- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Fakir Hercules (Yağ, Su, Kas, Kemik Oranı Ölçen Vücut Analiz Baskülü)
47 Cevap14434 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

56 Mesaj
21 Şubat 2013; 18:03:24 

Kullanan,alan varmı ? Doğru gösteriyormu acaba ? Fiyatı güzel gözüktü gözüme

https://firsat.milliyet...ut-analiz-baskulu/21144

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Masticore -- 21 Şubat 2013; 18:03:44 >

12 Mesaj
21 Şubat 2013; 18:26:04 

http://www.akakce.com/b...ules-fiyati,940481.html

20 tl ye var fiyat kötü ferformansı bilmem

nerde fırsat orda ben:)

601 Mesaj
21 Şubat 2013; 21:05:44 

Ben aldım gayet güzel, iş görüyor ama hesaplamaları bir kez yapıp sonra sıklıkla baskül özelliğini kullanıyorum..

762 Mesaj
21 Şubat 2013; 22:37:59 

Vatan %25 indirimle haftasonları 25tl'den satıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

66 Mesaj
3 Nisan 2013; 21:24:14 

quote:

Orijinalden alıntı: tamerin

Ben aldım gayet güzel, iş görüyor ama hesaplamaları bir kez yapıp sonra sıklıkla baskül özelliğini kullanıyorum..

hocam bende aldım ama kendiliğinden açılıp kapanıyor buna bir çözüm varmı yoksa benim baskülde problemmi var

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_75190093/f_//tm.htm

1908 Mesaj
3 Nisan 2013; 21:30:00 

Bu aletler gerçekten bu oranları ölçmüyor değil mi? Ortalama değerler veriyordur. Misal üzerine su bidonu koysak mutlaka onunda bir kemik oranını çıkarır..

Veya 110 kg'lık bir vücut geliştirici ile, 110 kg'lık göbekli amcanın değerleri aşağı yukarı aynıdır bu alete göre, yanlışmıyım?

SATILIK | Amerika'dan orjinal supplementler

824 Mesaj
3 Nisan 2013; 21:30:10 

çok özellikli kemk yağ lazı değil diyenler beuer alsın. çok istikrarlı tartıyor. ve hızlı.

Hayat Alışveriş Gibidir. Önemli olan ne kadar verip neler alabildiğinizdir.

53 Mesaj
3 Nisan 2013; 22:30:41 

5012 Mesaj
3 Nisan 2013; 22:39:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Mete.

Bu aletler gerçekten bu oranları ölçmüyor değil mi? Ortalama değerler veriyordur. Misal üzerine su bidonu koysak mutlaka onunda bir kemik oranını çıkarır..

Veya 110 kg'lık bir vücut geliştirici ile, 110 kg'lık göbekli amcanın değerleri aşağı yukarı aynıdır bu alete göre, yanlışmıyım?

aynen dediğin gibi.

bir sürahi su koy onun da yağ oranını çıkarıyor.

53 Mesaj
3 Nisan 2013; 22:47:36 

hamilelerin ve kalp pili olanların kullanması uygun değilmiş. kullanma kılavuzunda böyle yazıyor. bunu da dikkate alın

66 Mesaj
4 Nisan 2013; 0:02:11 

fakir hercules baskülü bugün aldım pili taktım fakat kendi kendine açılıp kapanıyo böyle bi sorun var bekliyom kapanıyo az sonra açılıyo benim basküldemi sorun var yoksa bu şekilde mi bunlar yada tamamen kapatmayı bilen varsa yazsın

7248 Mesaj
4 Nisan 2013; 0:44:19 

quote:

Orijinalden alıntı: xweser

aynen dediğin gibi.

bir sürahi su koy onun da yağ oranını çıkarıyor.

Ayni olamaz cunku gobekli adamla , vucutcunun kas oranlari ve yag oranlari farklidir.Tabi su oranlarini bilemem ama zaten onemli olan su ve kemik degil kas ve yag oranidir bence.

5012 Mesaj
4 Nisan 2013; 8:44:31 

quote:

Orijinalden alıntı: killnOd

Ayni olamaz cunku gobekli adamla , vucutcunun kas oranlari ve yag oranlari farklidir.Tabi su oranlarini bilemem ama zaten onemli olan su ve kemik degil kas ve yag oranidir bence.

% almıyor mu hesaplarken.

38 Mesaj
4 Nisan 2013; 9:24:08 

Bu tür aletler ayaktan düşük bir elektrik uygulayarak vücudun yağ oranını hesaplıyor.

Yani 85 kg adamda %25 kas olur, bu da şu kadar yapar diye tahmin yapmıyor. Tabii bu yağ oranlarını ölçen daha hassas aletler var ama pahalı.

Normal tartıdan daha iyi cihazlar.

66 Mesaj
4 Nisan 2013; 16:34:32 

quote:

Orijinalden alıntı: mexico_35

fakir hercules baskülü bugün aldım pili taktım fakat kendi kendine açılıp kapanıyo böyle bi sorun var bekliyom kapanıyo az sonra açılıyo benim basküldemi sorun var yoksa bu şekilde mi bunlar yada tamamen kapatmayı bilen varsa yazsın

bilgisi olan paylaşabilir mi?

56 Mesaj
4 Nisan 2013; 19:50:12 

quote:

bilgisi olan paylaşabilir mi?

bende kullanıyorum ancak böyle bir sorunla karşılaşmadım bence gayet kullanışlı mcj de fiyatı gayet iyi ordan almıştım...

853 Mesaj
4 Nisan 2013; 20:15:23 

bizde de var bundan çok hoşuma gitti.. o ölçüm işlemlerini metal olan yerden vücudumuza ayaklarımızdan bir akım gönderiliyor ve böyle hesaplama yapılıyor öyle kaba taslak değil mesela annem 120 kg ve vücut yağ oranı yüksek annemin sadece kilosunu ölçtü vücut yag oranı çok yüksek diyerek hata mesajı verdi ben 85 kg olarak rahat bir şekilde ölçümümü yaptı. sonuç olarak kabataslak ölçmüyor yani

Paylaşım evrenseldir.

1228 Mesaj
4 Nisan 2013; 21:52:10 

quote:

Orijinalden alıntı: kalsedon

24,90 TL, kargo bedava

http://www.mcj.com.tr/m...nfo.htm?itemCode=101928

Kapıda ödemeyi bir deneyeyim dedim ilerledim ilerledim bilgi verecek ondan sonra siparişi onaylayacağız sandım ama direk sipariş onaylandı. Kapıda ödeme ücreti var mı yani 24,90 dan fazla öder miyim ve hangi kargo şirketiyle çalışıyorlar? Bilgisi olan acil cevap verirse iyi olur siparişi iptal etmeyi düşünüyorum.

Sony Xperia L
Philips 40PFL4418K
Sony 40EX650
Lenovo Z500

The Walking Dead | Game of Thrones | Person of Interest | Hannibal | Falling Skies | Shameless

53 Mesaj
4 Nisan 2013; 22:56:42 

quote:

Orijinalden alıntı: SoldaTr

Kapıda ödemeyi bir deneyeyim dedim ilerledim ilerledim bilgi verecek ondan sonra siparişi onaylayacağız sandım ama direk sipariş onaylandı. Kapıda ödeme ücreti var mı yani 24,90 dan fazla öder miyim ve hangi kargo şirketiyle çalışıyorlar? Bilgisi olan acil cevap verirse iyi olur siparişi iptal etmeyi düşünüyorum.

güvenilir site. ben 3 kez alışveriş yaptım . 2 günde geldi tüm kargolarım. Aras kargoyla yolluyorlar ama ambalaj iyi yani hasar görmeyecek şekilde. kapıda ödeme sistemleri nasıl bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalsedon -- 4 Nisan 2013; 22:57:41 >

1228 Mesaj
4 Nisan 2013; 23:20:03 

quote:

Orijinalden alıntı: kalsedon

güvenilir site. ben 3 kez alışveriş yaptım . 2 günde geldi tüm kargolarım. Aras kargoyla yolluyorlar ama ambalaj iyi yani hasar görmeyecek şekilde. kapıda ödeme sistemleri nasıl bilmiyorum

Teşekkürler. Bize sorun kısmından sordum bakalım yarın cevap verirler herhalde.

Sony Xperia L
Philips 40PFL4418K
Sony 40EX650
Lenovo Z500

The Walking Dead | Game of Thrones | Person of Interest | Hannibal | Falling Skies | Shameless

76 Mesaj
5 Nisan 2013; 11:54:29 

bu baskülden aldım ben gg den ama kg mu ölçtükten sonra diğer unsurların ölçümünü yapmıyor kullanmayı bilen varmı nasıl bakıyor diğer değerlere??

22 Mesaj
29 Mayıs 2013; 14:21:06 

Arkadaşlar pil konusunda 1 Adet 3V Lithium Pil ile çalışma diyor. Acaba bu pil şu cr2034 olanlardan mı elinde tartı olan bir arkadaş yardımcı olabilir mi? Ve pil çok cabuk bitme durumu oluyor mu_?

421 Mesaj
29 Mayıs 2013; 14:37:36 

2 ay önce diadan aldım 24.99 mı 29.99 a mı öyle bir fiyata aldım evet pili içinde geliyor cr2034 tarzı bir pil 2 aydır kullanıyoruz şimdilik pilde sorun yok ama pil kaç ay daha gider bilmiyorum .

Bu mesajda bahsedilenler: @onur015 Bu mesaja 1 cevap geldi.

421 Mesaj
29 Mayıs 2013; 14:38:42 

tartıdan indikten 3-5 saniye sonra kendi kendine kapanması lazım.

Bu mesajda bahsedilenler: @mexico_35

66 Mesaj
13 Haziran 2013; 12:35:43 

değiştirdiler yeni gelen ürün dediğiniz gibi sorunsuz. Tşkler herkese

22 Mesaj
15 Haziran 2013; 1:30:51 

quote:

Orijinalden alıntı: impressM

2 ay önce diadan aldım 24.99 mı 29.99 a mı öyle bir fiyata aldım evet pili içinde geliyor cr2034 tarzı bir pil 2 aydır kullanıyoruz şimdilik pilde sorun yok ama pil kaç ay daha gider bilmiyorum .

eyvallah hocam.. Aldık bi tane gayet de hoş güzel birşey çıktı.. Sağolasin.

41 Mesaj
15 Haziran 2013; 9:02:23 

Yanlış gösterir mi bilmiyorum da ben başta çok kilolu olup sonra zayıflayan biriyim (16 kilo verdim.). Ben spor salonunun tekinde tartılmıştım. Eskiden yağ ve vücüt kitle endeksim fazla çıkarken şimdi kas ve yağ miktarıma az diyor. Yani bence belki tam sayıyı veremese bile aradaki farkları ölçerek en azından bir kanıya varabilirsiniz.

22 Mesaj
28 Temmuz 2013; 21:37:29 

ben de üründen bugün satın aldım ancak bir arkadaşımızın da başına geldiği gibi benim ürünüm de durmadan açılıp kapanıyor; ayrıca yağ kas ölçümünde Err hatası veriyor. Yarın iade edeceğim bu nedenle.

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 gün 11 sa. 13 dk. kadarı kaldı.
28 Temmuz 2013; 22:10:49 

gereksiz bir alet oldugunu düşünüyorum
eger yag oranınızı ögrenmek istiyorsanız ayna'ya bakmanız yeterli..

2550 Mesaj
29 Temmuz 2013; 0:11:49 

Şimdi ben buna 19lt damacana koysam ekranda onunda yag oranını gösteriyormu göstermiyormu onu söyleyin yok topuktan elektrik vs demeyin herhangi bir agırlıgı koyunca bu oranları da gösteriyorsa manyetik elektrik vs demek saçma oluyor çünkü

31 Mesaj
7 Eylül 2013; 14:41:29 

Aldım geldim eve. kiloyu ölçüyo tamam bayan yapıyorum oluyo. 5'00'00 gibi şeyler var boy galiba ama bi türlü çözemedim. oraya ne girecem ki :S kullanma kılavuzu boy diyo ama 1.60 yok ki ... ne yazıcam oraya yardım!!

31 Mesaj
7 Eylül 2013; 14:49:04 

arkasındaki tuşa bastım kg cm ye döndü başardım :D

4117 Mesaj
7 Eylül 2013; 16:33:58 

boyle aletlerı almayın,

http://www.webdenal.com/tanita_baskul-2596.html

bu ısın piri TANITA

11 bın lık olan aletı hastane de bol bol kullanıyorum olcumu mukemmel dıyebılecegım bı alet olmasına ragmen o bıle hata payıyla calısıyor,

ılla yag olcturceksenız gıdın hastaneye
dıyetısyene ayda 1 bedava olcturun....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cydonia -- 7 Eylül 2013; 16:40:32 >

901 Mesaj
7 Eylül 2013; 18:16:07 

quote:

Orijinalden alıntı: cydonia

boyle aletlerı almayın,

http://www.webdenal.com/tanita_baskul-2596.html

bu ısın piri TANITA

11 bın lık olan aletı hastane de bol bol kullanıyorum olcumu mukemmel dıyebılecegım bı alet olmasına ragmen o bıle hata payıyla calısıyor,

ılla yag olcturceksenız gıdın hastaneye
dıyetısyene ayda 1 bedava olcturun....

Her hastanede ölçtürülebilir mi peki hocam? Ben Ankara Hacettepe'ye gidiyordum diyetisyen için, orada sadece hastane tartısı var, böyle 10 bin liralık bi makine yok valla

Pardon 11 bin lira

_ __ ___ __________ ___ __ _
Designer
_ __ ___ ____ _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ ____ ___ __ _
AMD FX X6 6300 3.5 GHz // Asus M5A97 R2.0 // Sapphire HD7850 O.C. GDDR5 2GB 256Bit // GSkill 2x4GB RipjawsX DDR3 1600MHz Dual // WD 3.5'' 1 TB Blue + 1 TB Green
_Corsair 300R + CX600 PSU// Thermaltake Contac30 CPU Cooler // Asus 21.5'' VS228H_

Mitsubishi Colt 1.3 AMT Elegance 2011

4117 Mesaj
7 Eylül 2013; 20:37:25 

spor salonlarındada oluyor daha dusuk modellerı Tanita nın

bu marka tartıyı gorunce olcum yaptırın, gazı ye gıdın olmazsa dıger unıversıte hastanelerıne hangısınde varsa ona bakın

3787 Mesaj
12 Eylül 2013; 16:50:28 

ben de aldım ama bişeyi anlamadım
mesela %60 su %50 kas %40 yağ %4 kemik diyor, neyin yüzdesi bu? toplamı 100ü geçiyor.

ego primum tollo nominor quoniam leo

2131 Mesaj
12 Eylül 2013; 16:54:02 

Damacananında yağ oranını ölçüyor

Pentium 90 İşlemci @ 100 Mhz [Overclock] - 24 MB Edo RAM - 545 MB Quantum Maverick Harddisk - 2MB S3 Trio VGA Ekran Kartı - 36X Le Optics CD-ROM - 3.5" ve 5.25" IBM Disket Sürücü - 14" IBM 2248 SVGA Full Analog Monitör - Motorola SM56 56K Fax Modem - IBM Yatay Kasa - IBM Q Klavye ve PS/2 Mouse

58 Mesaj
16 Eylül 2013; 15:04:45 

quote:

Orijinalden alıntı: öğretmen34

arkasındaki tuşa bastım kg cm ye döndü başardım :D

bizim evdekiler baskülün pilini düşürüp kaybetmişler. mesaj atan arkadaşların cr 2034 dediği pili sordum piyasada öyle bir pil yok dediler.

arkadaşlar bu aletin pilinin bir resimi çekip buraya atabilir misiniz ya da tam adını yazabilir misiniz ?

yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

2131 Mesaj
17 Eylül 2013; 9:18:20 

bu aletin pili cr2032 dir. hepsiburadada gp marka pillerde kargo bedava. söylediğim pil 1.59 tl. hızlı alda 5 lisi 3.99 tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tabip -- 17 Eylül 2013; 9:21:51 >

Pentium 90 İşlemci @ 100 Mhz [Overclock] - 24 MB Edo RAM - 545 MB Quantum Maverick Harddisk - 2MB S3 Trio VGA Ekran Kartı - 36X Le Optics CD-ROM - 3.5" ve 5.25" IBM Disket Sürücü - 14" IBM 2248 SVGA Full Analog Monitör - Motorola SM56 56K Fax Modem - IBM Yatay Kasa - IBM Q Klavye ve PS/2 Mouse

58 Mesaj
17 Eylül 2013; 13:01:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Tabip

bu aletin pili cr2032 dir. hepsiburadada gp marka pillerde kargo bedava. söylediğim pil 1.59 tl. hızlı alda 5 lisi 3.99 tl.

teşekkurler

498 Mesaj
13 Kasım 2013; 12:55:12 

Ödemdir hocam o su tutmuştur damacanan.

Mantıken ölçememesi lazım ama gelde güven bu aletlere...

Bu mesajda bahsedilenler: Tabip

278 Mesaj
18 Kasım 2013; 1:51:03 

Öncelikle ürün üzerine damacana koyduğunuzda ölçüm yapmıyor, hata veriyor.

Ölçümlerine gelirsek, fiyatı 30-35 lira olan bir ürünle kas-yağ vs. oranının öğrenileceğini düşünmek saçmaymış ben bunu anladım.
Tartı sadece kilo,boy,yaş ve cinsiyetiniz üzerinden oran-orantı kuruyor. Yani 100 kg'lik bir vücutçu ile 100 kg'lik sıradan bir insanın (yaş,boy gibi değerleri aynı girmek kaydıyla) yağ,kas oranları yaklaşık aynıdır bu tartılara göre. Üstelik yağ oranınız düşükse zayıf diye uyarı falan veriyor o da ayrı bi komedi.

Açıkçası ben aldığıma pişman oldum, bunun yerine gidip normal bi tartı almak ; yağ,kas oranı gibi değerler için de spor salonlarında veya diyetisyenlerde ölçüm yapmak en doğrusu.

Gittiğim salonda 1000 küsür tl'lik bir Tanita var. Onunla bi' ölçüm yapıp değerleri karşılaştırayım. Yanıldığım bi' yer varsa editlerim mesajı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kara -- 18 Kasım 2013; 1:53:58 >

0 Mesaj
3 Ocak 2014; 19:20:07 

arkdslar urun bugun elıme gectı ayarladımm fakat sadece kılo gosterıyor boy yai cınsıyet hepsını de ayarladım tartılıyorum kılomun sabıtlenmesı ıcın beklıyorummm sadece kılomu gosterıyor sonra ekran kapanıyor.yağ kas su falan gostermıyor.sırf bunun ıcın almıştım yardımcı olabılır mısınız yag kas gostermesı ıcın başka bı ıslem mı yapmam gerekiyor eger sorunlu bır urun ıse gerı gonderıcem.o kadar da not yazdım arızalı sorunlu urun gondermeyın bı de kargo gönder tekrar gelsın beklemek ıstemıyorum kontrol edıp gonderın yazdım

72 Mesaj
29 Ocak 2014; 17:01:03 

quote:

Orijinalden alıntı: uludag_brs16

arkdslar urun bugun elıme gectı ayarladımm fakat sadece kılo gosterıyor boy yai cınsıyet hepsını de ayarladım tartılıyorum kılomun sabıtlenmesı ıcın beklıyorummm sadece kılomu gosterıyor sonra ekran kapanıyor.yağ kas su falan gostermıyor.sırf bunun ıcın almıştım yardımcı olabılır mısınız yag kas gostermesı ıcın başka bı ıslem mı yapmam gerekiyor eger sorunlu bır urun ıse gerı gonderıcem.o kadar da not yazdım arızalı sorunlu urun gondermeyın bı de kargo gönder tekrar gelsın beklemek ıstemıyorum kontrol edıp gonderın yazdım

Merhaba, cihazın üstüne çıkmadan, cihazın üstündeki SET tuşuna basın. Bazen birkaç kez ard arda basmanız gerekebilir. Ekran açılacaktır. Sonra kendinize tanımladığınız kişi numarası seçiliyken ve ekran açıkken, (yani o ayar yaptığınız ekranda) Tartıya çıplak ayak ile çıkın. Çıplak ayak ile çıkmazsanız ölçemiyor. (arkadaşların dediği gibi doğruluğu tartışılır) Kilonuzun sabitlenmesini bekleyin. Ardından ekranda o - o - o - o şeklinde sırayla yanan yükleme ekranı çıkacak. Bekleyin. Ardından sırayla su, yağ, kas, kemik yüzdenizi gösterecektir. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Bu mesajda bahsedilenler: @uludag_brs16

162 Mesaj
29 Ocak 2014; 17:19:20 

evin her noktasında farklı tartan hatta 2 kiloya varan farklılıklar çıkaran bir cihaz. aldım ama memnun değilim...

0 Mesaj
10 Şubat 2014; 16:24:47 

çok teşekkür edeırm arkdısm .urunu gonderdım yenısını gonderdıler .ama bende memnun kalmadım koyduğunuz yere gore 2 kılo fazla gosterebılıyor.ve ben 172 boyunda 48 kılodayım ılk baslarda hata verdı yag oranı dusuk yazdı.daha sonra ıse yag oranı yüksek yazıyor aynı kılodayım gun ıcınde tartıldığımda bı yag oranı fazla dıyor bı yag oranı az dıyor hata verıyor.yag oranımda %14.ü gösteriyor .anlamadım gıttı

116 Mesaj
28 Nisan 2014; 11:23:49 

quote:

Bu sorun pil zayıfladığı zaman ortaya çıkıyormuş. Yeni pil ile değiştirdiğinizde sorun ortadan kalkıyormuş (kullanan arkadaşım söyledi).
Arkadaşım bu üründen çok memnunmuş, ben de almayı düşünüyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: uludag_brs16

çok teşekkür edeırm arkdısm .urunu gonderdım yenısını gonderdıler .ama bende memnun kalmadım koyduğunuz yere gore 2 kılo fazla gosterebılıyor.ve ben 172 boyunda 48 kılodayım ılk baslarda hata verdı yag oranı dusuk yazdı.daha sonra ıse yag oranı yüksek yazıyor aynı kılodayım gun ıcınde tartıldığımda bı yag oranı fazla dıyor bı yag oranı az dıyor hata verıyor.yag oranımda %14.ü gösteriyor .anlamadım gıttı

Arkadaşım, tamamen düz bir zemine konmayan hiç bir tartı doğru sonuç vermez. Tamamen düz bir zemine koyduğunuzda mutlaka hep aynı ölçer. Gerçi bazen, ayağınızı tartının üstüne koyduğunuz noktaların farklılığı bile farklı sonuç vermesine neden olabilir. O yüzden hep aynı yere basmaya özen gösterin.

Sana zulmedeni affet. Sana küsene git, sana kötülük yapana iyilik yap! Aleyhine de olsa hakkı söyle...

3002 Mesaj
14 Haziran 2014; 9:27:55 

Ölçtüğü yağ, kas oranlarında bir sorun var. Ölçümlerde yağ, su, kas, kemik yüzdelerini toplayınca %130 yapıyor. Bunların toplamının %100 olması gerekmez miydi?

Fırsatmatik
Fırsatmatik Android Uygulaması
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Sıcak Fırsatlar] » Biten Sıcak Fırsatlar » Fakir Hercules (Yağ, Su, Kas, Kemik Oranı Ölçen Vücut Analiz Baskülü)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.590