Şimdi Ara

Maketçilik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.629
Cevap
35
Favori
72.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İkinci çalışmam hehe boyaması pek hoş olmadı ama :) F-14A Tomcat
  • Boeing 737-800
    27 cm uzunluğunda

Maketçilik

Maketçilik

Maketçilik

Maketçilik

Maketçilik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 17 Eylül 2014; 9:08:44 >

• F-15 maketim bitti. Yorumlarınızı bekliyorum

Filo halde

Maketçilik

Maketçilik

Maketçilik

Maketçilik

Maketçilik

Maketçilik

Maketçilik

Maketçilik

• quote:

Orijinalden alıntı: SoloTURKSS

Kardeş yukarıda fazla bilgi yok sen bana bi zahmet yazarmsın

bak bu işe başlamak istiyorsan air brush ile başlaman hem maliyetli hemde zor olur.sana tavsiyem orta ölçek(1/72) maket setlerinden alman.bu seylerde boya fırça yapıştırıcı yanında veriliyor.el becerisi ile alakalı olarak bu ölçekleri değiştirebilirsin.mesela küçük maketlerde daha az adım vardır ama daha küçük parçalar vardır.biraz daha büyük maketlerde ise daha çok adım vardır ama parçalar küçük maketlerdeki gibi küçük değildir.
  • Millet öldünüzmü yaa
    Soloturk Revelle uğraşıyorum ben..
  • üşenmiyomusunuz şunları yapmaya
  • dostum o yaptığın hataları daha önce hep demiştik, bunları sakın yapmayın, buralara dikkat edin diye keşke yapmadan önce bi göz atsaymışsın sayfaya
    neyse sonuçta ilk maket, en iyi tecrübe kendi hatalarından edindiğin tecrübedir, eminim bir sonraki maketin daha iyi olacak.. kolay gelsin
  • Yaklaşık 17-18 gün önce aldığım gemimi bitirmiş bulunmaktayım. Gerçekten çok güzel bir şey oldu.
    Yapacak arkadaşlara şimdiden uyarım olsun ipler çok zorluyor. Yelkenler tek tek iğne ile dikiliyor. İpler tam anlamıyla örümcek ağı gibi bağlanıyor
    Ama işin sonucunda emeğinizi karşılığını aldığınızı görünce insan mutlu oluyor
    Geminin modeli : Revell - Swedish Regal Ship VASA

Maketçilik Maketçilik Maketçilik Maketçilik
     Maketçilik Maketçilik Maketçilik Maketçilik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asetil Co A -- 18 Ağustos 2013; 15:41:30 >

• Teşekkürler bilgileri için. Uçağın renkleri tam birleşik olduğu için boyaması zor Toz girisi pek yakışmadı üstüne şu resimdekine benziyor benimkide dekalleri takmadım daha tekerleride takmadım, Benim toz grisi resimdekinden koyu olduğu için pek güzel durmadı gibi ama dekalleri takınca güzel durucak gibi bu arada Kokpitin camını kaybettim üstü açık olucak

Maketçilik

NOT: resimlerdeki boyanın detaytları dalgalı dikkat ettiyseniz onları şekilli yapamadım ben iyi durmuyo ondan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıyamet Senfonisi -- 10 Ekim 2013; 12:51:01 >

• eurofighter'ın tek sevmediğim yanı ön tarafta kokpitin oradaki ufak kanatçığı. nedense onu bir türlü kabullenemedim orada :D uçağı gövdesinide boyadın mı?
  • daha gerçekçi bir görüntü için kanatların flaplarını maket bıçağıyla kesip biraz aşağı indirdim.

Maketçilik
  • quote:

Orijinalden alıntı: BatmanAssasin

Arkadaşlar yorumların için teşekkürler küçük küçük yapmaya başlayabileceğimi düşünüyorum 100-200 arası bütçem var ŞİMDİLİK
    bide nereden satın alabilirim bursadayım veya hangi sitelerden yardımcı olurmusunuz şimdiden tşk

Daha yeni başladığın için maketi set olarak alman daha iyi olur 45-50 liraya Boyası,fırçası,yapıştırıcısı bulunan D&R'den bir uçak maket seti alabilirsin.
  • Tesekkurler arkadaşlar.. detayların ıcını sıyah boyayla doldurduktan sonra pamukla silince boyle bir gorunum oldu.. govdede bazıyerlerde asetonda uyguladım.. evet biraz eski gorundu ama f4 sonucta eski bir ucak.. mesela f22'de olsaydı sırıtırdı ama bu model kurtarmıs oldu

soyle ornek vereyim:
     Maketçilik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 15 Aralık 2013; 15:04:44 >
  • 19 yılda tamamlanan 1/72 ölçek USS Enterprise uçak gemisi... Gözünüz bayram etsin :)

http://www.carrierbuilders.net/gallery/20070318_USS_Enterprise_1-72/20070318_USS_Enterprise_1-72.htm
  • Eheeeeyyyyyy bizde maketçimiyiz yaaa

Maketçilik
  • KARŞINIZDA HAVA KUVVETLERİMİZİN EFSANE UÇAĞI F-104S STARFİGHTER!
    Yapmaktan büyük zevk aldığım bu uçağı tüm Şehitlerimize ve Hava Kuvvetleri personelimize ithaf ediyorum.
     Maketçilik Maketçilik Maketçilik Maketçilik Maketçilik Maketçilik Maketçilik Maketçilik

• quote:

Orijinalden alıntı: tutmayınküçükenişteyi

Bu haftalık bu kadar
    Haftaya kaldığımız yerden devam...
     Maketçilik

Allahım bu nedir..
    AB istiyorum AB istiyorummmm uleeeennnnn şu rc yi oynayim azicik saticam yaw. AB parasi hazirdi RC aldim ah benim akilsiz kafam

• quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

boyamayla alakalı ilk sayfalarda ayrıntılı bilgi bulabilirsin

yorumların hepsini okudum. boya konusununda yorumlarını okudum çok faydalı oldu. 50-60 liralık revell, hasegewa maket almaya gerek yok o zaman. 15-20 tl lik bişey alırım başlangıç için. aklıma bişey takıldı. bu zorluk seviyesi neye göre belirleniyor? ilk aklıma parça sayısı geldi. parça sayısı arttıkça mı zorluk seviyesi artıyor?
  • İşte solotürk son hali
    1-2 ufak işi kaldı
    Sonra vitrindeki yerini alacak
     Maketçilik
  • Tek tek atabiliyorum fotoları

Maketçilik Maketçilik

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.