Şimdi Ara

bu palio benzini içiyormu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
0
Favori
22.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bende 2001 model 1.2 palio var zamanında az yakar diye almıştım.fakat benim iş ile evin arası 2 km.aracı genelde ev ile iş arası kullaıyorum ve nerede ise 100 yt lik benzin ile 270 km.yapıyorum servisin bana söylediği kısa mesafede çok yakacağı acaba bu konuda bilgisi olan varmı

• palioların cok yoktugu hep şikayet edilen konudur..tüp taktırmak iyi bi çözüm olabilir..mesafe kısa oldugu için araban ısınmadan gideceğin yere varmış oluyorsun..
  • motor soğukken her araç fazla yakar
    hele söz konusu araba palio ise daha da fazla yakar

zaten fiat ın fire motor hariç(denemedim o yüzden bilemiorum) benzinli araçlarının tamamı yakıt canavarı olduğu aşikardır...
    ekonomi istiosan fiattan uzak durcaksın
  • hocam palio 1.2 lerin bn fire motor diye biliyorum ama şu bi gerçek inanılmaz bir yakıt tüketimi var artık hesap yapamıyacak duruma geldim galiba en iyisi hemen elden çıkarmak
  • Bütün PALİO ların yakıt tüketimi hangi kaç motor olursa olsun çok yakarlar.Motorlar soğuk oldukları zaman
    bile çok yakarlar araba biraz ısınırsa orta yakmaya başlar.Bence sen en iyisi KALİTELİ VE RUHSATLI BİR LPG taktırırsan iyi tercih olur.SEN NASIL İSTERSEN.Ama LPG taktırdığın zaman kışın veya havalar soğuk olursa lpg kolay çalışıtırılamaz.Arabanın ısınması gerekir.
  • içse iyi duş alıyo duş
  • 1 sene palio 2000 model 1.4 el kullandım araba tam bir belaydı yakıt konusunda,soguk sıcak hava hiç farketmiyo du tam benzin katili km 350 bin yakabilirmi ya bi arac mantıgınız alıyomu

geri geri giderken ses sorunu vardı bi turlu de gecmiyodu ,saymakla bitmez sorunlu bi arabaydı

+ o kadar benzini yakıyodu hiç te cekis yoktu kalkış hızlanma performans
    0, bes para etmez

fiat tofas a da bole bi teneke araba yaptıkları icin
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alfredo Pacino

1 sene palio 2000 model 1.4 el kullandım araba tam bir belaydı yakıt konusunda,soguk sıcak hava hiç farketmiyo du tam benzin katili km 350 bin yakabilirmi ya bi arac mantıgınız alıyomu

geri geri giderken ses sorunu vardı bi turlu de gecmiyodu ,saymakla bitmez sorunlu bi arabaydı

+ o kadar benzini yakıyodu hiç te cekis yoktu kalkış hızlanma performans
    0, bes para etmez

fiat tofas a da bole bi teneke araba yaptıkları icin

benbim mantığım alıyo bendede 99 1.4 vardı

100 kmde 11.5 litre

servis makinaya bağladı bütün değerler normal anormal bişey yok dedi palio bu zaten deyince ertesi gün sattım:)
  • BENDE 2006 1200 CC 16 V PALİO VAR AYNEN ONAYLIYORUM BENZİN CANAVARI ŞEHİR İÇİ 12 LT YAKIYOR
  • bizim arkadaşta 2005 model 1.2 16v albea var şehiriçi km'de 220.000 civarı yakıyo,gayet de mamnun
  • bende de siena 1,4 orj lpgli war 13ykr civarı yakıyo ve gayet dewirli kullanıorum+trafik de cabası

performans için çok bişey beklemiyorum ama şehiriçinde beni şimdilik(bir öğrenci olarak) tatmin ediyo..

ama benzin pozisyonunda çalıştırınca canavar ortaya çıkıyo ve inanılmaz bir şekilde benzin ibresi düşüyo
    parçalar da gayet ucuz..
  • Bende 1.6sı var senin 1.2den az yakıyor.Eğer az yakmak istiyorsan palioda kesinlikle 3500 deviri geçme yoksa su gibi içiyor.
  • Bendede 1.2 palio var 2001 model ama arkadaşın arabasında bir problem var sanırım benimki o kadar yakmıyor.Tamam 2 km. git gel çok yakar ama tüm arabalar öyle zaten.Uzun yolda hiç ölçtünmü sarfiyatı.Benimki otobanda 90-100 km. hızla gidersem 5.5 litre civarı yakıyor. ama işe gidip gelmek için kullanırsam 2.5 km git gel içiyor benzini...
  • E arkadaşım sana geçmiş olsun dileklerimi iletirim. 2 yıl siena 1.4 el kulanan biri olarak sana diyeceğim tek şey kaç ve canını kurtar. Arkadaşlar 2 yıl boyunca süren test verilerimi veriyorum.

Devir 2.500 - 2750 arası vites değiştirirsen 100 km ortalama yakıt sarfiyatı 10 - 11 lt
    Devir 3.000 - 3500 arası vites değiştirirsen 100 km ortalama yakıt tüketimi 13 - 14 lt

Bu veriler şaka gibi değilmi benim anladığım paliove siena ların bu modelleri Mercedes 560 second edition olmalı. Bu arada aynı martavalı banada okudular kısa mesafe martavalı.
  • Ya son Birşey dicem su gibi içiyor deniyorya İNANIN O KADAR SU İÇEBİLEN BİR YARATIK YOK DÜNYADA
  • aracı 2 km kullanıyosan bütün araçlar fazla yakar arabayı kötülemenin manası yok
  • Arkadaşım ne 2 km si 2 yıl boyunce her koşulda test ettim sen neden bahsediyorsun
  • onu bunu bilmem de şu palio su olan arkdaslar bi an önce satın arabanızı
    cümle alem biliyo artık bu arabanın benzin katili oldugunu bi an önce elden cıkarın ,ben sattım 2000 model kazalı palio mu 9500 ytl ye
  • 9500 e çok ucuz vermişsin hocam ya
  • italyan arabası yakar ...!!!

punto 1.8 HGT nin yol bilgisayarı 16litre ile 17.2 lt yi gösteriyordu .....!!!!!

şehir içi ortalama 11-12 uzun yolda 8 den aşşa düştüğünü hatırlamıyorum..!!!

benim arkadaşın eski arabası 1.2 fire 80hp o da 8litre yakıyordu şehir içinde küfür ede ede sattı gitti ve nerden bulaşmışım diyor...şimdilerde 1.6Hdi c3 ü ile mutlu mesud
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.