- x
Google Virüs girdi diyenler açılış sayfam değişti diyenler v9 virüsü diyenler konu a
35 Cevap26484 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Şubat 2013; 9:37:08 

Resimlerde Sunulmuştur.. İyi Forumlar

0

-------------------------------------------------------------------

0

0

0

0

NOT : homepage.com.tr yazan yeri Silebilir yada Google.com.tr yazabilirsiniz. Düzelmesi için

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ayrıca Facebookta Yazılar bozuldu ikonlar bozuldu yerleri değişti gözükmüyor sohbet açılmıyor vs. vs. Diyen Arkadaşlar ;

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi draj3n -- 22 Şubat 2013; 20:34:56 >

2260 Mesaj
21 Şubat 2013; 23:51:11 

bir de ek bilgi, kardeşmin bilgisayarına musallat olmuştu, bunların hepsini yaptık ettik ama internet tarayıcısını her açtığımızda yine saçma sapan bir siteden arama yapıyordu, 2 şey yaptım

1-) başlat - çalıştır -regedit e gelip, F3 tuşuna basıp o sitenin adını arattırıp kayıt defterinden hepsini sildim.

2-) masaüstündeki tarayıcı kısayoluna sağ tıklayıp özelliklere girip "hedef kısmında" eğer o saçma sitenin adresi yazıyorsa onu sildim, ki genelde yazar,

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1501 Mesaj
20 Ağustos 2013; 22:48:58 

edit: yanlış yere mesaj atmışım ... :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legend1982 -- 20 Ağustos 2013; 22:49:49 >

75 OPEL RECORD 1.9 D ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 86 MITSUBISHI LANCER 1.6 DİESEL---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 92 CİTROEN BX TZD TURBO STW(1.7 TURBO DİESEL İNTERCOOLER ) ------------------------------------------------------------------------------------- 2011 DFM SUCCE//////2013 MITSUBISHI L200 4X2

11563 Mesaj
8 Eylül 2013; 1:07:15 

Hiç gerek yok chrome'u kaldırıp tekrar kurunca hiçbişey kalmıyor.

17 Mesaj
8 Eylül 2013; 2:00:47 

YAZILANLARIN HEPSİNİ YAPTIM. GOOGLE CHROME'U 5 KERE KALDIRIP TEKRAR KURDUM. TAM DÜZELDİ DERKEN 4-5 DAKİKA SONRA TEKRAR ANASAYFA "tr-v9.com" OLUYOR.
GOOGLE CHROME'DA HİÇ Bİ' EKLENTİ YOK. PROGRAM EKLE KALDIRDA V9 LA ALAKALI HİÇ Bİ' PROGRAM YOK. FORMAT ATMADAN ÇÖZMEK İSTİYORUM, BU GECE UYKU YOK BEYLER :D

HE BU ARADA TR-V9 COM YAZILIM EKİBİNE MAİL ATTIM. "DENETİM MASASINDAN KALDIRINIZ" ŞEKLİNDE .AVŞAKÇA BİR CEVAP GELDİ. SİNİRİM TEPEMDE, ÇAYIM ELİMDE ARAŞTIRMALARIM DEVAM ETMEKTE

EDİT: REGEDITTEKİ START PAGE ve DEFAULTPAGE'İ DE OTOMATİK OLARAK DEĞİŞTİRİYOR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanpkrcn -- 8 Eylül 2013; 2:04:35 >

17 Mesaj
8 Eylül 2013; 2:13:27 

SPY HUNTER4 İLE TARATTIĞIMDA "V9 REDIRECT VIRUS " ADI ALTINDA BİR KAÇ VİRÜS BULUYOR. TEMİZLEDİKTEN SONRA SORUN TAM DÜZELDİ DERKEN, YİNE 4-5 DAKİKA SONRA TR-V9 İLLETİ YENİDEN GOOGLE CHROME VE İNTERNET EXPLORER'I SARIYOR. KENDİNİ Bİ YERE SAKLAMIŞ AMA NEREYE :D

17 Mesaj
8 Eylül 2013; 3:37:41 

EN SON ÇARE OLARAK SİSTEM GERİ YÜKLEME YAPTIM VE DOĞAL OLARAK DÜZELDİ. BAŞKA YOLU VAR MI YOK MU HALA KESİN Bİ' BİLGİYE SAHİP DEĞİLİM. KULLANMADIĞIM ANTI-SPY PROGRAMI KALMADI.

233 Mesaj
8 Eylül 2013; 12:17:45 

Kaanpkrcn arkadaşın yazdığı gibi ben de her şeyi yaptım regedit,uzantılardan giriş sayfasından heryerden kaldırdım..ben bu virüsü 3-4 ay önce de yemiştim kaldırmıştım sonra..ama bu farklı,nasıl saklanıyor anlayamadım,lütfen yardım çıldırmak üzereyim..

Bu mesajda bahsedilenler: @kaanpkrcn, draj3n Bu mesaja 1 cevap geldi.

17 Mesaj
8 Eylül 2013; 16:52:56 

quote:

Orijinalden alıntı: palio78

Kaanpkrcn arkadaşın yazdığı gibi ben de her şeyi yaptım regedit,uzantılardan giriş sayfasından heryerden kaldırdım..ben bu virüsü 3-4 ay önce de yemiştim kaldırmıştım sonra..ama bu farklı,nasıl saklanıyor anlayamadım,lütfen yardım çıldırmak üzereyim..

Aynen öyle kardeşim. ilk girdiğinde halletmiştim ama sonradan iyice cılkı çıktı işin. Bi yere saklanıyo ama nereye :/ ben de çareyi sistem geri yüklemede buldum. şuanlık sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanpkrcn -- 8 Eylül 2013; 16:53:04 >

233 Mesaj
8 Eylül 2013; 22:16:55 

quote:

Orijinalden alıntı: kaanpkrcn

Aynen öyle kardeşim. ilk girdiğinde halletmiştim ama sonradan iyice cılkı çıktı işin. Bi yere saklanıyo ama nereye :/ ben de çareyi sistem geri yüklemede buldum. şuanlık sorun yok.

dostum ben sistem geri yükleme de yaptım ama değişmedi ya,bir türlü gitmiyor,sinir oldum..ve bu yeni v9 çok kıl,nereye saklandığını bulamıyorum,regedit de ne kadar varsa sildim,değiştirdim,default page,start page..hepsi..uzantıları komple sildim..ama gitmiyor lanet olasıca,bilen varsa lütfen yazsın arkadaşlar

233 Mesaj
9 Eylül 2013; 17:03:12 

Beyler,

Chrome da hiç bir uzantı gözükmemesine rağmen ayarlarda shockwave çalışıyor gözüküyor,bunu nereden kaldırabilirim,bilen var mı,sanırım v9 bunda gizleniyor?

0

233 Mesaj
9 Eylül 2013; 17:06:17 

Beyler,

Chrome da hiç bir uzantı gözükmemesine rağmen ayarlarda shockwave çalışıyor gözüküyor,bunu nereden kaldırabilirim,bilen var mı,sanırım v9 bunda gizleniyor?

http://img.donanimhaber...b-876d-1ca2a331be9b.jpg
0

17 Mesaj
9 Eylül 2013; 22:59:18 

Yeni bir mail attılar tr-v9 ekibi. Maili sana aynen yazıyorum;

"Merhaba, Anasayfanız olduğunu belirttiğiniz tr-v9.com'un şikayet ve öneri bölümünden yeni kısa bir başvuru maili yollayabilirseniz mail adresinize en kısa zamanda yeni bir kaldırma programı iletilecektir."

Dediklerini yap bakalım kardeşim. Eğer gerçekten atarlarsa öyle bi' program, çözülür sorun bence. Sonra yaz buraya sonucu, meraklandırma bizi :)

2154 Mesaj
9 Eylül 2013; 23:43:47 

win8 de kısayol yok hocam chorome nin

Bu mesajda bahsedilenler: draj3n

17 Mesaj
11 Eylül 2013; 5:07:51 

quote:

Yeni bir mail attılar tr-v9 ekibi. Maili sana aynen yazıyorum;

"Merhaba, Anasayfanız olduğunu belirttiğiniz tr-v9.com'un şikayet ve öneri bölümünden yeni kısa bir başvuru maili yollayabilirseniz mail adresinize en kısa zamanda yeni bir kaldırma programı iletilecektir."

Dediklerini yap bakalım kardeşim. Eğer gerçekten atarlarsa öyle bi' program, çözülür sorun bence. Sonra yaz buraya sonucu, meraklandırma bizi :)

Buyrun bu da bana attıkları program:
http://dosya.co/036wbs1...HomePageRemove.rar.html

2 Mesaj
11 Eylül 2013; 14:33:13 

quote:

Buyrun bu da bana attıkları program:
http://dosya.co/036wbs1...HomePageRemove.rar.html

dostum program işe yaradı mı acaba denedin mi

233 Mesaj
12 Eylül 2013; 2:34:36 

hocam ben de bugün yazdım bana da yazmışlar aynı programı..sanırım işe yaradı..Problem yaşayanlar bunu kullansınlar..

tr-v9.com/HomePageRemove.rar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi palio78 -- 12 Eylül 2013; 2:35:03 >

Bu mesajda bahsedilenler: @kaanpkrcn, ktpvo Bu mesaja 1 cevap geldi.

2 Mesaj
12 Eylül 2013; 11:51:35 

bende adw cleaner ile hallettim.

17 Mesaj
12 Eylül 2013; 14:09:31 

Yok ben deneyemedim çünkü sistemi geri yüklemiştim ve sorunu o şekilde hallettim.
Bu arada ADW cleaner bende de işe yaradı ilk başta amma velakin sonra yeniden virüs kendini gösterip anasayfayı kitledi. Bi' yerde soteye yatıyo demek ki :D

233 Mesaj
21 Eylül 2013; 6:48:07 

arkadaşlar gönderdikleri exe dosyasıyla çözüldüğünü sandığım durum aynen devam ediyor.Ara ara yapmaya çalışıyorum tekrar ama hep hata veriyor exe dosyası,tekrar görüştüm ekiple ama bir sonuç alamadım.bilginize..

707 Mesaj
19 Ekim 2013; 11:51:36 

quote:

Orijinalden alıntı: palio78

arkadaşlar gönderdikleri exe dosyasıyla çözüldüğünü sandığım durum aynen devam ediyor.Ara ara yapmaya çalışıyorum tekrar ama hep hata veriyor exe dosyası,tekrar görüştüm ekiple ama bir sonuç alamadım.bilginize..

valla ben baya güzel bir mail döşendim. böyle adilik olmaz bir de utanmnadan cevap veriyorlar...

söylediğiniz program da hata veriyor bu arada
adw de işe yaramadı
spybot cleaner
malwarebytes

hepsi ile taradım sonuç yok.

All daytraders are doomed to fail... Wbuffet

233 Mesaj
19 Ekim 2013; 13:29:40 

quote:

Orijinalden alıntı: buckfush

valla ben baya güzel bir mail döşendim. böyle adilik olmaz bir de utanmnadan cevap veriyorlar...

söylediğiniz program da hata veriyor bu arada
adw de işe yaramadı
spybot cleaner
malwarebytes

hepsi ile taradım sonuç yok.

kaspersky internet security 2013 ile taramalısın,ayrıca şu yazı çok güzel..

http://www.afolog.com/2...mes-tr-v9-kaldirma.html

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Ekim 2013; 4:34:28 

Bildiğim Kadarıyla v9 virüs değil toolbar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MotoDahi -- 20 Ekim 2013; 4:34:37 >

64 Mesaj
10 Şubat 2014; 12:28:39 

Arkadaşlar konu eski ama bu sorun çoğu kişide devam ediyor. Ben de dahil. Virüsün hangi setup programından bulaştığını biliyorum. İçinde dll dosyalarıda var, exe dosyasını kurunca virüs bulaşıyor. Bu dosyayı size göndersem, nasıl çözüleceğini bulabilir misiniz? Ben pek anlamıyorum da. Program sadece bu virüsü bulaştırmak için yapılmış. İçindeki dosyalar sadece onunla ilgili yani. exe'yi çalıştırmadıkça bulaşmıyor. konuyu takip ediyorum, bekliyorum

Düşmanımın buzunda donmaktansa,dostumun güneşi yaksın içimi...

4 Mesaj
18 Mart 2014; 23:45:30 

beyler sorun devam ediyor sistem geri yukleme ise yaramayınca ne yapacagımı bilemez hale geldim...

31 Mesaj
24 Mart 2014; 11:40:02 

aynı sorun bendede var burdaki anlatımları yapınca düzeliyor fakat bilgisayarı kapatıp açtığımda herşey eski haline dönüyor ve bilgisayar açılınca explorer otomatik açılıp tr-v9.net sitesini açıyor

339 Mesaj
25 Mart 2014; 10:02:40 

Yapabilen varmı ? bendede aynı sorun var çözüm bulamadım hepsini denedim..

http://www.tr-googel.com/

sayfası kalkmıyor..

GALATASARAY & KARŞIYAKA

383 Mesaj
5 Nisan 2014; 20:47:36 

regedit megedit resimli anlatımlar falan bisürü hikaye bunlar..
işe yarıycak bişey bilen varsa paylaşsın lütfen, hiçbişey silemedi bunu..

Büyük yada küçük olmak değil, boyundan büyük işler yapmak önemlidir.

40 Mesaj
5 Nisan 2014; 23:54:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Roq

regedit megedit resimli anlatımlar falan bisürü hikaye bunlar..
işe yarıycak bişey bilen varsa paylaşsın lütfen, hiçbişey silemedi bunu..

https://disk.yandex.ru/...J4z9vpzAxe%2BqfpsNbM%3D buyrun :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

373 Mesaj
6 Nisan 2014; 10:38:20 

quote:

Orijinalden alıntı: naughtyozi

Yapabilen varmı ? bendede aynı sorun var çözüm bulamadım hepsini denedim..

http://www.tr-googel.com/

sayfası kalkmıyor..

Merhaba Hijackthis yükle - fixle - fixlenmezse hizmetlerden devre dışı bırak sonra fixle. Sorun çözülmüştür. Hayırlı Forumlar.

Motorola E398 Hakkında Herşey - http://forum.donanimhaber.com/m_93699643/f_//tm.htm
Samsung Galaxy S3 Hakkında Herşey - http://forum.donanimhaber.com/m_91912643/f_//tm.htm Eski Kullanıcı Adı - MotoDahi - Yeni Kullanıcı Adı - E398ci - Bilişim - Donanım - Yazılım - Uzmanıdır.

194 Mesaj
3 Mayıs 2014; 16:47:04 

hijackthis olsun efenime söyliyim combofix regedit derken denemediğim şey kalmadı. Ama kendimce şöyle bir çözüm buldum;

elimizde 2 tarayıcı olmak zorunda kullandığımız bir de kullanmadığımız.

ben chrome kullanıyorum . İnternet explorer'a giriyoruz . Bu tarayıcıyı varsayılan yapıyoruz.

sonra chrome'u siliyoruz tekrar yüklüyoruz ama varsayılan tarayıcı yapmıyoruz. anasayfamızı isteğimize göre ayarlayınca da işlem hallolmuş oluyor.

Ben ancak bu şekilde fixleyebildim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu :)

Nickini google'da aratınca sadece kendi hesapları çıkan nadir yazarlardan.

Steam İD: Darkcack

Steamden ekleyebilir konuşabilir aynı oyunlar varsa oynayabiliriz.

382 Mesaj
3 Mayıs 2014; 20:31:42 

Hocam virüs olma ihtimali olan bir eklentiyi yükleyen adamlardan kaldırma programı istemek bana pek mantıklı gelmedi, virüsçünün gönderdiği program anca virüs olur. Haberdar edeyim dedim: Clamav Trendmicro o dosyada virüs var diyor (jotti'de ve virustotal'de taratmayı deneyin). Belki false positive'dir ama "belki".

Revo uninstaller'ı da deneyin derim ben, bazen program ekle-kaldır'ın görmediği programları görebiliyor ve kaldırabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _memet -- 3 Mayıs 2014; 20:32:42 >

Bu mesajda bahsedilenler: palio78 @kaanpkrcn Bu mesaja 1 cevap geldi.

Allah dünya halklarını Allah'a çok bağlı olduğunu iddia eden katillerden korusun.
Amin.

233 Mesaj
3 Mayıs 2014; 20:43:03 

quote:

Orijinalden alıntı: _memet

Hocam virüs olma ihtimali olan bir eklentiyi yükleyen adamlardan kaldırma programı istemek bana pek mantıklı gelmedi, virüsçünün gönderdiği program anca virüs olur. Haberdar edeyim dedim: Clamav Trendmicro o dosyada virüs var diyor (jotti'de ve virustotal'de taratmayı deneyin). Belki false positive'dir ama "belki".

Revo uninstaller'ı da deneyin derim ben, bazen program ekle-kaldır'ın görmediği programları görebiliyor ve kaldırabiliyor.

Dostum şuan bu v9 problemim yok ama iğrenç bişey başına gelmediyse yapan adamlardan yardım istemek pek mantıklı gelmez,ben bakılabilecek herşeye baktım,revo uninstaller falan kusura bakma da hikaye,hepsini denedim,gitmiyor..sadece karspersky bende yardımcı oldu ama o da trial olduğu için uzun süreli çözüm olmuyor..

373 Mesaj
4 Mayıs 2014; 3:41:35 

quote:

Orijinalden alıntı: DarkCack

hijackthis olsun efenime söyliyim combofix regedit derken denemediğim şey kalmadı. Ama kendimce şöyle bir çözüm buldum;

elimizde 2 tarayıcı olmak zorunda kullandığımız bir de kullanmadığımız.

ben chrome kullanıyorum . İnternet explorer'a giriyoruz . Bu tarayıcıyı varsayılan yapıyoruz.

sonra chrome'u siliyoruz tekrar yüklüyoruz ama varsayılan tarayıcı yapmıyoruz. anasayfamızı isteğimize göre ayarlayınca da işlem hallolmuş oluyor.

Ben ancak bu şekilde fixleyebildim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu :)

Merhaba Hijackthis'in çözemeyeceği sorun yoktur. Bu konu da emin olabilirsiniz. Kullanmayı bilmiyor olabilirsiniz. Sorunun çözülmesine sevindim. Hayırlı Forumlar.

Motorola E398 Hakkında Herşey - http://forum.donanimhaber.com/m_93699643/f_//tm.htm
Samsung Galaxy S3 Hakkında Herşey - http://forum.donanimhaber.com/m_91912643/f_//tm.htm Eski Kullanıcı Adı - MotoDahi - Yeni Kullanıcı Adı - E398ci - Bilişim - Donanım - Yazılım - Uzmanıdır.

194 Mesaj
4 Mayıs 2014; 11:48:14 

evet kullanmayı bilmiyorum biraz araştırıp hijackthis ile sorunu çözmeye çalışacağım size de iyi forumlar :)

Nickini google'da aratınca sadece kendi hesapları çıkan nadir yazarlardan.

Steam İD: Darkcack

Steamden ekleyebilir konuşabilir aynı oyunlar varsa oynayabiliriz.

373 Mesaj
4 Mayıs 2014; 14:54:43 

quote:

Orijinalden alıntı: DarkCack

evet kullanmayı bilmiyorum biraz araştırıp hijackthis ile sorunu çözmeye çalışacağım size de iyi forumlar :)

Merhaba PM'den Hijackthis logu gonderırsenız sorunu çözeriz. İsterseniz kendiniz http://www.hijackthis.de/ sitesinden logu kopyaladıktan sonra bilgisayarınızın durumunu görebilirsiniz. Sorunuz olursa pm gönderebilirsiniz. Teşekkür ederiz. Hayırlı Forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E398ci -- 4 Mayıs 2014; 14:55:12 >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İşletim Sistemleri ve Yazılımlar] » Yazılım Genel » İnternet » Google Virüs girdi diyenler açılış sayfam değişti diyenler v9 virüsü diyenler konu a
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.855