Şimdi Ara

A-101 NATURAL Hekimce MultiTablet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
0
Favori
119.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kara_sen

Merhaba;

Bahsettiniz Natural Hekimce markasını kim üretiyor bence ilk önce ona bakmalısınız. Üretici firma Aksu Vital Doğal Ürünler. Bu firma da 24 yıllık bir firma, yeni yetme bir firma değil yani. Eczanelerde aktarlarda da markaları farklı olarak ürünleri bulunuyor. Ön yargıda bulunmadan önce iyi bir araştırma yapmak şart.

Tarım bakanlığının onayladığı hiç bir ürünü güvenilmez.
  • kara_sen k kullanıcısına yanıt
    K kara_sen demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Merhaba;

Bahsettiniz Natural Hekimce markasını kim üretiyor bence ilk önce ona bakmalısınız. Üretici firma Aksu Vital Doğal Ürünler. Bu firma da 24 yıllık bir firma, yeni yetme bir firma değil yani. Eczanelerde aktarlarda da markaları farklı olarak ürünleri bulunuyor. Ön yargıda bulunmadan önce iyi bir araştırma yapmak şart.

quote:

Orijinalden alıntı: espial

Bunları kullanmadan önce bir diyetisyene yada endokrinoloji uzmanına başvurup tiroit ve diğer kan değerlerinize baktırmalısınız. Özellikle tiroit çok önemli metabolizmanın çalışmasında kilo alımında ve ilave olarak bim, a101 vb marketlerden alınan besin tavsiyelerini önermem içerinde ne olduğu kesin olarak bilinmemekte nedeni ise buralarda satılanların sağlık bakanlığı izni ile değil tarım bakanlığı izni ile üretildiği için.

Alıntıları Göster
    Balık yağı kilo aldırmaz arkadaşlar.
    Lütfen şu konuyu okuyun.
    http://forum.donanimhaber.com/m_61558859/mpage_1/f_/key_//tm.htm#61558859

a101 de satılanı ben de gördüm. Broşürü aldım incelemek için ancak ona balık yağı demek için bin şahit gerekir. İçeriğindeki dhd-epa oranı..vs belirtilmemiş. Ayrıca o kutusu da nedir öyle? Balık yağları ışık görmeyen kaplarda saklanmalıdır. Ordan bile bu balık yağının alınmaması gerektiği ortaya çıkıyor.
  • Balık yağı kilo aldırmaz arkadaşlar.
    Lütfen şu konuyu okuyun.
    http://forum.donanimhaber.com/m_61558859/mpage_1/f_/key_//tm.htm#61558859

a101 de satılanı ben de gördüm. Broşürü aldım incelemek için ancak ona balık yağı demek için bin şahit gerekir. İçeriğindeki dhd-epa oranı..vs belirtilmemiş. Ayrıca o kutusu da nedir öyle? Balık yağları ışık görmeyen kaplarda saklanmalıdır. Ordan bile bu balık yağının alınmaması gerektiği ortaya çıkıyor.
  • quote:

quote:

Merhaba;

Sormak istiyorum; acaba hangi doğal ürünü Sağlık Bakanlığı onaylıyor. Ben Tıbbi ve Aromatik Bitkiler mezunuyum ve mevzuatı da biliyorum. Sağlık bakanlığı ya kozmetiği ya da ilacı denetler. Eğer gıda takviyesini Sağlık Bakanlığı denetliyor ve onaylıyorsa o ürün bir "gıda takviyesi değildir!" Kimyasal bir bileşimdir.

• quote:

quote:

Merhaba;

+1

Örnek bal deresi. Adamlar tarım bakanı onaylı avrupa kalite belgeli diyerek gözümüzün içine baka baka 1 sene boyunca televizyonlarda marmara denizi kadar bal sattı parayı buldu şimdi inşaat işi yapıyolar

• Bu tip gıda takviyelerinin zaten sağlık bakanlığında onayı olmaz.Çünkü ilaç olamadığı sağlık bakanlığının alanı değil. Bakınız gıda takviyesi olarak satılan tüm ürünle gıda tarım..... bakanlığından onay almak zorundadırlar. Onaylar ise bu ürünlerin ida ettikleri faydaları yerine getirdikeri anlamına gelmez. Sadece gıda üretim standartlarına uyduklarını , içlerinde Türk Gıda Kodeksince yasaklanmış bir madde olmadıklarını , ve içinde üzerinde yazan bitkilerin kullanıldığını gösterir. yani işe yarayıp yaramaması bakanlığı bağlamaz.
    Öte yandan bu foruma girme nedenim bir merak idi. Kafam karıştı işin aslını bilen varmı diye sorayım dedim. Bu üründe(A01 de satılan ) Natural HKMCE yazıyor. Baktım NATURAL HEKİMCE diye bir marka var , Aksu Vital şirketine ait bir marka. Bahsettiğm her iki marka isimleri birbirinin aynı şekilde logolaştırılarak yazılmış.A101 dekinde hekimce yazısından"e" ve "i" harfleri eksik. Bu firmanın sitesinde ,ürünler bölümünde a101 den aldığımız ürün yok.Hatta hiç suda eriyen ürün yok. Kutunun arkasına baktığımda A101deki ürünün zaten aksu-vital değil Deren diye bir firma tarafından üretildiğini gördüm. Derenin sitesine girdim , onların da enzavita diye bir ürün markası var ve bu ürün onların arasındada yok. A101 de satılan ürünün arkasında ,müşteri danışma hattı olarak 850 511 12 32 nolu telefon verilmiş. Fakat ilginç olan Hem Hekimce'nin sitesinde hemde Deren'in sitesindeki müşteri danışma hattı numaraları aynı. Yani 850 500 25 78.Fakat arayınca direkt meşgule düşüyor cevap alamıyorsunuz. Burdan şu sonuç ortaya çıkıyor Aksu Vital(NATURAL HEKİMCE) ve DEREN gıda farklı firmalar.Çünkü fabrika adresleri ve diğer telefonları farklı. Biri bağcılarda biri beylikdüzünde. Ve fakat her ne hikmet se aynı müşteri danışma hattını kullanıyorlar. Ama Deren'in ürettiği ve A101 de satılan Natural HKMCE markası bir başka firma fakat üretimini Deren'e yaptırıyor. Onun için müşteri danışma hattı farklı. O vakit NATURAL HEKİMCE markasının sahibi Aksu-Vital firması kendi logosunu sugötürmez bir biçimde taklit eden bu firmaya engel olmuyor.Çünkü bu ürün ülkemizin en çok mağazası olan zincirinde aleni satılıyor.Elinde bu ürün ambalajı olan arkadaşlar lütfen hekimcenin sitesine girip baksınlar logoları ayırt etmekte zorlanacaklardır. Herhalde bunların hepsi amca çocukları.

• Merhaba;

• ben aldım kullandım çokda memnun kaldım tavsiye ederim. daha önce supradyn, bemix c , solgar vm 75 ve pharmaton kullanmışdım. bundan daha memnun kaldım hem adet çok hem fiyat çok uygun. hemde gerekli gereksiz herşeyi doldurmamışlar b vitamini içeriğide oldukça iyi. ayrıca doğal gıda katkısı için sağlık bakanlığından izin almaya gerek yok. sizinkisi bal yiyeceksen sağlık bakanlığından izinli olmalı durumuna girmiş. baktımda dünya çapında ödüllü olan solgar vm 75de tarım bakanlığı onaylı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selmand -- 18 Mart 2013; 17:50:40 >
  • Aynı şekilde ben de ürünleri afişte gördüm internette. Ürünleri araştırdığımda Aksu Vital'e yönlendiriyor. Aksu Vital'de incelediğimde ise detayları tam olarak göremedim. Bilgisi olan var mı? Aksu Vital yetkilileri bizi aydınlatmak isterler mi? Ürünlerin içerikleri nedir, fiyatlar neden bu kadar ucuz, ürünler nerede üretiliyor, hangi denetimlerden geçiyor?
  • Ürünü görmek için tıklayın.

Ben boyuma göre zayıf sayılırım (1.74m 51 kilo). Aynı zamanda çok yorgunum. Sabah uyandığımda hiçbir zaman dinç olarak kalktığımı hatırlamam ama bazen korkunç, ilginç bir rüya gördüğümde sabah uyanınca dinç hissediyorum. Yukarıda linkini verdiğim NATURAL Hekimce MultiTablet ürününü A-101'den aldım. İnternetten araştırdım ama pek bir bilgi bulamadım. Ayrıca kilo almak için OMEGA-3 balık yağı kullanıyorum. Sizce sağlıklı mıdır? Bir yararı olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aelfwig -- 21 Şubat 2013; 20:11:41 >

• Yararı olur. Ama epa/dha değeri önemli.
  • Bunları kullanmadan önce bir diyetisyene yada endokrinoloji uzmanına başvurup tiroit ve diğer kan değerlerinize baktırmalısınız. Özellikle tiroit çok önemli metabolizmanın çalışmasında kilo alımında ve ilave olarak bim, a101 vb marketlerden alınan besin tavsiyelerini önermem içerinde ne olduğu kesin olarak bilinmemekte nedeni ise buralarda satılanların sağlık bakanlığı izni ile değil tarım bakanlığı izni ile üretildiği için.
  • 20 yaşındayken 1,90 boyunda 55 kilo ağırlığındaydım..
    su an boyum aynı kilom 75..zayıf sayılırım ama o eskisi kadar değilim şükür..
    bunu bazı ürünler kullanarak sağladım.şimdi adını yazsam reklam oluyor diye yazanlar oluyor o yüzden yazmıyorum..düşünürseniz pm atın yardımcı olayım..
    A101 de satılan ürünleri kesinlikle önermem..
  • neye göre önermiyorsunuz anlamıyorum. balık yağı zaten kilo aldırmaz. ama vitamin belki iyidir kullanmadan nerden biliyorsunuz yorum yapıyorsunuz.
  • Birde ambalaj olayı var, neredeyse tüm omega-3 softgellerin ambalaj şekli tüm markalarda aynı. Aynı maddeden yapılan plastik şişe kullanıyorlar.
  • Tarım Bakanlığında bir gıda denetçisi olarak söylenenleri kabul etmiyorum, haksızca eleştiriler yapılıyor. X firması bağlı bulunduğu il müdürlüğüne üretmek istediği ürün için başvurur ve içeriğini belirtir. Tarım Bakanlığı bu içeriğin kodekse uygunluğuna göre izin verir yada vermez. İzin verilen ürünlerden belli aralıklarla numune alınır ve analiz yapılır. Analiz sonucunda beyan edilen içerikten farklı yada yasaklı bir madde çıkarsa cezai işlem uygulanır. Bahsi geçen balderesi firmasına kanunar çerçevesinde defalarca ceza yazıldı, kanunen yapılacak başka birşey yok. Size tavsiyem konusunda ciddi olan ve türkiye çapında tanınmış firmalardan alşveriş yapın, eğer ürün hakkında kafanıza takılan birşey varsa 174 gıda hattına şikayet edin. Tvlerde çıkan bitkiselci şaklabanlara asla güvenmeyin.
  • Arkadaşlar benim yazdığım cevap Kalsiyum-Magnezyum-Çinko-D3 vitamini ile ilgili dir. Balık yağı evimde olacak gittiğimde bakarım belki onda Hekimce yazıyordur bilemiyorum. Ama aksu-Vital gerçekten eski ve köklü bir firma.Yani Gerçek NATURAL HEKİMCE markasının sahibi. Fakat ben A101 den aldığım HEKİMCE takli ürünü kullanıyorum. Çünkü üzerinde ruhsat bilgileri mevcut. Belki fayda sağlamayabilir ama en azından zarar görmem. Televizyonda satılan Merkezefendi PANAX gibi değil yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hesapci120

Bu tip gıda takviyelerinin zaten sağlık bakanlığında onayı olmaz.Çünkü ilaç olamadığı sağlık bakanlığının alanı değil. Bakınız gıda takviyesi olarak satılan tüm ürünle gıda tarım..... bakanlığından onay almak zorundadırlar. Onaylar ise bu ürünlerin ida ettikleri faydaları yerine getirdikeri anlamına gelmez. Sadece gıda üretim standartlarına uyduklarını , içlerinde Türk Gıda Kodeksince yasaklanmış bir madde olmadıklarını , ve içinde üzerinde yazan bitkilerin kullanıldığını gösterir. yani işe yarayıp yaramaması bakanlığı bağlamaz.
    Öte yandan bu foruma girme nedenim bir merak idi. Kafam karıştı işin aslını bilen varmı diye sorayım dedim. Bu üründe(A01 de satılan ) Natural HKMCE yazıyor. Baktım NATURAL HEKİMCE diye bir marka var , Aksu Vital şirketine ait bir marka. Bahsettiğm her iki marka isimleri birbirinin aynı şekilde logolaştırılarak yazılmış.A101 dekinde hekimce yazısından"e" ve "i" harfleri eksik. Bu firmanın sitesinde ,ürünler bölümünde a101 den aldığımız ürün yok.Hatta hiç suda eriyen ürün yok. Kutunun arkasına baktığımda A101deki ürünün zaten aksu-vital değil Deren diye bir firma tarafından üretildiğini gördüm. Derenin sitesine girdim , onların da enzavita diye bir ürün markası var ve bu ürün onların arasındada yok. A101 de satılan ürünün arkasında ,müşteri danışma hattı olarak 850 511 12 32 nolu telefon verilmiş. Fakat ilginç olan Hem Hekimce'nin sitesinde hemde Deren'in sitesindeki müşteri danışma hattı numaraları aynı. Yani 850 500 25 78.Fakat arayınca direkt meşgule düşüyor cevap alamıyorsunuz. Burdan şu sonuç ortaya çıkıyor Aksu Vital(NATURAL HEKİMCE) ve DEREN gıda farklı firmalar.Çünkü fabrika adresleri ve diğer telefonları farklı. Biri bağcılarda biri beylikdüzünde. Ve fakat her ne hikmet se aynı müşteri danışma hattını kullanıyorlar. Ama Deren'in ürettiği ve A101 de satılan Natural HKMCE markası bir başka firma fakat üretimini Deren'e yaptırıyor. Onun için müşteri danışma hattı farklı. O vakit NATURAL HEKİMCE markasının sahibi Aksu-Vital firması kendi logosunu sugötürmez bir biçimde taklit eden bu firmaya engel olmuyor.Çünkü bu ürün ülkemizin en çok mağazası olan zincirinde aleni satılıyor.Elinde bu ürün ambalajı olan arkadaşlar lütfen hekimcenin sitesine girip baksınlar logoları ayırt etmekte zorlanacaklardır. Herhalde bunların hepsi amca çocukları.

İyi bir detaya değinmişsiniz bir ekleme de ben yapayım, ürün üzerindeki web adresi de aynı...

• Arkadaşlar aksu vital müşteri temsilcisine baglandım. A101 de satılan Natural Hkmce de aksu vitale aitmiş. Yani güvenle alabilirsiniz. Aksu vital özellikle helalliğe dikkat ediyor. Isimdeki farklılık bakanlık ile alakalı falan filan dedi. Tam detayını sormadım. Isteyen aksu vitali arayıp sorabilir. Ama biraz bekletiyorlar 3 dk bekledim ben. Ürün de resimdeki gibi markayı çekmedim. Şimdi sıkıntı olmasın. Pek anlamam bu işlerden.

A-101 NATURAL Hekimce MultiTablet

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.