Şimdi Ara

Technisat Digicorder Isio S 500Gb ( En İyi Görüntü & Ses ) ( D.T & D.S Tek Kutuda ) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
217
Cevap
4
Favori
15.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: janjarre

HDD siz modeli Dıgıt ISIO'dur. Görüntü kalitesi Dıgıcorder ile aynı olup fiyatı corderdan biraz daha uygundur. hm-sat ta yok ama Arıasat'ta olması lazım. Ariasat'ın sahipleride Türk olup kolayca iletişim kurabilirsiniz.

Ariasat'ın yöneticisi sanırım Zeki Beydi kendisi ile daha önce sitesinden mail göndermiştim. Vermiş oldukları cevapta ise yurt dışına artık bu ürünün satılmasına Technisat firmasının izin vermediklerini söylemişti. Yani anlayacağınız artık bu ürünün ALMANYA 'nın dışına satışına resmi olarak izin verilmiyor.
  • Technisatın 45cm lik kare çanağını aldım, yanında aynı marka tekli lnb gönderiyorlar.
    Bir tane de sharp ikili lnb aldım, umarım doğru malzemedir.
    Yarın monte ettirip deneyeceğim bakalım verimli olacak mı 45'lik çanak Turksat+dsmart için.
    90cm lik çanağa eşdeğer sinyal yakalıdığını okumuştum yerli forumlarda, turksat ile sorunsuz kullananlar vardı.

Yer sıkıntım olduğu için biraz mecbur kaldım aslında buna.
    İkişer lnb çektirerek, digiturk ile birleştirerek sat1 ve sat2 ye aynı konfigürasyonla bağlayacağım.

Soran arkadaşlar oldu, bir kanalı seyrederken diğerini kaydetmeyi denedin mi diye.
    Kayıt konusu ve antenin de performansı hakkında yorum yapabilir durumda olurum artık yarın akşam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ORESSAM

quote:

Orijinalden alıntı: janjarre

HDD siz modeli Dıgıt ISIO'dur. Görüntü kalitesi Dıgıcorder ile aynı olup fiyatı corderdan biraz daha uygundur. hm-sat ta yok ama Arıasat'ta olması lazım. Ariasat'ın sahipleride Türk olup kolayca iletişim kurabilirsiniz.

Ariasat'ın yöneticisi sanırım Zeki Beydi kendisi ile daha önce sitesinden mail göndermiştim. Vermiş oldukları cevapta ise yurt dışına artık bu ürünün satılmasına Technisat firmasının izin vermediklerini söylemişti. Yani anlayacağınız artık bu ürünün ALMANYA 'nın dışına satışına resmi olarak izin verilmiyor.

Kusura bakma arkadaşım, geçmiş mesajlarında söylemiştin ama ben unutmuşum.

Altta verdiğim linki Sn Kamax önermişti. HM-SAT tan daha profesyonel çalıştıklarını söylemişti. İstersen bir soruştur, geçen ay stoklarında yoktu bu model. Bu arada HM-SAT Technisatı takmıyor anlaşılan, Forumun tamamı oradan getiriyor Technisatlarını.

http://www.ac-sat-corner.eu/TechniSat_1

• 2.56.03 sürüm ile 10970 frekanstaki dsmart hd kanallarında sorun yaşayan var mı arkadaşlar?
    Ben de kanal d hd dahil bazı kanallarda 'şifreli: videoguard 92b' benzeri bir hata veriyor.
    En sorunsuz sürüm hangisi bu cihazda?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende herhangibi bir sorun yok , modülü çıkarıp takın isterseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daniel Craig -- 9 Mart 2013; 21:29:49 >
  • Sagol Foxy, onu birkac kez denetti D-smart musteri hizmetleri.
    Eski versiyonlardan (10970 frekans ile sorun olmadıgı belirtilen vers.) birini yukleyip tekrar deneyecegim.
    Sonucu bildiririm.

• Yazılım yuklemeye gerek kalmadı, cok daha basit bir cozumu varmıs, diger forumda buldum.
    Conditional Access menusunde 'CI clock: reduced' ayarını Normal'a getirince sorun kalmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Miroğlu

Merhaba. Az önce bi arkadaştan digiturk CI+ modül aldım[Arçelikten almış, altivasyon yaptırmamış.] Evde LG Lm640S ve philips 55pfl6007 var. LG'nin daha önce CI+ kampanyası yaptığını biliyoruz. Demek 640s'lerde CI+ alıcı var. Peki bu aldığım CI+ modül Lg veya Philips televizyonumda çalışır mı ?
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutkop

quote:

Merhaba. Az önce bi arkadaştan digiturk CI+ modül aldım[Arçelikten almış, altivasyon yaptırmamış.] Evde LG Lm640S ve philips 55pfl6007 var. LG'nin daha önce CI+ kampanyası yaptığını biliyoruz. Demek 640s'lerde CI+ alıcı var. Peki bu aldığım CI+ modül Lg veya Philips televizyonumda çalışır mı ?
    Teşekkürler

sizin 2 tv yide bilmiyorum ama dahili tv tunerleri ve Cİ+ destekli modül girişi varsa tabiki çalışır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: korcin

Technisatın 45cm lik kare çanağını aldım, yanında aynı marka tekli lnb gönderiyorlar.
    Bir tane de sharp ikili lnb aldım, umarım doğru malzemedir.
    Yarın monte ettirip deneyeceğim bakalım verimli olacak mı 45'lik çanak Turksat+dsmart için.
    90cm lik çanağa eşdeğer sinyal yakalıdığını okumuştum yerli forumlarda, turksat ile sorunsuz kullananlar vardı.

Yer sıkıntım olduğu için biraz mecbur kaldım aslında buna.
    İkişer lnb çektirerek, digiturk ile birleştirerek sat1 ve sat2 ye aynı konfigürasyonla bağlayacağım.

Soran arkadaşlar oldu, bir kanalı seyrederken diğerini kaydetmeyi denedin mi diye.
    Kayıt konusu ve antenin de performansı hakkında yorum yapabilir durumda olurum artık yarın akşam.

korcin
    umarım sorun yaşamazsın ama 2 çıkışlı lnb ile sinyal sorunu olabilir

• hiçbir sorun olmadı dostum, teşekkürler

ikişer digiturk ve dsmart lnb sini eşleştirerek sat1 ve sat2 ye bağladık, sorunsuz seyrediyorum.

herhangi bir sinyal sorunu, kırılma, piksellenme vs yaşamadım henüz.
    montaja gelen uyducu da şaşırdı, bu ne biçim malzemeymiş, nasıl hafif çanak, amma kaliteli bağlantılar, adamlar yapmış diyip durdu sürekli

malzeme buydu,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korcin -- 11 Mart 2013; 23:39:03 >

• resim çıkmamış
  • monte edilince böyle oldu,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korcin -- 11 Mart 2013; 23:41:34 >
  • resim eklemek de sorun yaşıyorum ama oldu sanırım her iki mesaj da.

hemen camın önüne monte ettireceğim için ufak bir çanak almak zorundaydım, beklediğimden çok daha iyi çıktı bu çanak.

kullanılan diseqc switch'in kalitesi görüntü kalitesinde etkili midir?
    uyducu arkadaş 5-10 tl.lik next 4/1 switch kullandı, görüntü de sorun yok ancak spaun yada emp gibi daha kaliteli bir switch ile daha iyi sonuçlar alınır mı diye merak ediyorum.
  • Korcin, Daha iyi sonuç derken neyi kasdettin anlamadım ama kullandığın next dıseq'de eğer,

++ Uydular arası geçişte sinyal yok uyarısı almıyorsan,
    ++ Kanalları normal izliyorsan, yani sinyal kaybından dolayı mozaikli veya kesik kesik görüntü şeklinde,
    ++ Sinyal oranın iyiyse

Değiştirmene gerek yok.

Uyduruk dıseq lerde yukarıda söylediğim olaylar meydana geliyor.Veya bazı receıverlar dıseq seçiyor yukarıdaki problemler oluşuyor. Şu an normal çalışıyorsa problem yok.
  • Saydıgın sorunların hicbirini yasamıyorum izlerken.
    Sadece kullanılan diseqc'in resim kalitesine etkisi olup olmadıgını ogrenmek istedim.
    Bu baglantı elemanları diyeyim (sat splitter, diseqc vb) sadece sinyalin hatasız eksiksiz seviye kaybı olmadan iletilmesi icin onemli, resim kalitesine bir etkisi yok o zaman. Dogrumudur?

• Doğrudur, karasal veya kablolu analog yayınlarda tahmin ettiğin görüntü bozulması yaşanıyor ama dvb-s yayınlarda söz konusu değil. Sinyal çok düşerse "sinyal yok" der veya donmalı izlersin görüntüleri. Birde bu tür ekipmanların boşta kalan girişlerini (özellikle kablo tv splıtter V.b) plastik tapaları ile izole etmek gerekir. Normalde bu tapalar girişlere takılı vaziyette çıkıyor kutudan.
  • Tesekkurler janjarre.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: umutkop

quote:

Teşekkürler

sizin 2 tv yide bilmiyorum ama dahili tv tunerleri ve Cİ+ destekli modül girişi varsa tabiki çalışır.

Tamam tesekkurler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• @korcin

hayırlı olsun , anteni bağlatmışsın.

ne kadar küçük öyle, umarım yagmurlu havalarda kesinti yapmaz.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.