Şimdi Ara

HTC ONE M7 [4.7 'Full HD LCD 3 (468ppi)|1.7 GHz quad-core|2 GB RAM|1080p/4.3 UP] (1330. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
54.664
Cevap
200
Favori
2.091.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13281329133013311332
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wNchstR

quote:

Orijinalden alıntı: niyazi_53

4.2.2 de evet daha cok yiyor
    Anlamadım valla 2000 tl VERIP AKILLI TELEFONMU ALDIM PRİZİN YANİNDA LOCAMİ KİRALADİM BELLİ DEĞİL :)

:) oyle dostum valla full sarjda prizle akraba oldum :):):):)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şu gece kamera pembeleştirme bi an önce düzelmeli ya .

Işık alma olayıda güme gitti. Gece resimlerimiz iso ' yu düşürüp ışık almasını engellemedikçe berbat hale geldi .

Bu olayada değineyim .

Öncelikle New ipad kamerasıyla çekilen gece resmi . Iphone 5 ile benzer yapıda çekiyor .

Ardından şu anki Htc One yazılımı ile çekilen resim .

Bu ise 4.2.2 ' ye geçmeden önce öylesine sabitlemeden yaptığım çekim . ( O zamanlar netleme +2 olayını bilmiyordum . Eminim +2 yapsaydım çok net güzel bir resim çıkacaktı , sadece aldığı ışığı değerlendiriniz )

Maalesef gece çekimlerimiz güme gitti. Kamera ışık almak yerine resmi pembeleştiriyor. Pembeliği engellemek için iso yu 100 - 200 gibi değerlere çekiyoruz , ondan sonrada ipad'den daha karanlık fotolar çıkıyor .

Htc kamera yazılımı konusunda gerçekten fiyasko işler yapıyor.

NOT: 3 resimdede ortamdaki ışık eşdeğerdir . Resmin geldiği hal ortada . Lens çok iyi , yazılım kötü diyoruz . Eğer ki Htc şu lense can veremeden yazılım desteğini keserse , tek kelime ile yazık , resimler iyiye gideceğine kötüye gidiyor ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 28 Temmuz 2013; 0:50:24 >

• arkadaslar bir arkadasim yurt disindan htc alacak. ancak hangi serisi daha iyi acaba bilen war mi bilgi verebilirmisiniz

• Tüm HTC One kullanıcısı arkadaşlara merhaba,

Forumun ilk sayfasından beri yazılanları olabildiğince takip eden ve 20 günlük One kullanıcısı biri olarak aranıza katılmak istedim.

8 Temmuz' da Samsun Piazza AVM' deki Avea bayiinden hat anlaşması olmadan yalnızca cihazı satın alarak One ailesine dahil oldum :)

Bir önceki cihazım olan ChaCha' dan çok memnun olmakla birlikte artık iyice dellendiren dahili hafıza uyarılarından sıtkım sıyrılarak daha sağlam bir cihaz alayım istedim.

Aklımda S4 ve One vardı. Ama etrafımda One alıp deneyimlerini aktaracak pek fazla kimse olmadığı için bir süre beklemede kaldım. Ufak tefek ayrıntısal özellikleri karşılaştırdıktan sonra kullanan birilerini bulup onların deneyimlerini ve izlenimlerini alma fırsatım oldu.

Halihazırda bir HTC kullanıcısı olduğum için One kararını vermek çok zor olmadı

Aldığım aksesuarlar; HTC Hard Shell, Spigen Ultra Thin Air Slim Case, GLASt Slim ekran koruyucusu, Microsnoic araç tutacağı, beats dr. dre kulaklıklar.

Aksesuarlarla ilgili izlenimlerim:

HTC One Original Hard Shell: gayet iyi koruyor, 3 renk kombinasyonu son derece şık. Telefonun inceliğinden, metal kasasına dokunmaktan feragat etmeyi düşünenlere tavsiye olunur.

Spigen Ultra thin slim case: Hard shell gelene kadar bunu kullandım. Telefonun arka kasasını koruyan, gerçekten ince ve ele güzel bir dokunma hissi veren faydalı bir koruyucu kapak. Tavsiye ederim.

Spigen GLASt Slim: Ürünün üzerinde her ne kadar ultra thin ibaresi olsa da ekranın üzerinde elinizin hisedeceği kadar bir kalınlık oluyor. Zaten ekrana verimli bir şekilde yapıştıramadığım için zayi de oldu, orası apayrı bir nokta :) Son tahlilde pek tavsiye edeceğim bir ürün değil. Normal ekran koruyucularından bi tanesi işinizi görür.

Microsonic Araç tutacağı: Daha ziyede uzun yol yapan kişilere tavsiye edebileceğim, HTC' nin orjinal ürünü olmayan fakat verimlilik alabileceğiniz bir ürün. Ben sürekli kullanmayı düşünmesem de bulunsun nev'inden aldım. Fena değil...

Beats by Dr. Dre kulaklıklar: Ebay' den, üzerinde mikrofon ve ses açma/kapama tuşları var diyerek sipariş ettiğim ve fakat ürün geldiğinde o özelliklerin olmadığını farkettiğim kulaklıklar. One' ın kutusundan çıkan orjinal kulaklıklara göre biraz daha ses performansı biraz daha iyi diyebilirim. Fakat, ben mikrofonlu kulaklık olarak kullanmayı düşünüğümden benim işime yarayacağı pek söylenemez. Sadece kulaklık almak isteyenlere tavsiye edilir.

Bu da hepsi bir arada takım fotosu :D

Fotolar tahmin edeceğiniz üzere saat 18:00 sularında normal ışık koşulları altında One' ımızla çekildi :))

Bu donanımsal paylaşımlardan sonra kendi açımdan en önemli sorunum olan ''güncelleme sonrası pil süresinin çok hızlı bitmesi'' ile ilgili hali hazırda konuşulmakta olan konuya dahil olmak isterim.

Saat 17:00 civarında %100 olan pil durumundan şu an saat 00:55 itibariyle %32 lik bir değer kalmış bulunuyor.

Normalde şarjdan aldığımız ilk 3-4 saat içerisinde pilin en stabil halde durması beklenirken benim cihazdaki pil değerleri inanılmaz bir hızla düşüşe geçiyor.

Güncelleme sonrası factory reset yapmayanlardanım. Çok fazla etki ediyorsa ben de yapayım diyorum.

Bu ve diğer tüm konular hakkında görüş ve tavsiyelerinizi bekliyor, bir kez daha hepinize merhaba diyorum arkadaşlar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dovvah -- 28 Temmuz 2013; 1:01:22 >

• atakane kullanıcısına yanıt
    Spigen soft o kadar kalitesizki premium bi telefon kullandığınız hissi vermiyor ancak nillkın kılıf da bir o kadar kaliteli
  • dovvah D kullanıcısına yanıt
    Hayırlı uğurlu olsun çok iyi bir tercih. Kazasız belasız belasız kullanın. Paylaşımlarınız için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

Şu gece kamera pembeleştirme bi an önce düzelmeli ya .

Işık alma olayıda güme gitti. Gece resimlerimiz iso ' yu düşürüp ışık almasını engellemedikçe berbat hale geldi .

Bu olayada değineyim .

Öncelikle New ipad kamerasıyla çekilen gece resmi . Iphone 5 ile benzer yapıda çekiyor .

Ardından şu anki Htc One yazılımı ile çekilen resim .

Bu ise 4.2.2 ' ye geçmeden önce öylesine sabitlemeden yaptığım çekim . ( O zamanlar netleme +2 olayını bilmiyordum . Eminim +2 yapsaydım çok net güzel bir resim çıkacaktı , sadece aldığı ışığı değerlendiriniz )

Maalesef gece çekimlerimiz güme gitti. Kamera ışık almak yerine resmi pembeleştiriyor. Pembeliği engellemek için iso yu 100 - 200 gibi değerlere çekiyoruz , ondan sonrada ipad'den daha karanlık fotolar çıkıyor .

Htc kamera yazılımı konusunda gerçekten fiyasko işler yapıyor.

NOT: 3 resimdede ortamdaki ışık eşdeğerdir . Resmin geldiği hal ortada . Lens çok iyi , yazılım kötü diyoruz . Eğer ki Htc şu lense can veremeden yazılım desteğini keserse , tek kelime ile yazık , resimler iyiye gideceğine kötüye gidiyor ...

Umarim en kisa zamanda duzelir yoksa gece cekimleri ile meshur bir kameraya yakismayan seyler bunlar ufak bir guncelleme ile eski gosterisine kavusur ama tabi htc ye geri donusler olmasi lazim kamera ile alakali

• arakdaşlar sizden bir ricam olacak. arkadaşım abd den bana htc one getirecek pasaportına kayıt olacak. 600dolara normal verisyon mu 650 ye developer 64gb mi yoksa 600 google play edition mu alayım ? bu cihazlar arası farklar neler beni aydınlatır mısınız özellikle sense ve google arası farkı merak ediyorum. blinkfeed beats zoe gibi özelliklerle sonra kameranın yetenekleri sense ten vazgeçemeyecek kadar iyi mi ? google verisyon alırsam senese li versiyon kurabiliyor muyum ? bir de cihazın faturası olacağından dolayı 1 yıl kvk den garantili olacak. developer editionlarda kvk garantide sorun çıkarıyor muççünkü cihazın rom kilidi açık geliyor. bana en sağlıklı en düzgün yolu anlatıp aydınlatır mısınız ?
  • kardes bende aynen senin gibi getirticem ama bnmde korkum seride yasananlar... bazi seriler sikintili deniliyor. eger developer yada google versiyonlarinda sikinti olmuyorsa bende bilip almak isterim... cewabin takipcisiyim

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Ryzz

Spigen soft o kadar kalitesizki premium bi telefon kullandığınız hissi vermiyor ancak nillkın kılıf da bir o kadar kaliteli

Sizde muhtemelen spigen'in clear kılıfı var. Clear kılıf ne kadar kalitesizse , soft olan versiyonda o kadar kaliteli . Özellikle ele geliş açısından .
  • İngilizce bilmeyenler ve/veya androide HTC ye başlayanlar için videoyu elimden geldigince anlattım
    umarım yardımı dokunur

PC icindir:

Bilgisayaınıza All in one kiti indirin

Telefonunuzda
    ayarlar-eliştirici seçeneklerinden usb debugı aktıf yapın

www.htcdev.com sitesine üye olun ve siteyi acın

Telefonu power ve ses kısma tusuna basın
    karsınıza fastboot seceneği cıkacak
    power tusuna basın

bu hazırlıkları yaptıktan sonra

kabloyu baglayın

sn: 1;20
    pcnize htc driverlarını ındırın
    sn: 1:47 deki tıklamayla uye oldugunuz htcdev sitesine baglanacak

SN 2:53
    get token ide basın
    bekleyin

SN 3:22 deki uzun sayıların oldugu ekranı goreceksınız
    farenın sag tusuna basın isaretle deyin

videoda gosterilen yerlerden secimi yapın
    ctrl C ile copyalayın

pcden- donatılardan not defterini acın

SN 3.28
    ve oraya copyaladıgınız numaraları yapıstırın
    siyah ekranı kapatın

SN 3:39
    submit token idye basın
    yine siteye yonlendirileceksiniz

sn:4:00 daki ekranı o numaraları yapıstırın

SN 4:02
    SUBMİT DEYİN

SN 4:16
    Emailnize unlock_code.bin dosyası gelecek
    onu masa ustune indirin

butun bu işlemler yapılırken telefonu hıc ellemeyın

SN 4:25

unlock bootlodera tıklayın ve seceneklerden .bin dosyasını seçin

tamam dediğinizde telefonunuzun 4:54 deki ekran gelecek
    ses tusuyla YESi seçin

tel 20 sn bekler aynı ekranda korkmayın :)

artık telefonunuzun kilidi açıldı

buradan sonra videodan ayrılın

fastboot ekranındayken toolkitin sag tarafındaki recovery bolumunden TWRPyi secin ve tamam deyin

telefonunuza TWRP recovery programıda yuklenmiş olacak

henuz rootlama yapmadık

siz TWRP den cıkmaya calısırken size soracak supersu yukleyımmı ? diye ok (saga dogru kilit acacaksınız)diyeceksiniz
    telefon acıldıgında veya acılırken supersuyu yukleyecek yonergelerı takıp edeceksınız telefonunuz rootlanmıs olacak :)

umarım ileride videosunu hazırlarım

Atladıgım -anlatamadıgım yerler varsa lutfen sorun

Bu tollkitin guzelliği:

eskiden uzun kodları alma ıslemını yapmak ıcın pcye dosyalar ındırılır orada uzun kodlar yazılırdı..

Anlatım tarafımdan yapılmıstır(yeşilcin)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noyancelebi -- 28 Temmuz 2013; 2:34:40 >

• quote:

Pm e bak Kılıf konusunda yardımın lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Immortal King

quote:

Pm e bak Kılıf konusunda yardımın lazım

bu kılıfı onerırım hocam bende kullanıyorum ve bıraz bulunmakta videoda bana ait

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noyancelebi -- 28 Temmuz 2013; 2:41:04 >

• Merhaba arkadaşlar

Bende pille ilgili denyeyimimi aktarmak istedim. Beklemede çok iyi fotoğrafı dün öğlen çektim bütün gece açıktı telefon. %2 lik bir düşüş vardı ama 30dk lık bir oyun oynamayla şarj %85 e filan düştü. Sizce bu normal midir diye sormak istedim. Bu süre içinde de çok fazla ısınıyor yani oyun esnasında. gsam battery i filan kullanmıyorum direk tellefonun güç kısmından aldım fotoğrafı.

Bir de kamareda ki netlik ayarı etkili oluyor gibi kendim denemedim daha ama paylaşılan fotoğraflara göz attım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Partir

Faydalı bir konu olmuş emeği geçenlere teşekkürler, elbette tüm konuyu okuymadım ancak tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum, Htc Sensation kullanıcısıyım, yeni cihaz almam gerekiyor, aslında Htc güncelleme konusunda beni kızdırsa da kopmak biraz zor oluyor, sense 4.1 kullanıyordum (viper rom) bugün Htc One'ı inceledim ancak hayalkırıklığı yaşadım biraz, telefon çok kaliteli ekran ve malzeme kalitesi süper, ancak tuş açma kısmı çok alakasız biryerde solak biri tasarlamış sanki, ellerim büyük olmasına rağmen açarken zorlandım belki bir süre sonra alışılır bilemiyorum, diğer konu da sense 5 çok yavan geldi, daha iyi olmasını bekliyordum sanki daha önce hiç htc kullanmamış gibi hissettim, ayrıca batarya değişememesi ve hafıza arttırılamaması da bir sorun gibi geldi. aklımdaki telefonlar htc one, htc onex+ ,samsung note2 şimdilik belki LG Optimus G E975 de düşünebilirim, samsung s4 radio olmadığı için iptal, bu cihazlar hakkında tecrübesi olanlar veya cihaz tavsiyesinde bulunabilecekler objektif bir değerlendirme yapabilirlerse memnun olurum. aslında bu saatten sonra full hd olmayan bir cihaz almak ve amoled ekran da anlamsız geliyor. Kararsız kaldım.

objektif olmayarak değerlendirirsem htc one olarak değerlendirirsem yine htc one

Şaka bi yana one x+ ı 1 gb ramden dolayı ele direk zaten. Note 2 yi eğer çok büyük ekran istiyosan telefonun büyüklüğü sorun olmaz diyorsan güneş altında ekran görünmesede diyorsan. touchwiz deki saniyelik geçikmeler önemli değil diyorsan alabilirsin note 2 yi 6 ay kadar kullandım şu an htc one kullanıyorum her açıdan one derim. Lg hakkında fikrim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi epimenides -- 28 Temmuz 2013; 3:45:30 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

quote:

Evet ciddi derecede ısınma var bazen korkutuyor bu beni ama bakalim yanana kadar devam garantili cihaz olduğu icin pek korkum olmuyor yurtdışı olsaydı endiselenirdim

Bu ısınma sorunu bitek bendemi yok. Saatlerce oyun oynayınca evet ısınıyor ama internette gezinirken daha ısındığını görmedim

Oyunda ısınıyor sadece uzun süreli oynamalarda ama cihaz kıyaslanamaz bence cunku kaliteli bir malzeme kullanılmış cok ıyi bir telefon

beyler sizin ateşiniz telefona vuruyor bence bende oyun oynamadıgım zamanlarda ısındıgını gormedım ısınsada bu konu daha once cok tartısılı takmayın kafanıza alıminyum gövde oldugu ıcın ısıyı dısarı atıyor buda ıyı bırsey içinde kalmasın bırakın atsın içindeki ateşi

• arkadaşlar,
    one ile s4 arasındayım
    çok oyun oynarım , internette gezerim ve foto çekerim sizce hangisini alıyım
    not:koreden alacağım kesin s4 orada çok ucuzdur ama htc hakkında fiyat bilgim yok yardımcı olur musunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: G0G0

quote:

Orijinalden alıntı: asdemre

quote:

Orijinalden alıntı: G0G0

şu galeride whatsapp albümündeki en son fotoğrafa gelmek için bir kısayol yok mu arkadaş ya? 300'e yakın fotoğraf var ne zaman albüme girsem en baştan sona gitmek işkence.. insan hızlı kaydırma diye bişi yapar!!!

Sagda kucuk bir cubuk var onunla aşağı çok hızlı bir şekilde inilebiliyor

sağda küçük bir çubuk yok ki.. :) galeri'yi etkinlikler formatında kullanıyorum. burada whatsapp'dan gelen fotoğrafları gösteren whatsapp images adlı albüm var.. içine girince en aşağıya inemiyorum hızlıca.. başka fikri olan?

Yazmıştım ama okumamışsınız sanırım iki parmağınızla çekin fotoları

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Whatsapp ı sim kart yüklemeden de kullanabiliyor muyuz acaba?
  • 
Sayfa: önceki 13281329133013311332
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.