Şimdi Ara

HTC One İngiltere fiyatı netleşiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
1.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• HTC One İngiltere fiyatı netleşiyor

HTC'nin dün lansmanını yaptığı ve 80'den fazla ülkede aynı anda pazara sunmayı planladığı One amiral gemi modeli için dün itibariyle ön siparişler de başlamıştı. İngiltere'de modeli satacak perakendeciler de ön sipariş fiyatını belirlemeye başladı.

HTC One modelinde 4.7 inçlik Full HD Super-LCD3 ekran, Gorilla Glass 2 panel, 4MP çözünürlükte 3 sensör barındıran Ultrapixel kamera, 1.7GHz saat hızında çalışan 4 adet Krait 300 çekirdekli Snapdragon 600 işlemci, hızlandırılmış Adreno 320 grafik birimi, 32GB depolama kapasitesi, 802.11ac WiFi desteği, Android 4.1.2 işletim sistemi, 2300mAh batarya, Sense 5 arayüzü, Blinkfeed ana ekran besleme uygulaması, BoomSound 2.1 kanal çift hoparlör desteği şeklinde özellikler saymak mümkün.

Modelin fiyatı 459 pounddan başlarken, Clove mağazalarında 510 pound, Expansys mağazalarında 519 pound fiyet seviyesine kadar çıkıyor. Modelin Avrupa fiyatının ise buna bağlı olarak 600 Avro civarında seyredeceği öngörülüyor. ABD fiyatı ise 600$ olacak. 

Ülkemizde ise modelin tahminen 1900-2000TL bandında seyredeceğini söyleyebiliriz. Genelde amiral gemi modelleri ülkemizde bu fiyat aralığına yerleşiyor. 

Kontratlı olarak ise ABD'de model 199$ seviyesinde olacak. Ancak ülkemizde kontratlı cihaz fiyatları ile kontratsız cihaz fiyatlarının pek değiştiğini söylemek mümkün değil.

• gsm arenada htc one ile sony xperia z'nin boyutları arasında fazla fark yok 137.4 x 68.2 x 9.3 mm (5.41 x 2.69 x 0.37 in) 139 x 71 x 7.9 mm (5.47 x 2.80 x 0.31 in)

Keşke htc 'de 5 inç yapsa imiş.

• 802.11ac WiFi desteği tam olarak ne işe yarıycak arkadaşlar daha iyi bir wifi cekim gücü falan mı detaylı acıklarsanız sevinirim iyi forumlar.

• Şimdi de htc one ile sony xperia zl'yi boyut olarak karşılaştırdım. ZL'de 5 inç
    HTC one 137.4 x 68.2 x 9.3 mm (5.41 x 2.69 x 0.37 in) Xperia ZL 131.6 x 69.3 x 9.8 mm (5.18 x 2.73 x 0.39 in)
    HTC one boyut olarak pek verimli değil gibi geldi bana:(

• s4 çıkıyor 1 ay sonra rekabet kızışacak...
  • Alınabilir bir fiyattan çıksa şaşardım zaten. Önce zenginleri bir söğüşlesinler seneye eskiyince ortalama fiyata düşer belki.

• Bana göre HTC One'ın tasarımı Sony Xperia Z'den daha güzel daha kibar ve şık duruyor her ne kadar boyutları aynı olsa da :)

• Bu arada donanımhaber.com editörlerinden birisi HTC One'ın hangi ülkelerde satılacağı ile ilgili liste yayınlarsa çok iyi çünkü bazılarımız yüksek fiyatlı ürünleri yurt dışından getirtiyoruz.

Bu arada Samsung yurt dışından alınan telefonlara güncelleme vermeyeceği söylentisi vardı umarım doğru değildir :(

• Apple TR, iphone fiyatları ile genel piyasayı 1500TL bandından 2000TL bandına çekmiş durumda. iphone 2500TL'ye satılır ve alınırsa, doğal olarak ondan fazlası olan makinalar 1500TL sınırında kalmayacaktır.

Şuan bir akıllı telefonun i7 işlemcili, GT650M grafik kartlı top class bir laptop ile aynı fiyata gelmesini kabul etmiyorum ve telefonlarımı ABD'ye giden akrabalarıma aldırmaya devam edeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Normsoner

802.11ac WiFi desteği tam olarak ne işe yarıycak arkadaşlar daha iyi bir wifi cekim gücü falan mı detaylı acıklarsanız sevinirim iyi forumlar.

802.11n'deki bant genişliği 450mbps iken bundaki genişlik 1300+larda en basitinden, yeni bir teknoloji, wifi çekim gücüyle bir alakası yok ancak benim şahsi fikrim bu teknoloji muhtemelen daha fazla çekim gücü gerektireceği için diğer wifi standartlarını kullanıyor iken çekim gücünün bir miktar artacağıdır,
    daha fazla bilgiyi burda detaylı bulabilirsinhttp://www.buffalo-technology.com/tr/nbsp-kablosuz-802-11ac.html

• htc one xperia z ye göre daha kaba bir telefon.. yalnız kenarlardan ortaya doğru ovalleşen bir tasarımla aynı inceliği hissettirecektir...

Fiyat konusu ise
    HTC One :519£ ülkemizde 1999tl
    Xperia Z :479£ ülkemizde 1899tl 1799 da olabilir..
    Blackberry Z10 :400£ ülkemizde 1899tl

• quote:

Orijinalden alıntı: kanatkanat

Şimdi de htc one ile sony xperia zlyi boyut olarak karşılaştırdım. ZLde 5 inçHTC one 137.4 x 68.2 x 9.3 mm (5.41 x 2.69 x 0.37 in) Xperia ZL 131.6 x 69.3 x 9.8 mm (5.18 x 2.73 x 0.39 in)HTC one boyut olarak pek verimli değil gibi geldi bana:(

Galaxy S3 ile karşılaştırmak daha makul olcaktır bence zira arada daha az ekran boyutu farkı var:

Htc One - Galaxy S3
    137.4 * 68.2 * 9.3 vs. 136.6 * 70.6 * 8.6 mm

S3'ün boyutlarını sevdiğimden One'ın boyutları gayet makul geldi. Baya uzun görünmesine rağmen sadece 0.8 mm uzunluk farkı var. Ayrıca One 2.4 mm daha dar ki darlık, uzunluğun aksine baya farkedilebilir bi durum elde tutuş ve kullanım açısından.

Tabii bu işin sadece boyut kısmı, bi Htc klasiği olarak pil yine yeterli gelmiycektir o ekrana muhtemelen.

• quote:

Orijinalden alıntı: FlyingUnderpants

Apple TR, iphone fiyatları ile genel piyasayı 1500TL bandından 2000TL bandına çekmiş durumda. iphone 2500TLye satılır ve alınırsa, doğal olarak ondan fazlası olan makinalar 1500TL sınırında kalmayacaktır.Şuan bir akıllı telefonun i7 işlemcili, GT650M grafik kartlı top class bir laptop ile aynı fiyata gelmesini kabul etmiyorum ve telefonlarımı ABDye giden akrabalarıma aldırmaya devam edeceğim.

çok haklısınız.. üst segment vitrin ürünleri resmen 1900 tl bandına çıktı.
    Bunun sebebi de ülkemizde özellikle 15 milyonluk istanbulda gelir seviyesinin yüksek olması..Kimse kusura bakmasın şöyle fakir ülkeyiz yok asgari ücret filan bunlar yalan.. Asgari ücret "anadolu" da var...

Telefon firmalarına baktığımızda ise bence gayet akıllı hareket ediyorlar. İzmir ankara istanbul gibi 3 şehirin nufüsu nerden baksanız ortalama bir avrupa ülkesi yapıyor... Onlarda piyasayı burdaki talebe göre belirliyor.. anadoludaki birçok şehre telefon bile gelmiyor....

• tüm ülkelerde 1000 tl iken telefon bizde neden 2000 tl. 3 dünya ülkesiyiz her tarafından belli. herseyimiz diğger ülkelerden pahalı

• Yuh çok pahalı Htc Sony'nin XZ de kullandığı malzemeyi kullansa 3000tl fiyat çeker herhalde dünden beri havaya giren Htc cemaati reisleriyle koşa koşa gidip alırlar artık

• Ülkemizdeki Tüketiciler sayesinde "AKILLI" adında her telefon 1750-2000 TL arası fiyatla satılıyor. Yazık vallahi yazık...

• quote:

Orijinalden alıntı: ExpertDH

Ülkemizdeki Tüketiciler sayesinde AKILLI adında her telefon 1750-2000 TL arası fiyatla satılıyor. Yazık vallahi yazık...

yöntemini ben buldum hocam htc one x ilk çıkıtığında 2100 tü kalktım yurt dışından aldım 1000 e 1 yıl garantisi vardı garantisinin bitmesine 3 ay kala sattim gitti.

• Fakir ülkenin zengin şehrine feda olsun hatice...

• Yaw Allah aşkına alın birinide şöyle en az 3-4 yıl değiştirmeden kullanın valla batıracaksınız ülkeyi :D Ben s2'yi değiştirmeyecektim herşeye inat ama hediye iPhone geldi mecburen değiştirmiş oldum ve iphone 5 bana en az 4 sene gider

• quote:

Orijinalden alıntı: onsos1100

quote:

Orijinalden alıntı: FlyingUnderpantsApple TR, iphone fiyatları ile genel piyasayı 1500TL bandından 2000TL bandına çekmiş durumda. iphone 2500TLye satılır ve alınırsa, doğal olarak ondan fazlası olan makinalar 1500TL sınırında kalmayacaktır.Şuan bir akıllı telefonun i7 işlemcili, GT650M grafik kartlı top class bir laptop ile aynı fiyata gelmesini kabul etmiyorum ve telefonlarımı ABDye giden akrabalarıma aldırmaya devam edeceğim.
    çok haklısınız.. üst segment vitrin ürünleri resmen 1900 tl bandına çıktı.Bunun sebebi de ülkemizde özellikle 15 milyonluk istanbulda gelir seviyesinin yüksek olması..Kimse kusura bakmasın şöyle fakir ülkeyiz yok asgari ücret filan bunlar yalan.. Asgari ücret anadolu da var...Telefon firmalarına baktığımızda ise bence gayet akıllı hareket ediyorlar. İzmir ankara istanbul gibi 3 şehirin nufüsu nerden baksanız ortalama bir avrupa ülkesi yapıyor... Onlarda piyasayı burdaki talebe göre belirliyor.. anadoludaki birçok şehre telefon bile gelmiyor....

Aynen yaw garibim Anadolu'da yaşıyoruz etrafımdakiler 15 binlik araba alıyor havalara uçuyor sevincinden,İstanbulda adam Mercedes'e biniyor birde eleştiriyor şurası kötü burası kötü diye.Cidden ezilen hep Anadolu insanı oluyor.Hala anadolu kadını tasarruf için evinde ekmek yapıyor düşünün yani

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.