timeline -> STORYBOARD'da seçilen filmin üzerine yazı ekler
Add title after the selected clip in the timeline -> STORYBOARD'da seçilen filmden sonra yazı ekler
Add credits at the end of the movie -> Filmin en sonuna yazı ekler.

0

Yazımızı yazdıktan sonra BİTTİ (END)'e tıkladığımızda yazımız hem ZAMAN ÇİZELGESİ (STORYBOARD)'daki yerine gelecektir, hem de videomuzun önizlemesinde görünecektir.

0

YAZI ANİMASYONUNU DEĞİŞTİR'e tıkladığımızda bu pencere açılacaktır. Deneme yapmaktan çekinmeyin, ZAMAN ÇİZELGESİ (STORYBOARD)'daki yazı efektine sağ tıklayıp YAZIYI DÜZENLE'e tıkladığımızda istediğimiz değişikleri yapabiliriz.

0

METİN YAZI TİPİ VE RENGİNİ DEĞİŞTİR'e tıkladığımızda bu pencere açılacaktır. Bu pencerede yazı tipini, fontunu, rengini, saydanlığını, konumunu değiştirebilirsiniz.

Tüm değişiklikleri yaptıktan sonra filminizi baştan sona alıcı gözle seyredin ve hatalarınızı yakalamaya çalışın. Bulduğunuz hataları da düzeltin. Unutmayın ki filminizi birçok kişi seyredecek ve hata arayacaktır.

0

Herşey tamamsa filmimizi kaydedebiliriz. BİLGİSAYARIMA KAYDET (Save to my computer)'i seçin. Videonun kaydedileceği yeri, dosya ismini belirleyin.

0

İLERİ'e tıkladığınızda geçerli sıkıştırma ayarları zaten en iyi durumda kayıt için seçilidir, hiçbir değişiklik yapmanıza gerek yok ama yine de dosya boyutundan ve kalitesinden memnun değilseniz DAHA ÇOK SEÇENEK GÖSTER'e tıklayabilirsiniz.

0

Burada istediğiniz kalite ve çözünürlük seçenekleri mevcuttur. Ne kadar kaliteli olmasını isterseniz videonuz o kadar yer kaplayacaktır. FİLM DOSYASI BOYUTUNU kontrol etmeyi unutmayın.
İPUCU : Eğer uzun (8-10dk gibi) videonuz varsa ve videonuzu YouTube'a atmayı düşünüyorsanız buradan video çözünürlüğünü ve BİTHIZI'nı düşük olarak seçebilirsiniz. Videonuz çok az yer kaplayacaktır (ve kalitesizleşecektir)

İLERİ'e tıkladığınızda WMM2 kaydetmeye başlayacaktır. Videonuzun boyutuna ve kalite seçiminize göre bu uzun zaman alabilir. Bilgisayarınız video ile uğraşırken başka bir program açmanızı önermiyorum. Bu videonuzda takılmalara sebep olabilir.

Türk oyuncularının videolarının artması dileğiyle, hepinize iyi eğlenceler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1Teknik -- 26 Şubat 2008; 12:35:39 >

Vizyondaki illizyonu görmek, gerçeği görmektir (bana ait)
Sistemim : Gigabyte GA-MA785GT-UD3H, AMD AthlonII X4 620, 4GB DD3, ATI HD4200, 500GBx2 SATA

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Mayıs 2006; 7:42:00 

Çok güseL bi program eLLerine sagLık acıkLama için Ben geneLLikLe GAME CAM kuLLanıyorum Buda iyi ama ..

1381 Mesaj
22 Mayıs 2006; 7:55:29 

bilgiler için saol güzel olmuş denicem en kısa zamanda ama kullandığın movie maker 1 mi 2 mi?

YiĞiT ÖzGüR ve Uykusuz Kapak FaN CLuB

702 Mesaj
22 Mayıs 2006; 8:10:29 

quote:

Orjinalden alıntı: F1R3
Çok güseL bi program eLLerine sagLık acıkLama için Ben geneLLikLe GAME CAM kuLLanıyorum Buda iyi ama ..

Arkadaşım bende oyunda video çekmek için GameCam kullanıyorum.
VirtualDub ve WMM2, video edit için kullanıyor

Sistemim : Gigabyte GA-MA785GT-UD3H, AMD AthlonII X4 620, 4GB DD3, ATI HD4200, 500GBx2 SATA

702 Mesaj
22 Mayıs 2006; 8:14:52 

quote:

Orjinalden alıntı: ~VeNoM~

bilgiler için saol güzel olmuş denicem en kısa zamanda ama kullandığın movie maker 1 mi 2 mi?

Windows Movie Maker 2

702 Mesaj
22 Mayıs 2006; 8:17:18 

quote:

Orjinalden alıntı: F1R3 (imzasından alıntı)
http://****.de/files/21...risVsD34d_ben_.rar.html ------ NYchris iLe Kapışmamız -------

Sen ne kadar gereksiz birisin yaw. İmzandaki dosya ile millete virüs bulaştıracaksın da ne olacak ?
Bir tek senmisin akıllı olan ?
0

1381 Mesaj
22 Mayıs 2006; 8:17:32 

bende diyom efekt ler niye yok onu bi indireyim

YiĞiT ÖzGüR ve Uykusuz Kapak FaN CLuB

101 Mesaj
22 Mayıs 2006; 10:22:19 

güzel açıklamışsın helall olsun

mustafa

223 Mesaj
22 Mayıs 2006; 16:23:54 

sagol bi bilgilerle tam oldu simdi

Uzaklaştırılmış
22 Mayıs 2006; 16:27:59 

abicim şu linkleri bi kontrol etsen download etmiyor...

2570 Mesaj
22 Mayıs 2006; 16:30:02 

Mod.lar linkleri düzeltilirse SSS olmalı

Lover's Grief ..
Öyle bir hayat yaşıyorum ki, cenneti de gördüm cehennemi de öyle bir aşk yaşadım ki tutkuyu da gördüm, pes etmeyi de. Bazıları seyrederken hayatı en önden, kendime bir sahne buldum oynadım. Öyle bir rol vermişler ki, okudum okudum anlamadım. Kendi kendime konuştum bazen evimde, hem kızdım hem güldüm halime, sonra dedimki "söz ver kendine" denizleri seviyorsan, dalgaları da seveceksin, sevilmek istiyorsan, önce sevmeyi bileceksin, uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin. Öyle bir hayat yaşadım ki, son yolculukları erken tanıdım öyle çok değerliymişki zaman, hep acele etmem bundan, anladım...
Friedrich Nietzsche

2620 Mesaj
22 Mayıs 2006; 16:37:44 

sağolasın

702 Mesaj
22 Mayıs 2006; 16:40:22 

quote:

Orjinalden alıntı: dahauyeolmicam
abicim şu linkleri bi kontrol etsen download etmiyor...

Gerekli düzeltmeler yapıldı. Direkt linkleri kaldırdım ve download sayfalarını koydum.
Teşekkür ederim arkadaşım.

Uzaklaştırılmış
22 Mayıs 2006; 17:06:10 

quote:

Orjinalden alıntı: 1Teknik

Gerekli düzeltmeler yapıldı. Direkt linkleri kaldırdım ve download sayfalarını koydum.
Teşekkür ederim arkadaşım.

ben tşk ederim kardeşim çok güsel bir çalışma bencede sss olsa iyi olur

468 Mesaj
22 Mayıs 2006; 17:18:06 

iyi bir çalışma

tebrikler...

341 Mesaj
22 Mayıs 2006; 18:07:55 

Ellerine sağlık çok yararlı olmuş.Çok uğraşmışsın

3736 Mesaj
22 Mayıs 2006; 18:12:49 

Çok güzel olmuş anlatım.
Paylaşımlar için çok sağol emeğine sağlık kardeşim

599 Mesaj
22 Mayıs 2006; 18:17:12 

REKLAMLARDAN GÖRÜLMÜO C/P YAPSAN ŞURAYA BİDAHA.REKLAMDAN ANLAYAMADIM

Bilkent Üniversitesi CS

1111 Mesaj
23 Mayıs 2006; 2:48:06 

SAOL EMEĞİN İÇİN..

Bir çivi kayboldu diye bir nal kayboldu,Bir nal kayboldu diye bir at kayboldu,Bir at kayboldu diye bir atlı kayboldu,
Bir atlı kayboldu diye bir haber kayboldu,Bir haber kayboldu diye bir savaş kaybedildi,Bir savaş kaybedildi diye bir devlet yıkıldı.
(Timuçin Cengiz Han) 1167-1227

3698 Mesaj
23 Mayıs 2006; 3:29:50 

bildiğim şeyler
ama çok teşekkürler baya bi uğraşmışsındır

402 Mesaj
23 Mayıs 2006; 3:45:37 

Eline sağlık

2250 Mesaj
24 Mayıs 2006; 0:12:10 

WM2 yi indirebiliceğim Bi Adres Verebilirmisin..

Bu Arada Uğraştığın için Sağol Baya Bişey Öğrendim..

346 Mesaj
24 Mayıs 2006; 0:55:57 

kardeş codec programını anlamdımm.. bi yardımcı olurmuusun.. ben çektim videomu wirtualdubmod uda indridrm yükledimm.. wideoya müzikte ekledimm.. ama iş sıkıştırmaya gelince olmuor arkadaşa yolayamaıorum bilmem ne kadar anlatabildim.. ben senden öğrendğim kadarıyla sana anlatmaya çalıştım olmassa pmden yaziim

server :Olympia Name : erzincanLee
http://img527.imageshack.us/img527/4907/ekilwr3.jpg

2250 Mesaj
24 Mayıs 2006; 1:29:05 

Buldum WMM2 yi ama Şarkı Uzun Geliyo Acaba Şarkıları Hangi Programla Kesebiliriz? Bilgisi Olan Varmı..

2250 Mesaj
24 Mayıs 2006; 1:34:19 

Tmm Bunuda Buldum Şarkının Sonundan Tutarak İstediğin Ölçüye Getirebiliyoruz

702 Mesaj
24 Mayıs 2006; 1:48:34 

quote:

Orjinalden alıntı: Bosbossy
WM2 yi indirebiliceğim Bi Adres Verebilirmisin..
Bu Arada Uğraştığın için Sağol Baya Bişey Öğrendim..

WMM2'yi inndir.com'da bulabilirsin.

Umarım seninde videolarını izleriz arkadaşım. İyi eğlenceler...

702 Mesaj
24 Mayıs 2006; 1:50:40 

quote:

Tmm Bunuda Buldum Şarkının Sonundan Tutarak İstediğin Ölçüye Getirebiliyoruz

Eğer 2 tane şarkı eklersen ve şarkılar mesela 10sn fazla veriyorsa 2.şarkıyı 1.şarkının üzerine sürükleyerek yumuşak geçiş yapabilirsin. WMM2 kullanımı kolay bir programdır

2250 Mesaj
24 Mayıs 2006; 1:56:27 

Tmm bi Video Yaptım Şuan Upload Ediyorum Amatörce ama bence iyi Oldu.. Birazdan eklerim Linki

702 Mesaj
24 Mayıs 2006; 1:57:27 

quote:

Orjinalden alıntı: metinkaya24

kardeş codec programını anlamdımm.. bi yardımcı olurmuusun.. ben çektim videomu wirtualdubmod uda indridrm yükledimm.. wideoya müzikte ekledimm.. ama iş sıkıştırmaya gelince olmuor arkadaşa yolayamaıorum bilmem ne kadar anlatabildim.. ben senden öğrendğim kadarıyla sana anlatmaya çalıştım olmassa pmden yaziim

Arkadaşım, müzik ekleme ve sıkıştırma işlemlerini WMM2 ile yapmanı öneririm.

Ama VirtualDub ile yapmak istersen anlatayım.
VirtualDub'da video'yu sıkıştırılmış olarak kaydetmek için menüden Video/Compression'u seç. Açılacak penceredeki codec'lerden herhangi birini seçebilirsin. Configure'ye basmayı unutma. Tüm detayları orada göreceksin. Yukarıda resim olarak var... Sıkıştırma ayarlarını yaptıktan sonra menüden File/Save as avi'yi seçerek kaydetmeyi unutma arkadaşım
(VirtualDub Codec'i seçtiğinde sıkıştırma yapmaz. Video'yu kaydederken hangi tür sıkıştırma yapacağını buradan belirliyorsun)

Eğer sende codec yüklü değilse orada standart birkaç tane codec bulunur ve sağlıklı seçim yapamazsın.
O yüzden ilk mesajımdaki 49mb'lık codec pack'i yüklersen daha fazla codec seçeneğin olacaktır.

İyi eğlenceler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1Teknik -- 24 Mayıs 2006; 2:07:02 >

2250 Mesaj
24 Mayıs 2006; 2:02:50 

Ewet Arkadaşlar Japko'ya Geçtim ve Kankam Jervan'la pvp yaptık. İkimizde Bugün Yeni warrior açtık ve Buyrun Video..

Amatörce ama İdare eder.. 1Teknik sağol bu konu için. Burdan Öğrenerek Yaptım Her Şeyi..

İzleyip ne gibi hatalarım var sölersen sevinirim..

http://rapidshare.de/files/21224092/Serhat_And_Jervan.wmv.html

Biliyorsunuz **** Yerine Rapidshare Yazıyoruz..

Birde Hemenpaylaş'tan Upload Ettim Buyrun..

http://www.hemenpaylas.com/download/782894/Serhat_And_Jervan.wmv.html

**** Yerine hemenpaylas Yazıyoruz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bosbossy -- 24 Mayıs 2006; 2:07:34 >

702 Mesaj
24 Mayıs 2006; 2:12:47 

quote:

Ewet Arkadaşlar Japko'ya Geçtim ve Kankam Jervan'la pvp yaptık. İkimizde Bugün Yeni warrior açtık ve Buyrun Video..
Amatörce ama İdare eder.. 1Teknik sağol bu konu için. Burdan Öğrenerek Yaptım Her Şeyi..

Tebrikler arkadaşım. 1 kişiye bile faydamın olması beni mutlu eder
Videonu indiriyorum.

702 Mesaj
24 Mayıs 2006; 2:25:55 

quote:

Arkadaşım video görsellik açısında harika olmuş.

2 tane hatanı yakaladım
- Müzik video ile aynı uzunlukta değil ve birdenbire bitiyor.
Müziği video ile aynı uzunlukta kesip, bitişinde sesi yavaş yavaş kısılırsa daha iyi olur.
(Müziği de edit'lemen gerekiyor)

- WMM2 ile videoyu kaydederken başka bir program açarsan videoda lag'lanma oluyor.
Video'da 2 yerde lag vardı

Ama herşeye rağmen çok güzel hazırlamışsın. JAPKO'nun görünüşü de hoş olmuş

2250 Mesaj
24 Mayıs 2006; 2:35:01 

quote:

2 tane hatanı yakaladım
Müziği video ile aynı uzunlukta kesip, bitişinde sesi yavaş yavaş kısılırsa daha iyi olur.

- WMM2 ile videoyu kaydederken başka bir program açarsan videoda lag'lanma oluyor.

Sağol Daha ilk Video Yapışım eminim Yanıla Yanıla daha iyilerini yapıcam.. Sağol Yorumun için..

Bişey daha sorucam, Bu GameCam i daha Net Çektiremezmiyiz Çünkü Görüntüyü tam ekran yaptığımda Bozulmalar oluyo.. Fraps Çok Net Çekiyo ama 30 sn. Yetmiyo, Gamecam için böle birşey yapabilirmiyiz?

Birde Müziği Editlemek için Senin Kullandığın Bi Program Varmı?

702 Mesaj
24 Mayıs 2006; 2:40:33 

quote:

Sağol Daha ilk Video Yapışım eminim Yanıla Yanıla daha iyilerini yapıcam.. Sağol Yorumun için..

Bişey daha sorucam, Bu GameCam i daha Net Çektiremezmiyiz Çünkü Görüntüyü tam ekran yaptığımda Bozulmalar oluyo.. Fraps Çok Net Çekiyo ama 30 sn. Yetmiyo, Gamecam için böle birşey yapabilirmiyiz?

Birde Müziği Editlemek için Senin Kullandığın Bi Program Varmı?

Deneme/yanılma en iyi öğrenme yöntemidir arkadaşım. Aynen devam et, ben sende bir ışık gördüm

GameCam'in kalitesini arttırmak için maalesef ücretini ödemek gerekiyor

Ben müzik edit'lemek için Nero'nun Wave Editor'ünü kullanıyorum.

Uzaklaştırılmış
24 Mayıs 2006; 12:34:14 

quote:

2 tane hatanı yakaladım

sadecce bir kişi değil ben misal çok güsel hazırlamışsın bnm gibi kıtlar bile anlıyorsa herkes anlar orda yazanları
emeğin için tşkler...

Uzaklaştırılmış
24 Mayıs 2006; 12:37:11 

bişey daha sorcam bildiğimiz gibi wmm videoyu wmw uzantılı kaydediyor böle olunca görüntü boszuluyor aviyken daha iyiy acaba avi kaydetmemin yolu warmı şimdiden tşkler...

702 Mesaj
24 Mayıs 2006; 20:30:39 

quote:

Orjinalden alıntı: dahauyeolmicam
bişey daha sorcam bildiğimiz gibi wmm videoyu wmw uzantılı kaydediyor böle olunca görüntü boszuluyor aviyken daha iyiy acaba avi kaydetmemin yolu warmı şimdiden tşkler...

Sözlerin için teşekkürler arkadaşım.

Sorununa gelince, eğer wmv olarak oluşturulan videonun kalitesi sana kötü geldiyse; WMM2 ile kaydederken (Save to my computer) 2. ekranda Best quality... seçilidir. Onun hemen altında bulunan Show my choices...'e tıklarsan kaliteyi arttırabileceğin seçenekleri göreceksin. (Other Settings)

Oradaki sağ tarafta yazan rakamlar, videonun saniyede kaç kb ile kaydedileceğini gösterir. Sen o listeden bir seçeneği seçtiğinde altta Movie file size penceresinde filminin kaç mb yer tutacağını görebilirsin. Tabii ki ne kadar kaliteli olursa o kadar fazla yer tutacaktır :(

Çalışmalarında başarılar arkadaşım...

3060 Mesaj
24 Mayıs 2006; 20:36:09 

1Teknik teşekkür ederim virüs kontrolü için. Üyenin üyeliği kilitlenecektir.

Neden banlandım gibi soruları bana sormayın, biz sadece teknik işlere bakabiliyoruz :)

2360 Mesaj
24 Mayıs 2006; 20:38:56 

teknikk kardesimmmmmm supersin sen bu forumda senin sayende manyak videolar yapıorum

şu altta bi video yapmıstım senin sayende o çok dandik 5 mb laf olsun die koydum bakarsın daha sonra yuksek mb leri koyucam hala çalışıorum

eski uyelik : hard_Soldier ordan tanı beni

Server : xigenon ID : ::bLaCk_PearL:: LvL : 70 Clan : Omg [ Leader ]
Resimlerim 1 2 3

Uzaklaştırılmış
24 Mayıs 2006; 20:44:02 

Eline sağlık.

Uzaklaştırılmış
24 Mayıs 2006; 20:46:13 

saolasın

702 Mesaj
24 Mayıs 2006; 21:05:20 

quote:

Orjinalden alıntı: Citizen

1Teknik teşekkür ederim virüs kontrolü için. Üyenin üyeliği kilitlenecektir.

İlgin için teşekkür ederim.
Bu forumdan kimsenin uzaklaştırılması beni memnun etmiyor. Keşke böyle şeyler yapmasalar

702 Mesaj
24 Mayıs 2006; 21:10:00 

quote:

Orjinalden alıntı: :::bLaCk_PearL:::
teknikk kardesimmmmmm supersin sen bu forumda senin sayende manyak videolar yapıorum
şu altta bi video yapmıstım senin sayende o çok dandik 5 mb laf olsun die koydum bakarsın daha sonra yuksek mb leri koyucam hala çalışıorum
eski uyelik : hard_Soldier ordan tanı beni

Ben teşekkür ederim arkadaşım. Videolarını bizlerle paylaşmayı unutma

Bahsettiğin video'yu bulamadım arkadaşım, buraya bir link atarsan memnuniyetle indiririm

-------- EDIT --------

Videonu buldum ve indirdim. Kullandığı programın tüm özelliklerini gerekli yerlerde kullananları severim.
Güzel video çıkartmışsın, tebrikler.

Biraz eleştiri :
1- Müzik birdenbire bitiyor.
2- Baştaki renk geçişleri güzel olmuş ama siyah/beyaz olayını abartmışsın, tüm film siyah/beyaz olmuş.
3- Videoda gereksiz olan ilerleme kısmını hızlı yapman iyi olmuş. Kapışma anında hızı düşürüp, kapışmanın tüm detaylarını izleyiciye gösterebilirdin.
4- En sonda yazdığın "jnm" kelimesindeki j harfinin kuyruğu son karede hala duruyor.
5- Char, "Press OK" yaptıktan sonra 1sn town'un önünde görülüyor

Arkadaşım tüm eleştirilerim iyi niyetle yapılmıştır. Lütfen yanlış anlama.
Hatalarını düzelt ki "güzel" değil, "harika" videolar ortaya çıksın...

İyi çalışmalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1Teknik -- 25 Mayıs 2006; 1:05:58 >

1911 Mesaj
24 Mayıs 2006; 21:40:20 

her zmanki gibi süpersin teknik.. wmm2 yi zaten arıyordum çok da iyi oldu hem edit bilgileri vermişsin çok yararlı.. teşşekkür ederim

223 Mesaj
25 Mayıs 2006; 23:36:24 

sagol cok yararlı olmus

64 Mesaj
27 Mayıs 2006; 20:01:35 

ty çok ii

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

482 Mesaj
28 Mayıs 2006; 12:10:58 

valla yapacagım varsa da bu kadar şey gorunce üşendim.

1589 Mesaj
28 Mayıs 2006; 12:13:13 

bilgi için tşkLerr

emeğe saygı

• NicK : CEZA_NEFRET

вυ oyυη ιηѕαηα тυzαк кυяυуσя...
    вυ oyυη ιηѕαηı нєρ кαη∂ıяıуσя...

• 96 Mesaj
    7 Haziran 2006; 15:00:08 

quote:

TÜM YAZILAR VE RESİMLER BANA AİTTİR --- ALINTI DEĞİLDİR

GameCam ile Video çekmek için bu topic'i okumalısınız...
    http://forum.donanimhab...05/mpage_1/key_//tm.htm

VirtualDub programının download linki (1 mb). Serverlerden herhangi birinden download edebilirsiniz...
    http://prdownloads.sour...Dub-1.6.14.zip?download

Windows Movie Maker 2 için, inndir.com'dan download linki...

Videoyu sıkıştırılmış olarak kaydetmek için gerekli video codec paketi
    ACE Mega CoDecS Pack 6.03 (49 mb) (İndirmeniz gerekmez)
    http://www.softpedia.co...Pack-Download-6778.html

------------------- VIRTUAL DUB -------------------

File/Open Video ile üzerinde çalışmak istediğimiz videoyu açıyoruz. Veya videoyu sürükle/bırak yaparak VirtualDub penceresine atın.

Virtual Dub programının görünümü :
    0

1- Videonun ham, işlenmemiş halini gösteren ekran (Input Video) F9 tuşu bu ekranı açar/kapatır
    2- Videonun işlendikten sonraki halini gösteren ekran (Output video) F10 tuşu bu ekranı açar/kapatır
    3- STOP, videoyu oynatmayı durdurur
    4- PLAY (sağ) sadece 1.ekranı oynatır. Boşluk tuşu
    5- PLAY (sağ ve sol) 1. ve 2. ekranı oynatır.
    6- Videonun ilk karesine (başına) gönderir. Ctrl+Sol Ok
    7- Önceki frame'e gönderir (1 kare geri gidersiniz) Sol ok tuşu
    8- Sonraki frame'e gönderir (1 kare ileri gidersiniz) Sağ ok tuşu
    9- Videonun son karesine (sonuna) gönderir. Ctrl+Sağ Ok
    10- Önceki Key frame'e (kontrol karesine) gönderir. Shift+Sol ok
    11- Sonraki Key frame'e (kontrol karesine) gönderir. Shift+Sağ ok
    12- Geri senaryo tuşu. Bir önceki sahne değişimine kadar hızlı geri oynatır
    13- İleri senaryo tuşu. Bir sonraki sahne değişimine kadar hızlı ileri oynatır
    14- İşaretçinin bulunduğu yeri başlangıç olarak işaretler. Home tuşu
    15- İşaretçinin bulunduğu yeri bitiş olarak işaretler. End tuşu
    16- O anda bulunduğunuz video çerçevesinin sayısını gösterir
    17- O anda bulunduğunuz video çerçevesini Saat:Dakika:Saniye:Salise olarak gösterir
    Sonda bulunan [] içindeki harflerin anlamı : (O anda bulunulan çerçevenin tipi)
    [ ] AVI delta frame
    [D] AVI dropped frame
    [K] AVI key frame
    [I] MPEG-1 intra frame
    [P] MPEG-1 forward predicted frame
    [B] MPEG-1 bidirectionally predicted frame
    18- Kaydırma çubuğu ve işaretçi. Herkes ne olduğunu biliyordur...

Bu tuşların arasında öğrenmeniz gereken en önemli tuşlar HOME, END ve DELETE tuşudur. Videoda olmasını istemediğiniz bölümün başlangıcına kaydırma çubuğunda gelin ve HOME tuşuna basın. Kesmek istediğiniz bölümün sonuna gelin ve END tuşuna basın. Aradaki kısım kaydırma çubuğunda işaretlenecektir. DELETE tuşuna bastığınızda ise o bölüm videodan çıkartılacaktır.

0

Pencerelere sağ tıkladığınızda bu menü karşınıza çıkar. Daha rahat çalışmanız için buradan video pencerelerinin görünümünü ayarlayabilirsiniz.

0

GameCam'e kayıtlı kullanıcı değilseniz videonuz sessizdir.
    Videonuza ses eklemek isterseniz (sadece wav formatını kabul ediyor) Menüden Audio/WAV Audio'yu seçin, açılan pencereden ekleyeceğiniz wav dosyanızı seçin. Böylece müzik eklemiş olacaksınız. videoyu sıkıştırdığınız gibi müziği de sıkıştırmanız için format seçmeniz gerekiyor. Bunun için müziği ekledikten sonra Audio/Compression'a tıklayarak uygun bir müzik sıkıştırma formatını seçin. Virtual Dub ile müzik eklemenizi önermiyorum, hem kalitesi düşük oluyor hem de kaydederken müziği bozuyor (müzik bazı yerlerde hızlanıp yavaşlıyor) Bilginiz olması için anlatıyorum...

0

Sizin HDD'inizde yeterli yer yoksa buradan uygun sıkıştırma formatı seçebilirsiniz. Size önerebileceğim bir sıkıştırma formatı yok. Deneme yanılma yöntemi ile kendinize uygun kalite/boyut bakımından en iyi formatı seçmelisiniz. (bilgisayarınızda Video codec pack yüklü olması gerekiyor)

0

Örnek olması açısından DivXPro(tm) 5.2.0 Codec'i ve ayarlarını görebilirsiniz.

0

Video/Filters menüsüne girip ADD tuşuna basarak videonuza istediğiniz filtreyi ekleyebilirsiniz. Ben örnek olması için TV (eski siyah/beyaz tv'lerdeki görüntü için) ve flip horizontally (yatay çevirme) ekledim. VirtualDub ile herhangi bir filtre eklemenizi tavsiye etmiyorum. Bu işi Windows Movie Maker2 daha iyi yapıyor (bazı filtreler WMM2'de yok). Ben bilginiz olması açısından anlatıyorum.

0

Videonuzu kaydetmek için File/Save as avi'yi seçin. Eğer HDD'inizde yer varsa videoya herhangi bir sıkıştırma uygulamayın. Herhangi bir filtre de uygulamanızı önermiyorum. Virtual Dub ile videonuzu istediğiniz gibi parçalayın, ben size nasıl birleştirileceğini de anlatacağım

0

VirtualDub ile sıkıştırılmamış olarak kaydettiğiniz videoların 1 dakikası yaklaşık 1gb yer kaplayacaktır.
    Resimdeki 1 dakika 20 saniyelik video 1.359mb yer kapladı.
    Videolarınızın hepsini bir dizinin içine atmanızı tavsiye ederim.

------------------- WINDOWS MOVIE MAKER 2 (WMM2) -------------------

WMM2'yi açın, Videolarınızın hepsini mouse ile seçip, sürükleyip wmm2'nin Collections bölümüne bırakın. Veya TASK menüsünden IMPORT VIDEO'ya tıklayarak, videolarınızı seçin. Videolarınızın hepsi Collections bölümünde kendi isimlerindeki dizinlere gelecek.
    0

Videolarınızı teker teker sürükleyerek alt kısımdaki STORYBOARD'a bırakın. İstediğiniz videoyu istediğiniz sırada koyabilirsiniz.

0

Videoları sürükleyip bıraktıktan sonra STORYBOARD'daki süreye uygun bir müzik seçin ve videoları eklediğiniz gibi müziği de ekleyin.

0

Filmimize müzik de ekledikten sonra biraz da göze hoş gelen efektler ekleyelim. Efektleri de sürükle bırak yöntemiyle filmimizdeki uygun yerlere ekleyelim

Efektleri ve geçiş efektlerini videonun birleşme yerlerine değil de ortasında bir yere eklemek isterseniz, önizleme penceresinin altındaki □‌□ işaretine tıklayarak filmi 2'ye bölebilirsiniz

Filmlerin arasına geçiş efekti ekleyelim.
    0

Filmlere yazı ekleyelim
    0

Add title at the beginning of the movie -> Filmin başına yazı eklemenizi sağlar
    Add title before the selected clip in the timeline -> STORYBOARD'da seçilen filmden önce yazı ekler.
    Add title on the selected clip in the timeline -> STORYBOARD'da seçilen filmin üzerine yazı ekler
    Add title after the selected clip in the timeline -> STORYBOARD'da seçilen filmden sonra yazı ekler
    Add credits at the end of the movie -> Filmin en sonuna yazı ekler.

Tüm değişiklikleri yaptıktan sonra filminizi baştan sona alıcı gözle seyredin ve hatalarınızı yakalamaya çalışın. Bulduğunuz hataları da düzeltin. Unutmayın ki filminizi birçok kişi seyredecek ve hata arayacaktır.

0

Herşey tamamsa filmimizi kaydedebiliriz. Save to my computer'i seçin. Size kaydedileceği yeri, dosya ismini, kalitesini sorduktan sonra kaydetmeye başlayacaktır. Geçerli sıkıştırma ayarları zaten en iyi durumda kayıt için seçilidir, hiçbir değişiklik yapmanıza gerek yok. Videonuzun boyutuna ve kalite seçiminize göre bu uzun zaman alabilir. Bilgisayarınız video ile uğraşırken başka bir program açmanızı önermiyorum. Bu videonuzda takılmalara sebep olabilir.

Biraz üstünkörü bir anlatım olduğu için özür dilerim. Videoyla uğraşmak isteyenlere başlangıç olması için bu yeterlidir umarım
    Türk oyuncularının videolarının artması dileğiyle, hepinize iyi eğlenceler...

Arkadaşlar reklamdan dolayı görükmüyordu. alıntı olarak cevap attım diğer yarısı da görüksün :)

3060 Mesaj
    11 Haziran 2006; 18:41:49 

"Tasks" kısmını nasıl açtın ben orayı bulamıyorum?

Neden banlandım gibi soruları bana sormayın, biz sadece teknik işlere bakabiliyoruz :)

1123 Mesaj
    11 Haziran 2006; 18:56:42 

Bu konuyu sss yapsanız daha iyi olmazmı?

702 Mesaj
    11 Haziran 2006; 19:14:09 

quote:

"Tasks" kısmını nasıl açtın ben orayı bulamıyorum?

Bu resimde görebilirsin
    0

3060 Mesaj
    11 Haziran 2006; 19:22:22 

İşte o Tasks kısmı bende çıkmıyor ki tıklayayım. Nasıl çıkartabilirim onu.

702 Mesaj
    11 Haziran 2006; 19:31:37 

quote:

İşte o Tasks kısmı bende çıkmıyor ki tıklayayım. Nasıl çıkartabilirim onu.

Sanırım sende Toolbar yok. Onu ortaya çıkarmak için menüden View/Toolbar'a tıklarsan, görebilirsin

2638 Mesaj
    11 Haziran 2006; 19:32:15 

fraps +
    Windows Movie Maker
    her ısımı goruyor

702 Mesaj
    11 Haziran 2006; 19:37:31 

quote:

Orjinalden alıntı: ahmetkb

fraps +
    Windows Movie Maker
    her ısımı goruyor

Frap'ın video'ları çok yer kaplıyor ve ücretsiz 30sn çekiyor.
    Kimseye de "şu programı satın alın" diyemeyiz. Bu yüzden ücretsiz ve kullanışlı olanların kullanımını anlatıyorum

3060 Mesaj
    11 Haziran 2006; 19:44:38 

0

702 Mesaj
    11 Haziran 2006; 19:52:30