Şimdi Ara

Galaxy S4'te Samsung Orb panorama özelliği kullanılabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Samsung'un gelecek ay tanıtmasını beklediğimiz Galaxy S4 amiral gemi modeli ile ilgili özellikle donanım konusunda farklı iddialar ortaya atılsa da yazılım tarafında genelde gerçeğe yakın olması ihtimali yüksek ve birbiri ile örtüşen iddialar geliyor.

Firmanın gözü takip ederek video oynatma özelliğini kontrol eden Eye Pause ve göz takibi ile kaydırmaya imkan tanıyan Eye Scroll şeklinde iki yazılımı amiral gemi modelinde sunacağı daha önce dile getirilmişti. Bu kez Samsung'un kendi panorama çekim çözümünü yeni modeline entegre edeceği konuşuluyor.

Android Geeks tarafından verilen habere göre, Samsung Orb adı verilen çözüm Photo Sphere özelliğinde olduğu gibi 360 derece panoramik fotoğraf çekimine imkan tanıyor. İsmi açıklanmayan Samsung mühendisi kendi çözümlerinin Galaxy S4'teki iddialı kamera ile birlikte Photo Sphere'den daha iyi olacağını belirtmiş. 

Samsung mobil cihazları için Premium Suite adı altında önemli yenilikler sunan paketler yayınladı ve son dönemde Multi-Window, Aktif Bekleme, Direkt Arama gibi en ilgi çeken bazı yazılımlar da bu paketler içerisinde yer alıyor. Galaxy S4 için de Samsung'un yenilikler sunması kesin gibi. Bu açıdan iddialar biraz gerçeğe yakın duruyor.

Mühendisin açıklamalarına göre Samsung'un yeni amiral gemi modelinde sunacağı kamerası da oldukça iddialı olacak. Ancak bu Megapiksel bazında mı yoksa Ultrapixel tarzındaki bir yenilik ile mi olacak bilinmiyor. 

• Okumadım

• Bana kalırsa ultrapixel olayı tam bir facia. beni hiç etkilemedi.
  • Samsung Kendini Aşıyor :)
  • Android işletim sistemine çok sağlam eklentiler yapıyor samsung helal olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

Bana kalırsa ultrapixel olayı tam bir facia. beni hiç etkilemedi.

dostum bi cıksın her yönden detaylı karşılaştırılsın sonra seni etkileyip etkilemediğine karar verirsin daha ortada bişey yok

• htc one un panaroma cekimi cok güzel gibi geldi bana, ek yerleri belli olmuyor cünkü video gibi cekiyor, kendisi panaromaya ceviriyor.

insallah samsung da ondan geri kalmadan iyi bi paranaroma deneyimi sunar.

fakat note 2yi iyi bilen biri olarak söylemeliyim ki, 2 gb rama sahip olan telefon artik yeni uygulamalar ve özellikler ile ( akilli bekleme, arama gibi) 1 gb i gecik bi ram kullaniyor. bu sebeple android 5 ile (ki s4 e kesin gelecektir) bu 2 gb ram dahi yetmiyecek gibime geliyor.s4ü söyle 2,5 yada 3 gb ram ile cikarmasini bekliyorum. ama cikarmazlar enayi degiller ya.
    öyle bi zaman geliyor ki sirf ram az geldigi icin telefon degistirmek isteniyor. (mesela ben s3ü degistirmek istiyorum. note 2 iyi ama büyük onun icin kullanmiyorum)

• Sony XZ Su geçirmezlik ve kasa şıklığı ile Htc Ekran kalitesi stereo speakerları ve yekpare aliminyum gövde ile bir farkıdalık oluşturdular. Özellikle Htc one nın hoparlör kalitesi mükemmel gibi (youtube izlediğim kadarı ile)

S4 nasıl bir farkındalık yapacak bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: saylia

htc one un panaroma cekimi cok güzel gibi geldi bana, ek yerleri belli olmuyor cünkü video gibi cekiyor, kendisi panaromaya ceviriyor.

insallah samsung da ondan geri kalmadan iyi bi paranaroma deneyimi sunar.

fakat note 2yi iyi bilen biri olarak söylemeliyim ki, 2 gb rama sahip olan telefon artik yeni uygulamalar ve özellikler ile ( akilli bekleme, arama gibi) 1 gb i gecik bi ram kullaniyor. bu sebeple android 5 ile (ki s4 e kesin gelecektir) bu 2 gb ram dahi yetmiyecek gibime geliyor.s4ü söyle 2,5 yada 3 gb ram ile cikarmasini bekliyorum. ama cikarmazlar enayi degiller ya.
    öyle bi zaman geliyor ki sirf ram az geldigi icin telefon degistirmek isteniyor. (mesela ben s3ü degistirmek istiyorum. note 2 iyi ama büyük onun icin kullanmiyorum)

Hatta 1.6 gb bile kullaniyor bosta yeri gelince ama ihtuyaci oldugu icin degil o ozellikler doldurmuyor o rami android hizlanmak icin dolduruyor olsada olur olmasada olur yani ayni ozelliklerin hepsi s3 tede var 500 mb ramle calisiyor emin olabilirsin 3 gb ram olsa yine 100 mb bosta yer kalana kadar doldurucak android aslinda 300 mb la calisiyor fazlasini kendi daha hizli yukleme yapmak icin dolduruyor gerekelilikten degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Güzel gerçekten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: psyshock

quote:

Orijinalden alıntı: sayliahtc one un panaroma cekimi cok güzel gibi geldi bana, ek yerleri belli olmuyor cünkü video gibi cekiyor, kendisi panaromaya ceviriyor. insallah samsung da ondan geri kalmadan iyi bi paranaroma deneyimi sunar. fakat note 2yi iyi bilen biri olarak söylemeliyim ki, 2 gb rama sahip olan telefon artik yeni uygulamalar ve özellikler ile ( akilli bekleme, arama gibi) 1 gb i gecik bi ram kullaniyor. bu sebeple android 5 ile (ki s4 e kesin gelecektir) bu 2 gb ram dahi yetmiyecek gibime geliyor.s4ü söyle 2,5 yada 3 gb ram ile cikarmasini bekliyorum. ama cikarmazlar enayi degiller ya. öyle bi zaman geliyor ki sirf ram az geldigi icin telefon degistirmek isteniyor. (mesela ben s3ü degistirmek istiyorum. note 2 iyi ama büyük onun icin kullanmiyorum)
    Hatta 1.6 gb bile kullaniyor bosta yeri gelince ama ihtuyaci oldugu icin degil o ozellikler doldurmuyor o rami android hizlanmak icin dolduruyor olsada olur olmasada olur yani ayni ozelliklerin hepsi s3 tede var 500 mb ramle calisiyor emin olabilirsin 3 gb ram olsa yine 100 mb bosta yer kalana kadar doldurucak android aslinda 300 mb la calisiyor fazlasini kendi daha hizli yukleme yapmak icin dolduruyor gerekelilikten degil

kendim s3 kullanmasam haklisin dicem :)
    keske haklisin diyebilseydim. mesela gecen bi guru fx efekt programi yükledim videoyu cektim efekt eklerken program kapaniyor tw yeniden yükleniyordu. telefonu kapatip actim problem yapmadi. yani bi kac gün kullanimdan sonra rami bosaltsan da telefonu kapatip acmazsan ram sisiyor tw bi nevi cöküyor, ram yetmedigi icin.

su an bakiyorum sadece whats app acik 712/832 mb gösteriyor. yani 120 mb bos yerim var. bi kac program acip kapasam rehbere girmek iskence mesajlara girmek iskence tarayicidan ciktiktan sonra menünün kendisini toparlamasi iskence.

note 2 suanda iyi eger s4 de full hd ekran ile ve 2 gb ram ile cikarsa, muhtemelen noteden daha fazla ram kullanacak. yine kasma olmayacak büyük ihtimal, ama android 5 den sonra tahminimce o da suanki s3 seviyesine gelecek. yani tw cökmeleri baslayacak, zira tw e de durmadan yeni özellikler ekliyor.

sonucta ram öyle islemci gibi pil performansina etki eden bi donanim degil, onun icin 2,5 yada 3 gb bekliyorum anca o zaman kesin s4 alirim. isin havasinda degilim, bi kac program sonra cökme problemi yapmasin rehberi hizli acsin yani beni strese sokmasin yeter. aksi takdirde s3 ü zaten degistirecem deyip sirf degisiklik olsun diye htc one a gecebilirim.
    hic bi zaman marka fanatikligi yapmadim, benim icin hangisi iyiyse stres yapmiyorsa alabilirsem onu alir kullanirim. hic gözünün yasina bakmam, onlar bizden 500 euro falan alinca hic bakmadiklari gibi. bütün firmalar icin diyorum.
    saygilar...

• s4 çıkmadan akıllı telefon alamyın arkadaşlar.

• Merakla bekliyoruz.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sayliahtc one un panaroma cekimi cok güzel gibi geldi bana, ek yerleri belli olmuyor cünkü video gibi cekiyor, kendisi panaromaya ceviriyor. insallah samsung da ondan geri kalmadan iyi bi paranaroma deneyimi sunar. fakat note 2yi iyi bilen biri olarak söylemeliyim ki, 2 gb rama sahip olan telefon artik yeni uygulamalar ve özellikler ile ( akilli bekleme, arama gibi) 1 gb i gecik bi ram kullaniyor. bu sebeple android 5 ile (ki s4 e kesin gelecektir) bu 2 gb ram dahi yetmiyecek gibime geliyor.s4ü söyle 2,5 yada 3 gb ram ile cikarmasini bekliyorum. ama cikarmazlar enayi degiller ya. öyle bi zaman geliyor ki sirf ram az geldigi icin telefon degistirmek isteniyor. (mesela ben s3ü degistirmek istiyorum. note 2 iyi ama büyük onun icin kullanmiyorum)
    kendim s3 kullanmasam haklisin dicem :)keske haklisin diyebilseydim. mesela gecen bi guru fx efekt programi yükledim videoyu cektim efekt eklerken program kapaniyor tw yeniden yükleniyordu. telefonu kapatip actim problem yapmadi. yani bi kac gün kullanimdan sonra rami bosaltsan da telefonu kapatip acmazsan ram sisiyor tw bi nevi cöküyor, ram yetmedigi icin. su an bakiyorum sadece whats app acik 712/832 mb gösteriyor. yani 120 mb bos yerim var. bi kac program acip kapasam rehbere girmek iskence mesajlara girmek iskence tarayicidan ciktiktan sonra menünün kendisini toparlamasi iskence.note 2 suanda iyi eger s4 de full hd ekran ile ve 2 gb ram ile cikarsa, muhtemelen noteden daha fazla ram kullanacak. yine kasma olmayacak büyük ihtimal, ama android 5 den sonra tahminimce o da suanki s3 seviyesine gelecek. yani tw cökmeleri baslayacak, zira tw e de durmadan yeni özellikler ekliyor.sonucta ram öyle islemci gibi pil performansina etki eden bi donanim degil, onun icin 2,5 yada 3 gb bekliyorum anca o zaman kesin s4 alirim. isin havasinda degilim, bi kac program sonra cökme problemi yapmasin rehberi hizli acsin yani beni strese sokmasin yeter. aksi takdirde s3 ü zaten degistirecem deyip sirf degisiklik olsun diye htc one a gecebilirim.hic bi zaman marka fanatikligi yapmadim, benim icin hangisi iyiyse stres yapmiyorsa alabilirsem onu alir kullanirim. hic gözünün yasina bakmam, onlar bizden 500 euro falan alinca hic bakmadiklari gibi. bütün firmalar icin diyorum.saygilar...

Rehber için exdialer rehberi indir kur

Home tuşu tepkime hızı içinde svoice ayarlarından kısayolunun home key olmasını değiştir.

• quote:

quote:

quote:

kendim s3 kullanmasam haklisin dicem :)
    keske haklisin diyebilseydim. mesela gecen bi guru fx efekt programi yükledim videoyu cektim efekt eklerken program kapaniyor tw yeniden yükleniyordu. telefonu kapatip actim problem yapmadi. yani bi kac gün kullanimdan sonra rami bosaltsan da telefonu kapatip acmazsan ram sisiyor tw bi nevi cöküyor, ram yetmedigi icin.

su an bakiyorum sadece whats app acik 712/832 mb gösteriyor. yani 120 mb bos yerim var. bi kac program acip kapasam rehbere girmek iskence mesajlara girmek iskence tarayicidan ciktiktan sonra menünün kendisini toparlamasi iskence.

note 2 suanda iyi eger s4 de full hd ekran ile ve 2 gb ram ile cikarsa, muhtemelen noteden daha fazla ram kullanacak. yine kasma olmayacak büyük ihtimal, ama android 5 den sonra tahminimce o da suanki s3 seviyesine gelecek. yani tw cökmeleri baslayacak, zira tw e de durmadan yeni özellikler ekliyor.

sonucta ram öyle islemci gibi pil performansina etki eden bi donanim degil, onun icin 2,5 yada 3 gb bekliyorum anca o zaman kesin s4 alirim. isin havasinda degilim, bi kac program sonra cökme problemi yapmasin rehberi hizli acsin yani beni strese sokmasin yeter. aksi takdirde s3 ü zaten degistirecem deyip sirf degisiklik olsun diye htc one a gecebilirim.
    hic bi zaman marka fanatikligi yapmadim, benim icin hangisi iyiyse stres yapmiyorsa alabilirsem onu alir kullanirim. hic gözünün yasina bakmam, onlar bizden 500 euro falan alinca hic bakmadiklari gibi. bütün firmalar icin diyorum.
    saygilar...

Note 2 kullandim yeri geliyor bosta 60 mb ram oluyor ram gerektigi icin dolmuyor arkada cache yaptigi icin dolduruyor programin cokmesi demek programin hatali olmasi demek ram dolu olunca tw cokmez sadece kapanir program cikisi yukleme yapar o kadar onusa nova launcher falan yuklersen gormezsin cunku s3 un bir programa acabilecegi yer 500 mb en fazla ram isteyen oyun 200 mb istiyor daha ormek vermek gerekirse 750 mb kullanimda most wanteda a giriyorum 550 mb a dusuyor oyun acikken cokme falan goruyorsan ram den degil programlarin hatasindan.android in sistemi bostaki ram i doldurup program aciinca ona sadece gereken yeri acmak uzetine kurulu note 2 de 1.6 larla calisiyor 1 hafta kapatmazsan sonra oyuna giriyorsun bir anda gereken yeri ona veriyor oyundan cikip kapatinca 1.3 e dusuyor sonra kullanima gore tekrar doluyor taki sorunsuz calisabilecegi ram miktarina kadar o da 60--100 mb civari calisma prensibi bu cunku android in.
    3 gb da ram de olsa o da 2.9 da caliscak ram in artmasi tw yuklemesini falan engel olmuyor sadece 1 gb ram de 1 hafta kapatip acmadan kullanirken cikiyorsa onda 3 hafyada cikiyor note 2 kullandigimda da vardi andorid in sistemi degismedigi surece 16 gb ramde oldugu surece olacak.

Sende cokme varsa sistemine goz gezdir cunku 500 mb in ustune cikan bir program daha yok dedigim gibi olsa da tw cokmez tw hic bir uyari vermeden sadece kapanir ana sayfaya geri donuste yuklenir o kadar cokmeler programdan degilse wipe gerekebilir. Ram yetmemesi cokmeye neden olmaz cunku sadece multitasking de geri donuste tekrar acar o kadar cokme kesinlikle yapmaz

• Aslında yukseltilebilir ram olayına başlamaları lazım notebook lardaki gibi. Yüksek bir fiyata ram satarlar hem para kazanırlar cihazları alan musteri de tatmin olur

• samsung s4 dede ram yetmiyor gibi kamerada sorun fazla uygulamaları silersen sorun olomuyor o zaman ne gerek var o kadar uygulamaya zaten ülkemizde kullanılamayanlara hiç gerek yok samsung hub gibi samsung iyice batırmaya başladı yazılımlarda sıkıntılar devam telefon ısınma desen ateş gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: talerk

Okumadım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.