Şimdi Ara

Nasıl online oyun oynanır(Anlatım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
17.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar forumda bir sürü topic oluştu nasıl online oyun oynarım diye ben de bu yazıyı yazme gereyi duydum
    Şimdi Başlayalım

1.İlk başta Ps2 ni uk sitesine kayıt ettirmeniz lazım.

2.Emuleden Ps2 network access diski indirin

3.Ps2 ni kaydettirdiğiniz zaman size bir kullanıcı adı ve şifre verecekler ve size bir demo dvd yle bir pin numarası yolluyacaklar bu pin numarası ps2 nizi kaydettirdiğiniz zaman size verilen kullanıcı adı ve şifrenizi onaylamak için lazım

3. Pin numaranız geldii ve network access diski indirdiniz bunu dvdye çekip ps2 de çalıştırın ordan gerekli bağlantı ayarlarını yapın ve memory carda kaydedin. Şimdi central station bağlanıp size verilen pin numarasını girin pin numarasını girmeden 1 ay kullanabilirsiniz hesabınızı 1 ay sonra pin istiyor bu kullanıcı adı ve şifresini hemen hemen her oyun istiyor.Mesela EA games oyunları kendi sitelerine kayıt istiyor buda işin kötü yanı

4.Gelgelelim En önemli soruya Herkes orjinalle online oynar fakat Kopyayla Oynanır mı ?

Aslında kopya oyunla online bağlanmak çok kolay herkes çok rahatlıkla yapabilir e tabi bunun için bir dvd-writer lazım

Şimdi ps2 oyunları online bağlanırken DNAS checking diye bir yazı çıkar. bu playstation 2 oyunlarının online korumasıdır.eğer oyununuz yanlış DNAS sahipse DNAS300 diyer bir hata verir Bunu düzeltmek kolay

5.Şimdi elimizde Pes5 var (oyunların pal olmasına dikkat edelim) şimdi bu oyunun kalıp dosyası olarak bilgisayara kaydedelim

6.Bu linkteki program indirin http://rapidshare.de/files/20997956/windip.rar.html

7.programı indirdikten sonra gelelim DNAS ları düzeltmeye

8.Şimdi bize lazım olan Pes5 in Orjinal DNası lazım bunu da internetten aratarak bulduk "pes 5 pal dnas" şimdi
    site adresi verirdim ama reklam olur diye vermiyorum siz yukarıdaki gibi arattırın ilk çıkan siteye tıklayın :)

9.Programı açın ve "Select image file" diyerek kalıp dosyasının yolunu gösterin Yolu Gösterdikten sonra
    " Scan File" sonra "Verifi Version" diyin Aşağıdaki kutucuklar aktif hale gelirse taman gelmediyse bir patch diyin yani Muhakkak gelir

10.Ve Dnas larımızı buldu k pes 5 dnasları aşağıda gördüğünüz gibi iki tane orjinal dnası var.Programdaki kutucuklara bu dnaslardan bir tanesini yazıp patch diyoruz( x gördüğünüz yerlere istediğiniz şeyi yazabilirsiniz örnek "5" gibi

Pro Evolution Soccer 5 PAL (Official)
    SLES_535.44
    Disc ID: xx xx 01 40 4C or
    XX XX 01 40 FC

11. Kalıp dosyasını yamaladığımıza göre artık dvd ye çekmeye sıra gelmiştir mümkün olan en kaliteli dvd medya kullanın ( sony philips maxell verbatiim tdk) sonra en düşük hızda yazın

ONline bağlanın eğer dnas700 bişeyler hatası verdiysen bunun anlamı Siz ntcs bir oyun kullanıyorsunuz ama siz pal bir bölgedesiniz yani online da ntsc oyun kullanmayın

Bir diğer önemli nokta ise chipnizin online destekliyor olması eğer destekliyorsa sorun yok desteklemiyorsa online oyunu unutun

Belki bir gün pes 5 turnuvası yaparız Hadi herkese kolay gelsin !

• bnm adsl hızım 256 sanırım en dusuk 1024 ıstıomus
  • benim de hızım 256 ve çok rahat bağlanabiliyorum hiç takılma olmuyor bile
  • bos bı zamanımda denıcem saolasın yazın ıcın
  • quote:

Orjinalden alıntı: est2006

Arkadaşlar forumda bir sürü topic oluştu nasıl online oyun oynarım diye ben de bu yazıyı yazme gereyi duydum
    Şimdi Başlayalım

1.İlk başta Ps2 ni uk sitesine kayıt ettirmeniz lazım.

2.Emuleden Ps2 network access diski indirin

3.Ps2 ni kaydettirdiğiniz zaman size bir kullanıcı adı ve şifre verecekler ve size bir demo dvd yle bir pin numarası yolluyacaklar bu pin numarası ps2 nizi kaydettirdiğiniz zaman size verilen kullanıcı adı ve şifrenizi onaylamak için lazım

3. Pin numaranız geldii ve network access diski indirdiniz bunu dvdye çekip ps2 de çalıştırın ordan gerekli bağlantı ayarlarını yapın ve memory carda kaydedin. Şimdi central station bağlanıp size verilen pin numarasını girin pin numarasını girmeden 1 ay kullanabilirsiniz hesabınızı 1 ay sonra pin istiyor bu kullanıcı adı ve şifresini hemen hemen her oyun istiyor.Mesela EA games oyunları kendi sitelerine kayıt istiyor buda işin kötü yanı

4.Gelgelelim En önemli soruya Herkes orjinalle online oynar fakat Kopyayla Oynanır mı ?

Aslında kopya oyunla online bağlanmak çok kolay herkes çok rahatlıkla yapabilir e tabi bunun için bir dvd-writer lazım

Şimdi ps2 oyunları online bağlanırken DNAS checking diye bir yazı çıkar. bu playstation 2 oyunlarının online korumasıdır.eğer oyununuz yanlış DNAS sahipse DNAS300 diyer bir hata verir Bunu düzeltmek kolay

5.Şimdi elimizde Pes5 var (oyunların pal olmasına dikkat edelim) şimdi bu oyunun kalıp dosyası olarak bilgisayara kaydedelim

6.Bu linkteki program indirin http://rapidshare.de/files/20997956/windip.rar.html

7.programı indirdikten sonra gelelim DNAS ları düzeltmeye

8.Şimdi bize lazım olan Pes5 in Orjinal DNası lazım bunu da internetten aratarak bulduk "pes 5 pal dnas" şimdi
    site adresi verirdim ama reklam olur diye vermiyorum siz yukarıdaki gibi arattırın ilk çıkan siteye tıklayın :)

9.Programı açın ve "Select image file" diyerek kalıp dosyasının yolunu gösterin Yolu Gösterdikten sonra
    " Scan File" sonra "Verifi Version" diyin Aşağıdaki kutucuklar aktif hale gelirse taman gelmediyse bir patch diyin yani Muhakkak gelir

10.Ve Dnas larımızı buldu k pes 5 dnasları aşağıda gördüğünüz gibi iki tane orjinal dnası var.Programdaki kutucuklara bu dnaslardan bir tanesini yazıp patch diyoruz( x gördüğünüz yerlere istediğiniz şeyi yazabilirsiniz örnek "5" gibi

Pro Evolution Soccer 5 PAL (Official)
    SLES_535.44
    Disc ID: xx xx 01 40 4C or
    XX XX 01 40 FC

11. Kalıp dosyasını yamaladığımıza göre artık dvd ye çekmeye sıra gelmiştir mümkün olan en kaliteli dvd medya kullanın ( sony philips maxell verbatiim tdk) sonra en düşük hızda yazın

ONline bağlanın eğer dnas700 bişeyler hatası verdiysen bunun anlamı Siz ntcs bir oyun kullanıyorsunuz ama siz pal bir bölgedesiniz yani online da ntsc oyun kullanmayın

Bir diğer önemli nokta ise chipnizin online destekliyor olması eğer destekliyorsa sorun yok desteklemiyorsa online oyunu unutun

Belki bir gün pes 5 turnuvası yaparız Hadi herkese kolay gelsin !

Dostum Ellerine Sağlık Harika bir açıklama olmuşş.

• quote:

Orjinalden alıntı: est2006

benim de hızım 256 ve çok rahat bağlanabiliyorum hiç takılma olmuyor bile

benimkide 256 ama takılma oluyo baya
  • çok saol ii bilgilendirmişsin est ama bnm bir sorum olacak bu network acsess diskini indirmek zor emuleden onun yerine elle filan girebiliyor muyuz yada başka bir yolu fln var mı
  • est2006 dostum eline koluna sağlık çok güzel açıklama yapmışsın zaten böyle bişeye ihtiyaç vardı ama bi kaç sorum olacak
    Ps2 network access diskini indirebileceğimiz bir link yokmu veya upload yapabilirmisin
    chipimiz desteklemiyorsa hiç bir şekilde online oynama yolu yok dimi orj.oyun hariç HDD den felan oynama
  • network access diski torrent veya emule den bulabilirsin zaten 200 mb civarı
    evet chipin desteklemiyorsa online oyun oynayamazsın
  • paylaşım çok sağol güzel paylaşım
  • WRC 4 ile network acces diskin içindeki oynadım onlarda hiç takılma olmuyo
  • Bu network access i anlamadım.Pc den indirip Pc ye nasıl atcaz yauvPek anlamıyorum kusuruma bakmayın
  • Benım hız 512 cok rahat oynuyorum ps2 de formulada hıc kasmıor fakat Pes5 de bazen yogun oldugunda ufak kasmalar oluyor... pes5 oynayanları beklerım trurnuva falanda duzenlıyoruz..
  • est2006 upload ettigin dosya silinmis sana zahmet bi daha upload ediwersen weya programin adını yazsan?buarada werdıgın bılgıler icin cok saol
  • ewet arkadasım bende denedim ama indiremedim.link ucmus sanırsam
  • Evet güzel anlatmışsın. Teşekkürler.
  • eywallah üstad saolasın.
  • ya arkadaslae deli olcam nzaman patchlemeye calıssam windiple hata werio werdigi hata ise;

Image File 'C:\Documents and Settings\user\Desktop\image\SLES_53028.mds' (1 part, 3832Mb, 2048 bytes/sector).
    The following files have been located for possible patching:-
    IOPRP310.IMG'IOPRP310.IMG;1' is being scanned... No match found.
    'IOPRP300.IMG;1' is being scanned... No match found.
    ERROR: The Image File is not DN*S enabled or uses an unsupported version!

lutfen yardimmm
    birde sumo7 isimli bir ps2 chipi duyan oldumu eger bir bilenininz warsa onlıne destegi warmıdır bu chipin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g@rizma -- 12 Ağustos 2006; 8:36:02 >
  • sonunda arkadsalr uzun ugraslar sonunda pes5 ile baglanmayi basrdim est saol anlatımından dolayi...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.