Şimdi Ara

Maketçilik (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.630
Cevap
35
Favori
72.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    çok güzel olmuş dostum eline sağlık.. hani marka bu, bende bu tip tır maketi bakıyorum ama revell'in yok.. tam aklımdaki modeli yapmışsın, aynısından alayım bende
  • trulli kullanıcısına yanıt
    çok güzel görünüyor eline sağlık. bunu spreyle boyadın herhalde
  • WolF-EyE kullanıcısına yanıt
    hobbytime de bir sürü kamyon, uçak, helikopter, otomobil. motorsiklet vb var istediğinizi oradan bulabilirsiniz. bende yeni bir maket alırsam oradan alıcam.
  • arkadaşlar bir türlü fotoğraf yükleyemiyorum uçağı bitirdim ama size gösteremedim acaba benim internette mi problem var?
  • @trulli aynen Kamyonlar çok güzel duruyor 2. maketim A380 uçağımın üstünde çalışıyorum o bitince böyle kamyon almayı düşünüyorum tabi italeri marka subazlı boyaları varmı acaba o sitede...
    Edit: İtaleri boya yok heralde,Başka marka revell,tamiya, boyaları kullansak birşey olurmu? başka marka boya kullanırsak Hem istediği boya numaralarını nasıl bulucazki

@tosyalı_37 Hızlıresim.com dan resmi seçip ''doğrudan linki'' adlı kısımda yazan kodu buraya koyarsanız resim gözükür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıyamet Senfonisi -- 15 Kasım 2013; 20:53:53 >
  • @WolF-EyEteşekkür ediyorum, markası Revell Ama malesef Türkiye' de satılmıyor. Ben Amerika'dan aldım bunu. Revell in olmasa da İtaleri, Hasegewa gibi markaların tır modellerini bulabilirsin. Benimkine çok benzer modeller var. Zaten çoğu American Truck diye geçiyor.

@tosyalı_37teşekkür ederim, sprey boya kullanmadım air brush ile boyuyorum.

@Kıyamet Senfonisi Başka marka kullanmaktan hiçbirşey olmaz. Zaten boya konusunda tek bir markaya bağlı kalmak mantıklı değil. Ben çoğunlukla tamiya nın su bazlı boyalarını kullanıyorum. Tamiya da bulamadığım bir boya olduğu zaman diğer markalara bakıyorum. Aşağıda verdiğim adresten hangi marka boyaların hangi markadakine karşılık geldiğini rahatlıkla bulabilirsin
    http://www.planete-auto.fr/english/tamiya-color-chart.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trulli -- 16 Kasım 2013; 17:38:45 >

• Renklere göre kodları gösteren site güzelmiş.Tekrar teşekkürler
    Amazon'da bu tırı görmüştüm revell olarak.. ama başka şeyler gönderttiğim için bunu aldırmamıştım, bir dahakine artık

aldırdıklarımdan biride gundam maketiydi, onu burada paylaşmayı unuttum, bir ara eklerim
  • Kıyamet Senfonisi kullanıcısına yanıt
    bilgilendirdiğin için saol
  • buda benim eurofighter typhoon:

Maketçilik

Maketçilik

Maketçilik

bu da standın üstünde:

Maketçilik

yalnız gövde boyasını tutturamadım ve boya biraz kötü oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosyalı_37 -- 16 Kasım 2013; 16:01:33 >

• hocam ellerine sağlık, gayet güzel olmuş. Özellikle kokpit kısmı çok başarılı Gövde boyası öyle çok sırıtmıyo, hatta bakış açısına göre problemsiz gözüküyor. Zaten hava ve kara savaş araçlarında öyle kusursuz boya pek iyi olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trulli -- 16 Kasım 2013; 17:37:53 >
  • Rica ederim. Kokpit gerçekten başarılı olmuş. Hocam dekalleri fazla değilmiş dediğim gibi sadeliği ortadan kaldırmıyor (savaş uçağı normaldir)

ilk fotoğrafda boyayı tutturamadığındanmı bilmem kanat kısmında biraz beyazlıklar dikkat çekiyor oda dikkatli bakınca gözüküyor. şık olmuş.Eline sağlık
  • eurofighterın böyle gözükeceğini düşünmüyordum, iyi olmuş :D şu 98*37 yazısının hemen altında hafif bir siyahlık var o modelde varmı yoksa senin eklemenmi :D

@tosyalı_37

aklıma gelmişken uçağı tutturmak için kullanılan şu platformudur standmıdır neyse o satılıyormu biliyormusunuz? ben uçaklarımı tekerli yapmak istemiyorum ama dediğim parçadanda elimde olmadığı için mecburen tekerleride takıyorum. varmıdır bu aletin satıldığı yer link atabilirmisiniz.
    teşekkürler haklısın uzaktan bakınca çok sırıtmıyor ama yakından belli oluyor. hava kuvvetlerimize bu uçaklardan lazım phantomların yerine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosyalı_37 -- 17 Kasım 2013; 11:53:01 >
  • Kıyamet Senfonisi kullanıcısına yanıt
    teşekkürler dostum evet decalleri fazla değil ama kutuyu açıp kağıdına ilk baktığımda çok karışık gözüküyodu ama yapınca bi zorluğu olmadığını anladım. hatta bir sürü küçük decal arttı.
  • Fatih.61 kullanıcısına yanıt
    saol dostum 98-37 nin altındaki ve diğer siyahlıkları kendim ekledim ama yaptıktan sonra gerçek fotoraflara baktığımda sadece sol tarafta bir tane siyahlık varmış 2 tanesi fazla.

stand konusuna gelince; önceden hazır yapılmış aldığım bir supermarine spitfire vardı onun standı. ben sadece uçağı oturtacağım yeri biraz törpüledim birde yazısını kendim yazdım. satılması konusunda pek fikrim yok internette araştır istersen.
  • http://www.ebay.de/itm/Viking-Ship-1-50-von-Revell-5403-komplett-und-ungebaut-/261322207493?pt=Standmodelle_Bausätze&hash=item3cd8047105

sundan istiyorum ben de vikinglerin gemileri hep hosuma gitmistir bunu alinca bize dusen tek sey yapistirmak ve boyamak mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johannes Gutenberg

http://www.ebay.de/itm/Viking-Ship-1-50-von-Revell-5403-komplett-und-ungebaut-/261322207493?pt=Standmodelle_Bausätze&hash=item3cd8047105

sundan istiyorum ben de vikinglerin gemileri hep hosuma gitmistir bunu alinca bize dusen tek sey yapistirmak ve boyamak mi?

Ebay'dan almanıza gerek yok D&R'de viking gemi maketi var bende birgün alıcam listeme eklemiştim.

http://www.dr.com.tr/Hobi-Oyuncak/Revell-Gemi-Maket-Viking-Ship-05403//Maketler/Gemi-Maketleri/urunno=0000000245707#!DR

evet yapıştırıp boyuyacaksınız sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıyamet Senfonisi -- 17 Kasım 2013; 22:00:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kıyamet Senfonisi

quote:

Orijinalden alıntı: Johannes Gutenberg

http://www.ebay.de/itm/Viking-Ship-1-50-von-Revell-5403-komplett-und-ungebaut-/261322207493?pt=Standmodelle_Bausätze&hash=item3cd8047105

Ebay'dan almanıza gerek yok D&R'de viking gemi maketi var bende birgün alıcam listeme eklemiştim.

http://www.dr.com.tr/Hobi-Oyuncak/Revell-Gemi-Maket-Viking-Ship-05403//Maketler/Gemi-Maketleri/urunno=0000000245707#!DR

evet yapıştırıp boyuyacaksınız sadece.

ben almanyada oldugum icin ebayden alacagim da bir sorum var ahsap maket sanmistim ben bunlari ama plastikmis. plastigin boyanmasi zor olmaz mi? bir de ahsaplar daha degerli sanirim degil mi? zevkli oluyor mu plastik ile calismak?

• http://www.model-making.eu/products/Historic-Whaling-Ship-Charles-W.-Morgan.html

acik arttirmadan sunu aldim 16 euroya... bakalim ilk deneyimim olacak isin icinden cikabilecek miyim hangi boyalardan alayim plastigi boyamak icin?
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.