Şimdi Ara

OCZ, Vertex 3.20 serisi SSD modelleriyle karşımızda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • OCZ, Vertex 3.20 serisi SSD modelleriyle karşımızda

Dünyanın en büyük SSD üreticilerinden OCZ, yeni modeli Vertex 3.20'yi duyurarak ürün gamını genişletiyor.

20 nm üretim süreci teknolojisiyle geliştirilen MLC (Multi-Level Cell) tipi NAND flash bellek yongalarıyla, LSI-SandForce üretimi SF-2200 kontrolcüyle ve SATA-III (6 Gb/sn) arayüzü desteğiyle donatılan Vertex 3.20, şu an için 120 GB ve 240 GB olmak üzere iki farklı kapasite seçeneğine sahip. Gelecekte farklı kapasite seçenekleriyle karşılaşmamız muhtemel.

Performans konusuna gelecek olursak, 120 GB'lık model saniyede 550 MB'a varan sıralı okuma hızına, saniyede 520 MB'a varan sıralı yazma hızına, 20.000 IOPS rastgele 4K okuma performansına, 40.000 IOPS rastgele 4K yazma performansına ulaşırken; 240 GB'lık model saniyede 550 MB'a varan sıralı okuma hızına, saniyede 520 MB'a varan sıralı yazma hızına, 35.000 IOPS rastgele 4K okuma performansına, 65.000 IOPS rastgele 4K yazma performansına ulaşabiliyor. Her iki modelin de çıkabileceği maksimum IOPS değeri 90.000 olarak belirtilmiş.

1500G seviyesinde şoklara dayanabilen SSD'lerin çalışma sırasında harcadığı enerji 2.15 watt iken, bekleme konumunda harcanan enerji 0.55 watt seviyesinde. 20 nm'lik yongaların kullanımının enerji sarfiyatına olumlu yönde yansıdığını söyleyebiliriz. OCZ, fiyat hakkında ise herhangi bir bilgilendirme yapmamış.

OCZ, Vertex 3.20 serisi SSD modelleriyle karşımızda

• daha düşük nanometre daha düşük güç ihtiyacı demek bunu habere ekleseydiniz iyi olurdu. laptoplar için kullanılacaksa dikkate alınması gereken bir değer.
  • İsminin 3.20 olmasımdan anlaşıldığı kadarı ile Vertex 4 yerine Vertex 3 ün 2. neslini çıkartmışlar sanırım.

• 2. nesle benziyor ama ismi olmamış. çoğu kişi kazıklanır bu yolla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

İsminin 3.20 olmasımdan anlaşıldığı kadarı ile Vertex 4 yerine Vertex 3 ün 2. neslini çıkartmışlar sanırım.

vertex 4 var çıkalı baya oldu.vertex3 almıştım sorunlu çıkmıştı.Bence vertex3 lerdeki sorun yada eksikliği giderip bu şekilde piyasa surduler.
  • 5 para vermem iops değeri vasat

• 20 nm, kaç saat ömrü olduğuna dair net bilgi için önden birilerinin alıp bozması gerekecek, tahmin ediyorum 2 yıl garantili alınsa 1 kere bozulur değişir, 2. geldiğinde, geldiği tarihten 1 yada 1 buçuk yıl sonra o da bozulur, garanti süresini tamamlamış olur.
    Değişimden geleni internet vs falan basit kullanımda tüketmemeli, saat ömrü bunlarda çok değerli.

• 240 GB modelin fiyatı yurtdışı 129$ civarı olacaktır, ben bir müddet SSD çalışmayı bırakacağım, 4 TB HDD'lerin fiyatları 179$'larda,
    Hitachi 4 TBhttp://www.amazon.com/Touro-Desktop-External-Drive-0S03396/dp/B007K4HA0W/ref=sr_1_13?ie=UTF8&qid=1361300176&sr=8-13&keywords=4+tb+hdd

Seagate 4 TBhttp://www.amazon.com/Seagate-Backup-Desktop-External-STCA4000100/dp/B00829THLE/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1361300176&sr=8-2&keywords=4+tb+hdd

Sanırım daha da düşecek, SSD'leri mini-itx kasalara takıyorduk, Türkiye'de her parça da sıkıntı olunca hepsinin üstesinden gelemeyiz artık, böyle giderse itx toplayamaz hale de gelebiliriz. Müşteri slim BD-Yazıcı, SSD, FM2 itx anakart, dokunmatik monitor vs istiyor, bir tane toptancıdan da birini bulabilene aşkolsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: MxFxOx
    vertex 4 var çıkalı baya oldu.vertex3 almıştım sorunlu çıkmıştı.Bence vertex3 lerdeki sorun yada eksikliği giderip bu şekilde piyasa surduler.

Vertex 4 lerin çıkalı baya olduğunu biliyorum. Ben o anlamda değil de Vertex 4 alacak olup parası yetmeyenlere daha uygun fiyatlı model almak
    isteyenlere 2. nesil yani 20 nm olan Vertex 3 çıkarttılar her halde diye düşünüp söylemiştim.

Tabi 20nm olması ne kadar daha kötü olsa da fiyatı çok uygun tutarlarsa yine de alan bir sürü kişi çıkabilir...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.