Şimdi Ara

HTC ONE M7 [4.7 'Full HD LCD 3 (468ppi)|1.7 GHz quad-core|2 GB RAM|1080p/4.3 UP] (1468. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
54.665
Cevap
200
Favori
2.091.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14661467146814691470
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yclycl

quote:

Orijinalden alıntı: trident02

Arkadaşlar bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Bir kere daha sorayım: Telefonu hiç kullanmasam bile pili gidiyor sizde de böyle mi? Mesela gece telefonun şarjı %80'de diyelim telefonu tamamen kapatıyorum. (power off) Sabah açıyorum bir bakıyorum %76 olmuş. Bu normal midir? Bunu azaltmak için yapılabilecek bir şey var mıdır? Telefon saat dışında neyi "aklında tutuyor" olabilir?

O kullanilip kullanmamakla ilgili degil, acip kapatmakla ilgili bisey, telefon kapatilirken ram bosaltilir ve acilirkende ram doldurulurken islemci en üst seviyede güç yakar, o yüzden gece telefonu kapatmakla kapatmamak arasinda cok bi fark olmaz batarya konusunda. Onun yerine yatarken uçak moduna alsaniz daha iyi olur

Bir kaç arkadaş telefon kapansa bile alarmın çaldığını söylemişti normalde android telefonlarda Bu özellik yok 4.2.2 gelen yeni bir özellik galiba telefon kapalı olduğunda alarm gibi işlemleri yapmak için bazı işlemler kapanmıyor olabilir sarjda bundan dolayı gidiyordur tahminimce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• One ve Xz den bir kare ,

HTC ONE M7 [4.7 'Full HD LCD 3 (468ppi)|1.7 GHz quad-core|2 GB RAM|1080p/4.3 UP] HTC ONE M7 [4.7 'Full HD LCD 3 (468ppi)|1.7 GHz quad-core|2 GB RAM|1080p/4.3 UP]

• Arkadaşlar yeni bir uygulama çıkmış geliştiricisi de türk. Yuklemenizi tavsiye ederim. Asistan b ( siri benzeri )

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfunay

One ve Xz den bir kare ,

HTC ONE M7 [4.7 'Full HD LCD 3 (468ppi)|1.7 GHz quad-core|2 GB RAM|1080p/4.3 UP] HTC ONE M7 [4.7 'Full HD LCD 3 (468ppi)|1.7 GHz quad-core|2 GB RAM|1080p/4.3 UP]

sence hangisi daha iyi

• Xz daha iyi hem cropta hemde renklerde
  • quote:

Xz daha iyi hem cropta hemde renklerde

Cropta zaten Xz'nin daha iyi olduğu kesin megapiksel farkından ötürü ama ben şahsen yukarda daha geniş açıyı, biraz daha canlı renklere tercih ederim. Foto filtreleriyle HDR ile çekim modlarıyla ya da photoshop ile istediğiniz rengi verebilirsiniz ama geniş açı konusunda yapacağınız bir şey yok. Bu arada o iki foto günün aynı anında mı çekildi o da önemli? İkisi de auto modda mı çekildi? One sanırım başlka yerlere odaklanmış çünkü gök daha mavi çıkmış. Auto modda değil de manuel birkaç ayarla XZ'ninki gibi de çekilebilir bence. Ama crop konusuna yapılabilecek bir şey yok tabi. XZ'nin de geniş açıyla ilgili yapacağı bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trident02 -- 18 Ağustos 2013; 14:01:41 >

• quote:

quote:

Cropta zaten Xz'nin daha iyi olduğu kesin megapiksel farkından ötürü ama ben şahsen yukarda daha geniş açıyı, biraz daha canlı renklere tercih ederim. Foto filtreleriyle HDR ile çekim modlarıyla ya da photoshop ile istediğiniz rengi verebilirsiniz ama geniş açı konusunda yapacağınız bir şey yok. Bu arada o iki foto günün aynı anında mı çekildi o da önemli? İkisi de auto modda mı çekildi? One sanırım başlka yerlere odaklanmış çünkü gök daha mavi çıkmış. Auto modda değil de manuel birkaç ayarla XZ'ninki gibi de çekilebilir bence. Ama crop konusuna yapılabilecek bir şey yok tabi.

Ben çeksem Htc One ile çekilen resimde daha iyi sonuç elde ederim açıkçası . Iso'yu 100 ' e alıp , netliği +1 yaparak hdr modda çekim yapmak lazım bu durumda .

Yukarda çektiğim resimler ortada. hepsinde ortama , ışığa göre iso ayarları yaptım , mod değiştirdim . Herhangi bir photoshop yok .

Htc One ' ın otomatik iso ayarları sorunlu , iso otomatikteyken resmi mahvediyor. Iso ayarlarının sorunlu olduğunu zaten gece resmi pembeleştirmesinden biliyoruz . Yazılım diyoruz devamlı . Güncelleme gelince 2-3 gömlek ileri atacak resimler .

Ultrapixel lensli sigma kameraların çektiği resimler , Htc One ' dan 2-3 kat daha kaliteli . Ama adamlar yazılımı o lense göre yapmış . Htc beceremedi .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 18 Ağustos 2013; 14:04:10 >

• quote:

quote:

Cropta zaten Xz'nin daha iyi olduğu kesin megapiksel farkından ötürü ama ben şahsen yukarda daha geniş açıyı, biraz daha canlı renklere tercih ederim. Foto filtreleriyle HDR ile çekim modlarıyla ya da photoshop ile istediğiniz rengi verebilirsiniz ama geniş açı konusunda yapacağınız bir şey yok. Bu arada o iki foto günün aynı anında mı çekildi o da önemli? İkisi de auto modda mı çekildi? One sanırım başlka yerlere odaklanmış çünkü gök daha mavi çıkmış. Auto modda değil de manuel birkaç ayarla XZ'ninki gibi de çekilebilir bence. Ama crop konusuna yapılabilecek bir şey yok tabi.

İkiside aynı dakikalarda ve oto modda hiç bir ayar yapımadan çekildi, zaten bence en önemli olan da bu yoksa 40 tane ayar yaptıktan sonra mutlakaki düzelmeler olacaktır ama ben cebinden çıkartıp direk resim çekersem demekki böyle görüntüler elde edeceğim yani pratik bir foto çekimindeki karşılacağımız görüntüler bunlar :) Evet birinde crop için birinde geniş açı için yapılacak birşey yok :))

• Ne guncellemeymis 4-5 ay oldu geldi gelcek diye diye telefonu degistircez ki sen zaten sattin bile sanirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: psyshock

Ne guncellemeymis 4-5 ay oldu geldi gelcek diye diye telefonu degistircez ki sen zaten sattin bile sanirim.

Sattım kardeş . Kapora bile aldım ama daha adam almaya gelemedi . 10 gün içinde gelcem diyor .

Yapamadılar yazılımı bir türlü . Fakat ilk çıktığı zamana göre kamera iyi durumda . Bu lensi yeni telefonlarındada kullanmaya devam edecekler . Yeni Butterfly'dada aynı lensi kullandılar .
  • quote:

quote:

quote:

İkiside aynı dakikalarda ve oto modda hiç bir ayar yapımadan çekildi, zaten bence en önemli olan da bu yoksa 40 tane ayar yaptıktan sonra mutlakaki düzelmeler olacaktır ama ben cebinden çıkartıp direk resim çekersem demekki böyle görüntüler elde edeceğim yani pratik bir foto çekimindeki karşılacağımız görüntüler bunlar :) Evet birinde crop için birinde geniş açı için yapılacak birşey yok :))

Ana sorun bu zaten kardeş .

Htc One otomatik modda çekim yapamıyor . Iso ayarlarını bile yanlış yapıyor. 100 isoyla çekebileceği yerde 400 isoyla resim çekiyor . Iso otomatikteyken resim bulanık çıkıyor . Netlik +1 yada +2 yapmadan renkler yanlış çıkıyor . Manuel girmek gerek biraz olsun düzgün sonuç alabilmek için . Sony'nin otomatik ayarları sorunlu değildir muhtemelen .

Benim manuel ayarlarla çektiğim resimler bir önceki sayfada bolca mevcut .

• 8mp e en azından çıkmadan halen iyi olamayacak bence. crop yapmana hiç imkan sunmuyor çünkü 50 tane ayar yaparak full bakabilceğin bir manzara resmini çok iyi çekebilir belki ama günlük kullanıma 4mp kesinlikle uygun değil. one da başarısını görücekmiyiz bilmem ama seneye 8up bir yine iyi bir lensle gelirse o zaman çok başarılı olacaktır. tabi otomatik modda çekmeyi becermesi lazım sonuçta telefon bu cebimden çıkarıp anında çekebilmek istiyor insan o kadar ayarla uğraşmak hamallık.

not: telefonu niye sattın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psyshock -- 18 Ağustos 2013; 14:21:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: psyshock

8mp e en azından çıkmadan halen iyi olamayacak bence. crop yapmana hiç imkan sunmuyor çünkü 50 tane ayar yaparak full bakabilceğin bir manzara resmini çok iyi çekebilir belki ama günlük kullanıma 4mp kesinlikle uygun değil. one da başarısını görücekmiyiz bilmem ama seneye 8up bir yine iyi bir lensle gelirse o zaman çok başarılı olacaktır. tabi otomatik modda çekmeyi becermesi lazım sonuçta telefon bu cebimden çıkarıp anında çekebilmek istiyor insan o kadar ayarla uğraşmak hamallık.

not: telefonu niye sattın?

Kasimda askere gidiyorum kardes. Telefon 6 ay yatmasin dedim. Bide 12 ay falan vurur .

Donunce 5s yada yeni htc ye bakacagim . Iphone ekran buyutse dusunmeden iphone alirdim

Adam 500 lira kapora yolladi, telefonu almaya gelmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 18 Ağustos 2013; 14:28:32 >

• Uygulamar bölümünde Ram niye xxx/1.5gb olarak gosteriyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: suvari70

Uygulamar bölümünde Ram niye xxx/1.5gb olarak gosteriyor?

500 mb sistem onbellegine ayrilmis. Lazim degil su an icin.

S3 tede 780 mb ram gozukuyordu 1 gb tan . 830 a cikardilar .

Android iste donanimi somurme konusunda windows vistayla yarisiyor.

• Viperone 2.0
     HTC ONE M7 [4.7 'Full HD LCD 3 (468ppi)|1.7 GHz quad-core|2 GB RAM|1080p/4.3 UP] HTC ONE M7 [4.7 'Full HD LCD 3 (468ppi)|1.7 GHz quad-core|2 GB RAM|1080p/4.3 UP] HTC ONE M7 [4.7 'Full HD LCD 3 (468ppi)|1.7 GHz quad-core|2 GB RAM|1080p/4.3 UP]

• quote:

Orijinalden alıntı: blacksss

quote:

Orijinalden alıntı: Önder Çatalkaya

Merhaba arkadaşlar. Daha önce bahsettiğim ViperONE ROM'un kısaca birkaç özelliğinden bahsetmeye çalıştım. Her ne kadar hızlıca can alıcı noktalarına değinip videoyu kısa tutmaya çalışsam da yine de 16 dk.yı buldu. Videoda da söyledim, tekrarlayayım. Ön hazırlıksız, gayet amatörce ve Galaxy S4 ile çekilmiştir. Eleştirilerde bunu göz önünde bulundurursak sevinirim

ROM hakkında birkaç fikir verir umarım size.

ViperONE XDA Linki:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2334294

Dostum bende az once viperone 2.0 yükledim valla video cok işime yaradı eline sağlık..

Rica ederim hocam. Bir parca da olsa faydasi dokunduysa ne mutlu bana.

• Herkese merhabalar,

Arkadaşım Vodafone'dan 12/08/2013 tarihinde HTC ONE BLACK almış ve şuan nakite çevirmek için satıyor, ayrı şehirlerde olduğumuz için kontrol edemiyorum zaten kendisi de telefondan pek anlamıyor. Seri numarası 99HTT035-00. Bu seri de problem var mıdır bilgi olan arkadaşımız yardımcı olabilir mi?
  • Çok faydası oldu tekrardan teşekkür ederim ama biraz fazla ısınıyor telefon sanırım Kernel lerden dolayı 2.10 güncellemesi ota ile geldi sanırım ilerde ısınma olayını da çözerler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacksss -- 18 Ağustos 2013; 14:49:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

quote:

Orijinalden alıntı: suvari70

Uygulamar bölümünde Ram niye xxx/1.5gb olarak gosteriyor?

500 mb sistem onbellegine ayrilmis. Lazim degil su an icin.

S3 tede 780 mb ram gozukuyordu 1 gb tan . 830 a cikardilar .

Android iste donanimi somurme konusunda windows vistayla yarisiyor.

Sağolasın hocam bir sorum daha olacak hoparlör için ne tavsiyelerde bulunursunuz, patlayacak diye full konuma getiremiyorum :D daha yeni full HD warner bros Youtube kanalından Hobbit traileri izledim ya diyorum sesi full yapsam patlatirmiyiz? Hoparlör konusunda ne önerirsiniz?

• 
Sayfa: önceki 14661467146814691470
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.