Şimdi Ara

ceedlerde panik frende abs devreye girince dikkatli olun (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
2
Favori
21.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: metesserdar

ceed clubten huss25 adlı arkadaştan alıntı:

Evet arkadaşlar 3 gündür bu konuyu arıyorum bulamadım çok şükür birisi hortlatmış bu konu hakkında en çok şikayet edenlerden biride bendim ve kendimde çok büyük bi eksik olduğunu öğrendim Kadir abi sayesinde İzmite yanına gittim tanışmak için keyiflide bir gün geçirdik öncelikle kendisini tanıdığım için çok mutlu oldum evet konuya dönecek olursak abs sorunundan bahsettim bana debriyaj ile birliktemi kullanıyorsun dedi freni ki bende orta hızlarda araba hemen durur mantığı ile istop etmesin falan filan gibi eskiden kalan abs si olmayan araçlardan kalan bi alışkanlık ile debriyaj ile kullanıyordum evet dedim sonra uygulamalı olarak debriyaj ile ve debriyajsız arabanın abs durumlarını gösterdi bana kendisine özellikle bu konu için çok çok teşekkür ederim aracı 80 km hızla birkaç metrede durdurdu sonrasında defalarca denedim resmen araca ısındım sürerken aşırı mesafe bırakıyordum şimdi artık gaza basmaktan çekinmiyorum çok uzun oldu özetleyecek olursak kızaklama yapıyor lakin debriyaj ile kullanırsak araba viteste ise ve debriyaja basmıyorsak fren çok çok iyi tutuyor isteyen uygun trafikte denesin debriyajı son çare olarak kullanın araba duracak ise ve kaza riski ortadan kalktı ise istop etmesin diye yok vuracaksanız istop etsin bırakın kazadan iyidir ...

fren sıkıntısı yaşayan arkadaşlar, frene debriyajsız basmayı bir denesin,

Bu durumda otomtiklerde bu sorun olmaması doğal. Zira 2012 model premium ceed aracım 26000 km'de, otomatik ve şimdiye kadar defalarca çok ani fren yaptım abs'yi kolay kolay devreye sokmadığını söyleyebilirim. Bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ancak bir defa 40-50 ile giderken sıcak havada yumuşak asfaltta (erimiş olabilir) fren yaptığımda abs devreye girdi, bunu beklemiyordum, aslfalttan olduğunu değerlendirdim.Şimdiye kadar bir sorun yaşamadım. Fakat anlatılanları okuyunca korkmuyor değilim, tedirgin oluyor insan.

• http://finans.mynet.com/haber/detay/otomotiv/kia-19-milyon-aracini-geri-cagiriyor/85090

Kia Fren ve Far problemleri sebebiyle ABD'de 1,9 milyon aracı geri çağırıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi banabunno -- 17 Temmuz 2013; 11:47:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: banabunno

http://finans.mynet.com/haber/detay/otomotiv/kia-19-milyon-aracini-geri-cagiriyor/85090

Kia Fren ve Far problemleri sebebiyle ABD'de 1,9 milyon aracı geri çağırıyor

haberde 2007-2011 modellerin çağırıldığını söylüyor, siz 2012 ceedlerin frenlerinde sıkıntı olduğunu iddia ediyorsunuz !!!!!ayrıca çelik motora bilgi verdik, şu ana kadar frenle ilgili şikayet almadıklarını bildirdiler, ayrıca bu sitedeki yazıları da inceleyeceklerini ve gerekli girişimleri yapacaklarını da bildirdiler...bu ısrarlı yazılarınız, ceed sahiplerine zarar veriyor, bu iddianız doğru değilse, hukuki sorumluluğunuzun doğacağını unutmayın, araçlarını satmak isteyecek ceed sahipleri, " bu arabanında frenlerinde sıkıntı varmış" sözü ile karşılaşmaya başlar ise ve bu iddianız, gereği gibi ispatlanamaz ise dediğim gibi hukuki sorumluluğunuz doğacak...burada bir iddia ortaya atarken, iki kere düşünmek gerekiyor

• Yeni i30 sahibi arkadaşlar, aracınızın fren sorunu için yazılım güncellemesi servislerde
    ABS yazılımı güncellenerek aracın erken ABS devreye girmesi engelleniyor.
    Detaylı bilgi için servise başvurunuz
  • Bununla ilgili 3 software geldi ust uste.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Evet arkadaşlar 3 gündür bu konuyu arıyorum bulamadım çok şükür birisi hortlatmış bu konu hakkında en çok şikayet edenlerden biride bendim ve kendimde çok büyük bi eksik olduğunu öğrendim Kadir abi sayesinde İzmite yanına gittim tanışmak için keyiflide bir gün geçirdik öncelikle kendisini tanıdığım için çok mutlu oldum evet konuya dönecek olursak abs sorunundan bahsettim bana debriyaj ile birliktemi kullanıyorsun dedi freni ki bende orta hızlarda araba hemen durur mantığı ile istop etmesin falan filan gibi eskiden kalan abs si olmayan araçlardan kalan bi alışkanlık ile debriyaj ile kullanıyordum evet dedim sonra uygulamalı olarak debriyaj ile ve debriyajsız arabanın abs durumlarını gösterdi bana kendisine özellikle bu konu için çok çok teşekkür ederim aracı 80 km hızla birkaç metrede durdurdu sonrasında defalarca denedim resmen araca ısındım sürerken aşırı mesafe bırakıyordum şimdi artık gaza basmaktan çekinmiyorum çok uzun oldu özetleyecek olursak kızaklama yapıyor lakin debriyaj ile kullanırsak araba viteste ise ve debriyaja basmıyorsak fren çok çok iyi tutuyor isteyen uygun trafikte denesin debriyajı son çare olarak kullanın araba duracak ise ve kaza riski ortadan kalktı ise istop etmesin diye yok vuracaksanız istop etsin bırakın kazadan iyidir ...

dostum bu tez sadece hipotez olarak kalır.. ileri gidemez.. üzgünüm, kadir abine selamlarımı söle, benim aracımda debriyaj yok ve frene bastığım anda durmuyor yola devam ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ancestor

quote:

Bu durumda otomtiklerde bu sorun olmaması doğal. Zira 2012 model premium ceed aracım 26000 km'de, otomatik ve şimdiye kadar defalarca çok ani fren yaptım abs'yi kolay kolay devreye sokmadığını söyleyebilirim. Bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ancak bir defa 40-50 ile giderken sıcak havada yumuşak asfaltta (erimiş olabilir) fren yaptığımda abs devreye girdi, bunu beklemiyordum, aslfalttan olduğunu değerlendirdim.Şimdiye kadar bir sorun yaşamadım. Fakat anlatılanları okuyunca korkmuyor değilim, tedirgin oluyor insan.

burdaki ince nokta, herkesin dediği gibi, 50 km altında tüm araçlarda ani frenlemede sorun var. 50 nin üzerine çıkınca abs devreye girmiyor ve duruyor..

sorun yazılımsal arkadaşlar düzelecek işalla..

• metesserdar kullanıcısına yanıt
    Selam metesserdar,
    ben kimsenin savunucusu değilim ama böyle bir sorun yok demek çok hakkaniyetli değil. Onca insan yalan mı söylüyor?
    Kaldıki aynı sorun i30 lardada var ve onlardaki sorunu hyundai çözmüş durumda.
    kia, yani çelik motor ayakta uyuyorsa burada bizlerin konuyu canlı tutması şart. İkinci elde fiyat düşecek kaygısı ile gerçekleri ortadan kaldırmamak lazım..
    zira kia acil olarak bu sorunu çözmezse zaten hukuki yollara ben baş vuracağım için konuyla ilgili ilk dava açan ceed sahibi olacağım
  • benim arabamda fren sorunu var sav'ı ile tüm ceedlerde fren sorunu var sav'ı aynı anlama gelmiyor değil mi???, sizin aracınızda bu problem olabilir, ben bu problem münferit araçlarda yok demedim, tüm ceedlerde bu problem var demeniz için bunun gereği gibi ispatı gerekir dedim...siz yalan söylemiyorsunuz da, araçta fren problemi yok diyenler mi yalan söylüyor o zaman...biz de kia nın avukatlığını yapmıyoruz burda, bizim araçlarımızda dediğiniz fren problemi yok...kaldı ki bu başlığa, frenlerimde problem var diye yazan kişi 5 i geçmiyor...
  • dostum bu proglem sadece kia larda değil, hyundai lerde de var.
    kaldıki sadece ceed de değil, sportage da bile olduğunu servisteki bir müşteriden öğrendim..
    kaldıki bu sorun eğer yazılımsal ise muhtemel ihtimaldir ki aynı yazılıma sahip araçların tümünde vardır..
    kaldıki yinede bazılarında olmaması durumundan ziyade, bu çok belirgin bir hata olmadığı için görülememesinden olabilir..
    nitekim benim daha önceki aracımın şanzımanında da genel bir problem vardı ama ne üretici nede pek çok tüketici olduğunu kabul etmiyordu..
    ama dava açanların hepsi kazandı..

ayrıca sabah tekrar denedim, düşük hız yüksek hız hikaye.. araç durmuyor..
    50 km altı yokuş aşşa kökledim freni, yola devam, 80 iken kökledim, yine devam..
    ama yavaşça panik yapmadan basınca abs devreye girmedi, araç durdu.. bu durumda ben araç duruyor mu demeliyim?

zaten ben aracımda yok diyordum.. bende göremedim önceleri.. ama bir gece önüme bir minibüs aniden çıkıpta panik freni yaptığımda fark ettim durmadığını..

ayrıca ceed topiğine kimse biş iyazmıo ki buraya yazsın..
    i30 toppiğini oku istersen.. herkes fren konusundan bahsediyor.. kaldıki orada çözülmüş sorun..

ama sen şimdi, i30 farklı marka ceed farklı marka dersen zaten hiç konuşmayalım bu konuyu buralarda

• quote:

benim arabamda fren sorunu var sav'ı ile tüm ceedlerde fren sorunu var sav'ı aynı anlama gelmiyor değil mi???, sizin aracınızda bu problem olabilir, ben bu problem münferit araçlarda yok demedim, tüm ceedlerde bu problem var demeniz için bunun gereği gibi ispatı gerekir dedim...siz yalan söylemiyorsunuz da, araçta fren problemi yok diyenler mi yalan söylüyor o zaman...biz de kia nın avukatlığını yapmıyoruz burda, bizim araçlarımızda dediğiniz fren problemi yok...kaldı ki bu başlığa, frenlerimde problem var diye yazan kişi 5 i geçmiyor...

Kimse tüm ceedlerde bu problem var demez. Problem olması için, satılan tüm ürünlerde olmasına da gerek olmaz.

Örneğin otomotiv firmaları, bir modelde herhangi bir konuda, çok sayıda arıza tespit ederse, o üretim yılına ait o modelde satılan tüm araçları çağırır, bu bir önlemdir, yoksa çağrılan tüm araçlarda sorun olduğu anlamına da gelmez. Peki otomotiv firmasının bu sorunu tespiti hangi yolarla olur? Kendi test yapar belki ama en sağlıklısı satın alan müşterilerden gelen şikayetlerin yoğunluğu olur. O yüzden, burda birçok arkadaş benim aracımda sorun var diyorsa bu önemli bir istatistiktir, kimse tüm ceed'ler i30'lar ABS sorunludur demiyor, amabu üretim yılındaki araçlarda bu yoğunlukta aynı sorundan gözleniyorsa bu sorundur.

Sizin aracınızda olmayabilir, normaldir, Killer Loop gibi arkadaşların aracında olabilir, o da normaldir. Anormal olan, aynı sorundan çok fazla tespit olmasıdır. Burada, sorunu yaşayan insanların, bu durumu anlatması ve bu modelde ABS sorunu olabilir demesinin mahkemelik bir tarafı olduğunu düşünmüyorum. Hatta yaşadıkları sorunu burada paylaşarak farkındalık oluşturmalarına teşekkür edilmelidir.

Benim i30'da daha deneyemedim, haftasonu denemek istiyorum ben de. Ama ondan önce, kavrama sorunumu sormuştum, otomatik vitesli Ceed'i olan Killer Loop dışında cevap alamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: orhan_eroglu

quote:

benim arabamda fren sorunu var sav'ı ile tüm ceedlerde fren sorunu var sav'ı aynı anlama gelmiyor değil mi???, sizin aracınızda bu problem olabilir, ben bu problem münferit araçlarda yok demedim, tüm ceedlerde bu problem var demeniz için bunun gereği gibi ispatı gerekir dedim...siz yalan söylemiyorsunuz da, araçta fren problemi yok diyenler mi yalan söylüyor o zaman...biz de kia nın avukatlığını yapmıyoruz burda, bizim araçlarımızda dediğiniz fren problemi yok...kaldı ki bu başlığa, frenlerimde problem var diye yazan kişi 5 i geçmiyor...

Kimse tüm ceedlerde bu problem var demez. Problem olması için, satılan tüm ürünlerde olmasına da gerek olmaz.

Örneğin otomotiv firmaları, bir modelde herhangi bir konuda, çok sayıda arıza tespit ederse, o üretim yılına ait o modelde satılan tüm araçları çağırır, bu bir önlemdir, yoksa çağrılan tüm araçlarda sorun olduğu anlamına da gelmez. Peki otomotiv firmasının bu sorunu tespiti hangi yolarla olur? Kendi test yapar belki ama en sağlıklısı satın alan müşterilerden gelen şikayetlerin yoğunluğu olur. O yüzden, burda birçok arkadaş benim aracımda sorun var diyorsa bu önemli bir istatistiktir, kimse tüm ceed'ler i30'lar ABS sorunludur demiyor, amabu üretim yılındaki araçlarda bu yoğunlukta aynı sorundan gözleniyorsa bu sorundur.

Sizin aracınızda olmayabilir, normaldir, Killer Loop gibi arkadaşların aracında olabilir, o da normaldir. Anormal olan, aynı sorundan çok fazla tespit olmasıdır. Burada, sorunu yaşayan insanların, bu durumu anlatması ve bu modelde ABS sorunu olabilir demesinin mahkemelik bir tarafı olduğunu düşünmüyorum. Hatta yaşadıkları sorunu burada paylaşarak farkındalık oluşturmalarına teşekkür edilmelidir.

Benim i30'da daha deneyemedim, haftasonu denemek istiyorum ben de. Ama ondan önce, kavrama sorunumu sormuştum, otomatik vitesli Ceed'i olan Killer Loop dışında cevap alamadım

başlığı bir daha okursanız "ceedlerde panik frende abs devreye girince dikkatli olun" şeklinde, bu geneli kapsar bir ifade!!! 20 kişilik bir grup içerisinde, 2 kişinin hırsız olduğunu iddia etmek ile, 20 kişinin hepsinin hırsız olduğunu iddia etmek, aynı sonucu doğurmaz, dolayısıyla, genel hakkında isptalanmış bir durum yok iken, geneli zan altında bırakırsanız, bunun hukuki bir sorumluluğu olur elbette.
    bu başlığa, bu arızanın tespitinden sonra, örneğin serviste tespit edilip gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra, yada yapılmadan yazılmış olsa, evet dediğiniz gibi 1-2 kişinin problemi dile getirmesi önemli, ayrıca sübjektif yorumlarla da hiç ilgilenmiyorum, isteyen " benim arabamın frenleri tutmuyor, direksiyonu dönmüyor" diyebilir, bu beni bağlamayacağı gibi üzerime vazife alıp cevapta yetiştirmem, lakin konu tüm ceedler olunca, bizim de tespitlerimiz var elbet onlara dayanarak yazıyorum burda, ben freni sıkıntılı arabaya binmem, kia markası da benim için hiç önemli değil, arabayı değiştirmek zor iş değil, mesle burda söylenenler ile bizim buradaki yaklaşık 6 araçtaki tespitimiz uyuşmuyor, servisdeki denemelerimiz ile uyuşmuyor, bu başlığı açan Yusuf arkadaşı tenzih ederek söylüyorum ki, forumda markaları kötülemek için atıp tutan bir sürü gereksiz adam var, bu yorumları ciddiye alıp karar veren de ciddi bir kitle var... neyse konu çok uzadı benim açımdan, arızası olan arkadaşlar umarım diledikleri çözüme bir an önce kavuşurlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metesserdar -- 19 Temmuz 2013; 13:49:14 >

• quote:

quote:

quote:

başlığı bir daha okursanız "ceedlerde panik frende abs devreye girince dikkatli olun" şeklinde, bu geneli kapsar bir ifade!!! 20 kişilik bir grup içerisinde, 2 kişinin hırsız olduğunu iddia etmek ile, 20 kişinin hepsinin hırsız olduğunu iddia etmek, aynı sonucu doğurmaz, dolayısıyla, genel hakkında isptalanmış bir durum yok iken, geneli zan altında bırakırsanız, bunun hukuki bir sorumluluğu olur elbette.
    bu başlığa, bu arızanın tespitinden sonra, örneğin serviste tespit edilip gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra, yada yapılmadan yazılmış olsa, evet dediğiniz gibi 1-2 kişinin problemi dile getirmesi önemli, ayrıca sübjektif yorumlarla da hiç ilgilenmiyorum, isteyen " benim arabamın frenleri tutmuyor, direksiyonu dönmüyor" diyebilir, bu beni bağlamayacağı gibi üzerime vazife alıp cevapta yetiştirmem, lakin konu tüm ceedler olunca, bizim de tespitlerimiz var elbet onlara dayanarak yazıyorum burda, ben freni sıkıntılı arabaya binmem, kia markası da benim için hiç önemli değil, arabayı değiştirmek zor iş değil, mesle burda söylenenler ile bizim buradaki yaklaşık 6 araçtaki tespitimiz uyuşmuyor, servisdeki denemelerimiz ile uyuşmuyor, bu başlığı açan Yusuf arkadaşı tenzih ederek söylüyorum ki, forumda markaları kötülemek için atıp tutan bir sürü gereksiz adam var, bu yorumları ciddiye alıp karar veren de ciddi bir kitle var... neyse konu çok uzadı benim açımdan, arızası olan arkadaşlar umarım diledikleri çözüme bir an önce kavuşurlar.

Ben de sizle aynı şekilde, tartışmayı uzatma derdinde olmadığımdan son olarak yazayım:

"ceedlerde panik frende abs devreye girince dikkatli olun" uyarısının sakıncası yok. 20 kişilik grupta iki tane hırsız varmış dikkatli olun deseler, siz o uyarıyı mı suçlarsınız, yoksa o 20 kişi ile işiniz varsa temkinli mi olursunuz? Yani aracında sorun gözleyenlein sayısı çok olduğundan temkinli olun uyarısı yapılıyor. Şöyle düşünüyorum, bir karpuzcu var, ve ondan aldığınız karpuzların 10'da 3'ü bozuk çıkıyor. O karpuzcudan karpuzz alırken dikkat et demenin neresi sorun olabilir, hele hele mahkemelik bir suç olmaz herhalde. Aynı başlığı taban tabana zıt yorumluyoruz.

Ancak otomotiv meselesi, karpuz olmadığından, 10'da 3 değil, 1000'de 3 oranında ABS sorunu gözlenmiş ise bu ciddi bir istatistiktir. Konuya, frenimde sorun var diyenlerin sayısı 5'i geçmez diyorsunuz, bu konuya 250 kişi bakmış olsa, 5 kişi sorun olduğunu yazsa, bence çok önemli bir istatistik.

Son olarak, benim de i30'um var, markaı kötülemek bir yana, aldığımdan beri bu grubu çok sevmeye başladım. Ama araba konusunda frenlerin tutmamasını önemsiyorum ve bu konuda dikkatli olunası gerektiğinin söylenmesini masum buluyorum. Bahsettiğiniz türden marka kötüleme amaçlı insanlar malesef vardır, ama azınlıktadır.

Sizin dileklerinize katılıyorum, umarım ciden sorun yoktur, varsa da düzeltilir.

İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arabaci_takimi -- 19 Temmuz 2013; 15:46:00 >

• Arkadaşlar burda marka kötüleyen birine denk gelmedim açıkçası..
    ama şu bi gerçek, i30 ve ceed lerde böyle bir sorun var.. az yada çok..
    ben sorun belirgin değil belkide bundan ötürü..

birde kimse bana servis sorun yok dedi, sorn yoktur demesin..

hiç biri kronik sorun olduğunu kabul etmez
  • Arabamı satıp, güçlü ve güvenli olması sebebiyle KİA Ceed almayı düşünüyordum ; foruma girip biraz Ceed'leri araştırayım dedim. Fren sistemiyle ilgili yorumları okuyunca gerçekten tedirgin oldum.
    Bir de tecrübeli arkadaşlara şöyle bir sorum olacak:50.000 TL civarı, dizel olmak şartıyla 1600 motor hangi arabayı önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: çorçona

Arabamı satıp, güçlü ve güvenli olması sebebiyle KİA Ceed almayı düşünüyordum ; foruma girip biraz Ceed'leri araştırayım dedim. Fren sistemiyle ilgili yorumları okuyunca gerçekten tedirgin oldum.
    Bir de tecrübeli arkadaşlara şöyle bir sorum olacak:50.000 TL civarı, dizel olmak şartıyla 1600 motor hangi arabayı önerirsiniz?

Selam çorçuna,
    Tedirgin olacak bişi yok. Panik fren yapmican. ama bazen elde değil yapılıyor. O zamanda ara sokaklarda güvensiz yollarda temkinli ve yavaş gidicen.. bu sorunun çözüleceğine ben eminim..

nitekim bu sorunun volvo da bile olduğunu biliyorum. arkadaşım sırf bu sebeple yeni aldığı 10 senelik volvo için özel abs kartı getirtmişti yurtdışından..

onun dışında derdin sadece frenlerse i30 da çözüldü sorun. i30 alabilirsin..

ben ceed aldığıma katiyen pişman değilim.. bu fren konusunda hyundai nin bulduğu çözümü kia bulmazsa müşteri kaçmasına hiç bişi demem doğrusu.. biraz daha duyarlı olsunlar

benim ceed tercihim kesinlikle i30 dana daha sessiz olmasından ötürü.. birde daha uyguna ucuza istediğim modeli dulduğum için
    birde 15 binde bir bakım yapılması sebebi ile

• quote:

Orijinalden alıntı: Killer Loop

quote:

Arabamı satıp, güçlü ve güvenli olması sebebiyle KİA Ceed almayı düşünüyordum ; foruma girip biraz Ceed'leri araştırayım dedim. Fren sistemiyle ilgili yorumları okuyunca gerçekten tedirgin oldum.

Selam çorçuna,
    Tedirgin olacak bişi yok. Panik fren yapmican. ama bazen elde değil yapılıyor. O zamanda ara sokaklarda güvensiz yollarda temkinli ve yavaş gidicen.. bu sorunun çözüleceğine ben eminim..

nitekim bu sorunun volvo da bile olduğunu biliyorum. arkadaşım sırf bu sebeple yeni aldığı 10 senelik volvo için özel abs kartı getirtmişti yurtdışından..

ben ceed aldığıma katiyen pişman değilim.. bu fren konusunda hyundai nin bulduğu çözümü kia bulmazsa müşteri kaçmasına hiç bişi demem doğrusu.. biraz daha duyarlı olsunlar

benim ceed tercihim kesinlikle i30 dana daha sessiz olmasından ötürü.. birde daha uyguna ucuza istediğim modeli dulduğum için

Arkadaşlar bu problem ile karşılaşan bir çok kişi olabilir ancak benim fikrim de bu olayı tüm ceedlerde problem varmış gibi yansıtmamak.
    Bu yazılanlardan sonra dün özellikle yokuş aşağı ani fren testleri yaptım.Aracım 26000 km'de 2012 premium. 40-60 km hızla yokuş aşağı ani fren yaptığımda ABS devreye giriyor ve araç sorunsuz bir şekilde yavaşlıyor. Ben hiç bir problem gözlemlemedim.
    Sorunu olan arkadaşlar kendi araçları ile ilgili olarak servise gitmeleri iyi olur diye düşünüyorum.

Herkese iyi forumlar,

• Ne zamandır aklıma takılıyordu, gece vakti frenleri denedim, geldiğim gibi yazıyorum :

40 ile 60 km/h hızlar arasında, rampa ve düz yol kombinasyonlarında, 6 kere panik fren denedim. Hepsinde de ABS devreye girdi, ancak durma mesafesi sorunu yaşamadım. Özellikle birinde, kavşağa çok yakında denedim kavşağa girmeden durdum.

Panik fren de olsa, kontrol bende olduğundan frenden önce debriyajı köklüyorum. Sorunu gerçek olaylarda yaşayanlar, acaba debriyaja basmıyor mu? Burdan kaynaklanan yazılımsal bir durum olabilir mi diye merak ettim.

Ya sorun benim araçta hiç yok, ya da varsa benim araç geçen ay İzmir Çakırlar Hyundai'de 20000 bakımına girmiş, orada ABS yazılımı güncellenmiş de olabilir diyorum ancak bakım faturasında yazılı değil, belki de garanti dahilinde yapıldıysa faturaya yansımıyordur.

NOT : Aynı olayı, Yeni i30 Klubü konusuna da ekledim ki, oraya takılan geneli i30'cu arkadaşlar da istatistikten haberdar olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ancestor

quote:

Orijinalden alıntı: Killer Loop

quote:

Selam çorçuna,

Arkadaşlar bu problem ile karşılaşan bir çok kişi olabilir ancak benim fikrim de bu olayı tüm ceedlerde problem varmış gibi yansıtmamak.
    Bu yazılanlardan sonra dün özellikle yokuş aşağı ani fren testleri yaptım.Aracım 26000 km'de 2012 premium. 40-60 km hızla yokuş aşağı ani fren yaptığımda ABS devreye giriyor ve araç sorunsuz bir şekilde yavaşlıyor. Ben hiç bir problem gözlemlemedim.
    Sorunu olan arkadaşlar kendi araçları ile ilgili olarak servise gitmeleri iyi olur diye düşünüyorum.

Herkese iyi forumlar,

bizde zate naraç yavaşlamıyor demiyoruz ki :)
    durması önemli.. duracak.. bastığında araç duracak
    bugün yine oldu bana, önümdeki durdu, mesafe vardı allahtan, abs devreye girdi ara çdurmadı sağ taraf boştu kırdım yola devam ettim..
    çarpacaktım azkaldı..

önünüzde kimse yokken durduğunu sanıyorsunuz. bir referans noktası belirleyin. mesela sağdaki direk, yada kaldırım. burda nfrene basınca orda durması gerektiğini düşündüünüz mesafe olsun.. basın bakalım duruyormu..

• quote:

Ne zamandır aklıma takılıyordu, gece vakti frenleri denedim, geldiğim gibi yazıyorum :

40 ile 60 km/h hızlar arasında, rampa ve düz yol kombinasyonlarında, 6 kere panik fren denedim. Hepsinde de ABS devreye girdi, ancak durma mesafesi sorunu yaşamadım. Özellikle birinde, kavşağa çok yakında denedim kavşağa girmeden durdum.

Panik fren de olsa, kontrol bende olduğundan frenden önce debriyajı köklüyorum. Sorunu gerçek olaylarda yaşayanlar, acaba debriyaja basmıyor mu? Burdan kaynaklanan yazılımsal bir durum olabilir mi diye merak ettim.

Ya sorun benim araçta hiç yok, ya da varsa benim araç geçen ay İzmir Çakırlar Hyundai'de 20000 bakımına girmiş, orada ABS yazılımı güncellenmiş de olabilir diyorum ancak bakım faturasında yazılı değil, belki de garanti dahilinde yapıldıysa faturaya yansımıyordur.

NOT : Aynı olayı, Yeni i30 Klubü konusuna da ekledim ki, oraya takılan geneli i30'cu arkadaşlar da istatistikten haberdar olsun.

dostum i30 cular biliyor zaten bu olayı..
    hyundai düzeltti yazlımla.. seninkide düzelenler arasında olabilir..
    böyle kronik ve genel sorunları servis raporuna sen özellikle belirtmezsen yazmazlar.. muhtemelen eski sahibi de belirtmemiştir

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.