Şimdi Ara

HTC ONE M7 [4.7 'Full HD LCD 3 (468ppi)|1.7 GHz quad-core|2 GB RAM|1080p/4.3 UP] (2560. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54.665
Cevap
200
Favori
2.091.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25582559256025612562
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: semih_lee

Rakam olarak aklımda kalan MİCROSOFT'un marka değerini paylaşmışım 67 Milyar Dolar olarak, bunun için yanlış bilgi edinenler kusura bakmasın. Ama 720 Milyar Dolar'ın bir şirket için nasıl bir para olduğunu oturda bir hayal et genç, ilk 5 firmanın marka değeri bile 414 Milyar Dolar. Brand Finance Araştırma Merkezi'nin son verilerine göre APPLE 128 milyar dolar değere sahip, Microsoft'un değeri Apple'ın değeri olarak kalmış aklımda bu yanlış hatırlamayı düzeltiyorum diğer arkadaşlar için.

Gerçekler acı kelimesini de en çok gerçeklerden faydalanmayanlar kullanır nedense ; bilginin teknolojinin fışkırdığı bir dönemde bir kalıba sıkıştırılmış yazılım içinde boğulmayı reddediyorum ve reddettiğim için Android kullanıcısıyım. Lollipop daha ortada yokken, "Key Lime Pie 5.0" olarak anılırken, CPU kullanım kontrolü resmi güncellemeye dahil edilecek ve kullanıcılar işlemcilerini istediklerinde ROOT'lu cihazlarda yaygın olarak kullandıkları şekilde kullanabilecekler dediklerinde ; "Android benim için artık tamamen özgür bir yazılımdır helal olsun" dedim ama işlemci kontrolü gerçekleşmedi. Ve düşün ben Android'e bu haliyle bile tam özgür diyemiyorken kalkıpta IOS denen muşamba içinde nefes alamam, var sen onlara yiğit demeye devam et.

Dünya devi APPLE'ın kurucusu Steve Wozniak kalkıpta "APPLE Artık Android Sistemine Geçiş Yapmalıdır" diye açıklama yaptıysa başkasını ne kadar takarım dünya devinin bu açıklaması karşısında bunu da değerlendiriver. İlk cep bilgisayarı HTC, Microsoft destekli ilk akıllı telefon HTC, Android Destekli İlk Telefon HTC, 4G destekli ilk telefon HTC, Full HD ekranlı ilk telefon HTC ama pazar Samsung'ta Marka Apple'da. Al burdan yak. Boy ölçüşemez dediğin Samsung, haketmediği kadar satıyor. Apple almış yürümüş, ismi için sokaklarda yatan, böbrek satan, kız arkadaşını gündelik işlerde çalışması için kiralayan (Wei Chu) insanlar var. HTC'ye de hala hatçe diye takılıp geçen bir yığın insan var. Hiçbiri hak ettiği yerde değil maalesef. Neyse konu uzar gider, herkesin fikri kendisine fayda getirsin. Karşılaştırmayla konuyu kirletmeye gerek yok hadi selametle.

Sağdan soldan kopyala yapıp , yok bilmem ne araştırma merkezinin falanca söylemesi deyip yapıştır yapmayın buraya. Googleye yazıp gelmişsin.

• metinTasci M kullanıcısına yanıt
    Bir kere ben hayatımda iphone kullanmadım ki fanboy olayım..Üstelik karşımızda samsung,sony,lg ve htc toplamından daha değerli bir bilgisayar ve teknoloji devi var..Biz kabul etsekte etmesekte gerçek bu..İsteyen ıp,isteyen htc,isteyen diğer markaları kullanır...6.5 milyar insan var,birinin beğendiğini herkes beğenecek diye bir şey yok..Dolayısı ile en iyisi herkesi beğendiği firmayla baş başa bırakalım..
  • antizero kullanıcısına yanıt
    Arkadaş,bir kere ben genç değil 70 yaşındayım ve 29 senedir bilgisayar kullanıyorum..Sen ister kabul et ister etme gerçek bu.Üstelik kes yapıştır yapacak kadar cahil değilim.Senin düşüncene saygılıyım.Ama senin beğendiğini veya tercihini yapacak değilim.Ben hayatımda iphone kullanmadım oğlum2 den başladı şu anda 6 plus 64 gb ta.Benim htc m7 ve android ile mukayese ediyorum.Birde 20 günde marka çıkarıp satmak mesele değil.Neyse,en iyisi herkesi tercihi ile baş başa bırakalım..Sana bana göre HTC 1 numara ama malesef hepsinin toplamından değerli gerçek bir bilgisayar ve teknoloji devi var karşımızda..Tv,çamaşır makinesi,blender,buzdolabnın yanında telefon üreten değil...
    Burada fikir üretelim,kırıcı olmayalım karşı düşünceye saygılı olalım olmasakta hakaret etmeyelim...
    Tamam mı GENÇ....
  • Peki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi electronic_music_16 -- 7 Mart 2015; 13:29:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali_Baba_22

Arkadaş,bir kere ben genç değil 70 yaşındayım ve 29 senedir bilgisayar kullanıyorum..Sen ister kabul et ister etme gerçek bu.Üstelik kes yapıştır yapacak kadar cahil değilim.Senin düşüncene saygılıyım.Ama senin beğendiğini veya tercihini yapacak değilim.Ben hayatımda iphone kullanmadım oğlum2 den başladı şu anda 6 plus 64 gb ta.Benim htc m7 ve android ile mukayese ediyorum.Birde 20 günde marka çıkarıp satmak mesele değil.Neyse,en iyisi herkesi tercihi ile baş başa bırakalım..Sana bana göre HTC 1 numara ama malesef hepsinin toplamından değerli gerçek bir bilgisayar ve teknoloji devi var karşımızda..Tv,çamaşır makinesi,blender,buzdolabnın yanında telefon üreten değil...
    Burada fikir üretelim,kırıcı olmayalım karşı düşünceye saygılı olalım olmasakta hakaret etmeyelim...
    Tamam mı GENÇ....

70 yaş ve fanboy kavgası ..

• quote:

Orijinalden alıntı: Ali_Baba_22

Tamam mı GENÇ....

Birincisi ben hiçbir mesajımda genç yazmadım. Siz kime ne dediğinizi bilmiyorsunuz. Diğer bir konu fanboy değilim.
    Siz 70 yaşınıza gelmişsiniz ama ne dediğinizi bilmiyorsunuz daha. Öyle 70 yaşındayım demek ile olay çözülmüyor. Kopyala yapıştır ibaresini diğer arkadaşa demiştim mesajları okursanız , size hocam diye hitap ettim. Zaten apple'yi kötüler birşeyde söylemedim , yalnızca piyasa ve marka değerlerinden bahsettim. Önce mesajları düzgün okuyun sonra yargısız infaz yapar ve yaşınızı söylersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antizero -- 2 Mart 2015; 20:22:44 >

• Konunun amacına dönersek;

5.0.2'yi cumartesi akşamı yükledim. Yedekleme yapmıştım ama fabrika ayarlarına döndürme gereği duymadım açıkcası. Yavaşlık, takılma, şarj sorunu vs. olmadı. Batarya önceye göre daha iyi gidiyor gibi. Telefonu normalde çok kullanan biri değilim. Daha öncede 3-4 günde bir şarja takıyordum. Sürekli açıp bakma ihtiyacım olmuyor. Ara ara sosyal medya, youtube, whatsapp, forum filan giriyorum gün içinde o da bilgisayar erişimim yoksa. Her neyse, pazar sabah şarja koydum 2-2,5buçuk saatte şarj oldu heralde (tam saat bakmadım). 24 saat oldu GSAM'e göre şu an(Gsami silip yeniden yükledim ama verileri tam silinmemiş gibi duruyor). Durum bu:

Dün çoğunlukla evde birkaç saat de arkadaşla dışarıda olduğumdan tele çok fazla bakmak zorunda kalmadım. Zaten ekran süresi yarım saat ama daha önce bu kadar gitmiyordu. Aynı kullanımda %25 filan gidiyordu. Zaten öyle 3-4 gün dayanıyordu normal olarak. Bu kullanımla giderse 2.5 saat ekran süresiyle 5 gün gidecek gidi duruyor. Birkaç gün daha kullanıp böyle gidip gitmediğini göreceğiz artık.

Her güncelleme de telefonun batarya performansı arttı şimdiye kadar. HTC'yi ve androidi tebrik ediyorum şahsen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Squadd

Çoklu kapatmayı buldum hocam. Cift tık yapınca sağ üste menü gibi bişey var. Orda ayarlar-düzen - tablo görünümü yapın. Eski haline dönüyor.

Allah senden razı olsun bilâder ya.

• Beyler dinlediğim şarkı kilit ekranında duvar kağıdı oluyor, bunu kapatmanın bir yolu yok mu?

Bunun dışında bi sorunu yok güncellemenin. Harikulâde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şehr-i Hüzün -- 2 Mart 2015; 13:04:45 >
  • Herkesin android cihazdan beklentileri farklı. Birisin derdi süperr oyunlar oynamak, başkasının derdi, foto, video çekip sosyal medyada aktif olmak, benim gibi bazılarının da işlerini takip etmek.
    Öncelikle söyleyeyim One M7 asla iş amaçlı kullanılacak bir telefon değil. Pişman oldum ve işyerimdeki kimseye tavsiye etmiyorum. Tek derdim, bilgilerimin mahremiyeti, iletişimimin ergonomik olması. Bu iki konuda da htc one m7 maalesef sorunlu benim için. (Notlarımdaki bilgileri özel şirketlere peşkeş çektiren htc hala cevap vermedi.)

Gizlilik denilince google'ın arsız ve saygısız "büyük birader" olma hırsına karşı maalesef pek şansımız yok. Tek umudum linux tabanlı anonim bir işletim sistemi. Ufak da olsa Tizen umut vaat ediyor. Şimdilik Hindistan'da Samsung Z1 modelinde var.

google'ın kar ve büyük birader olma hırsı insanların etik değerlerini de param parça yapmaktan çekinmiyor. Değeri paraya indirgeyen bir zihniyet maalesef dünyamızın en önemli sorunlarından.

Çaresizim, mecbur Android kullanıyorum. IOS'un da pek farkı yok ama en azından kullanıcılarına google'a göre biraz daha saygılı bir görüntü sergiliyor. Aldığı 'değer'lerimize karşılık daha iyi hizmet vermek gibi.

Bizler, aldığımız hizmetler karşılığında 'değerler'imizi ucuza 'satmamak' için uğraşmazsak firmaların kukları olmaktan öteye geçemeyiz.

Bağımlı olmayalım, değerlerimize sahip çıkalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utopicman -- 2 Mart 2015; 13:18:27 >

• Hala marka değeri yok bilmem ne tatışması oluyor, arkadaşlar birşeyin çok satması iyidir demek değildir değilmi, hTC ye gelelim, ilkleri yapan genelde bu marka olmuştur, 2 senelik m7 bu süre zarfında 1 kez bile en ufak takılma onuda geç hata bile vermediyse olay bitmiştir, ayrıca hTC nin kullandığı android kendine has farklı bence, adamlar uyumu çok iyi yapmış...
    Gelelim güvenliğe, Android de İos ta tamamen casus yazılımdır, yani boşa bilgilerim notlarım gizli demeyin, alayını görür adamlar, siz kendinize bakın, düzgün kullanıcıysanız size sıkıntı yaşatmazlar...

Şimdi malum aypon a gelelim, ios zaman içinde iyice andro oldu zaten, bunada mecbur, dahada benzeyecek ve sonunda patronşarının da dediği gibi android olacak, hiiiç boşa diretmeyin, olacağı bu, ios tamam iyi güzel ama bu şekilde kalırsa dayanamaz, heleki andro 5 ten sonra en ufak artısıda kalmamışken, bu arada jail break ile root ve rom olayını karıştırmayın, aypon jb yapıldığında android cihazların daha sıfır kutudan çıktığında yapabildikleri ancak yapar hale gelir, androidn yanında jb yapılmış ayponun şansı yok, alakasız şeyler dediğimiz şeyler... m8 kopyası aypon6 nın tek artısı parmak izi sensörü, bunun dışında en ufak + sı dahi yok, evet yok nesi var?

Neyse boşa tartışmayalım, android almış yürümüştür, peşindende win phone lar gemekte, ios sun yapacağı şeyse sınırlı, androlaşmaktan başka çaresi yok, en ufak artısı kalmadı ios un, tip desen direk çakma hTC (zaten apple bile hTC ile anlaşmış durumda, boşa değil bu) apple eninde sonunda android olacak, olduğundada işbirliği yapacağı tek firma HTC olacaktır, bu sözümü yazın biryere, ios ta aypon neyse android dede hTC o dur, ee birleşince en iyiyle birleşileciğine göre.... zaten tip olarak birleştiler bile, ortak çalışıyor adamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimelle -- 2 Mart 2015; 14:34:43 >

• Arkadaşlar root teknikleri android versiyonları arasında fark eder mi yani kitkat için root yaparken kullanılan adımlar ve fastboot dosyaları ile lolipop için olanlar fark eder mi

• Arkadaşlar telefondaki notlara noldu? yedeklenmiyor muydu bunlar, açılmıyor da.
  • Arkadaşlar selam, M7 sahibiyim fakat cihaz eski stabilitesini kaybetmiş durumda. Keşke 5.0.2 ye geçmeseymişim diyorum. pil performansı dışında bi katkısı olduğunu düşünmüyorum. Stabilite Böyle olunca malum insanın morali bozuluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Getsuga

Arkadaşlar telefondaki notlara noldu? yedeklenmiyor muydu bunlar, açılmıyor da.

Notlarla ile ilgili arkadaşlar evernote indirin giriş yapın geri geliyor(tabi daha önce evernote kullanıp eslestirme yaptiysaniz ) ayrıca bir arkadaş bilgileri mi paylaşmış demiş eğer evernote giriş yapıp eslestirme yapmasaydiniz notlariniz evernote kayıtlı olmaz idi ve bilgileriniz paylasilmazdi ancak evernote ile hesap açıp giriş yaptığınızda herşeyi kabul etmiş oluyorsunuz burdaki amaç notlarinizi bulutta tutup sifirlama cihaz değişimi vs durumlarda diğer cihaza aktarmak için

• Beyler bende kamera ile muzik uygulaması yavaş çalışıyo sizde de durum boyle mi
    (5.0.2)

• Arkadaşlar ben 89 yaşındayım vestelden şaşmam.telefonum buzdolabim tost makinem ...hepsi vesteldir.

• Tam şarjda yoğun kullanım sonucu :

06.30 şarjdan çekiş.
    16.40 itibariyle şarj %24 de.

Lollipop da da aynı root edip rom yükleyince de aynı.

Telefonla yoğun işi olan ve her gece 8-9 da eve dönen biri olsaydım yanmıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kloveangel

Arkadaşlar selam, M7 sahibiyim fakat cihaz eski stabilitesini kaybetmiş durumda. Keşke 5.0.2 ye geçmeseymişim diyorum. pil performansı dışında bi katkısı olduğunu düşünmüyorum. Stabilite Böyle olunca malum insanın morali bozuluyor.

Hocam bi factory reset at cihaz uçuyor şüphen olmasın 4.4.3den daha stabil sadece factory reset atman lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonu 6s cikinca degistirmeyi dusunuyorum. O da ilk defa iphone kullanmak istegim yuzunden. Yoksa memnunum. Kimse tuketim cilginligina katilmasin bence. Yeni telefonlarin islemci kameradan baska cok bir yenilikleri yok gibi..

• 
Sayfa: önceki 25582559256025612562
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.