Şimdi Ara

Outlook 60 milyon kullanıcıya ulaştı, tüm Hotmail kullanıcıları yaz döneminde buraya aktarılacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Metro/Windows Modern adını verdiği arayüz ile tüm hizmetlerinde bir değişim trendi başlatan Microsoft, bugüne kadar şirket satın alarak ve bazı hizmetleri emekliye ayırarak değişim sürecini geliştirdi. Firmanın son hamlesi Messenger ve Hotmail hizmetlerine olmuştu.

Bu iki hizmeti yıllarca birbiri ile sıkı entegrasyon altında kullanırken, Microsoft Skype platformunu satın alarak, Messenger hizmetinin yerine geçirme kararı almıştı. Önümüzdeki aylarda kapanacak olan Messenger hizmetinin yanında emektar Hotmail hizmeti de bu değişimden payını aldı.

Firma bir süre önce mail hizmetinde Outlook şeklinde hem isim hem de tasarım değişikliği yapmıştı. Hotmail kullanıcılarının geçiş yapmasını teşvik eden Microsoft, bugüne kadar Outlook hizmetini önizleme modunda tutuyordu.

60 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşan Outlook, Microsoft'un açıklamasına göre önizleme sürümünden çıktı ve final sürümü olarak hizmet vermeye başladı. Bu rakamın üçte birinin Gmail'den geçiş yapan kullanıcılar olduğu belirtiliyor. 

Outlook hizmetine ise henüz geçmemiş olan milyonlarca kullanıcı bulunuyor. Microsoft yaz döneminde tüm Hotmail kullanıcılarının Outlook platformuna aktarılacağını da belirtti. Ancak firma Hotmail uzantısını henüz kaldırmayacağı için Outlook uzantısını almak zorunlu olmayacak. Geçiş sadece arayüz ve platform açısından olacak. En azından bu yıl için öngörülen plan bu şekilde.

Kaynaklar bu yıl olmasa da gelecek yıl Hotmail platformunun tamamen kapanacağı yönünde hem fikir. Microsoft'un Messenger hizmetindeki gibi Hotmail hizmetini de kapatacağı dile getiriliyor. 

• O dandik aranılan şeyin bulunmadığı arayüzde hiçkimse gmailin sade arayüzünden vazgeçip de outlook a geçmek istemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

O dandik aranılan şeyin bulunmadığı arayüzde hiçkimse gmailin sade arayüzünden vazgeçip de outlook a geçmek istemez.

Yoruma %100 katılıyorum.

Nedense donanım haber yorumu beğendirmiyor. Ekrem abimiz haberlerini taraflı bulduğum için yorum beğenmemide engellemiş sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

O dandik aranılan şeyin bulunmadığı arayüzde hiçkimse gmailin sade arayüzünden vazgeçip de outlook a geçmek istemez.

Aranılan şeyin bulunamadığı dandik arayüz mü? Sen hangi mail servisinden bahsediyorsun? Yukarıdaki 2 yorumu yapan arkadaş çok farklı dünyalarda yaşıyorsunuz.

• Zorla geçirildim ve bu salak sistemi hiç sevmedim. Çoğu zaman takılıyor, kitleniyor, bazen oturum bile açamıyorum. Çok ağır çalışıyor. Geliştirilmesi lazım.

• Bir çok alternatifi varken yeniden hesap açmayı gereksiz buluyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kim nedersedesin hotmail..
  • quote:

Orijinalden alıntı: talsuv61

Bir çok alternatifi varken yeniden hesap açmayı gereksiz buluyorum

Yeniden hesap açmıyorsun.

• Bence Outlook gelecek vadediyor. Metro arayuzu son derece temiz, basit ve elegant. Muhtesem Skydrive ve Office Web Apps entegrasyonu da cabasi. Hayatim Gmail'da olmasa gecmek icin bir an beklemem. Microsoft'un son atilimlari (Windows Phone 8, Windows 8, Office 2013, Skydrive) begenilmese de daha gecis asamasinda. Yakin tarihte Microsoft tutulamayacak gibi geliyor bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülkemizde bile yüzbinlerce kişi hotmail hesabını resmi olarak birçok yere vermiş ve kullanıyor ve bu sebeple gmaile bile geçemiyorken microsoft 1-2 seneye hotmaili kapatacvakmış, tüm mailler @outlook.com olacakmış. Bak gör seyret o zaman mecburen yada üşengeçlikten hotmail kullananlar nasıl gmaile geçiyor.

• Takvim hizmeti de Metro arayüzünde geçecek mi? Onun ne eksiği var :D

• quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro

Ülkemizde bile yüzbinlerce kişi hotmail hesabını resmi olarak birçok yere vermiş ve kullanıyor ve bu sebeple gmaile bile geçemiyorken microsoft 1-2 seneye hotmaili kapatacvakmış, tüm mailler @outlook.com olacakmış. Bak gör seyret o zaman mecburen yada üşengeçlikten hotmail kullananlar nasıl gmaile geçiyor.

MS u savunuyor gibi oldum ama haberi nasıl okuyorsunuz? Hotmail açamayacaksın outlook açabileceksin. hotmailler de ouylook sayfasından açılabilecek. olay bundan ibaret ne diye büyütüyorsunuz? ayrıca açarsın gmail i eklersin hotmail adresini hotmaile gelenler gmaile de düşer.

Anlamsız anlamsız yorumlar.
  • Görünen o ki herkez gmaili daha çok seviyor buna bende dahilim hotmail hesabımı yönlerdirdim gmaile keyfime bakıyorum neyapayım hotmaili nereye geciyorsa gecsin tın.

• quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

quote:

Ülkemizde bile yüzbinlerce kişi hotmail hesabını resmi olarak birçok yere vermiş ve kullanıyor ve bu sebeple gmaile bile geçemiyorken microsoft 1-2 seneye hotmaili kapatacvakmış, tüm mailler @outlook.com olacakmış. Bak gör seyret o zaman mecburen yada üşengeçlikten hotmail kullananlar nasıl gmaile geçiyor.

MS u savunuyor gibi oldum ama haberi nasıl okuyorsunuz? Hotmail açamayacaksın outlook açabileceksin. hotmailler de ouylook sayfasından açılabilecek. olay bundan ibaret ne diye büyütüyorsunuz? ayrıca açarsın gmail i eklersin hotmail adresini hotmaile gelenler gmaile de düşer.

Dimi ya, okuyamamışım haberi. Aşağıdaki cümleyi haberden almadım, marsa gittim ordan aldım :) Henüz ne demek sözlükden bir bakın isterseniz.

"Ancak firma Hotmail uzantısını henüz kaldırmayacağı için Outlook uzantısını almak zorunlu olmayacak. Geçiş sadece arayüz ve platform açısından olacak. En azından bu yıl için öngörülen plan bu şekilde."

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

quote:

Dimi ya, okuyamamışım haberi. Aşağıdaki cümleyi haberden almadım, marsa gittim ordan aldım :) Henüz ne demek sözlükden bir bakın isterseniz.

"Ancak firma Hotmail uzantısını henüz kaldırmayacağı için Outlook uzantısını almak zorunlu olmayacak. Geçiş sadece arayüz ve platform açısından olacak. En azından bu yıl için öngörülen plan bu şekilde."

e ne diyorsun sen şimdi? Ben farklı bir şey mi söyledim? Adamlar yavaş yavaş hotmaili kaldırıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.