Şimdi Ara

Arctic'ten Intel işlemcilere yönelik soğutucu: Freezer i30 CO

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arctic'ten Intel işlemcilere yönelik soğutucu: Freezer i30 CO

Masaüstü bilgisayarları hedef alan çeşitli soğutma çözümleri hazırlayan Arctic, yeni işlemci soğutucusu Freezer i30 CO'yu tanıttı.

100 mm x 139 mm x 161 mm boyutlarında ve 905 gram ağırlığında tasarlanan Freezer i30 CO, her biri 0.5 mm kalınlığında 48 adet alüminyum yapraktan, her biri 8 mm çapında 4 adet bakır ısı borusundan ve bakır tabandan oluşuyor. Bakır ısı borularının, işlemci yüzeyi ile direkt temas halinde olması sağlanmış. Böylece işlemci yüzeyi ile ısı boruları arasında daha başarılı ısı transferi gerçekleşmesi amaçlanmış. Freezer i30 CO'da, sadece Intel üretimi işlemcilere destek veriliyor. Desteklenen işlemcileri LGA 1150 (Haswell mimarisi), LGA 1155, LGA 1156 ve LGA 2011 şeklinde sıralamak mümkün. Arctic'in açıklamalarına göre işlemci soğutucu, 320 wattlık soğutma kapasitesine sahip.

Freezer i30 CO'nun 120 mm çapındaki fanı, ısı kontrollü. Isı durumuna göre 400 devir / dakika ile 1.350 devir / dakika hızları arasında değişen hızlarda çalışan bu fan, maksimum 74 CFM performansında hava üfleyebiliyor. Çalışma esnasında 0.3 sone seviyesinde ses çıkaran fanın çektiği enerji 2.64 watt. Çift bilyeli (rulman) mil yatağı teknolojisi sayesinde fanın, 7 gün 24 saat çalışmaya dayanıklı olduğunun altı çizilmiş. Ayrıca fan milinde materyal olarak çelik tercih edilmiş.

21 Şubat'tan itibaren satışına başlanacak Freezer i30 CO'nun fiyatı 58$ civarında olacak.

• Arada sırada böyle haberleri görücne garipser oldum artık !!!

• Sürekli birbirinin kopyası soğutucuları çıkarıp piyasaya sürüyorlar. Yıllardır aynı tasarım.
  • başlığa bakınca bir an için acaba mobil işlemciler için mi soğutucu çıktı dedim kendi kendime. şaşırdım.
  • Güzel. Hem sessiz hem DHT.

• Özledim böyle haberleri teşekkürler.

Arctic gerçekten kaliteli ürünler yapan bir firma.
    12 cm. fanını kullanıyorum mükemmel performansa sahip.
  • piyasada okadar soğutucu var ve hepsi nerdeyse aynı, neden hala üretiyolar ? satabiliyolarmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbkaya

piyasada okadar soğutucu var ve hepsi nerdeyse aynı, neden hala üretiyolar ? satabiliyolarmı ?

Canımız sıkıldı üretelim diyorlar

===)))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LightningRaven -- 19 Şubat 2013; 20:08:35 >
  • kule tasarım iyidir.

• Şimdiye kadar hep stok işlemci fanı kullandım . Pişmanda değilim açıkçası . Bunu alsamda bir işime yaramaz. Zaten bütün soğutucular birbirinin kopyası .
  • Ucları kapalı heat-pipe olayındaki termodinamik ve akışkanlar mekaniği kanunlarına aykırı tasarım ne zaman terk edilir acaba.

Buharlşan veya ısınan sıvı konveksiyon akımının soğuyan konveksiyon ile aynı yerde boru içinde karşılaşması sonucu ısı transfer kaybı kaçınılmaz olan yarım devre sisteminden, karşılaşma olmayan tam devre sisteme geçinceye kadar elde varken yeni pipeli soğutucu almak anlamsız. Ses yapmaya başlayan fan değişir o kadar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.