Şimdi Ara

Technisat Digicorder Isio S 500Gb ( En İyi Görüntü & Ses ) ( D.T & D.S Tek Kutuda )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
217
Cevap
4
Favori
15.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Technisat Digicorder Isio S 500Gb ( En İyi Görüntü & Ses ) ( D.T & D.S Tek Kutuda )

Link :https://www.technisat.com/de_DE/DigiCorder-ISIO-S/352-1637-2258/

Link :http://www.hm-sat-shop.de/hdd-receiver-hdtv-technisat/technisat-digicorder-isio-s-mit-500gb-hdd-schwarz.html

Cihazı almanyadan gümrük vergisini ödeyerek getirttim, hm-sat firmasından.

bu firmada görülen fiyatlar, sepete atınca %18 gibi bir vergi düşüyor almanya dışı alımlarda. tam fiyatı görmek için kayıt olun tr adresli ve fiyatın düştügünü görün.

Maliyeti: cihaz + kargo + vergi + harç = 1200 TL tuttu toplamda. topkapı ptt den gittim aldım, 8-9 günde geliyor. alırken sadece nufus kagıdı yeterli.

Kişisel yorumlarım ;

Hayatımda gördügüm en iyi görüntü ve ses kalitesine sahip cihazdır. ( Çok cihaz kullandım, deneyimim çoktur )

CI+ lisansı sayesinde; dt ve ds yasal modüllü üyelikleri tek cihazda izliyoruz sorunsuz. Ayrıca 1 yıllık astra HD+ kart hediye. Astra uydunuz varsa ordaki harika şifreli Hd kanallarıda izlersiniz. ( dt ds hd+astra kart 3ü aynı anda izleniyor sorunsuz )

Evde kutu karmaşasını ortadan kaldiriyor. ( dt , ds , kendi uydunuz yani 2-3 receiver teke düşüyor )

Çift tunerli, 1 kanalı izlerken başka yayını kaydet. 500 gb hartdiski var.

Kanal geçişleri hızlı, menü kolay.

Malzeme kalitesi , kumanda zaten fotolardanda görüldügü üzere çok şık, kalite akıyor, kumanda ayrıyeten ışıklıdır. ( bildigim 8-10 kişi bu cihazdan aldı ama herkese siyah plastik kumanda çıktı , bana metal 1 tb lik cihaz alanlara verdikleri bu kaliteli kumanda çıktı. bu kumanda 55 euroya satılıyor alabilirsiniz.

Cihaz sessiz, ısınma yok.

İçindeki 500 gb lik hartdiske çok kolay,pratik bir şekilde kayıt yapıp izleyebiliyoruz.

Technisatın sundugu ücretsiz program ile kanal isim düzeltme, sıralama , frekans ayarı, yedekleme v.b işleri pc mizden yapıp kablosuz olarak pc den veya usb ile atabiliyoruz cihaza.

Ayrıca bu program ile film, resim , mp3 v.s cihaza atıp, cihazdanda pc ye atabiliyoruz.

Birçok medya formatını destekler ( fotolardaki teknik bilgilerde var zaten mkv avi divx v.s )

Negatif yönleri :

1-cihaz türkçe ama bazı karakter problemi var ( Büyük harflerde ; İ Ş Ö v.b ) ( mail attım yazılımla düzelticez dediler )

2-cccam v.s paylaşım işleri kesinlikle yapmaz. biss key bile yoktur cihazda kapalı fta cihazdır. ( bu problem degil çünkü %90 dt veya ds modüllü üyelikleriniz olacagı için trt veya ntvspor gibi kanallarda şifreye girmez ve biss gibi bir probleminiz olmaz )

3-otomatik frekans arama veya tp ekleme yok. komple uyduyu taratıyorsun veya tp yi elle girip tarıyorsun. tp yi kaydetmek yok.

ÖNEMLİ NOT: Dt modüllü üyelik satmıyor tr de. a) avrupadan ci+ modüllü üyelik temin edeceksiniz. b) tr deki vestel , arçelik , lg digiturku içinde satılan bir tv almak lazım. ondan çıkan modülü takıp izlersiniz. çoçuk , yatak odası , mutfak için 32 inç bir tv alabilrsiniz. bu tv ler dahili uydu alıcılı oldugu için, istediginiz odada receiver takmadan tv yi kullanabilirsiniz, kablo tak kullan. tv yi hiç açmadan satadabilirsiniz, modülünü çıkarıp. c) çeşitli alım-satım sitelerinde bu tv lerden alıp modülü dt üyeligini hiç başlatmadan satanlarda var, öylede alabilirsiniz.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*** TECHNİSAT : YAZILIM , AYARLAR , PROGRAMLAR , HAZIR KANAL LİSTESİ , CEP TELEFONU PROGRAMLARI V.S ***

Technisatın Son Çıkan Yazılımı ( 22.03.2013 ):ftp://tsdownload:JP7g5hVD@ftp1.technisat.de/assets/medias/common/53/SOFT_DigiCorder-ISIO-S_DE_2408e.zip

Yazılım Yükseltme : Klasörden 4 dosya cikar. Fat32 formatlı flash diske sadece singleupdate ve xxxxxxxx.ppad dosyalarını klasör olmadan boş diske kopyalayın.
    Cihazı kumandadan kapatın ve ön usb kısmına takın bellegi. Cihazı açın, cihaz açılınca ekranda software update çıkar. ok diyip başlatın. bitince update completed veya welcome der cihaz açılır. Bellegi cikarın ve soracagı 3-5 ayarı yapın veya atlayın sonra ana menüden yaparsınız. ana menüye artık gelince ilk olarak fabrika ayarlarına getirin sonra istediginiz işlemleri yapın.

TechniPort Plus Beta 0.9.5.4 ( Tv-Radyo Kanal Listesi Düzenleme,Frekans Ayarları,Cihaza Video Resim Atma ve İçinden Alma Programı )

Link :ftp://tsdownload:JP7g5hVD@ftp1.technisat.de/assets/medias/common/47/soft_TechniPort-Plus-Beta.zip

Technisat Digicorder Isio S 500Gb ( En İyi Görüntü & Ses ) ( D.T & D.S Tek Kutuda )

Mediaport (Version 1.3.9) (7.47 MB) ( Pc İle Cihaz Arasında Dosya Alıp Yollama )

Link :ftp://tsdownload:JP7g5hVD@ftp1.technisat.de/assets/medias/common/23/app_DE_mediaport-V1.3.9_001.zip

Kendi Hazırladıgım Sıralanmış Kanal Listesi ( Turksat & Eutelsat ) :

Üye Olduğunuz D.Turk & D.Smart Pakete Göre Listedeki Bazı Kanallar Açılmayabilir !

Techniport Programı İle Kablosuz Veya Usb Aracılıgıyla Cihaza Atabilirsiniz.

Link :http://www.dosyadeposu.com/files/pc5EY1362016451.html

Technisat Apple Store & Google Play Cep Telefonu Programları :

https://itunes.apple.com/de/app/mytechnisat/id549787753?mt=8

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.technisat.mytechnisat

Astra HD+ Kartı Aktive Etme Yöntemi: ( @albani can ustadan alıntıdır )

"Astra hd+" Card aktivasyonu,şöyle oluyor;Card cihaza takılıyor ve ilgili bir HD+ paketindeki kanalın üzerine geliyor,sonra 30/40saniye
    beklenince bir uyarı geliyor ekrana oradan bir kaç sorulana ok filan deyip devam edince 10/20saniye sonra size ekrandan kullanım
    süresi geliyor ve kanal da açılıyor!

Bitiş tarihi olarak da taktığınız günden başlıyor ve 365gün olarak hesaplanıyor zaten bitiş tarihini göreceksiniz ekrandan,sonrada ekran
    kapanıyor+

Astra 19,2>>HD+ Paketi;14 adet HD kanal var

10832H. 22000 2/3 S2/8PSK
    11464H. 22000 2/3 S2/8PSK

CİHAZ FOTOLARI & VİDEO BÖLÜMÜ

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• BİR RİCAM VAR !!!

Bu konuyu daha önce açmıştım ama bu cihazdan çok, ısrarla farklı cihazlar konuşuldugu ve 1-2 kişiyle tartışmam yüzünden bir anlık öfkeyle silmiştim. Birdaha asla silme gibi birşey sözkonusu olmayacak ama sizlerden de ricam lütfen konuyu başka alet ve cihazların, uzun uzadıya tartışıldıgı bir konu haline getirmeyin.

Benzeri Diger Cihazlar İçin Sorularınızı Bu Konuda Paylaşabilirsiniz:
    http://forum.donanimhaber.com/m_57856738/mpage_1/key_/tm.htm
  • Tartıştığın kişi olarak bu konuya bir katkım olsun.

Technisat Apple Uygulamaları

https://itunes.apple.com/de/app/mytechnisat/id549787753?mt=8

https://www.technisat.com/de_DE/MyTechniSat-App/352-471/

https://www.youtube.com/watch?v=q254TYhApSI&feature=player_embedded

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janjarre -- 21 Şubat 2013; 6:00:30 >

• S.A. Hocam ben bu cihazın yani Technisat Digicorder ISIO S 1TB olanını almak istiyorum. Almanya'dan getirtme imkanım var ama beklemek istemiyorum. Dediğiniz siteye girdim ama 500GB'lık ürünler gözüküyor 1TB bulamadım (siyah) bu siteye nasıl üye olabileceğimi ve 1TB siyah ürünü nasıl bulabileceğimi eğer mümkünse linkini verebilirmisiniz.
    Birde kanal sıralamasını ve kanal isim değişikliğini cihazdan direk yapamıyormuyuz? Dediğiniz gibi sadece PC'denmi yapabiliyoruz? Dediğiniz proğramı Tecnisatın kendi sitesindenmi yükleyeceğiz? Kullanma zorluğu çekebiliriz programı malum Almancamız yok :))
    Sorularımla sıkmış olabilirim bunun için özürdiler. Yardımlarınız için şimdiden tşk ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ORESSAM -- 21 Şubat 2013; 11:46:38 >
  • az önce digicorder 500 gb modelini sipariş ettim, hayırlısı bakalım, biz de kulübe katılıyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: korcin

az önce digicorder 500 gb modelini sipariş ettim, hayırlısı bakalım, biz de kulübe katılıyoruz

Hayırlı olsun nereden nasıl ediliyor zahmet olmazsa linkini vererek detaylı anlatabilirmisin Hocam? Yusuf hocam hm-sat sitesinden demişti ama girdimhem Almanca site hemde Digicorder ISIO S 1TB (siyah) almak istiyorum ama sitede bulamadım. Bulsam dahi nasıl sipariş vereceğim Kredi kartı vs. kullanmıyorum. Parayı peşin veya havale ile verebilirim. Yardımcı olabilirsen sevinirim ne yapmam gerekiyor bu durumda???
    Veya bekleyip Almanya'dan eldenmi getirtsem sence hangisi daha mantıklı ve hesaplı olur? (Sorması ayıp sana kaça mal oldu?)

• aynı siteden (hm-sat) sipariş verdim dostum.
    siteye girince sağ üstte EN seçeneği ile ingilizce yapabiliyorsun.
    kredi kartı ile aldım ben ancak bir de pre-paid seçeneği gördüm, banka havalesi kastediliyor sanırım orada.
    banka hesabına havale yapıldıktan sonra siparişinizi işleme alıyorlar diye tahmin ediyorum.
    yalnız bu sitede 1 TB olan modeli görmedim cihazın, yok sanırım.

ariasat.de diye bir başka site var, ingilizce ve türkçe sayfaları var, yöneticisi Zeki Bey.
    bu sitede de yoktu 1 TB ancak mail atınca 1 TB olan modeli temin edebileceğini belirtmişti, fiyatta da yardımcı olabiliyor.
    burayla da bir görüşün bence.
  • kaça malolduğuna dair,
    siparişi bugün verdim, şu aşamada sadece 400 eur karşılığı 950 tl gibi bir bedel çekildi kartımdan.
    bunun içinde cihazın bedeli, nakliye ücreti ve paypal komisyonu var.

diğer masrafları ancak eşya gümrüğe gelip teslim aldığımda söyleyebilirim.

ben de elden getirtecektim ancak almanyaya gidecek arkadaşın seyahat programı bir türlü netleşmediği için beklemek istemedim.

elden getirtirseniz sadece almanyadaki satış fiyatı yani 430 eur maliyeti olmalı, bu daha hesaplı tabi ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ORESSAM

quote:

az önce digicorder 500 gb modelini sipariş ettim, hayırlısı bakalım, biz de kulübe katılıyoruz

Hayırlı olsun nereden nasıl ediliyor zahmet olmazsa linkini vererek detaylı anlatabilirmisin Hocam? Yusuf hocam hm-sat sitesinden demişti ama girdimhem Almanca site hemde Digicorder ISIO S 1TB (siyah) almak istiyorum ama sitede bulamadım. Bulsam dahi nasıl sipariş vereceğim Kredi kartı vs. kullanmıyorum. Parayı peşin veya havale ile verebilirim. Yardımcı olabilirsen sevinirim ne yapmam gerekiyor bu durumda???
    Veya bekleyip Almanya'dan eldenmi getirtsem sence hangisi daha mantıklı ve hesaplı olur? (Sorması ayıp sana kaça mal oldu?)

1 tb lik ne yapacan hocam geregi yokki, 500 gb yeter işte. çok lazım olursa ilerden kendin içini açar, hartdiski degişirsin.

kanal listesini pc olmadanda degişirsin tabiki, var düzenleme. cihaz türkçe, pc için gerekli programları ingilizce. technisatın kendi sitesinden indiriliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuf Miroğlu -- 21 Şubat 2013; 17:21:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: janjarre

Tartıştığın kişi olarak bu konuya bir katkım olsun.

eyvallah, teşekkür ederiz.

her türlü katkı veren, verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler. bu gibi program , foto v.b paylaşımları ilk mesaja zamanla ekliyecemki, kullanıcılara kolaylık olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Miroğlu

1 tb lik ne yapacan hocam geregi yokki, 500 gb yeter işte. çok lazım olursa ilerden kendin içini açar, hartdiski degişirsin.

kanal listesini pc olmadanda degişirsin tabiki, var düzenleme. cihaz türkçe, pc için gerekli programları ingilizce. technisatın kendi sitesinden indiriliyor.

cihazda türkçe karakter problemi var ancak yazılımla düzeltileceğini okumuştum.
    böyle bir güncelleme oldu mu?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Miroğlu

cihazda türkçe karakter problemi var ancak yazılımla düzeltileceğini okumuştum.
    böyle bir güncelleme oldu mu?

hayır henüz olmadı.

ilk mesajı yeniledim ordaki kanal listesine bakarsan LİG TV nin LYG TV oldugunu görürsün.

büyük harf İ VE Ş yazan kanallarda genelde oluyor.

• bununda kusuru o olsun, ne diyim
  • İLK MESAJA TÜM GEREKLİ PROGRAM VE AÇIKLAMALAR EKLENMİŞTİR.

• yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun. yalnız şimdi baktım , bizim üründe kırmızı uyarı var hm-satta , almanca geçikmeli sipariş gibi bi uyarı var siyah modelinde haberiniz olsun. ayrıca gümrüge gelince mutlaka kontrol edin, @buyukbang arkadaşımıza tipi aynı ama kablo tv için olan modelini yollamışlardı, 1-1.5 ay çok ugraştı geri yolla yenisini getirmek için falan. gümrükte mutlaka kontrol edin, yanlışlık varsa foto çekip hemen gümrükte geri yollayın.

ayrıca 2.el düşünürseniz imzamdaki ilanıma bakabilirsiniz.
  • uyarın için teşekkürler dostum.
    ben de geçen gün sipariş verdim, dün dhl ile yola çıktı bilgisi geldi.
    gümrüğe geldiği zaman göreceğiz nedir, ne değildir artık
  • Astra HD+ Kartın aktive edilme yöntemi ilk mesaja eklenmiştir. @albani üstada teşekkürler.
  • Son yazılım [2.56.0.2 (2397) BL3 (347)] HD/SD görüntüleri:

http://d.pr/f/xlyD
  • Dün akşam HD+ kartın aktivasyonunu sorunsuz bir şekilde hallettim. Buradaki hd yayınların durumunu görünce insan ister istemez "peki biz bu vakte kadar hd diye ne seyrediyormuşuz?" diyor.
  • Hm-sattan alisveris yapan arkadaslardan hatirladigim, 8-9 gunde siparisler gumruge geliyordu.
    Benim paket yola cikali 6 gun oldu ancak son 5 gundur "Yurtdisi gonderi servisinde islendi... Hedef ulkeye gonderilmek uzere hazirlaniyor" seklinde bir ibare duruyor dhl takip sayfasinda. 5 gundur herhangi bir hareket gormedi paket.
    Hm-sat bunun normal surec oldugunu soyluyor. Sizlerde de boyle mi olmustu?
    12 haneli bir dhl gonderi no mevcut, gumruge geldiginde ayni no ile mi takip ediyoruz ptt websitesinden?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.