Şimdi Ara

Tizen 2.0 Magnolia sürümünün yazılım geliştirme aracı ve kaynak kodu yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Tizen takipçileri için bu yıl oldukça önemli bir hale geldi. Çünkü MeeGo küllerinden doğan bu işletim sistemine destek veren Samsung, bu yıl ilk Tizen cihazlarını piyasaya sürecek. Bunun yanında Tizen topluluğunun da sistemi geliştirme çalışmaları devam ediyor. Geçen yıl ilk kez alfa sürümünde karşımıza çıkan Tizen 2.0 Magnolia sürümü, bu hafta hem kaynak kodu hem de yazılım geliştirme aracı olarak yayınlandı.

Geliştiricilerin denemesine sunulan yeni sürümde dikkat çeken bazı özellikler şu şekilde:

- HTML5 ve W3C programlama arayüzünü destekleyen gelişmiş Web çerçevesi

- Tam ekran ve çoklu pencere desteği de içeren web arayüz çerçevesi

- Bluetooth ve NFC gibi ek Tizen cihaz programlama arayüzleri

- Cihazın ajanda, çağrı geçmişi ve mesajlaşma sistemlerine erişim

- Gerekli özellik ve izinleri belirleyecek yeni konfigürasyon elemanları

- Ajanda, Rehber, Galeri, Telefon, Ayarlar ve Video Oynatıcı gibi çekirdek ve yerleşik uygulamalar

Kaynak linkinden gerekli döküman ve araçları indirebileceğiniz Tizen işletim sistemi, Mayıs 2013 tarihinde Sn Fransisco'da düzenlenecek olan Tizen Geliştirici Konferansı'nda uygulama ve platform geliştirme anlamında geniş boyutlu olarak masaya yatırılacak. 

• Tizen 2.0 Magnolia sürümünün yazılım geliştirme aracı ve kaynak kodu yayınlandı

• Samsung telefon modellerinde işletim sistemi olarak geniş yelpazeye sahip.win phone,android ve tizen.beni şüpheye sokan durum tizen Bada gibi bir hüsran olmasın.

• Asıl soru Bada'lı cihazlara gelecekmi.

• quote:

Orijinalden alıntı: mert1907

Asıl soru Bada'lı cihazlara gelecekmi.

Sanmıyorum. Satış politikası gereği yeni cihazlarla birlikte gelir.
  • quote:

Yanlış hatırlamıyor isem Samsung Bada platformundan desteğini çekti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kımyasal

quote:

Yanlış hatırlamıyor isem Samsung Bada platformundan desteğini çekti.

Artı,MeeGo ile birleştirdi.
  • Bekleyip gorecegiz ama gelmeli mutlaka baska turlu olmaz cihazlarin yazilimi hala sorunlu.

• Bu sistemi android ve wp ile aynı kefeye koymayın. Bu tür projelerin amacı deneyimlemedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • deneyimleme bada ile oldu. bu seferki ciddi.

• Dileyenler s2 veya s3 e yükleyip test etmeye başlayabilir
  • Denemek isteyenler için:

Referans cihazlar olan Galaxy S2 HD ve Galaxy S3 için kurulumu türkçe anlatım; http://www.meegoturkiye.org/dokumanlar/tizen_2.0_magnolia_sueruemuenuen_referans_cihazlara_yueklenmesi
  • Tizen mizen yalan. Bada aldık, o kadar para verdik. Sonuç hüsran, babasız evlat gibi kaldı ortada. Samsung, pişirip atıyor ortaya sonra sahipsiz kalıyor. Tepki olarak almayın bunu içeren bir cihazı, "deneyimleme"lerini başka türlü yapsın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.